Mrtvá ariva 203

Diskusia k prijímačom Airiva 102 , 202

Moderátor: marecek29

kolotoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 246
Registrován: 03.únor 2011 - 8:35

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od kolotoc »

007ToMMaS píše:to robur: Zdravím, ďakujem za návod. Skúšal som ariva update 551 ale s tým to nejde vôbec ani sa nespojí. Stále píše chybu s pamäťou. Pri programe čo je na stránkach fergusonu mi nahrá firmware ale satelit sa nepustí. Asi je K.O. Myslíte že reklamáciou by to neprešlo? Ďakujem. (nejde mi poslať vám sukromnú správu)
To, co jsi zkoušel byl program pro A 200HD. Pro A 203 je tento přiložený !!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jirkamr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 05.duben 2010 - 21:45

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od jirkamr »

Umřela mi Ariva 203 HD. Najde se někdo v okolí Olomouce, kdo mi může přehrát epromku?
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Wozi »

jirkamr píše:Umřela mi Ariva 203 HD. Najde se někdo v okolí Olomouce, kdo mi může přehrát epromku?
je tu mraky podrobných návodů jak na TO, to zvládneš i sám \:D/
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
jirkamr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 05.duben 2010 - 21:45

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od jirkamr »

S pájkou si moc nerozumím. Je možné sehnat kabel USB - Jack do Arivy?
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Wozi »

zde je, ale objednávka minimálně deset kusů :cry:

http://www.aliexpress.com/store/product ... 96427.html
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Wozi »

Jen malý dotaz setkal se někdo při obnovení arivy přes rs232 s tím že proces skončí u restatu arivy a dál se nic neděje Erom upgrade nepokračuje a stále čeká na restart arivy která proběhla, už jsem vyzkoušel vše, jak v jiném pc tak změnou parametrů COM portu, díky za případnou nápovědu.
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od hlustvisihak »

asi máš převodník USB na RS232 ???

tam může být problém

taky nastavení portu , hlavně parita ??? , a soft máš správný ???

už jsi to někdy dělal ???

Olomouc a celý kraj není případně problém , když mohu ta pomohu ! :smoke:
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Wozi »

právě že TO nedělám poprvé, kabely mám správné vše se najde a komunikuje ale po restartu arivy se dál nic neděje tak jako standartně má.
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od hlustvisihak »

no jestli máš ten kabel co jsi sem dal odkaz tak to je ta chyba !!!

8)
Uživatelský avatar
thewonder
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 05.září 2008 - 11:09
satelitni prijimac: Openbox SX 6
Bydliště: Neďaleko od Trenčína......

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od thewonder »

Mal som tiež ASH na Arive 102 E , Programy na upgrade , čo sa motajú tu na fóre sa nedali cez RS 232 pripojiť, až som sa dostal na poľské fórum "satedu fórum", odkiaľ som stiahol Erom Upgrade , ktorý sa chytil a Arivu som oživil. Predtým použité , čo nezaberajú, a čo čítam na fóre moc ľuďom, asi nie sú kompletné , alebo sú poškodené.
Na adrese : www.satedu.cba.pl , sa dajú stiahnuť upgrade aj pre ďaľšie typy , (aj 203) .Doporučujem , tým čo majú problémy ako som mal ja vyskúšať toto.
Openbox SX6 , S2 ,S1 2x Fe 80 , A 19,2E. 23,5E SkyLink , Th 0,8W - Int-1W
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Wozi »

hlustvisihak píše:no jestli máš ten kabel co jsi sem dal odkaz tak to je ta chyba !!!

8)
......neee ten nemám mám udělaný ten správný, není to moje první aAriva, a už jsem přišel proč TO nejelo, bylo to 64bitovými windows, půjčil jsem si starý wokna a na těch to dojelo v poho, tak kdyby měl někdo podobný zádrhel je to novým operační systémem (Win 10 a 64bit) s tím si to nechtělo rozumět ( teda u mne to tak bylo)
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
Robur
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 30.listopad 2007 - 16:53

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Robur »

Tak to není...
Mám notebook s Windows 10 a stále používám stejnou redukci USB/RS-232, kterou jsem používal už s XP-Home a vše funguje jak má. Instalace do Windows 10 byla jednoduchá, prakticky se to nainstalovalo téměř samo. Stačilo jen vybrat správný ovladač atd...

Aby přenos přes USB/RS-232 fungoval, je třeba použít pro každou Arivu správný program Erom Upgrade.
Jejich nejlepší výběr je, jak již bylo uvedeno, na satedu zde :
http://www.satedu.cba.pl/index.php?acti ... s/Ferguson&
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Wozi »

Robur píše:Tak to není...
Mám notebook s Windows 10 a stále používám stejnou redukci USB/RS-232, kterou jsem používal už s XP-Home a vše funguje jak má. Instalace do Windows 10 byla jednoduchá, prakticky se to nainstalovalo téměř samo. Stačilo jen vybrat správný ovladač atd...

Aby přenos přes USB/RS-232 fungoval, je třeba použít pro každou Arivu správný program Erom Upgrade.
Jejich nejlepší výběr je, jak již bylo uvedeno, na satedu zde :
http://www.satedu.cba.pl/index.php?acti ... s/Ferguson&
ok mě TO prostě na Win 10 64bit za boha nešlo, vyzkoušeno absolutně všechno (drivery, změna rychlosti portů, restarty, různé verze EromUpgrade atd...), po dvou dnech trápení jsem vzal retro noťas IBM který má port rs232 na desce a OS Win XP 32bit a ihned na poprvé vše proběhla tak jak má. Hotovo za cca deset minut. Tak možná mám ty moje wokna trošku drclý a je potřeba reinstall, ale i tak třeba TO někomu pomůže prostě jsem TO na 64bit systému nerozběhal, ale hlavně že se TO povedlo :)
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
skoczek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 22.květen 2010 - 21:31

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od skoczek »

Robur píše:Pro Arivu 203 k tomu potřebuješ přes RS-232 tento program :
A203_EromUpgrade.zip
program do aktualizacji przez port RS232 dla odbiorników opartych o procesor M3516 (Ariva 203)
díky odkazu Robura jsem zachránil mrtvý Golden Media Vote2 (hláška "On"). Totiž jen tato verze EromUpgrade (v.2.0.1) zabrala.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
barborik.m
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 22.září 2018 - 15:40

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od barborik.m »

Zdravím, mám tu arivu 103 mini se špatným softem, mohl by jste mi s ní prosím pomoct ? jsem z Olomoucka...

Děkuji
hlustvisihak píše:asi máš převodník USB na RS232 ???

tam může být problém

taky nastavení portu , hlavně parita ??? , a soft máš správný ???

už jsi to někdy dělal ???

Olomouc a celý kraj není případně problém , když mohu ta pomohu ! :smoke:
pet-asek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28.říjen 2009 - 20:10

ARIVA 254 - mrtvola

Příspěvek od pet-asek »

Nahrál jsem omylem špatný Fw - ariva se ani nerozsvítí - poradí někdo?

Díky
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: ARIVA 254 - mrtvola

Příspěvek od Wozi »

Vše je zde popsané, přes rs 232 a správný soft nahraješ ten správný fw.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.duben 2022 - 17:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Wozi »

Na Arivě 203 se objevil nápis ,,LnbP,, a nikde není signál... dokonce ani síťovka nenačítá DHCP, jde jen listovat v MENU a na TV se střídá hláška ,,žádný signál,, a ,,varování,,.......přeflešování nepomohlo, nesetkal se s tím někdo, co se stalo a co lehlo ?? nějaké např. napájení LNB ?? Díkes.
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
satservis
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 24.srpen 2015 - 15:07

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od satservis »

tak tak .. vyskratoval si vystup 13/18volt z tunera.. netusim ci je tam nejaky lnbp int. obvod alebo klasika len nejaky vykonovy tranzistor respekt stabil. IO LM317 .. musis si sam dohladat, na tieto low-cost kramy schema nebola, takze len prepiskavanim smerom od tunera ku zdroju a kreslit si ..
Uživatelský avatar
Wozi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 217
Registrován: 24.únor 2014 - 19:16
Bydliště: Droužkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mrtvá ariva 203

Příspěvek od Wozi »

No myslel jsem si TO :(
Vu+UNO4KSE (S2X FBC) + Vu+ext.USB tuner (T2)...VTi, Zgemma4K H9 combo….OpenATV, Ariva 203HD, Raspberry Pi 3, Skylink KOMPLET,
Odpovědět

Zpět na „Diskuse- Ariva 102, 202“