Zoznamte sa - AB Cryptobox 450 HD

Diskusia k prijímačom AB Cryptobox 450HD ,400HD , 400HD mini

Moderátoři: Billy-sk, sraeP

Zamčeno
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Zoznamte sa - AB Cryptobox 450 HD

Příspěvek od revis »

Na chvilu sa mi dostal do ruky novy prijimac AB Cryptobox 450 HD . Jedna sa o OEM vyrobok spolocnosti ABCom Topolcany.
Cosi o tomto prijimaci som uz naznacil vo vseobecnej diskusii . Tu sa budem venovat vlastnostiam prijimaca a pohladu do jeho utrob.
Srdcom prijimaca je procesor ALi -M3606C Full HD1080P(400MHz) . Je to najvyssia rada (ak si odmyslime M3701C,ktory je ale urceny pre dvojtunery a nie celkom vydareny..) . Procesor je stavany na tunery Samsung a Sharp . ABCom pouzil Sharp - tuner s velmi dobrou citlivostou . Ako demodulator je pouzity Ali M3501 . Kedze je dodrzane odporucane zapojenie vyrobcu - ziadne problemy pri ladeni nehrozia. Aj nie celkom standartne vysielane programy idu bez problemov. Tu vsadil vyrobca na istotu .
ali_blok.JPG
Z moznosti procesoru nieje vyuzite Audio DD - opticky vystup- ten prijimac nema. SPDIF - koaxialny vystup ma. Taktiez nieje vyuzite rohranie pre citanie SD kariet (SDIO) . Zaujimavostou je aj zabudovany USB HUB - podpora dvoch USB 2.0 portov, na doske je aj lisovany vystup- ale je nezapojeny- potrebne pasivne suciastky na jeho ozivenie niesu naletovane, takze sa treba uspokojit len s jednym USB 2.0 portom na zadnej stene prijimaca. Kedze prijimac ma sw upraveny aj na USB wifi doongle, neboli by dva porty na skodu- v jednom wifi, v druhom disk.
Cítacka je deklarovana ako Conax , aj ked samotny modul citacky obsahuje len citacie kefky na kartu a obsluzny IC je na main boarde. SW prijimaca je dodavany s MultiCas - takze prijimac zvladne precitat vsetky dnes dostupne karty na nasom trhu - vratane Irdeto cslink a skylink .
Rozhranie CI je aj pre moduly CI+ .
AB 450HD.jpg
Doska sietoveho zdroja je kombinovana s analogovym rozhranim A/V. Pri takomto zapojeni ma napadli problemy s brumom v audio vystupe na analogu. Nic take sa nekona. Analog. vystup je dosledne oddeleny a je na doske zdroja len z priestorovych dovodov. Zaujimave je,ze zdroj sa hreje neobvykle malo. Akoby bol stavany na vyssiu zataz , nez bezna prevadzka.
sasi_450HD.jpg
Rozlozenie pripojnych miest zadnej steny:
rear_450HD.JPG
A pohlad z predu na prijimac. Tu musim povedat, ze fotku som prevzal z ABCom stranky a samotny display je podstatne decentnejsi ,ako je na obrazku !
front_450HD.JPG
Elegantne , stihle dialkove ovladanie, ktore na stole rozhodne nebude urazat a netreba ho pred navstevou ukryvat :
DO_450HD.jpg
Ovladanie a uzivatelske rozhranie.
V prijimaci som mal nainstalovany sw verzie 450HD V1.08B6_PATCH.abs . Oproti oficialnej verzii (450HD V1.08B6_Multicas.abs) sa lisi podporou sietovych klientskych protokolov Newcamd a CCcam. Zvladne aj serverovy protokol Newcamd525 . Pristup k editacii je cez Menu - Sietove nastavenia , zadanim pristupoveho kodu 0000 sa objavi moznost pomocou cerveneho tlacitka upravovat spominane protokoly. Kym v inych aplikaciach je mozne pouzit na upravu funkciu virtualna klavesnica, tu sa neda a vsetky udaje treba editovat cez DO pouzitim ciselnej kalvesnice. V slovenskom navode je sice uvedeny aj popis tlacidiel -teda ku kazdemu cislu priradene aj alfa znaky, na DO su ale iba cislice. Odchovanci Ericson 628 s tym problem nebudu mat, mladsi uzivatelia budu musiet nahliadnut do navodu . Zatial nieje moznost v alfa adrese pouzit casty znak pomlcka ( - ). Nenasiel som ho pod ziadnym tlacidlom. Pristup na free server sa ale da zadat aj ciselne - pomocou IP . Ak je server na dynamickej IP, nemusite sa bat straty spojenia po zmene IP adresy - prijimac si novu IP automaticky nacita. Podmienkou je, aby v case zmeny bol prijimac online. Inak mate smolu a musite zistit novu IP manualne. V patch verzii je pre karty dostupna aj funkcia blocker. Tu by som odporucal pri Irdeto kartach nepouzivat - lebo vela toho nenapozerate :)
Treba povedat- newcamd protokol je uz odladeny a nerobi problem ani pri pristupe na server s dlhsou odozvou (vhodne zvolene cache ecm) . CCcam klienta som netestoval.
Pri prvotnom nastavovani typu LNB si treba dat pozor na predvoleny - treba pouzit Univerzal 9750/10600 - po prejdeni do menu pre manualne vyhladavanie opat ponukne predvoleny(9750/10750) a je ho treba upravit. Po naladeni , opusteni menu ladenia a pripadnom navrate sa uz ale nezmeni .
Mazanie nepotrebnych programov ide cez DO len po jednom. Nastastie - pri pouziti manualneho vyhladavania s povolenym sietovym hladanim najde len ziadane programy a vela toho mazat netreba .
Obrazovy vystup.
Pouzil som len HDMI vystup. Aj ked mam TV s podporou full HD, vystup zo satu nastavujem vzdy na 1080i. Prijimac ponuka aj 1080p, ale SD programy uz upscaluje len linearne - teda bez maskovania chyb a TV so vstupnym signalom 1920x1080 p uz tiez nic nespravi . TA3 je pri 1080i s viditelnym vyhladzovanim a zapnutou funkciou deblocikng ( neda sa uzivatelsky menit- je dana procesorom) . Obraz je ale pekny - tak ako ludskemu oku vyhovuje . Ziadny overscan a podobne neduhy nehrozia. Viditelna je plna sirka a vyska - bez orezania. Videovystup je pri defaultnych hodnotach jasu a kontrastu tmavsi ,ale da sa upravit - je na to v Menu samostatna polozka. Video vystup je plne v rukach vyrobcu chipu - nic sa na nom neda pokazit . Takze ak niekto bude tvrdit, ze pouzitim patch verzie sw sa mu zhorsil obraz , je to len zdanie. Pan Boh (v zastupeni ALi), to nedovoli . Obraz je proste dobry a bude dobry. Amen.
Slovenske menu je v prijimaci vydarenejsie. Prijimac ponuka aj pouzitie ceskeho menu, ale tam som nasiel aj niektore polozky neprelozene.
Menu.JPG
Samotne obrazky uz hovoria co este ponuka prijimac navyse. To su uz v sucasnosti dostupne funckie. Ked som zadal v pocasi mesto prievidza - okamzite ponuklo prehlad pocasia . Nepotreboval urcit lokalitu .
Pripravovane su Webinterface a YouTube player . Potesi to hlavne priaznivcou multimedii z internetu. Prijimac celkovo v multimediach nezaostava za multimedialnymi playermi. Ak ma Vas TV deklarovanu podporu prehravania videi a niektore formaty nezvlada(teda, podla vyrobcu ano,ale akurat ten vas format nie..) , AB Cryptobox je liekom bez dalsich investicii. Zvladne vacsinu medii, s ktorymi sa mozete stretnut, dokonca aj take formaty, ktore by ste u satelitneho prijimaca necakali. Nieje potrebne vytahovat karticky z mobilov a fotoaparatov a pracne prenasat subory na USB disk. Prijimac ich prehra priamo z pripojeneho zariadenia . Otestoval som Nokiu N8, fotak Sony a Nikon. Skoda ,ze prijimac nema funkciu skenovania media. Medialne subory treba pohladat manualne a zvlast pri Nokii su videa a photo poschovavane v adresarovej strukture na miestach, kde by ich clovek nehladal. Ale to je problem skor Nokii...
Co sa tyka USB wifi - zatial je podpora len pre chip Ralink rt5370 - napriklad moj Zyxel wifi dongle nedokazal ani detekovat (ma iny typ chipu) . USB wifi Tenda ale bezal uplne bez problemov. Kto sa rozhodne vyuzivat wifi , mal by si zadovazit aj nejaky USB hub- prijimac bez pripojeneho USB disku je len polovicny prijimac. Kam potom nahravat,ze ? Takuto kombinaciu som ale nevyskusal. Procesoru rozhodne problemy robit nebude, je na taku alternativu stavany. Vsetko je len vecou sw.
Zaujimavy multimedialny kombajn, s peknym obrazom a slovenskou lokalizaciou. Linuxova alternativa nieje planovana, podpora je ale zabezpecena. sw nedostatky, ktore som tu popisal, nijak neznizuju uzitkove vlastnosti, nie su zasadneho charakteru a vyrobcu som o nich uz informoval . Ak uvazujete o prechode na HD , vyuzite multimedialne vlastnosti s peknym obrazom. Dizajnom prijimac neuraza a vlastnostami potesi.
Prijimace pre testerov dodala firma ABCom Topolcany spol. s r.o.
Letaky na stiahnutie :
AB Cryptobox 450HD :arrow: http://www.abcomeu.com/wp-content/uploa ... 0HD-SK.pdf
AB Cryptobox 400HD :arrow: http://www.abcomeu.com/wp-content/uploa ... 0HD-SK.pdf
AB Cryptobox 200SD :arrow: http://www.abcomeu.com/wp-content/uploa ... 0HD-SK.pdf (prijimac pracuje v SD rozliseni , ma sietovku aj HDMi vystup a RF modulator)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zamčeno

Zpět na „Diskuse -AB Cryptobox 450HD, 400HD, 400HD mini“