Picony automaticka aktualizacia (miked)

Moderátor: chocholousek

Odpovědět
miked

Picony automaticka aktualizacia (miked)

Příspěvek od miked »

Taaaaaak a mam tu pre vas prvu verziu mojho programceku s3n0_picons_updater (vid prispevok nizsie, s novsiou verziou) k otestovaniu. Prosim vas testujte :P.

Jedna sa tu o jednoduchy script bez GUI (bez grafickeho rozhrania), zavisly od svojho jedineho jedneho cfg-suboru. Script sluzi pre aktualizaciu picon stiahnutych z internetu a obsahuje niekolko zasadnych funkcii - napr. moznost "stiahnutia" suboru s piconami aj z vaseho lokalneho disku, z FTP serverov a z Google Drive taktiez (staci si pripravit priamy link k downloadu takehoto suboru a pouzit v konfiguracnom subore z mojho scriptu) ! Vsetko je popisane v prilozenom subore .citaj_ma ! Samozrejme program obsahuje velmi dolezitu funkciu oddelovania nepouzivanych picon (mne to napriklad z povodnych 9000 picon krasne oddelilo 313 suborov :) kapacitne na disku je to rozdiel 100MB a 3MB cca a nasledne na FTP do boxu bolo odoslanych len tychto 313 picon). Programovy script bezi asi len pod systemami Windows 7 a vyssimi (Windows XP som neskusal, no pri kompilacii kodu je nastavena moznost tusim ze len pre Windows 7+). Neviem, treba vyskusat... ak by to niekto chcel na XP a neslo by to, mozem sa potom na to juknut, do tej doby vsak je pre mna XP mrtve :-D.

Prv, nez spustite exe-script si prosim precitajte prilozeny .citaj_ma subor ! Nespustajte tento program bez precizneho nastavenia konfiguracneho suboru ! Za pripadne straty piconiek samozrejme nerucim :-P

Program je urceny skor priemernym uzivatelom alebo novacikov. Profikom to moze byt asi jedno - oni si dokazu stahovat picony vsemozne inac a mozno aj rychlejsie a efektivnejsie, nez to dokaze za nich tento programcek.

Akekolvek dotazy, navrhy na vylepsenie, problemy a pod. pokojne nasmerujte sem - na toto vlakno fora popripadne mi mozte napisat SS (co ale velmi neuprednostnujem - musi sa furt mazat, SS schranka je tu totiz velmi obmedzena).

////// EDIT :

Vymazanie prilohy. Novsia verzia je v mojom prispevku nizsie.
Naposledy upravil(a) miked dne 08.únor 2017 - 4:48, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
chocholousek
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 971
Registrován: 04.listopad 2007 - 17:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Picony automaticka aktualizacia / Picons auto update

Příspěvek od chocholousek »

je to tu download takze kdyz to nejaka peclivka smaze dobre tak...

Snahu nelze nez hodnotit kladne, kazdy si pomaha jak umi, chces typ pro funkcionalitu skus s boxu vytahout ktere pozice jsou naistalovany a picony vzdy aktualizovat podleva toho.
Mas tam chybu a spoustu lidi to splete, vytvaris direct linky pro g-rdive to ale nefunguje! Direct linky vytahnes sice s toho jejich skriptu ale ty maji kratkou zivotnost, nemeril jsem ani nezkousel ale odhaduju to maximalne do dalsi aktualizace tedy radove dny, schvalne si to vyzkousej uz ted jsou ty co mas jako priklad v readme spatne => nefungujici. Direkt linky sice existuji ale ty zde rozhodne nehodlam uverejnovat, navic nejsou pro vsechny soubory, takze musis vymyslet neco jineho.

nefungujici direct link:

Kód: Vybrat vše

https://drive.google.com/uc?export=download&id=0Bwz6mBA7lUOKVHhEUVcwNllva2c
miked

Re: Picony automaticka aktualizacia / Picons auto update

Příspěvek od miked »

@Timeshock:
Timeshock píše:a není jednodušší si sosnout vždy balíčky picon které používám přes tcm je dát tam kde potřebuji a hotovo ?? Pro mne myslím ano
- pre mna nie... u mna je to zlozitejsie... takze pre mna je lepsie 1x kliknut myskou a kochat sa AI pracou :D vsetko za mna spravi chalan "Samo" :D
- problemom u mna je i ten, ze vyuzivam zaroven IPTV "kanaly"... a prijem z viacero duzic (anten)... cize potrebujem pouzivat picony pre viacere druzice a to znamena stahovat asi 30MB dat z internetu a po rozbaleni maju picony spolu 100MB... a toto predsa nebudem pchat do boxu :) 9000 picon naco ?!
- takze uloha cislo 1 je vzdy v mojom pripade vytriedit picony, ktore nepotrebujem pouzivat... co vsak zvladal doteraz dobre asi len Dreambox_EDIT (aspon ja zatial lepsi program nepoznam)... ten dokonca neberie ohlad specialne na picony radii vysielanych cez satelit, ktore skoro nikto nepotrebuje aj ked radio cez satelit ludia pocuvaju... picony vsak zbytocne zaberaju miesto a DreamboxEDIT ich aj napriek tomu vzdy uchovava a to aj po odfiltrovani nechcenych picon... moj programik zohladnuje prave aj moznost odstranit uplne vsetky radio-picony... ja ich jednoducho v boxe nechcem mat :P
- potom uloha cislo 2 pri kazdej mojej aktualizacii ikon je taka, ze musim doplnit picony, ktore neexistuju (IPTV) u nikoho v ziadnom picon-archive... v userbouquets mam zadane v pripade "iptv stanic" zvlastne referencne kody sluzieb, aby si to vedelo v satelitnom boxe tie picony aj natiahnut... picony nakreslene po svojom z internetu... pod nazvami ref.kodov IPTV... aby som tam nemal len prazdne policko alebo defaultnu pikonu u tych IPTV stanic...
- tieto svoje iptv picony potom zabalim do .ZIP suboru a uschovam na lokalnom disku + nechavam ich tiez akoze vzdy stiahnut svojim skriptom skrze protokol file:///
- takze vo finale mam ulahcenu pracu za asi 10-20 min. vsetko len jednym kliknutim mysi... moj program to zvladne vsetko do asi 30 sekund... a to som sa s nim pravdupovediac ani nesral... kod je hrozny... pouzivam tam vyhladavanie velkych dlhych retazcov v obrovskom datovom textovom poli (ASCII vyhladavanie)... napriek vsetkemu to funguje velmi svizne :D som stary Assemblerista, takze ma to trosku irituje... ale... srat na to... je to "len script" a ziadny algoritmus na sifrovanie komunikacie medzi Rusakmi a Americanmi :D
- naviac to co som spravil ja, funguje na principe jednoduchecho automatizovaneho scriptu, cize odpada nutnost ucit sa a zvykat si na nove GUI... jedine sa musis oboznamit trosku s konfiguracnym suborom a to je vsetko :)

@all:

Tak uz vam sem mozem hodit dalsiu verziu programu s3n0_picons_updater :
(len pre OS Windows !!!!!!)

- je v tom novy format konfiguracneho suboru (.conf)
...pozn.: pre editaciu konfiguracneho suboru odporucam pouzivat nejaky slusny text.editor s podporou rozpoznavania syntaxe (napr. notepad2-mod alebo notepad++)
- v tejto verzii je funkcny, opraveny Google-Drive download... mozno ho casom este nejako zdokonalim, nakolko jedna mala chybicka krasy v tom stale este existuje... samozrejme aj napriek tomu stahovanie funguje OK... iba ak by Google-webmaster zmenil kod webstranok... vtedy to asi prestane fungovat :) ved uvidime :)

Nezabudnite, ze kto by si chcel program vyskusat, tak si musi pred prvym spustenim zase nakonfigurovat a velmi dokladne potom aj skontrolovat .conf subor ! Predovsetkym musite klast doraz na spravne formatovanie pouzivanych uvodzoviek a lomitiek.

Budem rad za akekolvek dalsie vase navrhy, ziadosti o upravu, tipy na zlepsenie, atd. atd. atd. . :-P
Naposledy upravil(a) miked dne 08.únor 2017 - 4:44, celkem upraveno 1 x.
miked

Re: Picony automaticka aktualizacia / Picons auto update

Příspěvek od miked »

===============
Historia zmien:
===============

1.0.1.24

- pridana "multi-konfiguracia" ... nova cinnost programu so spracovavanim VSETKYCH! dostupnych .conf suborov (kazdeho osobitne) z korenovej zlozky programu

- pridana volba v konfiguracnom subore pre pripojenie a nahratie rozbalenych picon aj na viacere satelitne boxy (resp. na viacere FTP servery) vcetne volby vyhladavania len potrebnych picon
- tym padom doslo tiez k zmene v konfiguracnom subore v definicii FTP pripojenia na "jednoriadkovu" definiciu, z dovodu moznosti pridavat uz aj viacere FTP pripojenia, aby sa v takom pripade stal konfiguracny subor prehladnejsim

- obidve zmienovane funkcie v pripade potreby je vyhodne vzajomne skombinovat... napr. si mozte vytvorit nazvy jednotlivych .conf suborov podla nazvov pouzivanych sat.boxov alebo urcit nazvy suborov .conf podla mena+priezviska uzivatela (v pripade vyuzitia satelitnej sluzby pre cely panelak) alebo pomenovat subory podla prisluchajucej satelitnej sluzby (skylink_standard.conf ; skylink_mini.conf ; CSlink.conf ; cierne_picony_SkyMini.conf ; biele_picony_SkyMini.conf ; a pod.) a nasledne mozte este do kazdeho konfiguracneho suboru jednotlivo pridavat FTP pripojenia s doplnenymi komentarmi napr. #Janko Hrasko so sluzbou Skylink_mini #Misko Hruska so sluzbou Skylink_mini ... a podobne

- od tejto verzie programu uz zalozna kopia piconiek na lokalnom disku bude predstavovat celkom vsetky picony, t.j. zo vsetkych rozbalenych archivov (nastavenie zohladenia ne/potrebnych picon v konfiguraciach FTP-pripojeni, nema na tuto lokalnu zlozku ziadny vplyv)

- bola uplne odstranena volba z konfiguracneho suboru pre urcenie adresara s userbouquet-subormi, sluziaca pre dohladanie naladeneho zoznamu sat. kanalov a pre odstranovanie nepouzivanych picon... odteraz bude pouzita vzdy len jedna a ta ista zlozka s userbouquet-subormi na FTP serveri (resp. na satelitnom boxe) a to konkretne /etc/enigma2, ktora je pouzivana na vsetkych aktualne dostupnych Enigma2 systemoch a teda odpada nutnost ju vzdy manualne konfigurovat pre kazdy satelitny box osobitne

1.0.0.23
- pridany timeout 10 sek. pre operacie s "wget.exe"

1.0.0.22
- finalna oprava BUG-u "Object Error" (vyriesene uplnym nahradenim pouzivanych IE-COM objektov, za nastroj "wget.exe")

1.0.0.21
- dalsi pokus o napravu alebo odhalovanie ObjectError BUG-u, ktory bohuzial vzdy pretrvava :-/
- pri druhom spusteni programu, pokial uz sa raz ohlasil BUG s chybou "Object.....", tak pri druhom spusteni programu uz vsetko funguje
- doplnil som niekolko drobnosti do programu (napr. zobrazovanie poradoveho cisla pri downloadovani a extrahovani archivnych suborov)
Přílohy
s3n0_picons_updater (2017-02-15).zip
v1.0.1.24
(1.64 MiB) Staženo 148 x
Naposledy upravil(a) miked dne 15.únor 2017 - 13:10, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Picony automaticka aktualizacia / Picons auto update

Příspěvek od peter54 »

No pekne si ma pochvalil.
Tak zacnem s wget - ma default timeout 15 minut. Doporučujem nastaviť vyrazne nižšiu hodnotu.
Ostatne nekomentujem.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Picony automaticka aktualizacia / Picons auto update

Příspěvek od liquere »

volakedy bol programik picon manager, tam si kazdy mohol natiahnut picony ake sa mu pacili, nebol viazany na jeden zdroj a na zaklade svojich fav zoznamov preniest do boxu.Teraz uz davnejsie neviem ci sa dalej na nom pracuje, ale vtedy bol dobry.Povodne bol na VTI forume ......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Picony automaticka aktualizacia / Picons auto update

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

s3n0_picons_updaters
- nova verzia... jednoduchy skompilovany script (do EXE modulu) pre updatovanie aktualnych picon v satelitnom prijmaci, predovsetkym zo zdroja serveru Google Drive... script je napisany jednym z nasich dobrych programatorov v mojej praci

===============
Historia zmien:
===============

1.0.1.25
- pridana moznost pouzitia hviezdickovej konvencie vo forme max. jedneho znaku hviezdicky do nazvov pozadovanych suborov, v pripade vyuzivania GoogleDrive servera
- tento znak "hviezdicky" je vyhodne pouzivat hlavne tam, kde sa v nazvoch suborov obmiena datumova stopa - teda ak datum a cas uploadu piconiek je pridany aj v nazve suborov (cize nazov suboru je vzdy iny)
Přílohy
s3n0_picons_updater (2017-08-25).zip
v1.0.1.25
(1.64 MiB) Staženo 93 x
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Picony automaticka aktualizacia / Picons auto update

Příspěvek od peter54 »

AwayFromKeyboard píše:s3n0_picons_updaters
- nova verzia... jednoduchy skompilovany script (do EXE modulu) pre updatovanie aktualnych picon v satelitnom prijmaci, predovsetkym zo zdroja serveru Google Drive... script je napisany jednym z nasich dobrych programatorov v mojej praci
Kde by si tam nabral dobrých programatorov. Taký paškvil môže pochádzať iba od paranoidneho schizofrenika Mikeda, dobrovoľného nositeľa nicku Sprostý k...t a toho tu vsetci dobre poznáme. Ved sa chudak hanbí vystupovať pod svojim nickom.
Kontakt v profile cez www.
AwayFromKeyboard
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 98
Registrován: 25.květen 2017 - 16:02

Re: Picony automaticka aktualizacia / Picons auto update

Příspěvek od AwayFromKeyboard »

s3n0_picons_updater v1.0.1.27

===============
Historia zmien:
===============

1.0.1.27
- drobne kozmeticke upravy (napr. zobrazovanie "FTP - hostname" pri operaciach s FTP pripojenim)

1.0.1.26
- doplnene zmazovanie docasnej systemovej zlozky na HDD vo vasom PC po skonceni programu (zlozka na HDD je kopiou /etc/enigma2/ zo satelitneho boxu)
- opraveny BUG, v ktorom program nedokazal precitat polozku konfiguracneho suboru, pokial sa polozka v konfiguracii nachadzala viac krat a bola zakomentovana znakom "#"

UPOZORNENIE:

- zaznamenal som na niektorych linuxovych boxoch problemy rozhrania IPv4 pri enormnej zatazi (aktivite) siete, kedy siet IPv4 vypadla na dobu cca 10 min. , zatial co IPv6 rozhranie fungovalo vzdy bez vypadkov... preto ak vasa lokalna siet resp. vas router podporuje zaroven IPv6 a zaroven lokalnu DNS sluzbu, bude lepsie dat prednost DNS nazvu zariadenia v konfiguracii picons_updater-u (napr.: formuler3) pred priamym adresovanim za pomoci ciselnej IPv4 adresy (napr.: 192.168.1.150)
- neskor som zistil, ze koren problemu bol v defaultne nastavenom firewally od "ESET SMART SECURITY" a ten vzdy na 10 min. zablokoval komunikaciu IPv4 so satelitnym boxom, pri zisteni udajneho "utoku kontroly portov" zo strany satelitneho boxu... v mojom pripade sa jednalo o OpenATV, ale je dost mozne, ze podobny problem bude aj na inych firmwaroch v spojeni s ESET firewallom nainstalovanym v PC
- tento problem sa da vyriesit jednoducho pridanim vynimky do vasho ESET firewallu pre vsetky hlasenia z IP adresy, ktoru vyuziva satelitny box alebo este jednoduchsie:
ESET konfiguracia > Nastroje > Protokoly > Personalny firewall > kliknite pravym tl.mysi na hlasenie "Zachyteny utok kontroly portov" a vyberte z kontextovej ponuky "Neblokovat podobne udalosti v buducnosti"
Přílohy
s3n0_picons_updater (2017-11-23).zip
v1.0.1.27
(1.64 MiB) Staženo 186 x
Odpovědět

Zpět na „Picons“