e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 19.Říjen 2017 - 5:33

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Pravidla fóra

Táto sekcia je urcená výhradne na dáta . Zákaz diskusie !

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 369 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 115 16 17 18 19
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Picons AB Enigma 2HD
PříspěvekOdeslal: 22.Prosinec 2016 - 23:55 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: Formuler_F3, Opticum_HD_S20
diky moc, to som zhanal presne...

a este tak zohnat nejaky plugin, ktory by automaticky kontroloval aktualizacie na internete ci sa objavila nova verzia archivu s piconami a stahoval by nove picony automaticky...

pripadne synchronizacnou metodou - teda doplnit/zmazat co zmizlo/pribudlo, teda iba picony predvolenych druzic, aby to aktualizovanie netrvalo dlho...

alebo aspon spravit nejaky naplanovany bash script, ktory bude kontrolovat raz za tyzden napriklad webovy odkaz k stiahnutiu, ci sa zmenil jeho nazov (verzia) alebo velkost suboru a v pripade ze ano, tak sa nove picony stahnu automaticky, stare sa vymazu... alebo pre urychlenie aktualizacie by script mohol porovnat obsah archivu s novymi piconami, s obsahom nastavenej zlozky (v ktorej mam na Enigme2 picony uz stahnute) a zosynchronizovat (co zmizlo, to script vymaze, co pribudlo, tak iba to osobitne nakopiruje) - v podstate sa jedna o BackUp metodu kopirovania :) manualne to urcite nehodlam robit... satelit vyuzivaju hlavne rodicia a ja ak obcas odcestujem na dlhsiu dobu, nema im kto aktualizovat picony v satelite... preto by sa aktualizacia mala spustat sama a kopirovat len nove subory zo stahnuteho archivu pripadne zmazat stare... alebo neviem ani jak velka zataz je to na system, ak by to bolo len 1.stiahnutie novych picon 2.zmazanie starych 3.nahratie novych 4.restart

Předmět příspěvku: Picons AB Enigma 2HD
PříspěvekOdeslal: 17.Leden 2017 - 22:10 
Veterán fóra
Veterán fóra

Poděkoval: 12 krát
Poděkováno: 61 krát
viewtopic.php?p=683021

uprav si to podla svojich potrieb a kludne si nastav automaticke spustanie napr. vo windows task scheduler-i

PříspěvekOdeslal: 17.Leden 2017 - 22:53 
Odborník
Odborník

@dufoq3:

- nie nie to zasa nie... ja uz na to aktualizovanie vlastne kaslem :) ale dakujem :P
- raz za pol roka nahrajem nove picony, pripadne ak by nejaka picona vypadla, tak ohlasim zmenu autorovi Picon a kaslem na to inak :)
- ak by som si mal robit autoupdate cez OS, ktory ma 20GB tak to si viem spravit aj sam :D nejaky Bash script, alebo pokojne dober aj pod Windows script (AutoIt, Batch/CMD-line, AutoHotkey)
- existuju aj nejake pluginy pre autoupdatovanie ikon... to by som sa uz nejako popasoval... ale... uz na to kaslem... mam ikonky tunak z forka od Chocholousek-a, on ma v podpise odkaz na picony resp. odkaz na ine vlakno fora, z ktoreho vas to nasledne dalej presmeruje na G-Drive, kde su vsetky jeho picony... vsetky rozmery... farby... druzice... v podstate vsetky pre Europu

- P.S.:
pozeral som na ten odkaz co si dal... akoze pekna praca... som rad ze sa niekto snazi hehe... aj tak ale viac by sa mi pacil nejaky script radsej v Bash jazyku (Linux script) aby to bolo automatizovane a pouzitelne napr. v routroch (dd-wrt based) alebo priamo v Enigmach2 napr. pri startovani Enigmy2 raz za tyzden sa spusti aktualizacia alebo hocikam sa to da zaradit, alebo aj na manualne spustenie... co sa tyka routru/dd-wrt tam sa da myslim aj naplanovat spustanie scriptov, takze tam by vobec nebol problem... len to napisat... kiez by sa mi chcelo tak ako tebe :D :D :D

PříspěvekOdeslal: 18.Leden 2017 - 11:00 
Veterán fóra
Veterán fóra

no len u mna to cez router resp. linux nevidim ruzovo, pretoze ked mi script tie picony rozbali, tak sa nasledne spusta FreeFileSync a v nom uz mam nadefinovane, aby odmazal neaktualne a pridal resp. updatol nove. Nevyhovuje mi, aby to vzdy vsetky vymazalo a opat kopirovalo (lebo to riesim na viac prijimacov cez VPN).

Pripadne by este bola moznot, aby to riesilo napr. Raspberry Pi. Ale kedze ten win spustam par krat do tyzdna - vyhovuje mi to.

PříspěvekOdeslal: 20.Leden 2017 - 4:30 
Odborník
Odborník

...ved prave o to tu ide dufoq3, ak sa ti to ma aktualizovat za pomoci Windows, tak to si dam osobne tu namahu a spravim primitivny script v AutoIT :) lenze ak to ma byt nascriptovane s moznostami orezanych Linux distribucii v DD-WRT alebo v Enigma2, tak to je uz horsie :) nevravim ze by as to nedalo... ale chce to priestor (diskovu kapacitu) a dalej nejaky ten vypoctovy vykon... mne v PC len separovanie nepouzivanych piconiek trva asi 10 sekund... co by to spravilo s Enigmou2 to neviem :) mozno by na 10 sekund zamrzol vysielany satelitny kanal :D tak ci onak vo Windows su rozne moznosti... je ich spusta... urco existuju aj specialne programy na aktualizacie piconiek priamo s pouzitim systemu Windows... pokojne spravim nieco aj ja a prispejem svojou troskou do mlyna :) uvidime... nieco som uz aj skor skusal, tak to len dokoncim, pridam tam dalsie funkcie a uvidime :)

PříspěvekOdeslal: 20.Leden 2017 - 5:53 
Veterán fóra
Veterán fóra

kludne to potom hod do vlakna co som pastol vyssie - nech je to na jednom mieste

PříspěvekOdeslal: 04.Únor 2017 - 11:55 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

satelitni prijimac: VU+ ZERO,VU+ UNO 4K
Poděkoval: 3 krát
Poděkováno: 2 krát
prosím o nové picony v černém 220 x 132

Nova HD , Nova 2 , Nova action , Nova Gold

:thankyou:

PříspěvekOdeslal: 04.Únor 2017 - 15:45 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

satelitni prijimac: VU+ ZERO,VU+ UNO 4K
Poděkoval: 3 krát
Poděkováno: 2 krát
už jsem našel

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 04.Únor 2017 - 15:59 
Veterán fóra
Veterán fóra

1.) picony 220x132 sa riesia tu

2.) vzdy aktualne picony vsektych moznych druhov najdes tu (ako na auto-update picon - vid moj podpis)

3.) nespamuj to iste do viacerych vlakien

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 369 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 115 16 17 18 19

Všechny časy jsou v UTC+02:00