e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 22.Říjen 2017 - 10:30

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 324 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 113 14 15 16 17 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kniha přání a stížností
PříspěvekOdeslal: 21.Únor 2012 - 17:31 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: VU+ SOLO 4K
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 4 krát
Nastavenia,systém,volume adjustment.
Nesmie byť aktívne,lebo to bude robiť to čo ti to robí. Máš to určite vypnuté?
edit:Ale v tomto vlákne by sme nemali rozoberať tento problém-poprosím moderátora,aby to po vyriešení premazal,nech tu není bordel po nás :D .

PříspěvekOdeslal: 21.Únor 2012 - 18:44 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

satelitni prijimac: AB IPBOX 9900HD 1xDVB-S2
chronos88sk napsal:
xerius napsal:
Ak používaš automatic volume adjustment,tak tomu zelenáčovi sa nečudujem...Ten plugin je momentálne nepoužiteľný.

neviem, ktory plugin ma taku moznost ani som to nikde nezapinal. AK vies, porad, skusim sa mu vyhnut.

tak asi som odhalil kde je chyba. Kedze forum ukazalo, ze kym sa STB warmrestartuje, da sa lognut cez konzolu, tak som sa pozrel co sa deje.
cuduj sa svete, jediny mountnuty device je /root a /dev/sda1 kde bol usb a s nou aj presunuty /var nie je k najdeniu a neda sa ani namountovat [invalid argument].
takze predpokladam, ze vadny bude USB kluc a reinstal ma neminie. Ak to bude pravda, tak omilostim STB :shock:

IPBOX 9900HD 1xDVB-S2, E2:20130610, OSCAM latest

PříspěvekOdeslal: 21.Únor 2012 - 19:11 
Každopádně si vyhod' AutomaticVolumeAdjustment plugin z /usr/liv/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/
Nebo si ho zazálohuj a až se enigma opět nabootuje,tak ho tam zase vrat'.

PříspěvekOdeslal: 21.Únor 2012 - 19:26 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

marmik napsal:
Každopádně si vyhod' AutomaticVolumeAdjustment plugin z /usr/liv/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/
Nebo si ho zazálohuj a až se enigma opět nabootuje,tak ho tam zase vrat'.

Dik. snazil som sa, ale tam som zistil ze nedojdem do toho adresara, lebo sda1 nebolo mountnute.
Tak po vymene 2 klucov flashujem tretim.

PříspěvekOdeslal: 21.Únor 2012 - 21:10 
Veterán fóra
Veterán fóra

Místo/Bydliště: Atlantida
Poděkováno: 2 krát
Ano, je pravda, že používam dvojtuner ako jednotuner, lebo som ho tak kúpil a vôbec nemám potrebu pchať doň druhý tuner. Nie je to dúfam povinné?! Mimochodom, jednotunerová verzia 9900 neexistuje, 99 detto, 55 som nechcel, ani 99, lebo majú málo dierok vzadu.
Mám nocturno, volume adjustment naschvál zapnuté. Ozubené kolečká vidím iba keď sa štartuje HDD. Box ide cca 12 hodín denne. Var na fleš, CSFD plugin, oscam, bez karty. Prepnutie do 1sec. HD trochu váhavejšie, možno 1,5 až 2 sec. Momentálne mi blbne iba kotol. Objednal som nový, šľakhotrafil. 680e v prdeli.

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2012 - 11:23 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

vprint napsal:
Ano, je pravda, že používam dvojtuner ako jednotuner, lebo som ho tak kúpil a vôbec nemám potrebu pchať doň druhý tuner. Nie je to dúfam povinné?! Mimochodom, jednotunerová verzia 9900 neexistuje, 99 detto, 55 som nechcel, ani 99, lebo majú málo dierok vzadu.
Mám nocturno, volume adjustment naschvál zapnuté. Ozubené kolečká vidím iba keď sa štartuje HDD. Box ide cca 12 hodín denne. Var na fleš, CSFD plugin, oscam, bez karty. Prepnutie do 1sec. HD trochu váhavejšie, možno 1,5 až 2 sec. Momentálne mi blbne iba kotol. Objednal som nový, šľakhotrafil. 680e v prdeli.

Mozno blba otazka...vsetci odporucaju mat volume adjustment vypnute, vraj je to nefunkcny nedorobok. Ty si ho zapol z nejakeho dovodu, alebo len demonstrujes ze to funguje v nocturne? :?:

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2012 - 13:27 
Někdy se stane,že systému prostě tento plugin nějak začne vadit při bootu.Jinak jsem ho měl taky nastavený a spuštěný a pracoval normálně.Jednou na něm box taky zůstal viset,tak jsem ho překopíroval do pc,v boxu ho smáznul,box nabootoval,vrátil jsem ho zpátky,po dalších bootech už bylo zase vše o.k. a plugin už nevadil.
Už bylo psáno že toto cpu použité u boxu mívá občas nějaké chybné stavy ,což se při uvedení boxu na trh ještě nevědělo.Takže se může stát,že prostě špatně zpracuje požadavek a myslí si ,že je něco na tom pluginu špatně a boot dál prostě nepustí.Jeho dočasným odstraněním se přejde tato chyba a příště už se nemusí tato chyba zase projevit.
Od toho jsou v boxu ty crashlogy,aby bylo vidět co pád způsobilo.

Jinak k tomu dvoutuneru a nahrávání.
Je potřeba mít poslední ABenigmu a nebo nocturno z 16.1. protože tam už je patch pti.ko.Mít nastaveny tunery a mít je uzamknuté na všech družicích co na nich mám a nejlépe na nějakém silném transpondéru.Potom je dobré si všechny družice znova naskenovat,popř.použít co nejaktuálnější satelites.xml ,aby box opravdu proskenoval všechny pozice,i ty nově přidané.Pokud mám na obou tunerech stejnou družici,nic se nestane pokud ji proskenuji na obou tunerech,při požívání diseqc switche na obou tunerech,je dobré dát stejnou družici na jinou pozici na diseqc switchi (mám třeba 2 switche 4-1 na prvním switchy na 1. vstupu třeba 23,5°E tak na druhém switchy ji dám na vstup 2.)
Pokud použiju starší soft,nemám zaručeno,že tam bude aktuální satelites.xml a mahrávání půjde jak má.
Tím ovšem neříkám,že by to nemohlo dobře chodit i třeba na starším nocturnu,pokud tam upravím co je potřeba.Zaměním pti.ko dám nový satelites.xml.
Pokud ani tak box nechodí jak má,tak je samozřejmé se obrátit na servis a box nechat zkontrolovat.

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2012 - 15:39 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: AB IPbox 9900+ 2xDVB-S2
Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 1 krát
S tym nahravanim to nieje az tak bezproblemove. Mam sice nocturno s okt. mam tam pti.ko cim sa odstranilo vyblokovanie druheho tuneru / ten bol po skonceni nahravania nefunkcny a musel sa pristroj restartovat/, ale nahravanie je ako loteria, nikdy nevies ci to vyjde.
- Dost casto sa stava, ze si da clovek nahrat nieco cez casovac a skonci to trebars po 15 minutach a na obrazovke je vidno zaseknuty obraz.
- Alebo nahravanie funguje, ale namiesto pozadovanych 90 minut nahra len 79 min. -Alebo v nahravkach miestami vypadne zvuk sice len na par sekund co niekedy nevadi ale niekedy to jednoducho nastve.
- Vypadky obrazu alebo rozpad obrazu je takisto bezna zalezitost.

Nedeje sa to pravidelne a ani neviem preco. Nastavenie stale rovnake a vysledky su rozne. Nezda sa mi to,ale bohuzial nedokazem to ani odstranit a ani naprogramovat novy image. Je to len moj postreh. Nic viac za tym nehladajte.

AB IPbox 9900+, 2xDVB-S2, nocturno 16.10.2011, OSCAM 1.20-unstable_svn build #6460, HDD ATA FUJITSU MHV 2120B 120GB
Zapojenie diseqC 4/1: 23,5E, 0.8W, 19,2E,4,8E
zapojenie 2diseqC 4/1: 0,8W, 23,5E,19,2E,prazdne
karta Skylink ICE

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2012 - 16:04 
Něco se dá připsat na vroubek taky třeba oscamu,občas se tváří že dekóduje a ve skutečnosti tomu tak není.

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2012 - 17:05 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

dragunik napsal:
S tym nahravanim to nieje az tak bezproblemove. Mam sice nocturno s okt. mam tam pti.ko cim sa odstranilo vyblokovanie druheho tuneru / ten bol po skonceni nahravania nefunkcny a musel sa pristroj restartovat/, ale nahravanie je ako loteria, nikdy nevies ci to vyjde.
- Dost casto sa stava, ze si da clovek nahrat nieco cez casovac a skonci to trebars po 15 minutach a na obrazovke je vidno zaseknuty obraz.
- Alebo nahravanie funguje, ale namiesto pozadovanych 90 minut nahra len 79 min. -Alebo v nahravkach miestami vypadne zvuk sice len na par sekund co niekedy nevadi ale niekedy to jednoducho nastve.
- Vypadky obrazu alebo rozpad obrazu je takisto bezna zalezitost.

Nedeje sa to pravidelne a ani neviem preco. Nastavenie stale rovnake a vysledky su rozne. Nezda sa mi to,ale bohuzial nedokazem to ani odstranit a ani naprogramovat novy image. Je to len moj postreh. Nic viac za tym nehladajte.

no toto je nieco co musim este otestovat s tymto novym image-om. Na predoslej verzii z februara minuleho roku som mal 98% uspesnost nahravania, ani vypadavanie obrazu alebo zvuku sa nekonalo.

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2012 - 19:31 
Pokročilý
Pokročilý

K tomu pluginu volume adjustment: vcera kratko pred polnocou som box vypol do deep standby, rano o 5 hod som nasiel warm restart, tak som ho vypol vypinacom, nabehol, ale isiel len zvuk, tak som spravil este restart a potom uz nabehol. Je to prvy krat od asi octobra co som mal s nim problem, takze az taky nedorobok to nebude. Teraz mam plny disk podobnych logov :D

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2012 - 20:03 
Veterán fóra
Veterán fóra

Místo/Bydliště: Atlantida
Poděkováno: 2 krát
chronos88sk napsal:

Mozno blba otazka...vsetci odporucaju mat volume adjustment vypnute, vraj je to nefunkcny nedorobok. Ty si ho zapol z nejakeho dovodu, alebo len demonstrujes ze to funguje v nocturne? :?:

Zapol som ho preto, lebo ho potrebujem. Nijaký iný dôvod neexistuje. V boxe mám iba to, čo potrebujem, neexperimentujem, ak sa mi niečo na boxe nazazdá, okamžite ho preflešujem. On to vie, a preto poslúcha. Raz som tam chcel dať nejaké iné ksichty, než ten abcomácky, ale jedna zelená smrť stačila a dovidenia. Fleš, najnutnejšie softy a ide sa.

PříspěvekOdeslal: 23.Únor 2012 - 10:58 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Rat napsal:
K tomu pluginu volume adjustment: vcera kratko pred polnocou som box vypol do deep standby, rano o 5 hod som nasiel warm restart, tak som ho vypol vypinacom, nabehol, ale isiel len zvuk, tak som spravil este restart a potom uz nabehol. Je to prvy krat od asi octobra co som mal s nim problem, takze az taky nedorobok to nebude. Teraz mam plny disk podobnych logov :D

Hej, toto mna cakalo po navrate domov z minuleho vikendu. POzeram ze tiez ti zblbol Automatic volume adjustment a warm restartuje do blba.
Majstri z fora odporucili sa lognut cez konzolu alebo ftp a docasne presunut cely system plugin AutomaticVolumeAdjustment a vratit ho az ked sa system stabilizuje.
Otazka na teba, ci si ho mal zapnuty alebo vypnuty.

PříspěvekOdeslal: 23.Únor 2012 - 13:36 
Pokročilý
Pokročilý

Bol zapnuty, aj som ho tak nechal a uvidim. Toto bolo prvy krat.

PříspěvekOdeslal: 30.Březen 2012 - 23:03 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: ABIP9900,ABCB550
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 5 krát
.. nechcem robiť nové vlákno..
Používam ABIP9900HD ako jednotuner - teraz to mám ako homeshare s ABCB450HD, sambaserver , príp MOUNT na HDD PC - a beží úplne OK . Chcel by som sa trošku posunúť ďalej - dať druhý tuner, ale na fóre všeobecne prevláda názor, že táto mašinka je ako plnokrvný dvojtuner problémová. Funguje to niekomu reálne ako plnokrvný dvojtuner - príp. s akým softom ? Nerád by som vymenil LNB-y, DISeQ-y, ťahal koax, vŕtal do steny ( hlavný dôvod, prečo som ešte nedal 2-tuner - NESSIE je pridrahé) a potom zistil, že to aj tak neviem dobre rozbehať.
Vďaka za každú radu

PříspěvekOdeslal: 31.Březen 2012 - 11:04 
Pokročilý
Pokročilý

s poslednym image funguje na 100%.

tento rok mi vzdy nahralo vsetko co som nastavil - casto krat sa prekryvali programy, cize su casto vyuzite obidva tunery

signal2: 23.5E

PříspěvekOdeslal: 31.Březen 2012 - 16:34 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: Neutrino ZEE2
Místo/Bydliště: JH
Jedinej o kom vim, ze mu to beha bezproblemove je Dragunik.
Ma ve svem popisu i konfiguraci turerů a jednotlivých pozic.
Pokud vím, tak používá Nocturno 16_10.
Můj dvoutuner bohužel dobře nahrává, ale plnohodnotné to není.
Používám ho jako jednotuner a pokud chci nahrávat, zapínám 2 tuner.
Pak zase přepnu na jednotuner :(

PříspěvekOdeslal: 31.Březen 2012 - 17:10 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: AB IPbox 9900+ 2xDVB-S2
Poděkováno: 1 krát
Ja musim napisat, ze nahravanie nieje vskutku bezproblemove. Je to daleko lepsie ako ked som mal obsadene vsetky pozicie na diseqC, ale obcas sa mi stane, ze za pocas nahravania a sledovanie ineho programu, zasekne obraz a stoji zamrznuty az do restartu. A zopar krat sa mi stalo, ze skoncil nahravanie o 20 minut skor ako mal casovac. Nema to bohuzial ziadnu pricinu. Teda aspon pre mna, aby som mohol povedat, kedy sa to stane. Jednoducho sa na to neda spolahnut ma sto pro. Je t daleko lepsie ako s AB Enigmou ale moje ocakavania su daleko od toho co to poskytuje.
Cize ano nahrava aj viac ako 2 programi sucasne, ale bohuzial obcas sa stane, ze nenahra ani jeden program.

AB IPbox 9900+, 2xDVB-S2, nocturno 16.10.2011, OSCAM 1.20-unstable_svn build #6460, HDD ATA FUJITSU MHV 2120B 120GB
Zapojenie diseqC 4/1: 23,5E, 0.8W, 19,2E,4,8E
zapojenie 2diseqC 4/1: 0,8W, 23,5E,19,2E,prazdne
karta Skylink ICE

PříspěvekOdeslal: 31.Březen 2012 - 21:10 
Pokročilý
Pokročilý

nenašel by se nějakej machr, co by dovedl u 55 udělat, aby se na displeji zobrazovalo místo toho pokusu o název jenom číslo programu z aktuálního seznamu jako to umí nejnovější pkt image pro 55ku? :?: (PKT E2 NEBULA v1 for Ipbox 55HD)

PříspěvekOdeslal: 01.Duben 2012 - 23:08 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: ABIP9900,ABCB550
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 5 krát
... vďaka za info-s...
.. takže idem na kompromis...
Objednávam na ABIP9900:
- druhý tuner DVB-S2
- jeden QUAD LNB - druhý tuner bude len na 23,5E
- žiaden nový DiSEqC ( teda jeden ano, lebo sa mi podarilo ,,odpáliť´´ jeden vstup na 13E)
-... a držte mi palce...minule som skúšal Nocturno a nedopadlo to dobre...

... good night ...

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 324 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 113 14 15 16 17 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00