e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 15.Prosinec 2019 - 1:00

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 108 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 5 6 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: IPBox 99HD
PříspěvekOdeslal: 03.Září 2010 - 17:47 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: ip55hd,dm500s,GB Quad,dm800
Místo/Bydliště: středočeský kraj
Poděkováno: 1 krát
pomůže mi někdo rozchodit sdílení na tomto přijímači a rozchodit kartu? S E2 nemám žádný zkušenosti.

Předmět příspěvku: Re: IPBox 99HD
PříspěvekOdeslal: 03.Září 2010 - 19:01 
Expert fóra
Expert fóra

satelitni prijimac: IP Box200/250, SS1,SS2
ladan69 napsal:
pomůže mi někdo rozchodit sdílení na tomto přijímači a rozchodit kartu? S E2 nemám žádný zkušenosti.

Manual si k tomu nedostal ??
Skus pozret tu (zaregistruj sa tam) mas tam aj dokumentaciu aj image http://www.satupdate.net/soubory/AB%20I ... xHD/?notop
Taktiez by som si presiel aj toto viewforum.php?f=85

IP Box 9000HD | E2 PKT 1.0.0 | Stab HH90 | LNB Strong Twin
IP Box 9900HD | E2 HD |
SS HD2 | SG2100 | DVBViewer | hadu
Ubuntu 12.04 | phoenix usb2x | oscam 1.20 build 83xx
SS2 rev 2.3 | SS1 rev 1.3 | uz nepouzivam
Network http://network.mysteria.cz/

PříspěvekOdeslal: 03.Září 2010 - 19:04 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: VU+ Solo 2
Místo/Bydliště: Čadca
Poděkováno: 7 krát
No sharing v navode asi nenajde :)

Pozicie: 19E,23.5E,13E,0.8W

PříspěvekOdeslal: 03.Září 2010 - 19:25 
Zrejme nebude problem :) , readme k addonu

Ako instalovat addon.ipk

Skopirujte addon.ipk na USB klucenku, pripojte ju k prijimacu, bude automaticky rozpoznana a na obrazovke sa objavi male okno. Stlacte OK a nasledujte kroky na instalaciu addonu.

Ak sa nieco pokazi, chodte do Menu - Setup - Software management - ipkg-install a vyberte USB Flash Drive, box sa updatuje .ipk suborom. Po tejto procedure bude mozne stiahnut emulatory priamo z webu cez Menu - Plugins - Donwload plugins - Addons. Update klucov najdete v Menu - Allinone Panel - Script Executor - keyupdate (potom stlacte cervene tlacidlo na spustenie update).

PříspěvekOdeslal: 03.Září 2010 - 20:09 
Znalec fóra
Znalec fóra

Díky všem za pomoc,už to běží,jen mě zaráží na tomto přijímači pomalé prolaďování a pokud se v menu dopustíte chyby tak nastane zelená smrt.Ještě bych dopsal že soubor addon se musí přejmenovat na addon.ipk.
Moderátoři by měli založit vlákno k těmto přijímačům

PříspěvekOdeslal: 03.Září 2010 - 21:03 
Pokročilý
Pokročilý

Místo/Bydliště: SK
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 2 krát
Biela Skylink funguje OK ale skylink irdeto ICE zatial ani tuk , ide to niekomu?

PříspěvekOdeslal: 04.Září 2010 - 0:57 
ladan69 napsal:
Díky všem za pomoc,už to běží,jen mě zaráží na tomto přijímači pomalé prolaďování a pokud se v menu dopustíte chyby tak nastane zelená smrt.Ještě bych dopsal že soubor addon se musí přejmenovat na addon.ipk.
Moderátoři by měli založit vlákno k těmto přijímačům

To pomale proladovani je zpusobeno tim ze jsou satellites.xml frekvence na kterych momentalne nic nevysila - procistim to. A ty zelene obrazovky napis pri jake volbe v menu

PříspěvekOdeslal: 04.Září 2010 - 12:39 
Pokročilý
Pokročilý

- skenovanie družíc je fakt pomalé u mna tri skenovalo skoro hodinu
- zelená smrt sa neprejavila ani raz
- čítačka funguje ok
- AB ENIGMA E2HD je najstabilnejšia E2 čo som mal v IPboxoch ,
horšie je to s kvalitou obrazu ten je zatial najhorší zahmlený a neostrý dokonca aj na HD kanáloch čo nechápem lebo môj starý dobrý DM má lepší obraz
- čo sa týka samotného vzhladu príjímača tá povrchová úprava sa podarila na jednotku až na tie ornamenty , USB výstup v predu je nepraktický najmä ked si chcete pripojit externý hardisk a trčia vám tam káble a dvierka ostávajú otvorené
- LCD display je v pohode čitatelný aj zdialky
- najhoršie je to opät s hlučnostou ventilátoru zrejme IPBox pôjde spät do AB COMU.

PříspěvekOdeslal: 04.Září 2010 - 13:28 
Znalec fóra
Znalec fóra

Zelená smrt mi nastává nahodile,nejčastěji když zmačknu 2x po sobě exit v menu,po rebootu z telnetu mi zmizeli všechny pluginy.Pokud by měl někdo zájem zde jsou trochu srovnané programy z UPC a Skylinku - :arrow: download/file.php?id=28089

PříspěvekOdeslal: 04.Září 2010 - 14:02 
Johnk napsal:
- skenovanie družíc je fakt pomalé u mna tri skenovalo skoro hodinu
horšie je to s kvalitou obrazu ten je zatial najhorší zahmlený a neostrý dokonca aj na HD kanáloch čo nechápem lebo môj starý dobrý DM má lepší obraz
- najhoršie je to opät s hlučnostou ventilátoru zrejme IPBox pôjde spät do AB COMU.

To skenovani jsem tu uz psal - chtelo by to upravit satellites.xml nachazi se v /etc/tuxbox vypraskat z nej vsechny frekvence ktere jsou prazdne, ten xml soubor je generovany z http://satellites-xml.eu/ a napr na 23E je tam hodne zbytecnych frekvenci, chtelo by to srovnat s http://en.kingofsat.net/ a try nespravne frekvence vyhazet

Obraz nevim co s tim mas ja tu srovnaval hd obraz pres hdmi na 125cm plazme a urcite byl lepsi nez na 800 dreamu a ip9000. Pres co to mas zapojene ?

Ventilator se da vypnout z menu: nastaveni - system-prizpusobit-mod expert-Fan control nastavit na vypnute

PříspěvekOdeslal: 04.Září 2010 - 14:11 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 97 krát
Zaujimalo by ma, ako reaguje e2HD na program, ktory v zozname je , ale uz na danom TP neexistuje- teda , stary program, ktory prevadzkovatel uz premiestnil. Vsetky enigmy s tym maju problem , ako je to tu ? Prijimac zamrzne , prestane reagovat , alebo len ohlasi chybu ladenia a funguje dalej ?

PříspěvekOdeslal: 04.Září 2010 - 17:34 
revis napsal:
Zaujimalo by ma, ako reaguje e2HD na program, ktory v zozname je , ale uz na danom TP neexistuje- teda , stary program, ktory prevadzkovatel uz premiestnil. Vsetky enigmy s tym maju problem , ako je to tu ? Prijimac zamrzne , prestane reagovat , alebo len ohlasi chybu ladenia a funguje dalej ?

Nahlasi Ladeni selhalo a jede to dal. Ve favoritech se zmeni na N/A.

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2010 - 0:40 
Pokročilý
Pokročilý

To skenovani jsem tu uz psal - chtelo by to upravit satellites.xml nachazi se v /etc/tuxbox vypraskat z nej vsechny frekvence ktere jsou prazdne, ten xml soubor je generovany z http://satellites-xml.eu/ a napr na 23E je tam hodne zbytecnych frekvenci, chtelo by to srovnat s http://en.kingofsat.net/ a try nespravne frekvence vyhazet

Obraz nevim co s tim mas ja tu srovnaval hd obraz pres hdmi na 125cm plazme a urcite byl lepsi nez na 800 dreamu a ip9000. Pres co to mas zapojene ?

Ventilator se da vypnout z menu: nastaveni - system-prizpusobit-mod expert-Fan control nastavit na vypnute[/quote]

Sám netuším prečo je ten obraz taký ako je, mám toroidku a na každu družicu twin konvertor tak môžem porovnat súčasne na tom istom kanále obraz z 99 a 9000 , obidva su zapojené cez rovnaký profesionálny High-End HDMI Alphard DA VINCI kábel na Full HD LCD SAMSUNG nastavenie je na obidvoch prijímačoch rovnaké -1080i60hdmi rozdiel je iba v Enigmách vtom že v 9000 mám AAF Hot Summer E2 a fakt ten obraz je neporovnatelne krajší a to som to neskúšal ešte porovnat s PGI alebo SIfkom čo predpokladám že bude mat 9000 viac ešte navrch.

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2010 - 1:19 

...
Sám netuším prečo je ten obraz taký ako je, mám toroidku a na každu družicu twin konvertor tak môžem porovnat súčasne na tom istom kanále obraz z 99 a 9000 , obidva su zapojené cez rovnaký profesionálny High-End HDMI Alphard DA VINCI kábel na Full HD LCD SAMSUNG nastavenie je na obidvoch prijímačoch rovnaké -1080i60hdmi rozdiel je iba v Enigmách vtom že v 9000 mám AAF Hot Summer E2 a fakt ten obraz je neporovnatelne krajší a to som to neskúšal ešte porovnat s PGI alebo SIfkom čo predpokladám že bude mat 9000 viac ešte navrch.[/quote]

No, ještě zkus prohodit mezi sebou ty kabely k přijímačům a také vstupy HDMI na TV. I zlaté kabely se mohou jen dobře tvářit.
Nastav si HDMI 1080i 50Hz. Jde to moc dobře.
Mám DM800, AB9000 i AB9900, ta má na TV LG obraz ještě o trochu lepší. Nejhůř je na tom DM800 na SD, i když se to už dost zlepšilo od GE2 5.0. Je to ale jen subjektivní srovnání. Při pohyblivých obrázcích se to nedá tak přesně posoudit.

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2010 - 7:04 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 97 krát
Tak isto moze byt rozdiel sposobeny vstupom HDMI na panely. Obycajne nebyvaju rovnake , kazdy byva primarne urceny pre iny typ zariadenia , podla toho su potom aj dostupne ine nastavenia filtrov pre spracovanie obrazu . Ostatne - tuto specialitku zaviedol prave vyrobca Samsung a nejak sa do nej hrnu vsetci vyrobcovia.... Uz som si to vsimol aj na Sony a Panasonic paneloch .

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2010 - 13:01 
Pokročilý
Pokročilý

Už som skušal všetky možne varianty , prehodit kable aj nastavenie 1080i 50Hz,60Hz , 4x HDMI vstupy, ale ked to nejde vtom vstupe kde funguje 9000 ok tak potom neviem? ten obraz je stále taký zahmlený a prevažujú tam červené a zelené farby . Mám pripojené rôzne komponenty sat.SD, HD prijimače , bluray dvd , xbox a na všetkych je super obraz.

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2010 - 16:52 
Johnk napsal:
Už som skušal všetky možne varianty , prehodit kable aj nastavenie 1080i 50Hz,60Hz , 4x HDMI vstupy, ale ked to nejde vtom vstupe kde funguje 9000 ok tak potom neviem? ten obraz je stále taký zahmlený a prevažujú tam červené a zelené farby . Mám pripojené rôzne komponenty sat.SD, HD prijimače , bluray dvd , xbox a na všetkych je super obraz.

V tom pripade to vyreklamuj
Jinou radu nemam

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2010 - 21:32 
Moderátor
Moderátor

Místo/Bydliště: Ubuntu 12.04
Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 15 krát
bobr napsal:
...
Mám DM800, AB9000 i AB9900, ta má na TV LG obraz ještě o trochu lepší.

Pises, ze AB9900 ma o trochu lepsi obraz, porovnavane s akym systemom na AB9000 - E2 alebo DGS image? Dost by ma to zaujimalo, lebo odvtedy ako som predal 910-ku, som lepsi obraz na ziadnom prijimaci nevidel a rad by som vedel Tvoje dojmy, kedze mas oba, lebo chcem nieco z toho zasa kupit. Dik

AMIKO VIPER COMBO, IPBOX9000, ABIpbox Prismcube Ruby, Multibeam 85, 23,5E-19,2E-13E-1W, SG-2100

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2010 - 22:04 
Johnk napsal:

Ted jsem to jeste jednou zkousel:

TV Panasonic Viega 125cm DM800 img GP4.2 pripojeny na hdmi1 zlatym kabelem, IP99HD img 100905 pripojeny na hdmi2 obyc kabelem, antenu dreama mam pripojenou pres Ipbox. Testovane kanaly Astra 19 Das erste HD - Tatort , pri normalnich scenach obraz zhruba stejny, na scenach pro slunci IP box lepsi, pozadi (lesy) na dreamu rozmazany na ip ok, na einsfestival HD podstatne rozdily jsem nevidel snad na ip lepsi detaily. Vse je subjektivni dojem, pro objektivnejsi hodnoceni by to chtelo alespon dve stejne plazmy vedle sebe. Asi mas opravdu neco s boxem.
Napis mi cislo boxu zkusim to nejak v abcomu ohlidat aby se provedl poradny test.

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2010 - 23:00 
Pokročilý
Pokročilý

IP99HD_e2hd_r100905
super zajtra otestujem a dam vediet :thankyou:

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 108 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 5 6 Další

Všechny časy jsou v UTC+01:00