aky rozbočovač použit

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

marekfvt
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 03.leden 2011 - 11:19
satelitni prijimac: Ferguson 202HD Toroidal 55
Bydliště: Prešov

aky rozbočovač použit

Příspěvek od marekfvt »

Takže mam takyto problem mam DVBT antenu SYNAPS AHD-343, ak mam napojený koaxialny kabel na priamo to je telka a antena tak všetko je ok ale ak som pri antene použil tento rozbočovač EMOS 2243 tak uz to nieje ok kanaly sekajú, vypadavajú, tak chcem vas poprosit aky by bol vhodný rozbočovač?

Dakujem za každu radu ak to tu už je tak sa ospravedlňujem
Adolf.Shitler
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 27.únor 2012 - 19:55

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od Adolf.Shitler »

Anténu vyměnit za Color Supra, čímž získáš silnější signál a vykompenzuje se útlum v rozbočovači.
marekfvt
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 03.leden 2011 - 11:19
satelitni prijimac: Ferguson 202HD Toroidal 55
Bydliště: Prešov

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od marekfvt »

Adolf.Shitler píše:Anténu vyměnit za Color Supra, čímž získáš silnější signál a vykompenzuje se útlum v rozbočovači.
no to je pekne ale teraz tu antenu co mam vyhodim? a nieje niejaky aktivny rozbocovač ktory by to vyriešil?
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od mmiriboy »

Ja by som tam dal aspoň takéto niečo, viz. obr., ten tvoj je odbočovač VF signálu, nie rozbočovač!
A ak aj potom tí bude kostičkovať signál, tak by som dal na trasu medzi anténou a rozbočovačom priebežný zosilňovač!
Jednotranzistorový (zo ziskom okolo 16dB až 18dB) tomu neublíži... :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Adolf.Shitler
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 27.únor 2012 - 19:55

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od Adolf.Shitler »

marekfvt píše:
Adolf.Shitler píše:Anténu vyměnit za Color Supra, čímž získáš silnější signál a vykompenzuje se útlum v rozbočovači.
no to je pekne ale teraz tu antenu co mam vyhodim? a nieje niejaky aktivny rozbocovač ktory by to vyriešil?
U zesilovače je vždy riziko, že bez znalostí úrovní signálů se stane to, že slabý signál zesílíš a silným přebudíš samotný zesilovač. Navíc šunt zesilovač je k ničemu a za kvalitní dáš zase víc, než za novou anténu.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od mmiriboy »

Adolf.Shitler píše:
marekfvt píše:
Adolf.Shitler píše:Anténu vyměnit za Color Supra, čímž získáš silnější signál a vykompenzuje se útlum v rozbočovači.
no to je pekne ale teraz tu antenu co mam vyhodim? a nieje niejaky aktivny rozbocovač ktory by to vyriešil?
U zesilovače je vždy riziko, že bez znalostí úrovní signálů se stane to, že slabý signál zesílíš a silným přebudíš samotný zesilovač. Navíc šunt zesilovač je k ničemu a za kvalitní dáš zase víc, než za novou anténu.
Adolf v tomto máš síce pravdu až na jednu vec a to že tu v tomto konkrétnom prípade vidím skôr signál zo "strednou až slabšou" úrovňou signálu, čiže skôr nerátam z prebudením signálu, tobôž už vôbec pri jednotranzistorovom zesiku!
Ale koniec koncov, je to na tazateľovi, nech sa rozhodne ako chce on, pre akú alternatívu?! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
tvsystemy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 17.červen 2013 - 18:14

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od tvsystemy »

marekfvt píše:
Adolf.Shitler píše:Anténu vyměnit za Color Supra, čímž získáš silnější signál a vykompenzuje se útlum v rozbočovači.
no to je pekne ale teraz tu antenu co mam vyhodim? a nieje niejaky aktivny rozbocovač ktory by to vyriešil?
Samotny vyber anteny a odbocovaca nebol stastny. Predpokladam, ze komponenty sa vyberali bez znalosti urovne jednotlivych signalov a ich dalsich parametrov. Takze pomoct sa da iba obmedzene - je to vestenie z gule :).
Podme na to ale poporiadku. Urcite kratka kolorka je vhodnejsia v porovnani s tou plastovou trojhrankou a aj lacnejsia. Ale ci by pomohlo iba vymenit SYNAPS AHD-343 za kratku kolorku, to je tiez otazne, kedze nevieme, ake EM pole je v mieste prijmu - ci je homogenne, alebo nie. Namiesto odbocovaca (ako uz zaznelo od kolegov) bude vhodnejsi rozbocovac, bude mat aspon mensie tlmenie (cca 3-4 dB), namiesto 8.5 dB na odbocovaci. Kedze dokaze signal "blbnut" uz pri jeho znizeni o 8.5 dB + utlm na F-konektoroch, tak aj tak uz bol signal z vasej anteny dost na hrane prijmu. Co teda robit?
Ak nechcete uplne vsetko riesit od zaciatku (t.j. poriadne a s premeranim signalov), tak by bolo vhodne aspon na vykompenzovanie tlmenia pouzit predzosilnovac min so ziskom 10 dB (vacsie hodnoty zosilnenia radsej nebudem radit, ) a vymenit odbocovac za rozbocovac. Popripade najst lepsie umiestnenie pre antenu podla "teplomerov", keze merak urcite nemate.
Takze "lovu signalov" zdar :D .
ANTÉNNA A SAT TECHNIKA

http://www.tvsystemy.wbl.sk

ZA - KM - CA
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od mmiriboy »

Tu by som ešte poznamenal jeden fakt ohľadom dvb-t príjmu signálu z vlastnej skúsenosti!
Doma mám podobnú anténu na streche (ja mám EMME ESSE) a cez ňu prijímam signál z 15 km vzdialeného vysielača Zobor - t.j. silné MUXy Towercomu. Anténa má priamy výhľad na "silný" vysielač! Samozrejme v NR vysiela aj lokálny MUX, na ktorý už nemám priamy výhľad (je umiestnený na jednom z výškových domov na sídlisku Klokočina). A keďže práve z toho lokálneho MUXu som potreboval zosilniť signál, pretože pri mojich domácich dĺžkach koaxov a útlme rozbočovača na trase dochádzalo k útlmu signálu, ktorý sa rozpadával - kostičkoval!
Takže som zvolil alternatívu, priebežný zosilňovač - 2ks! Samozrejme že každý z nich je zapojený v samostatnej vetve, medzi "hlavným" rozbočovačom (ktorý na povale) a jednotlivými TV - dokonca jeden z tých dvoch zosikov vyrovnáva straty signálu pre dve TV!
Takto som docielil to, že teraz mám všade na všetkých tv stabilný (BER je 0) a dostatočne silný signál! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
marekfvt
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 03.leden 2011 - 11:19
satelitni prijimac: Ferguson 202HD Toroidal 55
Bydliště: Prešov

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od marekfvt »

Dakujem za rady este pred ich precitanim (posledne 4) som bol v elektro a zhanal som ten co ste mi odporucili na zaciatku, no takyto nemali, ale bol tam aj jeden technik čo s tým robí a poradil mi toto :
Obrázek

samozrejme ked nepojde tak to mozem vrátiť
No a ide to, takže spokojnosť, ale som zistil že pri 4-5 ročnej plazme panasonic stale kockuje CH25 (STV)
a ked dam na ten istý koaxial Samsung LCD 32D550 tak CH25 (STV) ide bez problemov takže asi dačo je z plazmov .

Inak Dakujem
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od w.o.l.f. »

ten zesilovač je totální šit. Pokud chceš přijímat dvb-t programy tak nechej vydělat slušnému montérovi.Zesilovač se nakupuje "vždy" na základě naměřených hodnot! a ne formou hokus pokus. Pokud si chceš hrát, kup tu krátkou colorku jak Ti radili a zkus si opatřit tento zesilovač
http://www.altronik.cz/alcad-am150-zesi ... v/d-79734/
má max. zesílení 20dB, z toho 16dB regulovatelných, nemělo by tak hrozit přebuzení. V odkazu máš i zdroj, který je zároveň jako rozbočovač x uhf.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
marekfvt
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 03.leden 2011 - 11:19
satelitni prijimac: Ferguson 202HD Toroidal 55
Bydliště: Prešov

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od marekfvt »

w.o.l.f. píše:ten zesilovač je totální šit. Pokud chceš přijímat dvb-t programy tak nechej vydělat slušnému montérovi.Zesilovač se nakupuje "vždy" na základě naměřených hodnot! a ne formou hokus pokus. Pokud si chceš hrát, kup tu krátkou colorku jak Ti radili a zkus si opatřit tento zesilovač
http://www.altronik.cz/alcad-am150-zesi ... v/d-79734/
má max. zesílení 20dB, z toho 16dB regulovatelných, nemělo by tak hrozit přebuzení. V odkazu máš i zdroj, který je zároveň jako rozbočovač x uhf.
Ja viem že je to šit,aj tak to vyzerá, ale ide to, to je hlavne,
ked to bude blbnuť tak im to vrátim :)
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od mmiriboy »

marekfvt píše:...ale som zistil že pri 4-5 ročnej plazme panasonic stale kockuje CH25 (STV)
a ked dam na ten istý koaxial Samsung LCD 32D550 tak CH25 (STV) ide bez problemov takže asi dačo je z plazmov...
To nepovažujem za "dačo z plazmou", ale jednoducho a proste, ten tv má nižšiu citlivosť!

Čo sa týka toho zosiku, vyskúšaj, uvidíš, je to síce a zrejme typ "ala Poland", ale aj takýto môže pomôcť?!
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od mmiriboy »

w.o.l.f. píše:ten zesilovač je totální šit. Pokud chceš přijímat dvb-t programy tak nechej vydělat slušnému montérovi.Zesilovač se nakupuje "vždy" na základě naměřených hodnot! a ne formou hokus pokus. Pokud si chceš hrát, kup tu krátkou colorku jak Ti radili a zkus si opatřit tento zesilovač
http://www.altronik.cz/alcad-am150-zesi ... v/d-79734/
má max. zesílení 20dB, z toho 16dB regulovatelných, nemělo by tak hrozit přebuzení. V odkazu máš i zdroj, který je zároveň jako rozbočovač x uhf.
"w.o.l.f." - máš pravdu, súhlasím s tebou, ale na druhú stranu, nie všetko čo sa dá vylepšiť, opraviť atď..., má iba jedno riešenie! Napr. v mojom prípade som sa rozhodol pre kúpu antény, takej akú som kúpil (veľmi dobre poznám parametre a kvalitu colorky - roky rokúce som ju mal na streche!) - ale tu mi išlo hlavne o to, aby anténa mala slušný zisk a "rozumný" rozmer!!! (na tej nosnej trubke mám totižto ešte ďalšie 3 antény!) Aj u mňa sa to dalo vyriešiť aj inak, ale ide to aj týmto spôsobom a to je pre mňa hlavné! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
tvsystemy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 17.červen 2013 - 18:14

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od tvsystemy »

marekfvt píše:
w.o.l.f. píše:ten zesilovač je totální šit. Pokud chceš přijímat dvb-t programy tak nechej vydělat slušnému montérovi.Zesilovač se nakupuje "vždy" na základě naměřených hodnot! a ne formou hokus pokus. Pokud si chceš hrát, kup tu krátkou colorku jak Ti radili a zkus si opatřit tento zesilovač
http://www.altronik.cz/alcad-am150-zesi ... v/d-79734/
má max. zesílení 20dB, z toho 16dB regulovatelných, nemělo by tak hrozit přebuzení. V odkazu máš i zdroj, který je zároveň jako rozbočovač x uhf.
Ja viem že je to šit,aj tak to vyzerá, ale ide to, to je hlavne,
ked to bude blbnuť tak im to vrátim :)
Snad ti to pojde aj pri zmene pocasia a aj celkovo pocas roka, zelam vela zdaru. Hoci toto riesenie je iba z nudze, zatial ti to prinieslo uspech (riadne riesenie som naznacil vyssie v prispevku). Dufaj, ze mas na prijimaci aspon nejaku rezervu signalu...
ANTÉNNA A SAT TECHNIKA

http://www.tvsystemy.wbl.sk

ZA - KM - CA
marekfvt
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 03.leden 2011 - 11:19
satelitni prijimac: Ferguson 202HD Toroidal 55
Bydliště: Prešov

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od marekfvt »

mam moznost predat tu staru dvbt antenu, chcem sa opýtať ktorá presne color supra je najlepšia pre príjem? na nete mi ich našlo viac druhov? Dakujem za odpoved
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od mmiriboy »

marekfvt píše:mam moznost predat tu staru dvbt antenu, chcem sa opýtať ktorá presne color supra je najlepšia pre príjem? na nete mi ich našlo viac druhov? Dakujem za odpoved
Porovnaj si technické parametre jednotlivých antén a vyber si, ktorá má najvyšší zisk!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
marekfvt
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 03.leden 2011 - 11:19
satelitni prijimac: Ferguson 202HD Toroidal 55
Bydliště: Prešov

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od marekfvt »

Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od mmiriboy »

marekfvt píše:tak asi iba tato ma az 16dB http://www.csatshop.sk/product/ta-color-supra-1062/
A dĺžka ti nebude vadiť?!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
marekfvt
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 03.leden 2011 - 11:19
satelitni prijimac: Ferguson 202HD Toroidal 55
Bydliště: Prešov

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od marekfvt »

nie ide to na rodinný dom takže v pohode :) a podla teba je ok či je ešte dačo lepšie?
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: aky rozbočovač použit

Příspěvek od mmiriboy »

marekfvt píše:nie ide to na rodinný dom takže v pohode :) a podla teba je ok či je ešte dačo lepšie?
Ja myslím, že ok!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“