Netradičná sitová anténa

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Netradičná sitová anténa

Příspěvek od ivan333ivan »

Kedže niekedy potrebujem v lokalite s dostatočným signálom rozbočiť z jednej antény viacero kanálov rozhodol som sa odskúšať variant-čo anténa to kanálový filter+kanálový zosiľnovač a na ten účel som využil pôvodnú súfázovú anténu SITO Plzen Veľké s tým,že každé "patro" je osadené zosiľnovačom s ktorého signál možno zlúčiť alebo spracovať podľa potreby t.j. odladiť nežiadúce frekvencie,zosiľniť ich kanálovým zosiľnovačom a následne zlúčiť či použiť pre laditeľný VHF+UHF equalizér

rozmer a usporiadanie dipolov vychádza z rozmerov pre anténu s parabolickým reflektorom popisanú napr. v knihe Tomáš Český PARABOLICKÁ ANTÉNA na strane 170-171

náklady na výrobu takejto antény sú pomerne vysoké ja som konkrétne spotreboval

1 kus sito Plzen veľké s možnosťou úchytu V+H

4 kusy sitová anténa EMOS ASP 30

plech nerez 50x50 cm

kábel koax 4 metre+4 konektory

v prílohe je prototyp antény
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Netradičná sitová anténa

Příspěvek od hlustvisihak »

zdar váňo , je dobře že děláš něco rozumného místo politických kydů !! :good:

jenom nechápu proč nemohu vše udělat v "equalizéri" který je skoro levnější než pět antén a
tabula plechu nepočítaje čas . Ale možná mi to zdůvodníš i když také si rád hraji !

:smoke: :unknown: :clapping:
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Netradičná sitová anténa

Příspěvek od dano01 »

ivan333ivan píše:Kedže niekedy potrebujem v lokalite s dostatočným signálom rozbočiť z jednej antény viacero kanálov rozhodol som sa odskúšať variant-čo anténa to kanálový filter+kanálový zosiľnovač a na ten účel som využil pôvodnú súfázovú anténu SITO Plzen Veľké s tým,že každé "patro" je osadené zosiľnovačom s ktorého signál možno zlúčiť alebo spracovať podľa potreby t.j. odladiť nežiadúce frekvencie,zosiľniť ich kanálovým zosiľnovačom a následne zlúčiť či použiť pre laditeľný VHF+UHF equalizér

rozmer a usporiadanie dipolov vychádza z rozmerov pre anténu s parabolickým reflektorom popisanú napr. v knihe Tomáš Český PARABOLICKÁ ANTÉNA na strane 170-171

náklady na výrobu takejto antény sú pomerne vysoké ja som konkrétne spotreboval

1 kus sito Plzen veľké s možnosťou úchytu V+H

4 kusy sitová anténa EMOS ASP 30
plech nerez 50x50 cm

kábel koax 4 metre+4 konektory

v prílohe je prototyp antény




... ten celovlnný žiarič, čo je uvedený v knihe T.Č .... na strane 170-171 je diametrálne odlišný od toho trojuholníkového plochého dipólu- čo je na foto. Pre výpočet tohoto trojuholníkového dipólu čo je na foto platia vzorce a grafy uvedené na stranách 202 až 205 v knihe Antény od M Procházku, kde je krásne vidieť vzťah medzi dĺžkou monopólu a vrcholovým uhlom trojuholníka na jednej strane a výstupnou impendaciou na strane druhej- ktorú je dôležité vedieť pre správne prispôsobenie k pásmovému filtru prípadne zosiku... Inak palec hore :good: za dobrý nápad ivan333ivan.... :poklona: :poklona: :poklona:
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Netradičná sitová anténa

Příspěvek od ivan333ivan »

dano01,aby som bol presný,hlavne som sa opieral o údaje uvedené v AR kde v stati o anténach bola kapitola s názvom Tvary žiaričov a taktiež som bral do úvahy aj výpočty podľa aplikácie firmy DEKTEC dodavanej ku DTC-342 T2Xpert.V grafe bolo vidieť ako sa správa Sitová anténa v stredne nehomogennom elmag poli-čo patro to iná úroven signálu,samozrejme pri tomto meraní som použil merné zosiľnovače PROMAX.

Po osadení antény predzosiľnovačmi s G 15 dB a následnom zlúčení je celkový zisk prírastok +7 dB/samozrejme + zisk samotnej antény vo VHF 5 dB a v UHF 8-12 dB/
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Netradičná sitová anténa

Příspěvek od dano01 »

:poklona: ... aby aj ostatní mali čo študovať a počítať..... :poklona:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“