Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

vald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 27.březen 2010 - 11:06

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od vald »

Takže to vyzerá tak že sa žiadne lešenie nekoná. Majstri pravdepodobne použijú plošinu. Som tomu rád pretože pokiaľ to budú robiť po častiach, malo by to skrátiť dobu kedy budem bez paraboly.
Izbovú anténu som ešte nekúpil. Keď kúpim, vyskúšam a dám vedieť čo a ako...
vald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 27.březen 2010 - 11:06

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od vald »

Povedal som si že by nebolo od veci napísať sem odstupom času ako som dopadol. Takže po dôkladnom zvážení za pomoci štúdiu webu, zohľadniac množstvo pozitívnych i negatívnych recenzií moja voľba padla na izbovú anténu Phillips SDV 6222 Túto: https://www.alza.sk/philips-sdv6222-d32 ... 1285#popis
Nechcel som sa v mojom hodnotení unáhliť kým si výsledok riadne neodsledujem a preto píšem až teraz.
Takže tu sú výsledky:

Prvé umiestnenie bolo v najvzdialenejšej izbe - t.j. miestnosť situovaná na opačnej strane domu a teda najviac vzdialená od vysielača. Výsledok bol povedal by som priemerný, ale tiež som ktovieaký zázrak neočakával. Tu som chytil len 10 staníc, z toho 4 bez rušenia (Joj, Joj plus, Markíza, Doma). Pohyb antény po miestnosti striedavo zlepšoval a zhoršoval ich príjem ale žiadny zázrak sa už nekonal.

Druhé umiestnenie bolo v miestnosti situované bližšie k vysielaču. Tu už bola situácia neporovnateľne lepšia. Chytil som vyše tridsať staníc vrátane kódovaných. Príjem všetkých nekódovaných bol absolútne bez výpadkov a rušení. Chytil som všetky dostupné slovenské stanice vrátane Nitričky a Tv Central čo ma veľmi potešilo. Vstavaný zosilňovač som mal vždy naplno a nijaké ďalšie pokusy som s ním už nerobil.

Anténu som nakoniec ponechal v miestnosti s lepším príjmom. O jej vrátení som už ani neuvažoval pretože očakávaný účel splnila Tých 21€ mi za to stálo.
Týmto ďakujem všetkým ktorý sa mi snažili pomôcť.
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“