Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od jzaprel »

Napíšte aké typy zosilovačov,od akých výrobcov, používate alebo ste používali respektívne inštalovali a aké skúsenosti snimi máte.
Ja som asi najviac dával VF tech domáce stanice radu TZ 4... Sú bezproblémové,majú vypínatelné nap. predzosilovačov.Niekedy by občas bodlo silnejšie zosilenie.Zatial šlapú ale bez problémov.Treba ale počítať že tie staršie majú zosilnenie nad k 60 len okolo 15 dB.Dávnejšie som dával aj TESA mini,a takisto spolahlivo splňajú svoj účel,ale takisto nad 60 kanálom majú malé zosilnenie ,nakolko sa dávnejšie využívali kanáli len do 60.Použil som aj priebežný zosilovač od RTV,Schwaiger 4212,2834,jeden typ od NVM ,CSAT.
Momentálne inštalujem najviac od J.Jenču z Prešova .Nemá ich síce v oficiálnej ponuke,ale my ich vyrobí ako ja chcem- napríklad ked chcem 2 x UHF 24db s regúláciou,tak ich má o pár dní doma.Celkove si myslím ,že ale slovenský výrobcovia zaspali( možno okrem RTV a Jenču) , a možno aj prepásnu príležitosť expanzovať v súvislosti nástupom dvbt.Taký VF tech alebo PREVIS B.Bystrica majú okrem tradície určite aj odborné ,technologické predpoklady rozšíriť rapídne ponuku produktov.Previs vyrába ,(alebo dopredáva?) tie svoje DZS snád už dvadsať rokov jeden -dva typy.
Keby hodili na trh kompaktné zosilovače vhodné pre dvbt-napríklad UHF ,2XUHF,UHF + FM, 2xUHF+ FM , zo zosilennim 24 aj 32 dB, s možnostou napájania predzosilovačov,tak si myslím,že by mali určite lepší obchodný výsledok.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od jopo33 »

ja mam tesla mini2 ale montujem asi najviac od rtv trenčin a vf tech som daval tieš
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od LaaLaa »

tesa mini2 je strašný krám!
to tak šumí! na DVB-T rozumně nepoužitelné! a vstupy se navzájem strašně ovlivňují...
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od jopo33 »

LaaLaa píše:tesa mini2 je strašný krám!
to tak šumí! na DVB-T rozumně nepoužitelné! a vstupy se navzájem strašně ovlivňují...
šak vieš ako dlho ho uš mam strašne stary je ale zatial mi funguje maš pravdu su vnom tranzistory tieš stych prvych uš ani neviem ako sa volali raz som ich menil
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od LaaLaa »

kamoš mě nutil to použit, měl to doma na větší rozvod, tak na dohnání ztrát, antény naštelované, předzesilovače atd, vše jednotlivě perfektně nastaveno, sloučeno s tímto, ještě i s VKV a z toho lezl takový maglajs!
fakt hrozná věc...
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od LaaLaa »

jinak, co se tématu týká, tak Ikusi, Alcad (řada AM), případně programovatelné Avant...
na malé jednoduché instalace Teroz apod, podle potřeby použití.
Uživatelský avatar
Vilo952
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 22.listopad 2010 - 21:13
satelitni prijimac: Amiko, Cryptobox, ...
Bydliště: Vranov nad Topľou
Kontaktovat uživatele:

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od Vilo952 »

Ja teraz trochu odbocim od temy, hoci to viac-menej suvisí ale nechcem zakladat dalsiu temu. Nasiel som na jednom eshope s elektrom takyto zosilnovac (vid obrazok). Neviem ci sa da pouzit na take ucely ako planujem. Mam totiz multiprepinac ku jednemu sat. prijimacu a druhy ide len z jedneho LNB. Ten ma signal na astre 90%. Na tom druhom je, ktory je napojeny na viac LNB mam signal len nieco nad 60%. Da sa to touto vecickou zosilnit :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
:: Villy ::
Cryptobox 650HD, Amiko 8150HD SE
Fte 105 - Multifeed 13.0 - 19.2 - 23.5
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od LaaLaa »

nic nezesiluj a hledej chybu jinde. Takovýto zesilovač je jen pro krytí ztrát na kabelu a u satelitu by to muselo být tak přes 100m aby bylo potřeba to zesilovat. Chyba bude jinde.

btw 60procent nám nic neřekne, to není nic... nesmyslné číslo, bohužel.
Uživatelský avatar
Vilo952
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 22.listopad 2010 - 21:13
satelitni prijimac: Amiko, Cryptobox, ...
Bydliště: Vranov nad Topľou
Kontaktovat uživatele:

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od Vilo952 »

Aha, ze to je na vykrytie straty dlhym kablom, chapem. Tak OK, dik za odpoved ja len tak som na to tak nahodou natrafil... Ale nestazujem sa, programy funguju, nekockuju, zatial nic nemusim riesit
:: Villy ::
Cryptobox 650HD, Amiko 8150HD SE
Fte 105 - Multifeed 13.0 - 19.2 - 23.5
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od LaaLaa »

šmarja tak co vymýšlíš? jestli nic nevypadává, tak na to kašli, to chceš těch "procent" mít kolik? 150? dyť to jsou "měřiče" k prdu, každý ukazuje jinak, prostě srandahodnoty. Jestli to jede jak má tak na ty blbosti vůbec nehleď.
Bargrafy bych zakázal, lidi pak furt otravují proč nemají 100!
Uživatelský avatar
Vilo952
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 22.listopad 2010 - 21:13
satelitni prijimac: Amiko, Cryptobox, ...
Bydliště: Vranov nad Topľou
Kontaktovat uživatele:

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od Vilo952 »

A ja sa ta opytam ci si normalny ? Pytam ta zeby si mi to prisiel nastavit na 150, nebude sa rozculovat :D A ked si si hore nevsimol NAHODOU SOM NA TO NATRAFIL Nekomentujem viac
:: Villy ::
Cryptobox 650HD, Amiko 8150HD SE
Fte 105 - Multifeed 13.0 - 19.2 - 23.5
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od LaaLaa »

Vilo952 píše:A ja sa ta opytam ci si normalny ? Pytam ta zeby si mi to prisiel nastavit na 150, nebude sa rozculovat :D A ked si si hore nevsimol NAHODOU SOM NA TO NATRAFIL Nekomentujem viac
ja normálny som, protože nevymýšlím problémy tam kde nejsou. Sám píšeš, že nic nevypadává, tak co vymýšlíš?
těch 150 tě mělo trknout, ale netrklo... že je to stejný nesmysl jako 60 které píšeš, nebo 100 což je "maximum" co STB umí ukázat. čeho? nikdo neví...

bargrafy jsou mor!
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od jopo33 »

ktomuto sa vyjadrim asi takto ten multiprepinač ma nejake utl ak ho predradiš predneho može tie straty vykriť
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od LaaLaa »

to je nesmysl, multipřepínač nemá takové ztráty, aby na výstupu byl signál natolik slabý, pokud byl na vstupu v pořádku. Pak je slabý už na vstupu a to je třeba řešit na parabole a konvertoru, a ne zesilovačem! Nebo to jich tam dá tolik, kolik má MSW vystupů? Blbost.

Vymýšlíte oba kraviny, uplně bezdůvodně, nic mu nevypadává, nemá slabý signál, tak co se tu řeší zas za problémy vycucané z prstu? Léčíte zdravého člověka.

Na vstup MSW dodám signál který je maximální z konvertoru, u klasických družic to není problém. MSW nemá takový útlum aby na jeho výstupu byl výrazně horší signál a pokud není extrémní vzdálenost i mezi MSW a STB, tak není důvod používat tyto zesilovače! Není! Nemůže být!
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od vyspe »

Najlepšie výsledky som dosahoval so zosilovačmi,ktoré mali selektívne ladené vstupy pre jednotlivé pásma.,medzi skutočne kvalitné sa radily HIRSCHMANN,PHILIPS.Nedávno som sa pri montáži stretol z historickym modulovým zosilovačom RFT osadeným koncovým tranzistorom rady KT no jeho parametre môže dnes závidieť 80% zosilovačov z honosným označením-vhodné pre DVB-T.Pomerne dobre obstojí i dnes český historický výrobok ELEKTROSERVIS osadený polovodičmi rady BFR.Výhoda staršej koncepcie zosilnovačov bola,že zmenou rozmeru cievok bolo možné podstatne ovplyvniť prípadne korigovať VF parametre.Niektorý výrobcovia sa k takejto koncepcii vracajú ako napr.TRIAX či IKUSI avšak treba podotknúť,že vyladovať zosilnovač pre signál DVB-T je bez vhodného merača takmer nemožné.
jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od jzaprel »

Takisto platí aj ,že vyladovať anténne sústavy pre príjem dvbt bez meráku je takmer nemožné. Ja osobne si neviem predstaviť,že by som išiel bez meráku ku zákazníkovi upravovať alebo inštalovať anténne systémy z viacerých smerov a na viacej zásuviek.To by som tam bol asi týždeň.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od jopo33 »

raz v minulostu uš velmy davno som robyl rozvod a bol tam domovy zosilovač a neviem uš jeho nazou obal mal cely v plaste a vyzeral vo farbe ako ten konektor nasuvaci čo tu pridavam mislim že by to mohlo byť ešte staršie ako tesa mini 2 pridam tu velku koncovku čo sa donho davala a nešlo o zosilovač ktory mal možnosť doseba vsuvať moduli len taky jednoduchy bol jak tesa mini 2 vedel by niekto o aky typ ide a jeho parametre ??
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od jzaprel »

Ten konektor je pre použitie v súprave TESA-S,ktorý ešte predáva VF TECH, bývalá Tesla Prievidza.Velmi dávno sa používali aj v domových zosilovačoch ZVT B.Bystrica-terajší Previs.Tam sa ešte predávajú aj IEC konektory KSK 01,ktoré sú tiež už historické,ale rád som ich používal,nakolko sú ovela kvalitnejšie,ako dnešné bežne používané.Teraz používam len kompresné IECčka.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od jopo33 »

dnes som sa hral zo zosilovačom staručkym tesla mini2 mal som ho aj otvoreny napetie pre napajanie predzosilovačou som nameral 8,5v malo by byť 9 voltou. Na 25k odhadujem jeho zosilnenie 20db na 59k je asi 15db .Mal som ho aj otvoreny a su v nom 4 tranzistory za sebou na uhf pasmo a 3 zasebou na vhf pasma ake ma zosilnenie na vhf pasme som dajak nezisťoval vie niekto kolko zosiluje na vhf? Su vnom tranzistory BFY90 a prikladam parametre tranzistora niesu zle ale mohli by byť aj lepšie http://www.datasheetcatalog.org/datashe ... 971_DS.pdf
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Adolf.Shitler
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 57
Registrován: 27.únor 2012 - 19:55

Re: Domové -hlavné zosilovače-aké typy používate?

Příspěvek od Adolf.Shitler »

Mlhavě si vzpomínám, že to bylo něco kolem 20dB.
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“