nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Dodo1 »

Ďakujem za odpoveď ,to znamená,že je potrebné upgrade FW ak som to dobre pochopil.Je pravda,že som merák vypol a nechal som v ňom kábel od satelitu a potom som ho zapol. No ak by som to bol vedel,tak by som to určíte odpojil.Mám to chápať,že je možné to spraviť SW? Ďakujem za info.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

no ano treba tam nahrať iny soft ak vobec ešte bude komunikacia cez kabel pripadne nejako cez jtag oživyť najlepšie by bolo spitať sa priamo dovozcu meracieho pristroja myslim že tento dovaža www. sapro.cz
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
krega
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 13.březen 2009 - 20:43
satelitni prijimac: Ferguson ARIVA ,DM 800

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od krega »

ak už svietia len led.,jediná pomoc je servis Sapro kde v prímači vymenia flash.Smola. /aj moj prípad/
ARIVA HD 200,XTREND HD 4000
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Dodo1 »

Nazdar chlapi. Merak mi prišiel opravený ide tak ako predtým a dúfam,že pôjde aj naďalej. Dodo1
duchman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 05.listopad 2008 - 23:49

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od duchman »

Tento merak je vyborny pokud vam nevadi jeho nevyhody,jako je nepouzitelny spektrak, namerene hodnoty urovne v db uplne mimo apod. Osobne mam jeste klasicky spektrak, kde vidim spektrum i uroven,ale nic vic-spektrak neumi dvbt. No a proto jsem poridil dreamsky tsf40. Jedna vec mi ale vadi dost - pokud mam v ruce malou testovaci antenu s 2m koaxu a drzim antenu v jedne ruce a merak v druhe, musim mit koax jeste v ruce,ve ktere drzim merak. Pokud jej necham z meraku jen volne viset,kvalita signalu na bargrafu se snizi az o 10procent. jakoby byl vstup tuneru nejak neprizpusobeny ke koaxu. Je to jen zavada meho meraku nebo vam to dela nekomu taky?
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Dodo1 »

Ja používam logaritmickú antnenu a nespozoroval som tento problém.Skôr mi vadí nepresné meranie v dB ,ale viem že z antény my nameria 45 db a nie ukazujúcich okolo 90 dB.A stalo sa mi už dvakrát,že sa mi zmazali programy.Ináč je to celko dobrý merak.
Uživatelský avatar
Horace
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 13.listopad 2006 - 8:18

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Horace »

Dodo1 píše:Ja používam logaritmickú antnenu a nespozoroval som tento problém.Skôr mi vadí nepresné meranie v dB ,ale viem že z antény my nameria 45 db a nie ukazujúcich okolo 90 dB.A stalo sa mi už dvakrát,že sa mi zmazali programy.Ináč je to celko dobrý merak.
To je jako: Stalo se mi, že už dvakrát chcípnul motor, ale jinak je to dobrý auto :-) Já jsem Dreamsky měl v rukách a i když je to hezky udělaný přístrojek, zůstávám u Satlook a šetřím na Promax. Dreamsky je hračka, na které na rozdíl od Satlook nejde třeba načíst identifikace satelitu, na který jsem právě natočen, což je ale zatraceně důležité. Neměl jsem možnost vyzkoušet jak přístroj pracuje v mrazech, což bývá bolest všech levných stroječků, včetně Satlook. Kdo si pořídil Promax už dál nic nehledá a pohodlně a rychle pracuje.
Horace
motto: Zvedněte zadky a jděte ven, do přírody, tam je to FullHD, 3D, stereo Hifi a hlavně je to ZADARMO.
vedec
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 23.leden 2011 - 23:57

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od vedec »

zdar jsem tu novy, nahodou se mi dostal do rukou Dreamsky TSF-40 Combo LCD04...krome teda nefungujiciho napajeni anteny, ktery neni ani jako nabidka v menu, kde by se to dalo zapnout nebo vypnout,(bohuzel to jenak asi zapomeli vyndat z navodu:) tak to ukazuje porad POWER 52dB at je k tomu neco pripojenyho nebo ne a po pripojeni anteny to zazracne vylitne na nejakych 90..spis pres 100. nevite nekdo co s tim ? novy firmware ?? pomuze to..pripadne to nejak skalibrovat ?
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Dodo1 »

Dúfajme,že nový FW to porieší.Na fórach sa píše aj o nejakých novších,ale ja som ešte neskúšal.Ostávam pri tom staršom od Sapra ,čo mi prišiel z opravy po tom 1.máji.Inač som s tým prístrojom urobil niekoľko sto meraní a som spokojný,no ale občas by sa zišlo aj pomerať signál v analógu,alebo či nie je prebudený zosilňovač.Uvidíme čo nám čas prinesie.
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Dodo1 »

Ešte by som uviedol ,že je aj iné forum : http://openboxforum.cz/viewtopic.php?f= ... rt=135,kde sa o tom píše trochu viac.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

tento text som len prebral z ineho foraPar zkusenosti.

Vcelku dobry bargraf UROVNE ma Technisat Digipal2 - pro relativni srovnani urovni tam priblizne plati ze co dilek to decibel - alespon v urcitem rozsahu. Ukazatel je monotonni (nema skokove zmeny % pri zmene urovne coz rozhodne neplati pro vsechny STB). Podobne je na tom Comag SL35T. Udajne jeste lepsi pro tento ucel je Digipal1. U Technisatu TVMasterT1 napr. schazi ukazatel urovne uplne, podobne jako u televizoru Sony, v obou pripadech nepocitam AGC ktery do urcite miry take odrazi uroven signalu.

Bargraf KVALITY maji Digipal2 i SL35T dobre, ale precijenom trochu optimisticke v tom smyslu, ze prilis brzo ukazuji 100% (a hraji od 0% kvality) a nehodi se tak pro donastaveni na nejvetsi rezervu signalu. Naopak napr. na TVMasterT1 se 100% nedosahne a je vhodnejsi prave "na nejvetsi rezervu". Podobne treba Optex 8840. Navic TVMasterT1 ukazuje i BER (zrejme VBER) a CNR (pomer signal-sum).

Pro bargrafy plati uplne to stejne co pro hodnoty z meraku, pouzivat je pro nastaveni anteny muze vest k uspechu jen u toho kdo vi co dela. :-)
Připojit reakci
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

meraci pristroj na dvb-t lacny určite to nema softverovu podporu a ako by to meralo je otazne hla tu: http://www.aerial.sk/eshop/index.php?pa ... t&Itemid=1
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od vyspe »

Jednoduchý merač pre jednoduché montáže.

Praktická pomôcka za úmernú cenu,plusom je možnosť napájať zosilnovač v anténe napätím od 5 do 24 voltov.

Pokial merač funguje ako má,tak upgrade nie je potrebné.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

hej len je otazne ako tie hodnoty ukazuje vieš či ich nenavyšuje ako dreamsky a podla mna chybovosť bude zle ukazovať to vedia aš drahšie meraky šak možno niekto ma ta by mohol napisať ako možno napiše ako mu funguje
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od digitman »

Ja som si kúpil minulý týždeň merák Satlink ws 6905. Zatiaľ nemám veľké skúsenosti s jeho používaním viem len potvrdiť, že je veľmi citlivý a BER ukazuje spoľahlivo porovnával som to z meraním na dreamboxe 8000HD, ktorý tieto hodnoty vie tiež zobraziť a sú temer zhodné kolega má merák HORIZON HD STM a tie decibel mikrovolty ukazeje tiež chybne v rozsahu 20 až 45, podobne ukazuje aj tento merák bohužiaľ je to tak a to mám skúsenosti aj z merákom unaohms za veľke peniaze a ani tento neukazuje v meraní úrovne signálu 100% hodnoty. Nový firmwáre na tento merák som nenašiel a prekonzultujem to z dodávateľom AB COM Topoľčany
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

dreambox 8000hd ma dvb-t tuner?Hla aKY DIODOVY MERAč DVB-T SOM NAšIEL za 27€ MNA BY ZAUJIMALO čO JE VO VNUTRY Odfotte to niekto otvorene http://www.dipol.sk/merac_pozemneho_sig ... R10122.htm Na satelitny prijem by som si taky finder vedel predstavyť no na terestrial nie ved to musi merať všetko vhf aj uhf pasmo naraz je to blbosť podla mna že to vobec niekto predava
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
digitman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 52
Registrován: 31.srpen 2007 - 12:37

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od digitman »

V dreamboxe 8000 sú dva DVB-S2 tunery + dve sloty na na ďalšie dva tunery záleží, aký si dokúpiš ja som si dokúpil DVD-T a meranie len tak sporadicky na streche mám anténu ikusi flash pasívnu a na okne malú aktívnu anténu a tak som to len porovnával s tým merákom nakoľko mám zdroj signálu z dvoch miest
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

digitman píše:V dreamboxe 8000 sú dva DVB-S2 tunery + dve sloty na na ďalšie dva tunery záleží, aký si dokúpiš ja som si dokúpil DVD-T a meranie len tak sporadicky na streche mám anténu ikusi flash pasívnu a na okne malú aktívnu anténu a tak som to len porovnával s tým merákom nakoľko mám zdroj signálu z dvoch miest
softwer na tento meraci pristroj som našiel prikladam ti ho priamo na stranke vyrobcu bol je prinom aj manual ako ho dostať do meraka bohvie či to nieje ten isty ktory maš v nomA MAJU TIE SATLINK MERAčE AJ PODPORU slabu ale maju šak kuknite sami :shock: :shock: http://www.satlinkmeters.com/sites/service/index.html ten firmware čo som tu dal je pravdepodobnew len pre staršie verzie toho findera Pouze pro starší hardware verzi pro veškeré vybavení zakoupené v říjnu 2010 / s červeným vypínačem)Mera ten dvb-t finder vobec BER a uroven signalu ??? sfod kde v menu to ukazuje možno hej avšak ja som prešiel manual a o ber tam nebolo ani stopy ani o urovny nechapem načo je taky manual kde niet ani stopy a tychto veciach.Myslim si že inetfinder a satžlink su tie iste merače predavajuce pod 2 roznymi nazvamy a možno sa mylim bohvie maju doslova identicke menu otvorene z vnutra som to nevydel žeby sa to dalo lepšie porovnať NO PROGRAMY NAPR NA NAHRATIE SETINGU BY SA ASI DALI použiť.Ak ma finder všetko čo ma mať dajaku podporu ani nemusi mať šak homecastcr 3000tieš nema podporu a ide.A zatim všetkym sa skriva nejaka činka firma CHEERTEK ktora dokaže vyrabať procesory ,programy,male lcd tv atd. menu findera sa velmy podoba opticum 7003t prijimaču.Subory s koncovkou SSU ako ma tento finder sa davaju aj do openboxou ta ista koncovka. DOBRE SI PREZRITE MENU TOHTO OPTICUMA NA ODKAZE A MENU MERAčA Z JEHO MANUALU: http://www.digizone.cz/clanky/opticum-7 ... rme-dvb-t/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jopo33 dne 02.červen 2011 - 13:23, celkem upraveno 1 x.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

na jednom fore španielskom som našiel prijimač čo vnom je označenie softu presne take iste ako ma v tomto dvb-t meraku jeho fotku prikladam bolo tam dosť dlhe vlakno o firme ktore tie softy vyraba kde ludia skušali zamienať softy niekomu to šlo niekomu nešiel ovladač pripadne prijimač nemal signal hlavne problemy boly koli tuneru nakolko nie v každom sa nachadzal ten isty a do rozdielnych tuneroch išli rozdielne softy prikladam obrazok dvb-t stb v ktorom bolo to iste označenie softu možno by sa dal do takeho prijimača natiahnuť soft z tohoto meraku a prijimač by ukazoval hodnoty podobne ako merak alebo by sa pokazil bohvie a tu je to španielske vlakno kde sa otom piše: http://www.digital-forum.it/showthread. ... 710&page=2
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od LaaLaa »

španělské vlákno italsky :-D
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“