Anteny pre DVB-T.

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od jopo33 »

prikladam amamaterske radio cele je venovane zlucovacom ,predzosilovacom,priebeznim zosilovacom,filtrom, zlucovacom a rozbocovacom
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
vojtopn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 29.prosinec 2009 - 20:05

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od vojtopn »

jopo33 píše:prepocital som antenu polske sito aby isla az do 65 kanala po skrateni prvkou a zmeny roztece jak sita tak zmenit roztec medzi patrami antena pojde as do 65 kanala v dobe kedy sito vymislali sa vysielalo len v stvrom pasme a bolo prepocitane maximalne do 56 kanala nakolko to aj stacilo vysielalo sa povedsinou vo IV pasme http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 66&start=0
Mám doma takéto sito ale potrebujem ho upraviť aby fungovalo na 69kanáli /vysielač Javorina/. Mám stiahnutý obrázok kde je načrtnutá úprava prvkov na site ale tam je to len po 65 kanál. Popredu dík.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od jopo33 »

vojtopn píše:
jopo33 píše:prepocital som antenu polske sito aby isla az do 65 kanala po skrateni prvkou a zmeny roztece jak sita tak zmenit roztec medzi patrami antena pojde as do 65 kanala v dobe kedy sito vymislali sa vysielalo len v stvrom pasme a bolo prepocitane maximalne do 56 kanala nakolko to aj stacilo vysielalo sa povedsinou vo IV pasme http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 66&start=0
Mám doma takéto sito ale potrebujem ho upraviť aby fungovalo na 69kanáli /vysielač Javorina/. Mám stiahnutý obrázok kde je načrtnutá úprava prvkov na site ale tam je to len po 65 kanál. Popredu dík.
tu ju najdes :http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 66&start=0
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od jopo33 »

prikladam obrazok najviac pouzivaneho zosilovaca v polskom site swa-3 +schemu toho predzosilovaca a priebeh zisku+schema 12v zdroja knemu v zdroju obcas vysicha 100uf kondenzator prejavuje sa to na obraze 2 priesvytnimy pasmy najvedsim distributorom polskich sit ako aj zosilovacou v polsku je tato firma na stranke su uvedene aj priebehy zisku zosilovacou je ich tam dost: http://www.anprel-electronics.pl/ nejake schemy zosilovacou polskych sit najdete na tomto odkaze su tam aj schemy niektorych inych anten a ich zosilovacou : http://www.teleradio.ru/arials/part3/CHAPTER3/3-4.htm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jopo33 dne 02.únor 2010 - 10:39, celkem upraveno 4 x.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od jopo33 »

VYPOCET SIMETRICKEJ SLUCKY :NAJSKOR VYPOCITAME VLNOVU DLZKU PODLA VZORCA 300000/FREK.MHZ VYJDE NAM VYSLEDOK VLNOVAJ DLZKY POTOM TU DLZKU VYDELIME L/2.K TO k SIMETRICKEJ SLUCKY JE SKRACOVACI CINITEL KOAXIALNEHO KABLA PRE PEVNE DIELEKTRIKUM 0,66 A PRE PENOVE 0,82 teras uvediem prepocet slucky s penovym dielektrikom rg-6 pre vysielac kosice makovica 64 kanal najskor vypocitame 300000/818=367 potom vypocitame 367/2x0,82 a vyjde 150mm dlzka slucky cezel=150mm obrazky slucky vydite aj na tomto odkaze: http://www.pokusy.chytrak.cz/projekty/dvbt.htm kto nevie prepociat simetrizacnu slucku zvolte dlzku 140mm a najlepsie ako prepocitavat a robyt symetricku slucku nahradit ju symetrickym clenom najmensie straty ma simetrak z jadrom pokial by sme kabel pripojili na svorky anteny bez toho vznikly by stojate vlny impedancne neprisposobenie nakolko antena ma 300 ohmou a kabel 75 viackrat sa pri prijme stalo v bliskosti vysielaca dvb.t ze zo zosilovacom sa prijem vobec nezachytil no bez neho programi normalne nabehli bolo to kvoli prebudeniu zosilovaca silnym signalom trebars miestnym analogovym vysielacom preto odporucam prijem skusit bez neho a nahradit ho but sluckou alebo clenom
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od jopo33 »

vsetky vysielace dvb-t vysielaju vertikalne PRI RIEDKOM SITE MOZE POMOCT ZHUSTENIE SITA ALEBO POUZIT ESTE JEDNO SITO ZO STAREJ POLAMANEJ ANTENI A DAT HO ZA TO KTORE JE NA ANTENE ABY VYPLNILO MEDZERY V SITE POPRIDA DAT ZA SITO PLECH HLINIKOVY NA SKUSKU BY SA MOZNO DAL POUZIT AJ HRUBSI ALOBAL
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
vojtopn
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 29.prosinec 2009 - 20:05

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od vojtopn »

jopo33 píše:
vojtopn píše:
jopo33 píše:prepocital som antenu polske sito aby isla az do 65 kanala po skrateni prvkou a zmeny roztece jak sita tak zmenit roztec medzi patrami antena pojde as do 65 kanala v dobe kedy sito vymislali sa vysielalo len v stvrom pasme a bolo prepocitane maximalne do 56 kanala nakolko to aj stacilo vysielalo sa povedsinou vo IV pasme http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 66&start=0
Mám doma takéto sito ale potrebujem ho upraviť aby fungovalo na 69kanáli /vysielač Javorina/. Mám stiahnutý obrázok kde je načrtnutá úprava prvkov na site ale tam je to len po 65 kanál. Popredu dík.
tu ju najdes :http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 66&start=0
jopo super, dík za link :thankyou:
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od jopo33 »

skusal us niekto tuto antenu???? jej obdobna pod oznaceNIM PBA 21-60 sa vyrabaLA V PLZNI antena pba ktora vyzerala tak isto ako ta na obrazku mala uzsi vyzarovaci diagram a lepsie prisposobenie napajaca antenu momentalne predava len:www.telmor.pl na slovensku jej predaj neni zato vselijake hlupe anteny ki nicomu sa predavaju
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jopo33 dne 02.únor 2010 - 14:18, celkem upraveno 1 x.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od jopo33 »

obcas by sa miesto dvojstupnoveho zosilovaca dal úpouzit jednostupnovy ktori by sa neprebudil silnym signalom v niektorych antenach najdeme swa-1 medzi jednostupnovy zosilovac z vedsim ziskom patri edx 7007 http://www.avelmak.sk na tomto odkaze najdeme schemu jednostupnoveho predzosilovaca : http://patlah.ru/etm/etm-10/tv-anten/tv ... 0-1000.htm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od lubo32 »

V rámci voľnej debaty nemám nič proti konštrukciam, ktoré tu dava jopo33, ale chcem upozorniť prípadných záujemcov o stavbu predzosiľňovačov v UHF pásme, že bez skuseností z VF techniky sa im pravdepodobne nič nepodarí rozchodiť.
Zosiľňovače v poľských sitách maju jednu chybu: zlý návrh plošného spoja. preto maju nevyrovnanú frekv. charakteristiku a su nevhodné na experimentovanie. Na diaľkový príjem absolutne nepoužiteľné
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
antony55555
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 24.únor 2008 - 18:30
satelitni prijimac: opticum 4100tscxe

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od antony55555 »

lubo32 píše:V rámci voľnej debaty nemám nič proti konštrukciam, ktoré tu dava jopo33, ale chcem upozorniť prípadných záujemcov o stavbu predzosiľňovačov v UHF pásme, že bez skuseností z VF techniky sa im pravdepodobne nič nepodarí rozchodiť.
Zosiľňovače v poľských sitách maju jednu chybu: zlý návrh plošného spoja. preto maju nevyrovnanú frekv. charakteristiku a su nevhodné na experimentovanie. Na diaľkový príjem absolutne nepoužiteľné
lubo, velice mě připomínáč naše drahé manuály od veškerých domácích přímačů, anebo čehokoliv domácího na elektriku. V návodě sa dočtu, že mám kontaktovat odborný servis při jakémkoliv problému. Kdyby jsme se každý tohoto návodu držali, byla by jediným našim domácím spotřebičem žárovka na chodbě a odborných servisů víc, než prodejen s pečivem.
hola
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od lubo32 »

antony a vela 5, prečítaj si, čo som napísal. Môj príspevok smeroval k upozorneniu tu prítomných satelitákov, ktorí sú zvyknutí, že zapoja a ide to. U VF techniky to neplatí. Iba toľko, nič viac.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
fuxo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 28.březen 2006 - 14:15

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od fuxo »

absolutný súhlas s lubo32, vf technika je osobitná kapitola
antony55555
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 24.únor 2008 - 18:30
satelitni prijimac: opticum 4100tscxe

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od antony55555 »

lubo32 píše:antony a vela 5, prečítaj si, čo som napísal. Môj príspevok smeroval k upozorneniu tu prítomných satelitákov, ktorí sú zvyknutí, že zapoja a ide to. U VF techniky to neplatí. Iba toľko, nič viac.
lubo, nechtěl jsem, aby ti to vyznělo nejak špatně, chtěl jsem trochu odlehčit téma, asi by tam pasoval smajlík, každý, kdo dělá do VF ví, že je to duchařina, která může u 20 lidí fungovat a u 21. to prostě nejede a příčinu nikdo třeba neodhalí. To s tím odborným servisem je zkušenost hlavně z práce, kdy je fakt v 90% případů odkaz na odborný servis, ikdyž jse o prkotinu.
hola
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od lubo32 »

S e tým smajlíkom suhlasím. Tá myšlienka bola v tom, že dosť ľudí tu na fóre sa zaoberaju satelitmi a tam platí, že ak sa "to" správne pospája tak to "musí" fungovať. No na NF a ani VF to rozhodne neplatí. Takže súhlas a antony a vela 5
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od RAMSES »

Čo poviete na túto ??

Kód: Vybrat vše

http://www.sysnet.sk/pocitace/nakup/113347/evolve/evolve-dvb-t-aktivna-vonkajsia-antena-shark-35db/
Chcel by som chytať aj vysielanie maďarských staníc. Ja táto anténa na to vhodná ??
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
Uživatelský avatar
Vasja
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 25
Registrován: 18.březen 2006 - 0:06
Bydliště: okolo 49N 18E

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od Vasja »

Dano 01, nafot tu antenu prosim a daj ju na forum. Dik.
Uživatelský avatar
piki75
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 20.prosinec 2007 - 16:24

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od piki75 »

RAMSES píše:Čo poviete na túto ??


Chcel by som chytať aj vysielanie maďarských staníc. Ja táto anténa na to vhodná ??
Táto anténa je vhodná ne miestný príjem, kde je priamá viditelnosť na vysielač, ja by som radšej odporúčal Yagi anténu na príjem madarských vysielačov.
Vu+Solo4K - OpenATV 6.3 + DM500HD - OpenPli + DM8000HD - OpenATV 6.3
+ 28,5E - 23,5E - 19,2E - 16E - 13E - 0,8W
snakan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 21.listopad 2007 - 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od snakan »

dano01 píše: .....a máme anténku vlastnej výroby na skúšky. ale kto chce, môže si podobnú kúpiť za cca 10-15 € v obchode. :poklona:
Alebo si kup antenu aj s predzosilnovacom pre miestny prijem, cena sa pohybuje od 6,5 - 12€. Najlacnejsie to ma VELKO Svidnik.
Obrázek
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Anteny pre DVB-T.

Příspěvek od lubo32 »

Ak sa dá niečo chytiť na takýto prút, tak je signál tak silný, že to pôjde na čokoľvek. Až na pár miest priamo v okolí vysielača, úplne nevhodné!!!
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“