DVB-T/T2 Rakúsko

Diskuse kolem DVB-T/T2, DVB-C/C2 (pozemní a kabelové digitální vysílání)

Moderátoři: EnoSat, Steiner

oliver1996
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 05.leden 2014 - 17:37

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od oliver1996 »

Pozeral som, ale zatial som nic vhodne nenasiel.
Dobre, ked su kodovane, tak chces mi povedat, ze ktokolvek v rakusku s integrovanym dvb-t tunerom v telke, potrebuje nejaku dekodovaciu kartu? To sa mi nezda... Musia byt aj ked zopar kanalov zadarmo...
oliver1996
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 05.leden 2014 - 17:37

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od oliver1996 »

http://www.asiko.sk/index.html?dvbt.htm
Chalan sa s tym vyhral, pise, ze s antenkou za 2 eura chytil to, co s drotovou osmickou... Dobre to spracoval, ked sa tu niekde pohybuje na fore, tak mu dakujem.
Ajgormy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 27.listopad 2006 - 15:13
Bydliště: Myjava

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od Ajgormy »

Ano, Mux A a B su v Mpeg2 nekódované, čiže Orf 1, 2(w,n), Atv, Orf 3, Orf Sport, Puls 4, 3sat, Schau Tv. Aj Mux C je nekodovany, ale vo vertikálnej polarizácii a s ďaleko nižším výkonom. Tie anteny, čo píšeš asi nebudú žiaden zázrak, skôr by som to videl na vonkajšiu anténu, ale zas píšeš, že si na kopci, čo šancu na príjem zvyšuje. K maďarom sa ti vyjadriť neviem, ale pár kanálov majú voľných aj oni, ale myslí v Mpeg4. Daj potom vedet ako si dopadol.
oliver1996
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 05.leden 2014 - 17:37

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od oliver1996 »

Vonkajsiu antenu urcite nechcem...
Uvidim ako to bude. Podla: http://www.dvb-t.at/archiv/bin-ich-scho ... pfang.html by som to s izbovou antenou nedokazal chytit, to je iba v uzkom okruhu Viedne, ale ale podla toho linku vyssie s tou medenou osmickou chytil aj Rechnitz, Hirschenstein a Mattersburg, Heuberg, samozrejme Kahlenberg. Teda ak som to dobre vycital z toho, ze prvy stlpec chytal s tym "prditkom".
PROCHY 603
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 03.říjen 2011 - 19:52
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od PROCHY 603 »

[-o< Anteny za 1,5 eura a 4,5eura urcite nebudu ziadne terno. Kup si jednu poriadnu dbvt antenu spolu aj zo zosilovacom a budes chytat SK+A programy cena anteny je cca15eur. :wink:
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od mmiriboy »

Pozri, je to jednoduché, urob si to "prdítko", jeho výroba je jednoduchá, kus Cu drôtu, symetrizačný člen, koax a koncovka! Napoj, nasmeruj na AUT, daj ladiť a uvidíš.
Zbytočne tu filozofuješ, keď ani poriadne nevieš, že aké máš presne príjmové podmienky!
P.S. Ale jedno si pamätaj: Originál vonkajšia anténa je určite zo ziskom na tom mnohokrát lepšie!!!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
oliver1996
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 05.leden 2014 - 17:37

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od oliver1996 »

Jasne, viem, ze vonkajsia je najlepsia... :) Pokym si nejako neopravim satelit, tak budem mat toto. Ked mi bude chytat AT programy, tak sa na ten satelit vykaslem. Naco si budem montovat antenu, ked uz mam satelit. Dam vam potom vediet, ako to dopadlo...
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od mmiriboy »

:) Nuž nato, aby si mal aj v budúcnosti zálohu za sat príjem signálu :!:
Na tom nieje nič nepochopiteľné a ešte k tomu budeš môcť prijímať programy, ktoré cez orbit nemáš, napr. regionálne stanice atp. :!:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
oliver1996
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 05.leden 2014 - 17:37

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od oliver1996 »

Mozno by si mi este vedel poradit. Ked sa mi pokazil ten Dreambox, tak som mal po ruke este Ferguson Ariva 200 Combo. Ked som normalne iba prepojil droty zo satelitu, tak mi nesli slovenske kanaly. Isli nejake nemecke hd + CNN, co si pamatam. Problemom bolo nedostatocna kvalita, sila signalu, mal som tam taky graf, co ukazoval percenta kvality signalu. Skylink karta bola funkcna... Mohlo problem sposobit, ze prijimac bol preneseny z ineho mesta a trebalo to nakonfigurovat? Dal som hladanie vsetkych kanalov, vsetkych transp. druzic a naslo to, co som spomenul. V com bol problem?

Ale tym poplatkom ma sudruhovia zo Skylinku dost nahnevali. Teraz si prezeram vase forum a co nevidim? Dalsie zvysenie. Tak pardon, to radsej dam tie peniaze rakusakom za dvb-t a budem mat to, co som pozeral na satelite + eurosport (ten som na svojom dreame v ziadnej verzii nemal, opravte ma ak sa mylim)... Chcem to len preto, lebo som zaplatil rok dopredu, chcem to vyuzit...
Niekomu sa tie cisla nemusia hned spojit, ale ked spolu na Slovensku a v Cesku ma Sky/CS Link 2 miliony domacnosti, tak pri 1 eure za mesiac maju 2 miliony. To predtym deklarovali, ze to bude navzdy zadarmo... To neratam este prechody na ine karty a podobne somariny. To ale vsetci asi vedia.
danny10
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: 24.únor 2013 - 22:00
satelitni prijimac: Zero 4K
Bydliště: etc\enigma2\buket doma

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od danny10 »

Na Ferdovi stačilo správně nastavit diseqc..proto nejela astra 3,ale jen 1 a 2..na A1 máš německý eurosport zdarma..
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od ivan333ivan »

S popisu a tabulky možno vydedukovať,že použil antény so ziskom 9,17 a 26 dBuV,pritom
ich otáčal na rôzne smery.Hodnoty nepochádzajú s merača a niektoré údaje sú
staršie ako 2 roky.Taktiež nie je známe či sa jedná o trvalé hodnoty /celoročné /alebo
sezonné.Pokiaľ sa jedná o kodované rakúske programy,tieto bez dekodovania nemožno
relevantne posudiť,pretože kedže nie je obraz ani zvuk nevie sa či kockovali a pod.To sa dá
zistiť iba kvalitným meračom a nie televízorom bez obrazu a zvuku...

V bratislave sú lokality kde možno kvalitne prijímať na 40 centimetrovú LP bez zosíka ma-
darov,slovákov,rakušákov s jedného smeru a s opačného smeru čechov,slovákov a rakušákov.
Podmienkou v dobrých lokalitách je aby bola anténa v H polarizácii.

Ovšem v žiadnom prípade nie anténou osmička,prút či podobný zázrak a už vonkoncom
nie v miestnosti.
Robil som merania aj anténou v miestnosti so skvelým výsledkom avšak šlo o skutočne
kvalitnú anténu naviac osadenú excelentným zosíkom.,signál ale trpel tzv.sezonnosťou
čiže nebol použiteľný pre celoročný príjem.
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od mmiriboy »

PROCHY 603 píše:[-o< Anteny za 1,5 eura a 4,5eura urcite nebudu ziadne terno. Kup si jednu poriadnu dbvt antenu spolu aj zo zosilovacom a budes chytat SK+A programy cena anteny je cca15eur. :wink:
Poriadnu anténu zo zosikom za 15€ nekúpiš :!:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
oliver1996
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 05.leden 2014 - 17:37

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od oliver1996 »

to mmiriboy: Skus mi nieco odporucit, konkretne. "Anténu so zosikom" myslis externu alebo internu? Externu urcite nechcem, nemam to kde namontovat, mam uz predsa satelit.

to danny10: dakujem za rady. :) skusim a uvidim.

to ivan333ivan: no, ved uvidime :) Necham sa prekvapit. Troska ste ma tu na ab-fore schladili, ze mi to nepojde. Podla teoretickych udajov (map), by mohlo. Potom je vsak ta rakuska infografika, ta naopak tvrdi, ze je to mimo pokrytia, teda nie mimo. Proste to nedokazem chytat izbovou antenou. Druha vec, tomu chalanovi zo Zalesia to fungovalo. Podla mna nemas pravdu, ze kanaly boli kodovane. Ked sa pozres na madarske, tak tie rozdelil na kodovane a nekodovane, keby boli aj rakuske kodovane tak by to nepisal alebo by to rozdelil. Iba dedukujem :) Takisto sa to zhoduje aj s wikipediou, MUX A,B,C su nekodovane naopak D,E,F su verschlüsselt(kodovane), takzvane simpliTV.
PROCHY 603
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 03.říjen 2011 - 19:52
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od PROCHY 603 »

mmiriboy píše:
PROCHY 603 píše:[-o< Anteny za 1,5 eura a 4,5eura urcite nebudu ziadne terno. Kup si jednu poriadnu dbvt antenu spolu aj zo zosilovacom a budes chytat SK+A programy cena anteny je cca15eur. :wink:
Poriadnu anténu zo zosikom za 15€ nekúpiš :!:

[-o< :clapping: :ROFL:

Nikde som nepisal ze je to poriadna profi antena!!! Ale je to izbova antena na DBVT na ktoru chytam SK+A programy a mne uplne staci!!! Jak liez na strechu montovat antenu tahat kabel, vrtat dieru atd,atd,

Poriadnu antenu som porovnaval co on kupil za 1,5e+4,5e. :P :P
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od mmiriboy »

Odpoveď pre "PROCHY 603":
Izbovú anténu ja zase pre zmenu nepovažujem za normálnu, čiže poriadnu Anténu! :)

Odpoveď pre "oliver1996":
To že máš na streche parabolu ešte neznamená, že sa tam nedá dať domontovať nejaká výsuvná konzola a externá anténa!
Čo si myslím o rozdiele extern. kontra izbová a. som už napísal vyššie a z ponuky izbových antén ja osobne neodporučím ani jednu, pretože ako som sa už taktiež zmienil, nikto ti bez riadneho zmerania sily signálov nedokáže zaručiť, že čo máš použiť, akú anténu! Ono možno by bol výsledok dokonca taký, že ani z extern.a. by si nedosiahol požadovanú stabilitu signálu, keby to skúšaš smerovať a ladiť v izbe! A to určite extern. anténa - každý "normálny" typ má ako pasívna určite vyšší zisk, než izbový dipól, prút a podobné "nezmysly" - u mňa tzv.anténne gýče, ktoré by si použil ako pasivne, bez zosiku:!:
Pamätaj! Najlepším zosilňovačom signálu ja samotná anténa - jej kvalitne zladená konštrukcia, ktorá pomocou direktorov a reflektorov pasivne zosilňuje signál! Až potom prichádza do úvahy zosilňovač, ako pomocný prvok na vyrovnanie strát sily signálu!

:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
PROCHY 603
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 03.říjen 2011 - 19:52
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od PROCHY 603 »

Mne ta antena -izbova staci a hlavne splna to na co som ju kupil!!! :wink: :wink:

Chyta signal DBVT SK+A :wink: :smoke:
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od ivan333ivan »

RE oliver1996=Na pokusy ti postačí anténa LP ISKRA P-18 DTT/G ovšem v žiadnom
prípade nie na kodované rakúské DVB-T2 programy.Príjem DVB-T2 AT
vyžaduje bud DVB-T2 settop alebo televízor pre takúto normu čo
ASIKO nemal.Inak zachytiť sa dá množstvo muxov otázné je ale
v akej kvalite !
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od mmiriboy »

Tebe to môže fungovať, ale o pár domov, poschodí, či ulic atp., to už nemusí byť vôbec pravda!
Hold, taký je niekedy "problémový" príjem DVB-T signálu v mestkej zástavbe!
:poklona:
Preto som písal, čo som písal! Buď zmerať signál, alebo ísť systémom, pokus - omyl, alebo "vsadiť kartu" na kvalitnú extern. anténu!
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
oliver1996
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 05.leden 2014 - 17:37

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od oliver1996 »

to mmiriboy: jasne, viem ze signal ovplyvnuje mnozstvo faktorov... Toto o com tu pisem je skutocne iba taky pokus.

to ivan333ivan: Ako som spominal, externu antenu si nechcem zaobstaravat, lebo uz mam satelit. Takto ked si zapnem TV mam hned zakladne kanaly z DVB-T a ked chcem nieco ine, zapnem satelitny settop box(ten musim vsak opravit). S DVB-T2 by podla mna az taky problem nebol. Ide mi slusne STV1 HD, teda usudzujem ze telka mi DVB-T2 podporuje. Opravte ma, ak sa mylim.

to PROCHY 603: Tak teda povedz mi kde byvas a co interne pouzivas? :)
PROCHY 603
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 03.říjen 2011 - 19:52
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Prijem rakuskych TV kanalov z BA

Příspěvek od PROCHY 603 »

Kde byvam mam pod mojim nickom. [-o< :ROFL:

Ale prezradim ti to : BRATISLAVA!!! :good:
Odpovědět

Zpět na „DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-C2“