K 33 a 49 Valasske klobouky

Pokrytie jednotlivých regiónov + cezhraničný príjem

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

tak je vyspe jak pišeš selektivyta jeho priepusti je miziva ked takto prepusti :D škoda že nemožeš zmerať chybovosť možno by stalo za zvaženie použitie 2 anten sfazovanich
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
sat amater
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 27.duben 2007 - 12:01
satelitni prijimac: OPENBOX S 7 HD+OPENBOX S9
Bydliště: Okres-Partizánske

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od sat amater »

vyspe píše:Ak kanálový zosilnovač pre kanál 33 prepustí 28 kanál tak ho treba hodiť výrobcovi o hlavu
Vyspe,beriem všetky tvoje argumenty,myslím že tu je pes zakopaný,ale čo ja s tým možem robiť?Dať si vyrobiť kvalitný kan.predzosík za 20-30 euro?Akeď nebude fungovať ani ten?Samozrejme vyskúšal som len dostupné šir.pasmové+ kanálové predzosíky(keďže so sym.členom ni to nejde)ale takto konštruovaný predzosík nemám možnosť otestovať,a tomu ver že ten predzosík prepustí 6-7 kanálov hore dole úplne v pohode,veď je to šmejd za pár euro...
OPENBOX S7 HD PVR
OPENBOX S9
OPENBOX X 820

FTE MAXIMAL AL 85 STRONG AL 115
DISEQC SWITCH EPM S-168 28,5E 23,5E 19,2E 13E
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

Nevieme aky typ predzosilovača si použil predzosilovače su rozne aj priklad teroz ich roby z jednym filtrom 2 filtrami a aj tromy použil by som zadž ktora ti ten 28 kanal zoslaBY LEBO NIč NEVYRIEšIš tim ked použiješ kanalovy ktory berie aj 28 lebo tym padom je to to iste jak širokopsmovy vyrobcovia robia aj kanalove zo zadžou na vstupe priamo na kanal ktory je velmy silny
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od vyspe »

Myslím,že by si mohol skúsiť inú metodu=

osadiť kolorku klasickým UHF zosilnovačom bez spätnej väzby s výkonom do cca 12 až 15 dB,kludne postačí do 10 dB napr. na báze BFR 91A u ktorého sa nastaví pracovný bod na 6V/30 mA,šum nie je podstatný ale linearita lebo
deformácia signálu nastáva obyčajne v nízkošumových zosilovačoch.
Po tomto kroku amatérsky premeriaš signály a zistíš ktorý signál vadí a podla výsledku zvolíš daľší postup.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

napr by si mohol prerobyť swa1 polsky pracovny bod nastavyš odporom na aky potrebuješ alebo spravyť uplne novy zosik to tiež nieje aš taky problem.Nespraval by sa vyspe lepšie zosik z mosfet tranzistorom len jednostupnovy? Vyspe ty sa držiš toho že pri jednostupnovom zosiku širokopasmovom to ide lepšie bolo by dobre vedieť aky je tranzistor vtom jednostupnovom zosilovači na ktorom aj ked je širokopasmovy tak to ide?alebo jeho smd označenie a aky ma samotny odber ten zosilovač jednostupnovy zmerať odber multimetrom
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
sat amater
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 27.duben 2007 - 12:01
satelitni prijimac: OPENBOX S 7 HD+OPENBOX S9
Bydliště: Okres-Partizánske

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od sat amater »

vyspe píše:Myslím,že by si mohol skúsiť inú metodu=

osadiť kolorku klasickým UHF zosilnovačom bez spätnej väzby s výkonom do cca 12 až 15 dB,kludne postačí do 10 dB napr. na báze BFR 91A u ktorého sa nastaví pracovný bod na 6V/30 mA,šum nie je podstatný ale linearita lebo
deformácia signálu nastáva obyčajne v nízkošumových zosilovačoch.
Po tomto kroku amatérsky premeriaš signály a zistíš ktorý signál vadí a podla výsledku zvolíš daľší postup.
Áno,toto by som zvládol,v každom prípade to vyskúšam,dnes som písal do towercomu mail,kedy presne vypnú analog k28 Uhrovec-napísali že k31.8,čo je doslova za pár týždňov,preto nechcem zbytočne vrážať do útlmových článkov,filtrov a pod,pretože po 31.8 to budú vyhodené peniaze,pokial mi to ruší k28 tak bude po probléme,pokial nie,tak bude chyba v konštrukcii predzosíka,pretože podla mojho amaterskeho pohladu,je signál stabilný(aj keď na hranici príjmu,ale nevypadáva)to začalo až keď som použil kanálový 23db.Inak použil som predzosíky od firmy an-sat Trenčín,aj kanálový ak širokopásmový 14db.
OPENBOX S7 HD PVR
OPENBOX S9
OPENBOX X 820

FTE MAXIMAL AL 85 STRONG AL 115
DISEQC SWITCH EPM S-168 28,5E 23,5E 19,2E 13E
Deane7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 08.březen 2011 - 10:08

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od Deane7 »

Ja mám anténu Emme Esse a v NMnV nič české zo žiadnej stany. Ani Brno, ani Zlín ani VK
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Múdrosť treba hľadať, hlúposť príde sama.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

ansat predavala komponenty od nejakej premna neznamej firmy ALEXY predpokladam že aj tento čo maš ty je odnich zisk 22 db na stranke ich uš nemaju ale predpokladam že dvojvstupnove a ten širokopasmovy neviem aky maš možno je to len swa1 ale pozor lux s kvalitnym nizkošumovym tranzistorom bfg šak ty by si mal vedieť aky typ maš no možno sa prijem zlepši jak pišeš po vypnuti toho analogu silneho
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od vyspe »

RE:sat amater...Áno,toto by som zvládol,v každom prípade to vyskúšam.--.vypnú analog k28 Uhrovec-napísali že k31.8,čo je doslova za pár týždňov,preto nechcem zbytočne vrážať do útlmových článkov,filtrov a pod,pretože po 31.8 to budú vyhodené peniaze,...

a preto je v niektorých prípadoch vhodné osadiť do antény nevýkonný zosilnovač s tým zámerom,že dostatočne zosilní signál pre daľšie spracovanie
a netreba neustále loziť na strechu či otvárať anténovú krabicu.Takto mierne
zosilnený signál netrpí tak výrazne degradáciou inými nežiadanými signálmi
a pomerne úspešne možno odladiť či filtrovať potrebné a nepotrebné kmitočty.

Konštrukcia zosiľnovača typu -druhostupnový-má opodstatnenie všade tam,
kde sa jednou anténou uvažuje príjem viacerých muxov /3 a viac / a tiež tam,
kde sa zlučujú viaceré muxy a následne zlúčený produkt zosilní do rozvodu o
počte prípojok 2 a viac.,len pre upresnenie=6 muxov sa v profi praxi hodnotí
ako 42 analogových kanálov-programov a je zrejmé,že tomu musí už zodpovedať vybuditeľnosť použitých tranzistorov.

Ak sa tento fakt neberie do úvahy tak obyčajne nastane pre amatéra nepríjemná situácia-po zlúčení muxov z viacerých antén a zosilnení nejde nič-.
V takej situácii amatér nemá ani tušenie v čom môže byť problém a kupuje a vymiena chaoticky komponenty za iné ale bez zdárného výsledku.

Prerábanie či úprava komerčného zosiľnovača / SWA a pod./ je iba východisko
z núdze,často bez výrazneho zlepšenia parametrov šmejdového zosiľnovača.,je
to zapríčinené celkovou nevhodnou koncepciou-zle navrhnutý plošný spoj,spätné väzby či absencia LC obvodov.
SWA zosiľnovače sú určené pre bežného zákazníka a nie na prerábanie,malo
by to fungovať systémom -osadím zosiľnovač a ide to,žiaľ realita je úplne iná!

Pokiaľ sa týka antén,platí,že tam kde postačovala na analog kvalitná anténa,tam by mala postačovať aj pre digitál a netreba sa orientovať na
tzv.zázračné Full HD antény na digitál-často nejdú ani s polovice tak ako bývalé poctivé kanálovky či kolorky.Našťastie sa aj v súčasnosti nájdu výrobcovia kvalitných antén.

Z prílohy je vidieť ako to je s cenou,šumom,elektrickým odberom a výkonom
zosiľnovačov,ktoré si nezakladajú na šumovom čísle 1 dB a zisku 30 dB
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od vyspe »

RE:Deane7...Ja mám anténu Emme Esse a v NMnV nič české zo žiadnej stany. Ani Brno, ani Zlín ani VK...

Ja montujem tiež takú anténu avšak len tam kde nie je dobrá homogenita signálu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

teren na partizanske tieš nieje zanedbatelny a skušal si aj kraťšie anteny aby si nebol prekvaperny ked ti kraťšia antena pojde lepšie ako dlhšia za kopcom je dosť nerovnomerne polo a napr kldnu možeš mať pol anteny dlhej v slabšom elektromagnetickom poli a sa uberaš o zis .Dovolim si tvrdiť že aj premiestnenie anteny by mohlo pomocť na ine miesto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
sat amater
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 27.duben 2007 - 12:01
satelitni prijimac: OPENBOX S 7 HD+OPENBOX S9
Bydliště: Okres-Partizánske

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od sat amater »

jopo33 píše:ansat predavala komponenty od nejakej premna neznamej firmy ALEXY predpokladam že aj tento čo maš ty je odnich zisk 22 db na stranke ich uš nemaju ale predpokladam že dvojvstupnove a ten širokopasmovy neviem aky maš možno je to len swa1 ale pozor lux s kvalitnym nizkošumovym tranzistorom bfg šak ty by si mal vedieť aky typ maš no možno sa prijem zlepši jak pišeš po vypnuti toho analogu silneho
Áno použil som komponenty od firmy alexy,predzosíky typu swa som nikdy neskúšal,pretože každý mi tvrdí že pre dvb-t sú to najhoršie čo može byť.Vyskúšal som aj kratšiu 19 prvkovú širokopásmovú anténu,v podstate ten výsledok bol úplne rovnaký(kvalita sig)ako u výkonnejšej colorky(čo ma prekvapilo),samozrejme anténu som vyskúšal na roznych miestach a v roznej výške,ale žiadne zlepšenie alebo zhoršenie,da sa povedať že bez výraznejšieho efektu.
Vyspe:ďakujem za všetky rady aj obrázky,aj keď nie som antenár,len taký samouk-amatér,mám už nejaké skúsenosti,ale samozrejme odborným veciam čo sa týka konštrukcie a typov predzosilovačov-tam som už out.Počkám na vypnutie analogu,a ak to bolo rušenie sposobené analogom,problém pominie,ak nie,potom oslovím odborníkov z nejakej blízkej firmy,aby to poriešili,chlapci ja vám velmi pekne ďakujem za vašu pomoc,k tejto téme sa vrátim po 31.8 keď bude vypnutý analog,potom vlastne uvidím ako sa zmenili podmienky príjmu... :thankyou:
OPENBOX S7 HD PVR
OPENBOX S9
OPENBOX X 820

FTE MAXIMAL AL 85 STRONG AL 115
DISEQC SWITCH EPM S-168 28,5E 23,5E 19,2E 13E
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

ktomu len chcem dotať že tieto komponenty alexy pravdepodobne roby tento pan je tam aj mail : http://ing_julius_alexy.sk-firma.com/ A ešte si mislim že zosilovače s tranziastorou mosfet su odolnejšie voči prebudeniu silnym signalom
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

a čo tak prijem čechou vyskušať ked ta analogova stv2 je vypnuta vysiela stale šak ju občas aj vypinaju nie? s pravydla vyšie kanali nižšie nerušia len nižšie ruššia vyššie
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od LaaLaa »

jopo33 píše: s pravydla vyšie kanali nižšie nerušia len nižšie ruššia vyššie
co to je zas za blbost? žádné kanály neruší jiné!!!
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

myslel som to tak že nižžšie kanali maju vyššiu uroven ako vyžšie a aj zisk zosilovačou na nižšich kanaloch je vyšši a zosilovače vedšinou na tych nižšich kanaloch sa prebudzaju ako na tych vyššich napr javorina ma dve kanali 39 a 56 a natom nižšom za zosilovač prebudi
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od dano01 »

jopo33 píše:myslel som to tak že nižžšie kanali maju vyššiu uroven ako vyžšie a aj zisk zosilovačou na nižšich kanaloch je vyšši a zosilovače vedšinou na tych nižšich kanaloch sa prebudzaju ako na tych vyššich napr javorina ma dve kanali 39 a 56 a natom nižšom za zosilovač prebudi

:D somarina... :D
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od LaaLaa »

dano01 píše:
jopo33 píše:myslel som to tak že nižžšie kanali maju vyššiu uroven ako vyžšie a aj zisk zosilovačou na nižšich kanaloch je vyšši a zosilovače vedšinou na tych nižšich kanaloch sa prebudzaju ako na tych vyššich napr javorina ma dve kanali 39 a 56 a natom nižšom za zosilovač prebudi

:D somarina... :D
na tom nizsom sa prebudil, protoze 39 mel 600 kW a lip se siri nez 56 ktery mel 400 kW a hůře se šíří... takže asi tak. Tam stačí pár jednotek dB...
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od dano01 »

LaaLaa píše:
dano01 píše:
jopo33 píše:myslel som to tak že nižžšie kanali maju vyššiu uroven ako vyžšie a aj zisk zosilovačou na nižšich kanaloch je vyšši a zosilovače vedšinou na tych nižšich kanaloch sa prebudzaju ako na tych vyššich napr javorina ma dve kanali 39 a 56 a natom nižšom za zosilovač prebudi

:D somarina... :D
na tom nizsom sa prebudil, protoze 39 mel 600 kW a lip se siri nez 56 ktery mel 400 kW a hůře se šíří... takže asi tak. Tam stačí pár jednotek dB...
Nedá sa to zovšeobecniť že je to stále tak... záleží na veľa faktoroch, QTH, typ antény , konštrukcia anténneho predzosilňovača atp...
V špecifickom prípade sa to prebudí- keď sa použije širokopásmová anténa s " kvalitným " anténnym predzosilňovačom..... ale od toho je tá anténarina... aby sa zvolili vhodné typy antén a dobrý anténny predzosilňovač pre dané miesto príjmu.... Preto treba vždy napísať o akú konkrétnu prijímaciu zostavu sa jedná a jej parametre - prípadne špecifikovať závadu...:poklona:
Deane7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 08.březen 2011 - 10:08

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od Deane7 »

Je tu niekto z Nového Mesta? Zaujíma ma či niekto u nás chytí Val. Klobouky alebo Zlín, či mám nejakú šancu. Nejaké menšie vykrývače pre DVB-T nebudú?
Múdrosť treba hľadať, hlúposť príde sama.
Odpovědět

Zpět na „DVB-T regióny“