K 40 Nitra (Avis) ex.54 & ex.36 & ex.52

Pokrytie jednotlivých regiónov + cezhraničný príjem

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
Uživatelský avatar
kovsoft
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 08.prosinec 2006 - 20:17
satelitni prijimac: vučko,android tv...
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od kovsoft »

slovak sport 3 nitricka a cetv 54 k zatial v pohode na antenu stara komunisticka kolorka dlha a stary nemecky zosik setko stare tak 25 rokov a facha to ok setko co sa da z nr :D + setko zo zobora ..Trochu som oprasil komunisticke veci a ono div fachcia :) aa este svine hrdlicky si spravili na antene hniezdo .. budem ich musiet zrusit do polievky :P
ZABAVTE SA A NEBIZNISUJTE STALE :)
VU+ čko
Android
... a iné :)
*GBOX* HADU*OSCAM*
2 LOCAL CARDS IS MINIMUM :smoke:
keby niečo tak na PM-"vsjo"
LENIN SA UČIL AJ JA SA STÁLE UČÍM
McLaren
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 06.březen 2008 - 11:21

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od McLaren »

Áno je to celé od začiatku postavené na vode. Viem že už v lete im zakázali vysielať voľne, ale predpokladám že argumentovali že to je telka k internetu.Ale štve má že mi nejde tá TV Nitrička z Klokočiny bývam v Krškanoch a nechce to ísť.Ide ti to? akú máš anténu? Ja som teraz kúpil Shark evolve a nič.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od mmiriboy »

Samozrejme, pokiaľ viem cez MMDS už Nitrička nejde a čo sa týka 54.k z Klokočiny, tak ten mi taktiež už nejde!
Písal som o tom v inom vlákne tu na abf, v skratke teraz nepoužiteľný cca 20% signál, pred tým než bol anténny systém umiestnený na inej budove na Klokočine som mal 50%!
Bývam vo V. Záluží, na tento vysielač nemám priamy výhľad! Anténa pasívna a externá - typ "Tecatel Mandarine", umiestnená na streche!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od skratek »

mmiriboy anténa na hôrke sa nikdy nepremiestňovala len sa použil iný typ.. Avis nemá s hentakým mmds nič spoločné chvalabohu a ani nechce.. ano swan volakedy dávnejšie kúpil nitranet a potom sa založili obecné siete.. majitel figuroval trochu aj v nitričke no potom sa pohádali a nechcel nitričku vysielať a keďže poskytoval stream programov aj avisu na klokočinu tak povedal že s tým streamom končí keďže začali nitričku vysielať iným streamom a avis musel prerobiť celú trasu.. A neviem kde si zobral že Avis predával antény na toto mmds.. ludia si bárčo domyslia.. :))))
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od skratek »

mmiriboy bývaš v jame levovej a čuduješ sa.. :))) a Avis neprenášal žiadnu anténu z budovi na budovu je stále tam kde bola len sa dávnejšie vymenili matrace za 1 tyč všesmerovú.. pri tom výkone je nutné aby ludia mali výhlad a antény vonku a nie len doma káblik v tv :)) to pre tých čo sa čudujú že nechytajú..
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od mmiriboy »

Či už ten vysielací systém premiestnili, alebo nie a iba vymenili vysielacie antény, na tom až tak nezáleží! Jedno je isté a to, že to jednoducho z tými úpravami pohnojili!!! Úroveň signálu išla dole!!!
Čo sa týka predaja tých antén, tak na web stránkach tv nitrička bol medzi možnosťami príjmu ich stanice aj možnosť príjmať ju cez MMDS + odkaz na predajcu!
Čiže v tej dobe mi šli obe možnosti, ako príjmať túto stanicu (samozrejme aj ostatné...), čo mňa (a myslím si, že nie iba mňa!?) doviedlo k domienke, že oba tieto vysielacie systémy majú spoločného prevádzkovateľa.
Nuž ak som svojimi milnými domnienkami niekoho zmiatol, tak sorry!!!
S pozdravom...
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od skratek »

áno s anténou máš pravdu všesmerová je horšia ale muselo sa to meniť.. k tomu zoboru: kto by ti akože dovolil vysielať na zobori keď je tam towercom?? muselo sa nájsť iné miesto a vyššie neviem čo už je okrem zobora kde ti nepovolia.. priorita je pokryť nitru a nie zálužie ktoré je v jame a vidieť ho len zo zobora... proste ak nemáš dobrú viditelnosť na vysielač tak si v riti, pretože nejaký človek to chytá až v dunajskej strede.. :)
to s tým káblikom nepatrilo tebe ale tým všetkým ktorí si myslia že lokálne muxy chytia káblikov v tv vo vnútri bytu lebo takých na forach píše vela že im to nejde..
Dúfam že som ťa nijak neurazil..
McLaren
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 06.březen 2008 - 11:21

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od McLaren »

Ok. Skratek tak skús vysvetliť ako je možné, že v Krškanoch po zmenách čo AVIS spravil na systéme. Na anténu Shark Evolve 35dB ani ťuk. Maďarské Muxy v pohode. Mne tá Nitrička celkom chýba, ale žiaľ v Nitre a okolí sa nedá chytiť, alebo s ťažkosťami.
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od skratek »

Hmmm myslím že najväčší problém bude v tom že nemáš priamu viditelnosť.. stačí do cesty nejaký dom a pri tom výkone to neprejde.. ale zas napríklad viem o jednom čo to chytá v dunajskej strede takže ten výkon neni zas až taký úplne zlý.. :)
McLaren
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 06.březen 2008 - 11:21

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od McLaren »

Odporuč anténu. :?:
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od skratek »

to neni anténou ale viditelnosťou.. na zobori to chytám na staré hrdzavé sito..
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od skratek »

Takže idem postupne.. Z akého dôvodu? Pretože to bolo len na testovanie a naplánované inam kam treba len sektory.. Ďalej lanovka je to máš pravdu a má ju Avis a keby sa to tam dalo respektíve mohlo dať tak to tam už dávno je.. lenže nemôže.. Ďalej adresu má avis pod zoborom a tam by si chcel dať vysielač, no tak vysielač bol úplne prvý práve na budove avisu a bolo to nevyhovujúce.. keby tam bol teraz tak by si nemal ani tých 20% príjmu.. to s tým príjmom prioritne pre nitru ma mrzí, proste tá je prvoradá.. bol by som velmi rád keby si mal 100% príjmu ale bohužial zatial to nejde.. :(
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od mmiriboy »

Po 100% netúžim, stačí, ak bude signál nerušený a z dostatočnou úrovňou! :)
Síce tvrdíš, že Nitra je prvoradá a nepriamo aj, že terajší vysielací systém pre Nitru stačí, ale ja zas tvrdím, že zlepšením vysielacieho systému sa nič pre mesto nezmení k horšiemu, skôr by som tvrdil pravý opak!!! Mala by s toho väčší osoh jak samotná Nitra, tak aj okolitý región!
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od skratek »

Áno máš pravdu.. v podstate všetko je to vec peňazí a tie telky si nemôžu dovoliť platiť vela a od toho sa odvíja aj všetko ostatné.. keby sa to viac oplatilo tak by sa aj lepšia technológia a hlavne výkonnejšia používala.. musíš sa trochu vcítiť aj do kože toho čo to vysiela.. zrátaj si výdavky na techniku, prenájom miest kde je vysielač, elektriku atd a zistíš že to neni ani biznis a si rád keď si v pluse.. a porovnávať niečo také s towercomom sa tiež nedá lebo tí majú peňazí plno a tým pádom si môžu dovoliť aj inú technológiu.. ale zas ja ťa chápem tiež by som bol nasratý keby mi to ide ako tak a zrazu vôbec.. :shock:
mmc
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 18.květen 2013 - 6:58

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od mmc »

NR K54 ... CETV a Nitrička v pohode, ale SS3 akoby mal niečo s enkoderom, pozeral som tenis
a za hráčmi pri pohybe ostávali kocečky.
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od skratek »

áno niekedy to ide v pohode a inokedy nie problém neni na vysielači, čo príde od slovak sportu to sa vysiela..
Uživatelský avatar
kovsoft
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 08.prosinec 2006 - 20:17
satelitni prijimac: vučko,android tv...
Bydliště: EU
Kontaktovat uživatele:

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od kovsoft »

ako som pisal TU tak stale ide ako gula ten vysielac K54 klokocina akurat som musel vzdy preladit ked nieco menili myslim programy.. 8) (antena cca 10 metrov nad zemou na dome ) uz len hrdlicky nie su :D
ZABAVTE SA A NEBIZNISUJTE STALE :)
VU+ čko
Android
... a iné :)
*GBOX* HADU*OSCAM*
2 LOCAL CARDS IS MINIMUM :smoke:
keby niečo tak na PM-"vsjo"
LENIN SA UČIL AJ JA SA STÁLE UČÍM
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od mmiriboy »

Tak a mám v podstate poriešené!!!
Keďže 54.k z Klokočiny som mal "na hrane" možností príjmu a keďže som mal DVB-T signál zlúčený spolu z DVB-S signálom, urobil som jednu vec a to že som zatiaľ v 2 miestnostiach zo 4 priviedol DVB-T signál osobitne po ďalšom koaxe, týmto som získal "drahocenú" úroveň signálu, ktorá bola utlmená a podstate stratená pri zlúčení a opätovnom rozbočení! Takže teraz mám 63% úroveň signálu na tomto lokálnom MUXe (ostatné MUXy mám na 99%)!
Ako to poriešim v ostatných miestnostiach, ešte presne neviem, pouvažujem, pretože nerád by som ťahal ďalšie koaxi!
A ešte uvidím ako bude kolísať úroveň signálu pri zmenách počasia, keďže som mimo priameho výhľadu na vysielač, som za kopcom! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od skratek »

nalaďte si Šlágr TV a Noe
skratek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 19.listopad 2010 - 12:48

Re: k.54 Nitra (nitricka)

Příspěvek od skratek »

Slovak sport 3 vyradený, pridaná TV Krea
Odpovědět

Zpět na „DVB-T regióny“