MMDS Nitra (Obecné siete) 2100-2300 MHz V

Pokrytie jednotlivých regiónov + cezhraničný príjem

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
jurkozako
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 30.leden 2010 - 17:47

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od jurkozako »

Trošku to tu zaspamujem aj s fotkami možno budu užitočné pre ďalšieho laika.
Na štvrtej foto je anténa kde som otočil len konvertor, na tretej je otočené aj sito. No a prve dve fotky sú z LCD TV Samsung, kde som netušil ake parametre nastaviť, a pri automatickom naladení som nechytil nič ani smer nitra ani smer piešťany. Už si neviem rady a asi sa vzdávam, dnes mi omrzli aj ruky aj uši aj nos, a to svietilo aj slnko asi musím ešte veľa
:book:
Každopádne mmiriboy :thankyou:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od vyspe »

Ak si naladil analog z bratislavy,
tak máš zrejme nesprávný knvertor-nesprávným konvertorom pre príjem nitra-MMDS/DVB-T je konvertor pre frekvenciu 2.5až 2.7 GHz
správným konvertorom pre príjem nitra MMDS/DVB-T je konvertor pre frekvenciu 2.1 až 2.3 GHz !!!
Príjem MMDS-SATRO s kamzíka konvertorom 2.1-2.3 GHz je možno íba v špeciálných prípadoch napr. ak je konvertor rozladený,vadný a podobne.
jurkozako
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 30.leden 2010 - 17:47

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od jurkozako »

Vyspe, veď práve netuším aký je ten konvertor či 2,1-2,3 alebo 2,5-2,7GHz, ale ako som písal naladil som analóg STV1,STV2,Joj, Markiza z Bratislavy a niekto na začiatku tohto vlákna písal frekvencie s ktorými som to aj ja naladil a myslel som že vtedy je ten konvertor správny. Vôbec neviem ako zistiť typ konvertora, chalan ktorý mi ho dal ho nepoužíval ani nevedel odkiaľ ho mal, takže tak. Ešte prikladám fotku konvertora.
J.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od mmiriboy »

Tak na toto je úplne jednoduchá odpoveď, príjimaš Satro analog z Blavy! Čiže máš anténu pre pásmo 2,5-2,7GHz. A ty potrebuješ anténu pre pásmo 2,1-2,3GHz. Takéto antény donedávna používalo UPC u vás v Blave, teraz už nevysielajú!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od vyspe »

Pokiaľ zoženieš tento typ MMDS konvertora" DC 3718 TRANSYSTEM " ,ktorý
je pre frekvenciu 2.5 až 2.7GHz/UHF k45 až 69,tak v lokalite s dobrým signálm
možno týmto konvertorom "chytať" frekvencie aj v pásme 2.1-2.3 GHz s konverziou do S-pásma.
Je to spôsobené tým,že sa jedná o tak nekvalitný konvertor,u ktorého sa všetko"mieša" dokopy.Uvedeným konvertorom bol možný príjem v bratislave
vysielača SATRO 2.7GHz a v opačnej polarizácii vysielača UPC 2.3GHz.
Samozrejme ,že bolo nutné otočiť do inej polarizácie anténu ako celok teda nie
iba konvertor v prípade antény so sitom.

Upozornujem,že uvedený konvertor je tak nekvalitný,že uvažovať o jeho serioznom používaní by nebolo vhodné !!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jurkozako
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 30.leden 2010 - 17:47

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od jurkozako »

Existuje nejaka možnosť ako na tých anténach callifornia zistiť či sú na 2,1-2,3GHz alebo 2,5-2,7GHz? Mám opať dalšiu anténu chalan tvrdí že to bolo na UPC, má k tomu aj nejaký dekóder, ale na konvertore nie je vstupná frekvencia. A moc nechcem šaškovať po streche pri -10°C
Díky.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od mmiriboy »

Určite áno, ked' to vezmem z vizuálneho hľadiska, tak minimálne pri "californiach" je rozdiel vo "vrtáku", 2,1-2,3 GHz anténa má iné zoskupenie prstencov než 2,5-2,7 GHz anténa!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od vyspe »

jurkozako najprv zváž aká vzdialenosť je od požadovaného vysielača ku
mmds anténe a podľa toho vyber vhodný typ antény.Antény california "vrták"
nie sú dobrou voľbou na diaľkový príjem /nad 30 km / naviac nemajjú potrebné odrušovacie prvky.

Napríklad príjem SATRO MMDS NITRA v Bratislave je možný iba vo veľmi priaznivých podmienkach / dobrá lokalita,priamy výhľad na vysielač bez prekážok,parabolické sito nad 130 cm,špičkový konvertor atd /.,príjem MMDS DVB-T z nitry je v BA vzácnosťou !
jurkozako
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 30.leden 2010 - 17:47

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od jurkozako »

mmiriboy, vyspe
Páni ďakujem za ochotu, prikladám fotku dvoch konvertorov z ktorých jeden som testoval minulý týždeň a nakoniec som spolu s vami zistil že je to na SATRO lebo som doma naladil analóg STV1,2, markízu a Joj (zo smeru BA). Teraz som dostal další konvertor o ktorommi kolega tvrdil že na ňom pozerávali UPC v BA mal k tomu aj nejaký dekóder. No ale ten konvertor je na vlas rovnaký tomu čo som už testoval, ale nie je na nom vstupná frekvencia preto som sa chcel opýtať či ak ho napríklad otvorím alebo nejak inak dokážem vydedukovať jeho vstupnú frekvenciu.

Nemám kaliforniu vrták, ale ako som už dávnejšie písal mám sito s konvertorom Camarillo, ca.
Vzdialenosť od piešťan a od NR je 29~30km kdež to na Zobor mám zaručene priamu viditeľnosť. Viď terénny profil.
http://www.mapavysilacu.cz/terrainprofi ... 8354913580
Neviem proste zohnať konvertor na 2,1-2,3GHz :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od MartinNR »

Vieme niekde ziskat presne frekvencie a parametre vysielania DVB-T digital v pasme 2.2GHz zo Zobora (Nitricka)? Mam jednu starsiu Californiu, ale nedari sa mi naladit ani ... nic.
Dik vopred.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od vili1 »

v prvom rade antena 2.1-2.3 nasmerovat na ZOBOR polarizacia V antenu napojit na primac DVB:T skenovat v VHF pasme presnu frekvenciu si uz nepametam ale asi 214 MHz musis to do primaca napisat ak ti to umoznuje
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od MartinNR »

Nemam moznost zvolit pasmo s takym popisom. mam tam (Samsung D5500) moznost vybrat ladenie analog/digital, teresrtrial/kabel a ich kombinacie. Dalej bud automaticky alebo manulane ladenie. Dalsie volby su rychle/siet/uplne. Pri niektorych volbach dalej dovoluje/vyzaduje rucne nastavit frekvenciu, tusim nieco s PSK, dalej datovy tok (alebo ako to nazvat), a pod.
takze potreboval by som presne parametre, aby som to mohol manualne nastavit a byt teda na istom. lebo automaticke ladenie (rozne nastavenia som skusal, aspon 20 krat som nechal prehladavat.) mi nenasli nic.
Od Zobora som vzdialeny asi 5km vzdusnou ciarou s priamym vyhladom (je tam max jeden opadany strom).

P.S.: kedze je zima, tak tu antenu som zapojil vnutri v byte a nasmeroval cez okno... :shock: :oops: :smoke: chyba? nevim, kedze som tak blizko vysielaca, tak by to nemuselo vadit, ci?
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od mmiriboy »

Chyba by to nemusela byť, pokiaľ vidíš za tým oknom priamo vysielač Zobor! Ja mám frekvencie z "vrtáka - Californie" v S pásme a to:
314, 322, 330, 338 MHz / 8 MHz Nutnosť ručne naťukať no DO do stb, tv tieto frekvencie a potom každú osobitne sceenovať! Ak zadáš akúkoľvek z týchto frekvencií, máš "správnu" Californiu (2,1 - 2,3 GHz) otočenú VERTIKALNE (t.z., že koax je pripojený do spodnej ľavej strany keramiky antény, pri pohľade s poza antény na vysielač) a anténa je nasmerovaná bez terénnych prekážok na vysielač. Musí naskočiť sila a kvalita signálu ešte pred sceenom!!!
howgh
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od MartinNR »

Tak neviem, asi ta California nebude na 2.2GHz. nastavil som podla uvedenych parametrov, ale ani tuk. stale 0 percent. otacal som aj V aj H (je to na antene dobre oznacene).

Teoreticky - ak je ta California na 2.7 GHz, tak by som na nu mohol chytit aj analog vysielanie? Satro ide zo Zobora este analogovo na tejto frekvencii. Otazka je na ake frekvencie to prehodi. ale vlastne aj to som skusal vcera, skenovat vsetky frekvencie aj analog aj digital. ale mozno skusim este raz.

P.S.: nepotrebuje ta California aj nejake napajanie? bo ma na stitku uvedene nejake VDC 18-24. Ci mala by aj bez toho
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od mmiriboy »

Ty "vajco", ná ty to skúšaš bez napájacieho zdroja a výhybky? Samozrejme, že potrebuje napájanie a to cca 18 - 25V!!! K tejto anténe býva aj adaptér z napájacou výhybkou!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od jopo33 »

samozrejme že potrebuje ako by ti bez napajania asi tak mohla fungovať nevieš mi povedať kup usmerneni stabilizovany zdroj na 18v a dajme tomu 500ma neviem kolko mA ma odber ta california podla toho bude vyzerať ten zdroj zdroj vyzera tak jak na polske sito len je na viac voltou na 18v bez zdroja ani neskušaj zbytočna snaka na antene by malo byť napisane na ktore pasmo je avšak nie všstky californie su označene že na ake pasmo su
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od MartinNR »

nnna, a zme doma... :shock:
no dostal som do ruky len antenu, od kolegu z prace, ktory to mal od nejakeho znameho, ktory ju uz nepotreboval. nepotreboval ju asi tym sposobom, ze ju mal x mesiacov/rokov v garazi a ten kolega mu spominal ci nema, tak chcel spenazit... a zdroj uz asi zapatroseu... no nist... kolegovi to este vytmavim, bo on sa v tom lepsie vyzna, a nic nespominal.
kedze ta california ale nema iny konktor/vstup, tak predpokladam ze je teda napajana cez koaxial...? teda s pomocou tej spominanej vyhybky.
skusal som tam inac pripojit taky spominany zdroj zo sita obycajneho na dvb-t, ale ma tych 12V, co je teda malo asi. teda tomu nasvedcuje aj to, ze to nemalo ziaden vplyv na prijem, co som skusal.
inak, ked tak rozmyslam tak je jasne ze bez napajania to nebude fungovat. aj to sito, aj izbove anteny potrebuju stavu. kurna, co ma to hned nenapadlo, som mohou hned kolegu urgovat este cez tyzden, a cez vikend uz nahodit svokre abo fotrovcom. no nist, dockaju, aj tak je zima na streche este. :smoke:
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od jopo33 »

stačiá ak kzupiš presne take iste trafo ako sa použiva na sito len musi byť na 18v a musi mať zdroj takych 300mA .Vieš to s polskeho sita je len 12v a je len 100mA preto nema šancu utiahnuť tu californiu. Zdroj možeš kludne kupiť aj na viac mA ako 300 mA nič sa nestane keby priklad taky nebol.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od MartinNR »

tak zdroj som poriesil, aj vyhybku som nejaku nasiel. co som meral s voltmetrom, tak ide tam nejakych 23V. aj tak nic. ani manual, ani automatika, ani V, ani H. vsetko 0 %.
ale v kazdom pripade vdaka za pomoc vsetkym. =D>
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: MMDS Nitra a MMDS Pieštany 2100-2300mhz

Příspěvek od jopo33 »

a pripajaš dotej vyhibky aj opletenie kabla aj kabej jak sa dava do anteny aj tam musi byť pripojene oplwetenie kabla.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Odpovědět

Zpět na „DVB-T regióny“