Prievidza prijem CZ MPX

Pokrytie jednotlivých regiónov + cezhraničný príjem

Moderátoři: EnoSat, Steiner

geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Prievidza prijem CZ MPX

Příspěvek od geoge046 »

Prajem pekný deň,

chcel by som sa opýtať, akú anténu by ste mi odporúčili na príjem nejakého českého MUX-u
v lokalite určenej nižšie na adrese? Momentálne mam nahodenú sieťovku v polarizácií určenej na analógový signál a cez ňu mi samozrejme fungujú bez problémov len tunajšie MUX-i.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 19d5aa857d

Za každú pripomienku vopred ďakujem
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

V PRIEVIDZI maš šancu zachytiť vysielač FRIDEK MISTEK -LISA HORA 54k A 37K z dobrou antenou napr .colorkou a kanalovymi zosilovačmi to možno dostaneš ine asi nie
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

A akú konkrétnu anténu by si mi odporučil? a ten zosilovač by som si musel vyrobiť či by som mohol použiť pribalený k anténe?
Uživatelský avatar
JohnCenaWWE.
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 109
Registrován: 07.listopad 2010 - 11:01

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od JohnCenaWWE. »

Frydek som este daval ct1 k.37 analog na strednom svk okolie BB,
Azbox Premium HD+ 2xDVBS2 FC05,Opensat9900 Hd Pvr,Azbox usb720,Gibertini 110x105cm 90e-45w,IBU twin 0,2db,SG 2100BS usals,Patriot 64GB Xporter Magnum USB Flash Drive,LCD samsung LE32B450c4,Skylink ICE
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

A na to sito si nič neskušal z českych zachytiť ?ja by som prijem vyskušal na kolorku predzosilovaš na prijem 37ka54k kolorku napr taku : http://www.unikom.sk/data/Image/Shop/33 ... frontw.jpg . alebo tuto http://www.prijimace.cz/sk/dvb-t-prijem ... ra-/klasik
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Dík, a k týmto anténam mi stačí zosilovač v balení (vlastne tam je?) alebo nejaký na mieru kúpený? A sieťovku mam zatial natočenú na analogovy signal, mysliš že ked ju otočim tak by som mal chytať fridek-mistek vysielač?
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

šak skus možno to pojde
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od vyspe »

Môžeš použiť aj zostavu -antena SCHWAIGER DTX 92F+dipol osadený kvalitným predzosilnovačom ISKRA-digi yagi 16U za cenu dokopy cca 43€.

Pre tvoju istotu,či sa oplatí do toho vôbec investovať je vhodné urobiť miestny prieskum zameraný na to či a s akým výsledkom v blízkom okolí niekto český mux prijíma a rovnako sa poinformovať v miestnej montážnéj firme na možnosť príjmu.

Diaľkový príjem je v celku zložitá vec pre amatéra v tom zmysle,že bez meracieho prístroja ťažko odhalíš dôvod možného neúspechu lebo nevieš či je signál žiaden, slabý,alebo znehodnotený .

Samotná výkonná a kvalitná anténa napr. známá kolorka či SCHWAIGER DTX 92F ešte neznamená záruku na diaľkový príjem a v mnohých prípadoch
je vhodnejšia lacnejšia kvalitná kanálová anténa.

Ideálne by bolo pre amatéra ak by existovala požičovna antén na odskúšanie/?/
Naposledy upravil(a) vyspe dne 15.srpen 2011 - 19:21, celkem upraveno 1 x.
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Ďakujem za radu!

Zajtra idem do miestnej firmy zaoberajúcou sa anténami a som im povedal čo chcem chytať a na koľkom kanály z tadeto tak zajtra to idem odskúšať. Výsledky uverejním
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

v prievydzi by mohol mať dosah aj kojal aj ked viac je zatieneni kopcamy prijem treba vyskušať to sa neda tak jednoznačne povedať ktory vysielač ti pojde šak skus a uvydiš
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Tak bol som tam avšak odchádzal som sklamaný, keď mi bolo povedané že ked ani v naznakoch nechytam na ten smer na klasicku sieťovku česke kanaly tak sa neoplati riešiť druha antena.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

no tak neviem či to je tak jak hovoria v antene polskej maš aky zosilovač čo nanom piše a skušal si tym sitom zachytiť česke prograMY ???? ak ich chceš chyťiť musiš presne otočiť antenu na fridek mistek ne že ju maš otočenu kdekolvel antene smerom na česku republiku nesmie nič tieniť napr susedou dom velke panelaky a podobne aspon nie v jej bliskosťi aby si uspel. Predna časť anteny je ta kde su tie tri direktory to dufam vieš.aby si vedel ktorym smerom maš to sito otočiť tak ti priložim mapu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jopo33 dne 20.květen 2011 - 13:42, celkem upraveno 1 x.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

No tak mam to natočene na Fridek -Mistek, aj viem ktorym smerom to otačať, len aky tam mam zosilovač presne, to vobec neviem. Viem že mam to redšie vyplnene sito ale typ zosilovača nie (viem že je tam iba od 6kanalu po tušim 60ty). Len to mame na zahrade kde su tie špicate strechy a sa mi zda že raz ked nam tam boli zameriavat signal tak hovoril že tie strechy dosť pohlcuju signal.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

a prečo to maš na zahrade šak daj to na dom antena ma byť čo najvyššie tento fridek mistek prijimal jeden pan aj v banovci na bebravou on mal zas problem taky že bez zosilovača v antene ho zachytil a zo zosilovačom ani bohovy lebo za chrptom mal silny uhrovec ak prijem chceš dosiahnuť tak sa stym musiš pohrať to nieje len tak on na PRIJEM POUžIL COLORKU skus si takuto antenu trebars požičať ako ti to nou pojde
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Myslel som že to mam na zahrade (akože nie doma - priamo v prievidzi ale pri prievidzi). Samozrejme tu antenu mam na dome pripevnenu cca na urovni vrchola strechy. A aky silny signal by mi malo ukazovat na prijimaci aby som na danom kanaly mohol aspon v naznakoch vidiet obraz?
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

to neni analog daj si tam 37k zadaj manualne hej nie automaticky a na oboch bargrafoch sa ti musi pri presnom namerovani objavyť signal. V prievydzi však spustili 2 vysielače jeden je bojnice a druhy bralova skala tieto silne vysielače ti možu zrušiť prijem doho fridku aj uplne ak je v antene zosilovač kolko percent ti ukazuje pri slovenskych staniciach signal ?? vieš ak je signal priliš silny na slovenskych staniciach koli zosilovaču v antene tak zosilovač sa prebudi a upne znehodnoti aj ten fridek mistek vysielač.Osobne by som postupoval tak že by som skusil prijem bez zosilovača v antene nahradil ho simetrickym členom a trafko vtedy nedaval do zasuvky ak by si zachytil signal na 37k fridek hoc by len trošku signal ukazoval na bargrafoch potom by som použil vykonnejšiu antenu a priamo zosilovač na vysielač čo som zachytil hlavne je niečo chytiť vieš. Taktieš by si teras stym sitom mohol skusiť to že by si ho nenapajal z trafka ale zo skrinky 5v tim že ho napajaš menšim napetim tak ma zosilovač v antene menši zisk osobne by som skusil nahradiť ten zosilovač simetrickym bojnice ti pojdu aj bez neho.V prievidzi by si mal chytať zo slovenskych mux 2 52k a mux3 VP 57k Z BOJNIC AK HO NECHYTAš PRAVDEPOSDOBNE KOLI ZOSILOVAčU V ANTENE TI NEJDE BOJNICE SU VELMY BLIZKO PRIEVIDZE.Dobra firma ma mať prehlad čo sa da v prievidzi prijimať a na aku antenu lwen neni firma ako firma su aj firmi ktore sa len na odbornikou hraju a poznaju len polske sito
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
fisi007
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 11.srpen 2010 - 15:26
Bydliště: Východ-SK

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od fisi007 »

Skús poslať mail do VF Tech Prievidza,predpokladám,že tam by ti vedeli

vcelku dobre poradiť ako aj to čo na taký príjem potrebuješ okrem signálu.
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

no tie slovenské programy pri nich mi zobrazuje 93% signalu, takže to môže byť prebudenie zosilovaču? a 37 kanal nie je Brno Kojal čo si sem poslal mapu? A bohužial na zahrade nemam 5V napajanie, jedine 9V alebo 12V, tak by som to najskor vyskusal poladit bez zosilovaca a potom ak ani to nepomoze tak ho skusim dat na 9V?
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

ja viem že nieje 37k je fridek ale aj BRNO KOJAL trebars na 29k sa niekde da zachytiť uteba ma však tento vysielač horši teren ako fridek. ty si ma NEPOCHOPIL priamo z boxu ide napajanie 5v ktore sa vnom zapina trafko daš aj s koncovjkou preč a použiješ obyčajnu koncovku a v skrinke zapneš 5v napajanie a napajaš ho 5v ale najlepšie by bolo urobyť ten test stym symetrickym členom ak by sa ti podarilo niečo chytiť maš šancu to zlepšiť lepšiou antenou.
Naposledy upravil(a) jopo33 dne 30.květen 2011 - 20:05, celkem upraveno 2 x.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Odpovědět

Zpět na „DVB-T regióny“