Prievidza prijem CZ MPX

Pokrytie jednotlivých regiónov + cezhraničný príjem

Moderátoři: EnoSat, Steiner

geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Tak čo som si urobil taky prieskum tak by bolo asi najlepšie sa zamerať na 40kanal, ktory ma azda najlepši predpoklad pre prijem v mojej lokalite. Vysielač to je Brno,Kojal. Ake by som tam mohol chytiť televízie? Mám možnosť si od kamaráta zohnať anténu na takýto diaľkový príjem a je to tá v prílohe na obrázku. Čo na ňu vravíte? Za akú cenu by bolo dobré ju od neho odkúpiť?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sat amater
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 27.duben 2007 - 12:01
satelitni prijimac: OPENBOX S 7 HD+OPENBOX S9
Bydliště: Okres-Partizánske

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od sat amater »

40k z Kojálu vysiela 2 mux(komerčný)Prima,primacool nova,nova cinema a barrandov.Dám ti dobrú radu-nekupuj nič,od toho kamoša si tú anténu najskor požičaj,vyskúšaj či vobec zachytíš nejaký signál,a ak áno a nebudeš chcieť investovať do novej antény,potom ju odkúp za nejakú naozaj symbolickú cenu,pretože podla mňa má táto anténa minimálne 20rokov,a najlepšie časy už za sebou,ale konštrukčne je vhodná na dialkový príjem,treba vyskúšať a potom podla toho ďalej postupovať.
OPENBOX S7 HD PVR
OPENBOX S9
OPENBOX X 820

FTE MAXIMAL AL 85 STRONG AL 115
DISEQC SWITCH EPM S-168 28,5E 23,5E 19,2E 13E
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

A keby došlo ku kúpe, koľko by si za ňu dal?
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

uplne nova okolo 35€ kolko zaplatiš ti za tu staru je tvoja vec mna dotoho nič ide o oblubenu colorku :wink:
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Táák, pánové, podarilo sa to, dnes som tu antenu bol zobrať hneď som ju aj odskušal a ten 40. kanal mi ide super. Všetkych 5 programov. Zaklad našej misie - teda chytiť česke televizne stanice sa podarilo :). SOm sa pozeral že na 29. kanali vysiela verejnopravny multiplex rovnakym vykonom, tak ešte keby sa to dalo chytiť by bolo super, ale to asi bude možne až po odstávke analogu z Uhrovca.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

tebe uhrovec by nemal vadič skor vykrivače v bojniciach na 29k maš stv2 ta logicky ti nemože isť ten 29k mux verejnopravny a ako si ten 40k chytil dal si donej aj zosilovač?? a kolko maš kvalitu a silu signalu?a ešte s brna kojalu ide mux3 59k kolorka ma však bez upravy na takto vysokom kanali maly zisk aj kopce takto vysoki kanal tlmia viac preto je maly predpoklad že ho zachytiš.Na 59k ide len prima love tak neni dajak zaujimaVY
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Tak skúšal som anténu natáčať aj na frídek místek ale tam je ten signál slabší, možno s nejakým kanalovym zosilovačom by sa to dalo zachytiť ale to by mi pravdepodobne nešlo Brno. Takže už len počkať kým v PD na 29k odstavia STV2 a potom to bude ovela lepšie aj pre verejnopravny multiplex. Inak ten 40k mi ide na 40% signal a kvalita na 73%.
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Mimochodom ja somárisko som si od predavajuceho zabudol zobrať kanalovy zosilovač na 40kanal tak som tam dal z druhej sieťovky pasmovy zosilovač a s tym to šlape ako som uviedol:)
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

Slušny vysledok stou colorkou aj ked uroven signalu je len 40 percent uvydiš ako to pojde za nepriaznivych podmienok počas dažda a tak a ten fridek kolko percent ma?
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
sat amater
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 27.duben 2007 - 12:01
satelitni prijimac: OPENBOX S 7 HD+OPENBOX S9
Bydliště: Okres-Partizánske

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od sat amater »

geoge046 píše:Mimochodom ja somárisko som si od predavajuceho zabudol zobrať kanalovy zosilovač na 40kanal tak som tam dal z druhej sieťovky pasmovy zosilovač a s tym to šlape ako som uviedol:)
Tak to máš šťastie,že ti ide aj Brno,skús ešte tú anténu(samozrejme pokial si to neskúšal)dať aj na iné miesto,pretože tých 40%,tam mi chýba nejaká rezerva signálu,kvalita nad 70% je viac ako slušná,dalo by sa to možno zlepšiť kanálovým predzosilovačom-pokial by si chcel vyskúšať tento predzosilovač,nič nekupuj mám 2,jeden slabší a jeden silnejší,na testovanie ti ich možem požičať,napíš odkial presne si,chodievam do Prievidze a okolia dosť často trénovať na mojej žiletke :)
OPENBOX S7 HD PVR
OPENBOX S9
OPENBOX X 820

FTE MAXIMAL AL 85 STRONG AL 115
DISEQC SWITCH EPM S-168 28,5E 23,5E 19,2E 13E
oliver221
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 20.červen 2011 - 0:52

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od oliver221 »

chlapi zdravim vas Som z okresu PD a prosim o radu ci mam sancu chytit dvbt z ciech kanal 37 a 54 lysa hora ked som ho chytal v analogu k 37 signal v pohode iseil aj teletext....za radu dakujem !
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

oliver221 píše:chlapi zdravim vas Som z okresu PD a prosim o radu ci mam sancu chytit dvbt z ciech kanal 37 a 54 lysa hora ked som ho chytal v analogu k 37 signal v pohode iseil aj teletext....za radu dakujem !
vyskušaj a daj vedieť 37k maš šancu o 54 pochybujem lisa hora v digitale ma ovela menši vykon ako v analogu a pokritie čo sa tika presahou je podstatne slabšie skus brno 40 a samo možeš aj tu 37k niekde ide aj ta vo vlakne maš napisane všetko čo potrebuješ vedieť
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
oliver221
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 20.červen 2011 - 0:52

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od oliver221 »

jopo33 píše:
oliver221 píše:chlapi zdravim vas Som z okresu PD a prosim o radu ci mam sancu chytit dvbt z ciech kanal 37 a 54 lysa hora ked som ho chytal v analogu k 37 signal v pohode iseil aj teletext....za radu dakujem !
vyskušaj a daj vedieť 37k maš šancu o 54 pochybujem lisa hora v digitale ma ovela menši vykon ako v analogu a pokritie čo sa tika presahou je podstatne slabšie skus brno 40 a samo možeš aj tu 37k niekde ide aj ta vo vlakne maš napisane všetko čo potrebuješ vedieť
Uz som objednal profi asi najvykonnejsiu antenu....TECATEL MANDARINE 90 -17dB aj s aktivnym dipolom cize zosilovacom dvbt myslim ze vykonna antena aj v kopcoch kde sa manachadzam..., ved uvidime...Urcite vas budem informovat...
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

nemislim že to bude zazrak a o jej zisku dosť silne pochybujem vyzera jak bežna mala širokopasmova antena každopadne daj vedieť ako si dopadol colorku podla mna nepredbehne a naviac do anteny musiš použiť predzosilovač a bohvie či sa ti dotej krabičky vobec vojde prijem v tomto vlakne bol riešeny predzosilovačom a colorka ktora bola popisovana v tomto vlakne ma najvedši zisk prave kolo toho 40k hlavne ta stara takže tak
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Tak hoši, skúšal som sa s anténou trochu pohrať a potestovať určité kanály. S anténou nasmerovanou na Frídek som zachytil 37kanal, s 36% signálom a kvalitou veľmi nízkou, ktorá sa pohybovala od 10% do 20%. Avšak kanály sú tam také isté ako z Brna, tak že anténa ostáva nasmerovaná na Brno. Inak chytateľný signál českého verejnoprávneho multiplexu je pre moju lokalitu možný okrem Brna a Frídku ešte aj z inde? Inak z Frídku na 54kanaly som mal 27%. A pri nasmerovaní antény na Brno som mal na 33kanaly 34% signal.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

možno z lepšim predzosilovačom by si dostal kvalitu vyššiu s fridku aj ostatnych stanic ten fridek mať na hranici prijimany na 33 kanali ide valašske klobuky-ploštiny vysielač ktory ma tieš presahy na slovensko.Natom 33 ide asi verejnopravny
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

A keby som chcel zahytiť ten 33kanal, tak by si mi aky zosilovač odporučal? lebo teraz tam mam pasmovy zo sieťovky.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

geoge046 píše:A keby som chcel zahytiť ten 33kanal, tak by si mi aky zosilovač odporučal? lebo teraz tam mam pasmovy zo sieťovky.
tou antenou prijimaš aj slovenske muxi ak hej tak len širokopasmovy na uhf pasmo napr od www.rtv.sk
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Takže mne by sa hodil asi ten najsilnejší teda 25-30dB, a bez odlaďovačov? na čo vlastne odlaďovač slúži? http://www.rtv.sk/pas_pred/zp_1_7.htm
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

no možno aj tento tento čo maš vnej nevieš aky bol typ??? ten odladovač služi nato že napr maš v svojom okoli siiiiiiiiiiiiiilny signal a bargraf ti ukazuje aš hrubu intenzitu 95 alebo 100 percent a tymto odladovačom si ten signal zoslabiš pripadne odladiš avšak v tvojom pripade by si mohol odladiť naš mux nim tak že by ťi vobec nešiel. Občas sa može stať vieš že zosilovač zosilny signal našich muxou strašne silno aš na 100 percent a tym ťi znehodnoti aj prijem čechou vieš lebo sa ten zosilovač prebudi a vtedy sa ten odladovač použije aby si zoslabil naš velmy silny mux .Idealne by bolo sa spojiť stebou so sat amaterom aby ťi požičal na vyskušanie predzosilovač na 33k a podla toho by si vedel či sa vobec oplati sa zaoberať jeho zlepšovanim signal sa donekonečna neda zlepšovať zosilovačmy. Vieš signal zosilovač zlepši len taky aky mu da antena ked mu neda žiadny nema čo zlepšovať.Vieš jak sa hovori tam kde nič neni ani čert nebere :D odladenie t zosilovača ktory ma v sebe odladovač je 12-15db asi otolko zoslaby kanali ktore su silne
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Odpovědět

Zpět na „DVB-T regióny“