Prievidza prijem CZ MPX

Pokrytie jednotlivých regiónov + cezhraničný príjem

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Uživatelský avatar
sat amater
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 27.duben 2007 - 12:01
satelitni prijimac: OPENBOX S 7 HD+OPENBOX S9
Bydliště: Okres-Partizánske

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od sat amater »

jopo33 píše:ja viem že nieje 37k je fridek ale aj BRNO KOJAL trebars na 29k sa niekde da zachytiť uteba ma však tento vysielač horši teren ako fridek. ty si ma NEPOCHOPIL priamo z boxu ide napajanie 5v ktore sa vnom zapina trafko daš aj s koncovjkou preč a použiješ obyčajnu koncovku a v skrinke zapneš 5v napajanie a napajaš ho 5v ale najlepšie by bolo urobyť ten test stym symetrickym členom ak by sa ti podarilo niečo chytiť maš šancu to zlepšiť lepšiou antenou
Jopo,obávam sa že je to bez šance,ja som ešte analog z Lysej hory37k príjmal úplne v pohode,signál bol silný(anténu som mal dokonca pod škridlou na povale)a teraz som skúšal dig.signál-na moje prekvapenie ani ťuk,je síce pravda že Prievidza je vzdušnou čiarou bližšie k Lysej hore,no zase má aj viac ter.prekážok,kdežto u mňa bol príjem bez problémov,v podstate žiadne ter.prekážky,kolegovi by som poradil,aby si dal zmerať signál,aby si bol istý či je rozumné do toho investovať,ja som si bol tiež v podstate istý že mi Lysá hora pojde aj v digitále,no smola,Unás len 33k aj to je na hranici príjmu.
OPENBOX S7 HD PVR
OPENBOX S9
OPENBOX X 820

FTE MAXIMAL AL 85 STRONG AL 115
DISEQC SWITCH EPM S-168 28,5E 23,5E 19,2E 13E
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

satamater ty maš horši teren na fridek aj je to dalej skus oslovyť vyrovcu antennych komponentov v prievydzi ty by to mali vedieť najlepšie tuto: http://www.vftech.sk/ Hlavne skus prijem stym simetrickym členom
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
sat amater
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 27.duben 2007 - 12:01
satelitni prijimac: OPENBOX S 7 HD+OPENBOX S9
Bydliště: Okres-Partizánske

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od sat amater »

jopo33 píše:satamater ty maš horši teren na fridek aj je to dalej skus oslovyť vyrovcu antennych komponentov v prievydzi ty by to mali vedieť najlepšie tuto: http://www.vftech.sk/ Hlavne skus prijem stym simetrickym členom
Zo symetrizačným som to skúšal,bez výsledku,ono problém je že že Lysá hora ide len 25kw a to je smerom na Slovensko ešte určite utlmená,kamoš má spektrálny merač na dvb-t,slúbil že príde zmerať signál-a potom už budem určite vedieť,či je z Česka u mňa možný príjem.Zatial som to skúšal len pomocou stb-ale vieme že tie tunery majú roznu citlivosť,nedá sa na to spolahnúť.Firmu ktorú si mi napísal,poznám,v utorok tam idem aby mi spravili zlučovač+predzosilovač na 33k,možno niečo poradia,no osobne si myslím že lepší príjem signálu z Kojálu,Lysej hory,alebo z V.Kloboukov,ruší analog z Uhrovca ktorý je velmi silný(stv2 -28k+ joj 38k).Osobne si myslím že po úplnom vypnutí analogu z Uhrovca sa zlepší aj príjem Českých muxov.
OPENBOX S7 HD PVR
OPENBOX S9
OPENBOX X 820

FTE MAXIMAL AL 85 STRONG AL 115
DISEQC SWITCH EPM S-168 28,5E 23,5E 19,2E 13E
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

najlepšie je použiť kanalovy zosilovač uteba može rušiť aj uhrovec v prievidzi by však nemal najlepšie je použiť kanalove zosilovače.Som čisto zabudol že ten analog ešte nevypli
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
mesorah
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 22.květen 2011 - 21:33

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od mesorah »

Len pre info, Chrenovec-Brusno,klasicke sito so sirokopas.predzosiln. na povale pod strechou, Brno Kojal 40 kanal, kvalita signalu cca 70%, pozeratelne bez problemov... zaujimave ze 29 kanal chyta velmi slabo, tam sa neda pozerat nic. Ale to moze suvisiet mozno s Bralovou skalou (26) a ked je tam ten sirokopasm.predzosiln. kto vie akych parametrov tak...
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

skusil by som použiť zadrž na 26K kolko percent ti ukazuje na 26k podšine rušia tie nižšie kanali.Ono to polske neni velmy vhodne na dialkovy prijem to sito ma riedke a tym jeju to ubera na zisku aj na predozadnom pomere najlepšie je sito od českeho vyrobcu vatel alebo stare čo sa ešte davno v plzni robyli
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
rudo28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 26.duben 2007 - 19:08

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od rudo28 »

2.mux bol silnejsi signal ako 1.mux aj pred tym ako spustili rematu
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

Zdravim Vas,

tak troska oneskorene pisem z dvovodu zaneprazdnenosti maturitnych skušok ale teraz sa už tomu môžem venovať na plno. Tak skúšal som zapojiť paralelne dve sieťovky a najskôr som ich natočil na frídek a tam na 54 kanali sa to ani nechytalo, skôr slubnejšie to vyzeralo keď som ich natočil na kojal a tam 40 kanal, ktory tu navôkol nie je až tak rušeny, tam my ukazovalo na to polske riedke sito 33% signalu a aj ked som skušal automaticke ladenie tak tam to vzdy spomalilo ako keby sa pokusalo naladit MUX ale nič.

Čo sa tyka signalu na 57 a 52 kanali tak tie su 53% takze zosik nie je prebudeny a zaroven ked som ho skusil odpojit tak sekali aj tieto dva kanali.

Myslite si že Kojal by mi mohol fungovať s lepšou antenou? napriklad Colorkou?
Či by mi iba stačil kanalovi zosilovať na dany kanal?
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

zosik odpojiš až ked ho vyber s anteny a nahradiš inač nie fazovanie anten je veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmy zložity proces aj ked tebe sa to zda možno jednoduche uroven signalou z oboch anten musi byť vyrovnana presne rovnako dlhe kabli v oboch antenach simetricka slučka aby straty boly čo najmenšie a v mieste spojenia 4 vlnovy pahyl urobeny z 50ohmovej koaxialu vypočitany presne na vlnovu dlžku toho 40k.a na jeho spode predzosilovač radšej skušaj ine anteny jak ttaketo spajanie blbosti Ak si zachytil 40k skusil by som priamo trebars predzosilovač nanho a lepšiu antenu bud colorku velku ak je homogenita pola dobra rovnomernosť že signal sa premiestnenim anteny nemeni alebo colorku malu kradku ked sa signal premiestnovanim anteny meni. Skušal si mať naladeni ten 40k a dať antenu na ine miesto ako by to šlo prepidne ju dať vyššie alebo nižšie? niektore boxi maju možnosť priasmo navoliť 40k tvoj tu možnosť nema?? tu je popisane o fazovani anten http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=144&t=26214 A ako si ich spojil ??len tak si ich natrepal do dajakeho zlučovačA a kašlal si na dlžku kablou a na šum zosilovačou stratu zlučovača fazovy posun a čo ja viem čo ešťe. Občas sa fazovanie anten musi urobyť lebo inač sa zlepšiť signal neda ale stale sa ma najskor pohladať antena ktora da na kanali ktory potrebuješ najvedšiu uroven a hlavne kvalitu signalu a aš potom sa može nafazovať dalšia antena a to taka ista .Na obe anteny musia prichadzať rovnako silny signal lebo inač sa signal nebude sčitavať ale odčitavať.Neni dvoležita sila ale kvalita ak ju nemaš box ti nič nenaladi.Hlavne si zožen lepšiu antenu a potom knej neskoršie zosilovač dokupiš v nudzi možeš použiť aj zosilovač zo sita.Analog z lisej hory išiel 302kw a digital ide 25kw čo je o dosť menej aj ked digitalne vysiwelače nepotrebuju aš taky vykon ak sa o prijem lisej hori pokušate skušajte 37k lebo 54k ma slabšie pokrytie
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od vyspe »

Jopo33,myslím,že pre neho /aj ostatných/ bude lepšie fázovať antény jednoduchším spôsobom,teda ako neladené-širokopásmové bez zbytočných
slučiek,pahýlov atd.Pritom je jedno či sa použijú kanálovky alebo širokopásmové
aj ked si myslím,že najlepšie by bolo zveriť fázovanie skúsenejšiemu...
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

hlavne nech vymeni to sproste sito za lepšiu antenu a potom sa uvydi
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od vyspe »

Ale on má dve sitové antény/ neviem aký typ / a preto zrejme by nebolo ekonomické -ak to nie je nevyhnutne nutné-dokupovať tretiu anténu
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

ziskom tychto sit aj ked ich 2 spoji nedostane viac ako 2,5db zisk čo v podstate dosiahne aj jednou lepšou antenou tych 2,5db čo mu daju 2 sita naviac v podstate namiesto slučky v antenach sa da použiť aj simetrcky člen hoc ma vedšiu stratu a ako zlučenie širokopasmove by sa dal použiť nejaky balun z vystupnej impedancie 37,5ohmou na 75 ohmou hod nejaky odkaz vyspe na taky balun ked maš.Zlučenie 4 sit bolo popisane širokopasmove tuto prirastok zisku 6db http://www.digizone.cz/clanky/anteny-a- ... -televize/ http://www.hdtvprimer.com/ANTENNAS/ganging.html
http://www.hdtvprimer.com/ANTENNAS/cm4228.htm l
http://www.hdtvprimer.com/ANTENNAS/w8800.html
http://www.hdtvprimer.com/ANTENNAS/16bay.html
http:/ /www.hdtvprimer.com/ANTENNAS/comparing.html IDE O ZOPAR ODKAZOU NA FAZOVANIE ANTEN
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

SIROKOPASMOVE SFAZOVANIE 4 SIT by sa dalo realizovať 300 ohmovou starou dvojlinkou ktora sa použivala davno na stv2 dvojlinka sa však nesmie dotikať kovovych predmetou odpadli by simetrizačne členy a slučky a prisposobovacie pahile jednoducho by sa ta dvojlinka pospajala jak na obrazku a nA vystup znej by sa pripojil predzosilovač širokopasmovy ktory by sa trebars aj použil s krabičkou od sita bez uprav zosilovača nakolko vstup aj trebars tych polskych je 300ohmou ale zase len anteny musia byť 4 a nie 2 zisk vedši o 6 db
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

dva sita najednoduchšie by sa dali sfazovať asi takto že by sa dali vedla seba čo najbližšie do oboch sit vložil simetrizačny člen z oboch sit rovnako dlhe kable čo najkratšie do zlužovača širokopasmoveho hybridneho s ktoreho by sa vybrali vnutornosti a stredne vodiče pospajali v tom zlučovači vo vnutri presne rovnako mohla by sa zobrať inšpiracia zo sfazovania 4 anten tam je to tieš vtom odkaze tak prepojene Na vystup zluťovača by sa použil predzosilovač s vstupnou impedanciou 75ohmou k istemu inpedančnemu prisposobeniu by tam došlo nakolko po spojeni 2 zvodou by bola vystupna impedancia len 37,5ohma v nudzi by sa trebars dal použiť aj predzosilovač stoho sita samo ten feritonovy kružok by musel isť preč ak by sa dosiahla na vstupe impedancia 75 ohmou.2 možnosť je použiť 2 identicke sita v oboch presne rovnake zosilovače z rovnakym ziskom zhodne typi a rovnako dlhe kabli do zlužovača bez vnutornosti po zlučeni uš predzosilovač nedavať len rovno ťahať kable do telky.Utlm hybridneho zlučovača je 2 db preto hovorim že treba vybrať vnutornosti z neho. Otazne však je dokaže vyrobca vyrobyť 2 rovnake zosilovače s presnymi parametramy nebude jeden zosilovač zosilovať 20 db a v druje antene bude zosilovať zosilovač len 18dba signali namiesto toho aby sa sčitali tak sa odčitaju ale kto sa chce hrajkať s fazovanim tak nejako tak by to mal skušať. Ak MATE V JEDNOM SITE NAPR SWA3 A V DRUHOM SWA9 TAK LOGICKY VAM TO NEBUDE FUNGOVAť BO OBE ZOSILOVAčE ROZDIELNE ZOSILNIA SIGNAL JEDEN VIAC A DRUHY MENEJ .V minulosti jedna firma predavala zosilovače na sfazovanie 2 anten a bola to tato ak si dobre pametam http://www.csatshop.sk/sk/maloobchod/tv ... silnovace/ a dokonca sa aj predavali a vyrabaly 2 sfazovane sita a myslim že njaky vyrobca v ASTEL bytči ich predavalsustava dvoch sit sa predavala pod označenim asta duo2 a zosilovač sa predaval pod označenim swa1000 duo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jopo33 dne 28.květen 2011 - 9:58, celkem upraveno 1 x.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od vyspe »

Jopo,ušiel ti detail

Fázovať antény umiestnené vedľa seba znamená odrušiť nežiadúci kanál
takto fázované antény majú menší zisk ako jedna anténa podľa toho
do ktorého minima sa nasmerujú

Fázovať antény umiestnené nad sebou znamená zvýšiť celkový zisk
takto fázované antény ale nepotlačia nežiadúci signál,naopak ho zosilnia.

Zlučovanie dvoch / alebo n počet/ antén osadených zosilnovačom sa takmer
nikdy nepoužívalo pre širokopásmové signály ale častejšie pri zlučovaní filtrovaných kanálov.

V špeciálnych prípadoch sa na zlučovanie rovnakých alebo rozdielných frekvencií používa mosfet tranzistor u ktorého sa na zlúčenie a zosilnenie
použije báza G1 aj G2.

Všetky tieto postupy sú však výlučne určené pre odborníkov
a u digitálu naviac ešte aj za použitia meracej techniky

Sú prípady kedy sa začínajúci amater rozhodne fázovať antény,
samozrejme,že ak bude cieľavedomý tak sa mu to skôr či neskôr
podarí ale za cenu obrovského času stráveného na streche alebo stožiari,preto je otázné či sa to v dnešnej dobe vlastne vyplatí...
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

ja som ten zisk zvyšil aj ked som mal anteny vedla seba išlo o 2 yagi na madarsky vysielač ktory mal občas vypadky pri použiti 2 anten yagi vypadky neboly anteny boli vzdialene odseba asi 1,1m a boly vedla seba samo na vystupe bol kanalovy zosilovač a prisposovaci 50 ohmovy pahil.Sirokopasmova varianta pri prijme na sustavu anten hlavne čo sa tyka zosilovačou neni dobra lebo velmy lahko sa ten zosilovač prebudi silnym signalom.V tomto pripade v Prievidzi by som sa snažil vybrať antenu ktora mi da čo možno najlepši signal bez predzosilovača a aš potom hladať vhodny predzosilovač lebo predzosilovač zosilni len signal ktori mu da antena .Ten širokopasmovy zosik v site može prebudiť hocčo nemusi to byť nutne najbližši digitalny vysielač može to byť kludne aj analog pripadne nejaka ina služba trebarz mobilna preto je vhodnejšie pri dialkovom prijme použiť kanalovy zosilovač.Osobne si myslim že ak bez predzosilovača nedosiahne žiadnu uroven a kvalitu signalu na antenu hoc len nejaku minimalnu nema vyznam sa dalej dialkovym prijmom zaoberať aj ked autor tohto vlakna ma silu signalu kvalita však žiadna a chybovosť može byť strašne velka a signal bude nepoužiťelni.Je to dosť zložite bez meracieho pristroja take niečo realizovať.Kvalita mu možno nenaskočila prave koli tomu že tie sita hociako pospajal možno že jedno sito malo lepši zosilovač ako druhe z vyššim ziskom na 40 kanali a signal by naskočil aj na jedno.Osobne to mam vyskušane že sito hustejše ma vedši zisk ako riedšie.AUTOR tohto vlakna neuviedol či prijem vyskušal aj bez zosilovača so simetrickym členom vytiahnutie trafka zo zasuvky nieje odpojenie zosilovača takym sposobom dosiahne len taky efekt ako by prestrihol kabel k antene.Ten zosilovač musi isť von a na skušku simetricky člen
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
geoge046
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 18.květen 2011 - 22:17

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od geoge046 »

A kedy sa má zrušiť ten vysielač analógový v Uhrovci?
A teraz som pozeral v manuálnom režime prijímača všetky kanály, a na 29k a 32k mi signál kolísal od 50-60% avšak kvalita bola 0%. Myslíte že to mohol byť signál nejakého analógového vysielača keď kvalitu som mal nulovú, alebo je to nejaké rušenie (stožiare s vysokým napätím)? Pretože na 52k a 57k z Prievidze mam signal 53% a kvalitu 93%.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od jopo33 »

tebe by nemal vadiť uhrovec byvaš v inej lokalite .Vadiť ti však može iny analogovy vysielač v tvojej lokalite ktory ma uteba silny signal . Ktory ťi može vadiť vyskušaš znovu po vybrati zosilovača a nahradeni symetrickym členom.Po preladeni celeho pasma zisťiš aj volnym okom ktory ti ide najsilnejšie analog trebars aj na kus rotu a ten može vadiť. Ak ti analog prebudza zosilovač prejavuje sa to samo pri analogu tak že napr stv2 je analogova priliš silna a zosilovač je prwebudeni tak na druhych analogovych programoch napr markize vjej pozadi sa budu objavovať dochovia z stv2 ktory sa v pozadi budu pohybovať všetko čo tu pišem plati pre analog prikladam zoznam vysielačou ktore ešte analogovo pravdepodobne vysielaju a zachytiš v svojej lokalite napr na 29k maš nejaky vysielač stv2 ktory ešte nebol vypnuty a vysiela s prievidze.Na 32k ešte asi vysiela analogova stv2 BANSKA BISTRICA SUCHA HORA a taktieš vysiela digitalne novo spusteny vysielač v žiline.VYKRIVAč pre analogovu STV2 29K je niekde nad bojnicami asi zneho ide aj digital neviem presne ludia v blizkosti bojnic vediasa podla udajou ma stožiar vykrivača 30m a vykon14w a asi ešte nieje vypnuty tak logicky na 29k nič nechytiš lebo ti to ten vykrivač na tom istom kanaly ktory je tieš smerom na kojal zruši.Ci ti ten box ukazoval signal analogu alebo digitalu neviem na oboch kanaloch totiš vysiela jak digital tak analog osobne si myslim že analog na oboch kanaloch
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
sat amater
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 27.duben 2007 - 12:01
satelitni prijimac: OPENBOX S 7 HD+OPENBOX S9
Bydliště: Okres-Partizánske

Re: Príjem českých programov z okolia Prievidze

Příspěvek od sat amater »

geoge046 píše:A kedy sa má zrušiť ten vysielač analógový v Uhrovci?
A teraz som pozeral v manuálnom režime prijímača všetky kanály, a na 29k a 32k mi signál kolísal od 50-60% avšak kvalita bola 0%. Myslíte že to mohol byť signál nejakého analógového vysielača keď kvalitu som mal nulovú, alebo je to nejaké rušenie (stožiare s vysokým napätím)? Pretože na 52k a 57k z Prievidze mam signal 53% a kvalitu 93%.
Tiež som presvedčený,že tebe by v PD stv2 na 28k. nemal sposobovať rušenie(ja ledva čakám kedy ho vypnú)ak by ťa to zaujímalo,podla towercomu bude analog z Uhrovca vypnutý k31.8 2011 a prechodný mux na 69k niekedy začiatkom júla.Tuner ti zobrazuje zrejme analogový signál,presne ako píše jopo,na 32k zo suchej hory(na k29 neviem)pokial nevypli markízu z Trenčína na40.k mne set top box zobrazoval silu signálu 60%(samozrejme kvalitu 0%)po vypnutí analogu už na 40k sila a kvalita 0%
OPENBOX S7 HD PVR
OPENBOX S9
OPENBOX X 820

FTE MAXIMAL AL 85 STRONG AL 115
DISEQC SWITCH EPM S-168 28,5E 23,5E 19,2E 13E
Odpovědět

Zpět na „DVB-T regióny“