Prievidza prijem a anteny

Pokrytie jednotlivých regiónov + cezhraničný príjem

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Prievidza prijem a anteny

Příspěvek od jzaprel »

Kúpou novej anteny sa netreba ponáhlať,radšej počkajte na definitívne sprevádzkovanie vysielačov v okolí.Pravdepodobne budú stačiť aj lacnejšie antény , ako Ikusi a podobné.Tie budú mať opodstatnenie len pri príjme cz muxov.
Uživatelský avatar
coldak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 27.prosinec 2007 - 10:48
satelitni prijimac: opticum 4000c, echosmart 771
Bydliště: blava

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od coldak »

v BB prijmam DVB-T uz asi dva roky a najviac sa mi osvedcila klasicka YAGI 21 prvkova antena na 59 kanal aj s predzosilovacom na 59 kanal tak som obmedzil rusenia z analogoveho vysielania. sirokopasmova antena sa mi moc neosvedcila. nevyhoda bola akurat vtom ze teraz po zmene frekvencie musim kupit novu antenu ale az tak draha zalezitost to nieje. mozno markizu neskor pustia na starej frekvencii.
R.T.F.G. (Read The Fu*king GOOGLE!) a nehovor ze sa nieco nedá, radsej povedz ze to iba nevies.
jzaprel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 15.listopad 2008 - 19:05
satelitni prijimac: každý mesiac iný

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od jzaprel »

Pri investovaní a inštalácie antennych systémov si treba uvedomiť, že 1 MUX má licenciu len do 2015, a po uvolnení dnes analogových kanálov bude KOMPLET 1 MUX premiestnený do kanálov nižších ako 60.Kanály väčšie ako 60 sú vyhradené na mobilný internet.Čiže ,ale len podla mna by to mohlo byť reálne skorej-tipujem najneskoršie v r 2012, ked budú všetky analogy odpojené.Ja som to raz už tu spomínal,že parametre -výkony -1.muxu sú len dočasné.
Nortonko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 22.prosinec 2009 - 21:03
Bydliště: planet earth
Kontaktovat uživatele:

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od Nortonko »

ja so tiez skusal v PD, stare sidlisko a absolutne nic. takze PD je urcite bez pokrytia. musime si pockat na tu v.lehotku.
emo53
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.březen 2009 - 21:21

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od emo53 »

Ja som to tiež skúšal, troška severozápadne od Prievidze (vidím ju viacmenej pod sebou), ale so širokopásmovou anténou so zosilňovačom ("poľské" sito) tiež ani ťuk.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od jopo33 »

polske sito je slaba navnada :shock:
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
appa

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od appa »

21.1.2010-Čierny deň pre okr.Prievidza.Towercom oznámil ďalšie spustenie vysielačov.Prievidza-Veľká Lehôtka-Poljanka medzi nimi nefiguruje! http://www.zive.sk/dvb-t-v-marci-6-novy ... fault.aspx
Naposledy upravil(a) appa dne 16.únor 2010 - 10:43, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
majix75
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.září 2008 - 22:28
satelitni prijimac: IP Box 9000HD,2x DVB-S2, 500GB
Bydliště: okr.Prievidza

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od majix75 »

Nie lebo slubil (Towercom) že to skontroluje v terene ešte teraz...
2x AB IPBOX 9000HD + 500 GB HDD, 2xDVB-S2, Toroidal 90, 5xLNB Golden Interstar GI202 Twin , 2xDiSEqC prepínač P.168-W 9/1 V1, 23.5°E, 19.2°E, 13.0°E, 5.0°E, 0.8°W Enigma 2 PKT CUBEREVO E2 HYPERION V5.4 a OSCam r11293
emo53
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.březen 2009 - 21:21

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..to appa

Příspěvek od emo53 »

Chápem Tvoje rozhorčenie,ale na niektoré aspekty by som rád upozornil:
-vysoké kanály sú tam len dočasne. Pásmo UHF je tak prepchaté vysielačmi a vykrývačmi, že prakticky nie je možné tam napchať ešte aj digitálne vysielanie, aby sa to navzájom nerušilo
- vertikálna polarizácia bola zvolená z dôvodu mobilného príjmu kde sa predpokladalo, že príjem bude na prútovú anténu
konjo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 12.srpen 2006 - 22:17

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od konjo »

RVR udelila 09.02.2010 licenciu na regionálne digitálne televízne vysielanie programovej služby RTV Prievidza spoločnosti Regionálna televízia Prievidza, s.r.o
SUDi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 27.leden 2010 - 21:46

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od SUDi »

appa píše:Skúsenosť zo Žiliny:

Na DVBT som sa tešil ako malé decko, ale ani po jeho spustení som na LED TV Samsung + DVBT anténku na balkóne nezachytil ani náznak signálu. Žilina 68kanál. Už mi je jedno, v akom formáte vysielajú, je to exelentné ako mýtny systém. Pritom analóg chytím na prst
V ZA da sa bežne naladiť DVB-T s Križavy aj v centre mesta a v hustej zastavbe - pozri np.
http://www.digitalnitelevize.cz/forum/d ... 20/?kotva= - ten druhy prispevok s filmikom na YouTube je môj ( http://www.youtube.com/watch?v=fQk0mkXJEZY )

Podľa mňa mal by si zohnať neaku lepšiu antenu, tie male dvb-t antenky vraj vhodne pre digitalny prijem, ktore vyrobcovia pridavaju k tuneram su tak akurat na nič, len kusok drôtika v plastovom obale, tiež som na nu nič nemohol naladiť, dokonca ani vonku.
čo sa tyka analogoveho signalu s Križavy to ide s vykonom niekoľko krat väčšim ako digitalny (dvb-t na 68k. = 19kW, analog STV2 na 35k. = 280kW, JOJ na 52k. = 385kW), preto analog ti ide lepšie.

EDIT : ešte treba dodať že čim vyššia frekvencia vysilaneho signalu tym sa horšie širi (viac ho tlmia prekažky ako kopce, zastavba atp.), preto horne kmitočty pasma UHF širia sa na kratšie vzdial. ako tie "štandartne" teda kanaly 21-60 UHF. Ako ale niekto už sem uviedol, je to dočasny stav, po vypnuti analogu, dvb-t presune sa na "štandartne" kanaly a tym padom nebude dochadzať k koliziam signalov.
appa

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od appa »

SUDi-dík za info.Tá skúsenosť zo Žiliny nebola moja,ale účastníka fóra zive.sk.Už som ju vymazal.Venujme sa Prievidzi.Používam anténu osmičku, http://www.zive.sk/prijimame-dvb-t-vyro ... fault.aspx Má výborné recenzie.Mám ju tiež vonku,ako prijímač používam lcd TV LG-mpeg 2/mpeg4.Ale ak si podrobne čítal celú túto rubriku,určite si zistil,že problém nemám len ja ale viacerý z okresu PD.Skrátka nemáme tu žiadny signál!Takže musíme ti len ticho závidieť,že tam máte signál.Ďakujem za skúsenosť aj video.
Uživatelský avatar
rudo28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 26.duben 2007 - 19:08

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od rudo28 »

vsetci sme uz nazhaveny na vysielac Veľká Lehôtka-Poljanka ktovie kedy ho spustia,uvidime ci aspon ten zobor sem dopadne
Nortonko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 22.prosinec 2009 - 21:03
Bydliště: planet earth
Kontaktovat uživatele:

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od Nortonko »

tak tak je to naprd :( . skusal som tiez rozne antenky a ANTENY :) a nic.
inak tie meranie mozem potvrdit. videl som tu meraci voz (na dlhej) pred tyzdnom. aj som sa chcel pristavit a popytat sa, ale nakoniec som to vzdal.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od jopo33 »

a preco by signal do Prievidze nemal dorazit dorazi aj s inou vykonnou antennou yagi
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Markus Aurelius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 23.listopad 2009 - 17:46
satelitni prijimac: AB-DSR 350 XX Silver crest
Bydliště: KAMENEC POD VTACNIKOM

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od Markus Aurelius »

Pre ANDREJA.Myslíš že v KAMENCI to pojde.Dík :?:
Uživatelský avatar
rudo28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 26.duben 2007 - 19:08

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od rudo28 »

skor to vidim v z.kostolanoch ,ten kamenec je v kopcoch ale za pokus to stoji
Markus Aurelius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 23.listopad 2009 - 17:46
satelitni prijimac: AB-DSR 350 XX Silver crest
Bydliště: KAMENEC POD VTACNIKOM

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od Markus Aurelius »

V Kamenci ani tuk. :(
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od jopo33 »

Markus Aurelius píše:V Kamenci ani tuk. :(
ja bysom cely towercom zbyl ked nedaly signal :D ten kamenec pod vtacnikom je tieneni kopcom ak sa naozaj chcete o signal dvb-t pokusit tak jedine z vysielaca zilina kkrizava ten ma najlepsie prespoklady a je najmenej tieneny kopcami samozrejme treba pouzit vykonnu yagi antenu priamo na tento kanal s kvalitnym kanalovym predzosilovacompodla mapy ktora urcuje priamu vyditelnost je najvedsia priama vyditelnost na zilinu krizavu 68 kanal aj ked kamenec pod vtacnikom prevysuje na zilinu kopec preto spominam poriadnu antenu na javorinu su viacere kopcev čerenanoch jak tu jeden pan spominal ze prijima krizavu je ties priama vyditelnost nanu bez zakritia kopcom ako v kamenci v samotnej prievidzi sa signal siri tesne nad kopcami vo vsetkych tzchto lokalitach jedine zilina krizava najhorsie to pojde asi vtom kamenci ak to vobec pojde a najlepsie v čerenanoch len sa nepokusajte v kamenci o prijem sitom a hlavne nie nejakou izbovou antenou a dajte pozor aby bola antena otocena vertikalne lebo dobre to miesto tieni kopec
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Markus Aurelius
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 23.listopad 2009 - 17:46
satelitni prijimac: AB-DSR 350 XX Silver crest
Bydliště: KAMENEC POD VTACNIKOM

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od Markus Aurelius »

V celom KAMENCI ani náznak DVB T.Co už máme smolu. :(
Odpovědět

Zpět na „DVB-T regióny“