e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 16.Červen 2019 - 1:24

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 7 příspěvků ] 
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 17.Únor 2017 - 17:01 
Pokročilý
Pokročilý

Hezký den, potřeboval bych nějaký STB s vysokou citlivostí a možností nahrávat na NAS disk a následnou editaci (ideálně v Premiéře).

Pokud jde o citlivost - ano je velmi slabý signál. Přestěhoval jsem se do údolí, kde je velmi špatný signál, dlouho jsme s anténáři řešili co a jak, a nakonec musím mít nejsilnější anténu co existuje a ještě nějaký dražší tuším 35dB zesilovač. Výsledkem je, že dvě TV už mají signál stabilní, ale doposud (na místě s dobrý signálem) jsem používal malé USB tunery v NAS Synology, to je ale teď pase. Mám dva, a ať zapojené v NAS nebo jen v klasickém PC, tak nahrávání prakticky nejde (nahrávky mají chyby, posun zvuku atd.). Samozřejmě že malé USB tunery jsou na tom s citlivostí výrazně hůře, nejde do prcka nacpat plnohodnotný tuner.

Mám i dva satelity FS9105+ jedoucí na Enigmě, ale nahrávky z nich mám často problém editovat ve střihovém programu či při exportu to háže chybu často, a nahrávky potřebuju editovat. Nahrává se často (cca. 4-5 nahrávek denně).

Nebráním se případně ani už nějakému combu, protože sehnat DVB-T s ethernet prakticky nejde, už jsou to spíš comba. A pokud by bylo modulární, tedy časem prohození modulu za DVB-T2 HEVC, proč ne... Ale to bude kdoví kdy, jestli vůbec se pak bude dělat modul pro dnešní model... V případě comba by ale byla podmínka nejspíše Linuxu (i když nejsem odborník) kvůli sdílení karty (toto by byl klient).

Přístroj (ať jen terestriál nebo combo) může mít i interní disk, ovšem musí se dát na něj dostat přes síť z PC (opět pro editaci, tedy bez problémů editovatelný záznam)

PříspěvekOdeslal: 18.Únor 2017 - 13:29 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: Ostravsko
Poděkoval: 14 krát
Poděkováno: 51 krát
Tu je ale problém úplně někde jinde. Není zabezpečený kvalitní zdroj signálu (dvb-t). Nějaké informace typu "radil jsem se s anténáři, mám nějaký silný 35dB zesilovač a anténu apod." nemají žádnou vypovídající hodnotu. Problém u těch levných usb-dvbt tunerů je v tom, že hodně z nich nezvládá negativní projevy SFN. Drtivá většina klasických tunerů v televizorech už si s tím docela poradí, ale tu je to stále problém.
Realizovat dneska někde instalaci dvb-t bez lte filtrů a bez měřáku co umí impulsní odezvu dost dobře nejde. Zřejmě to byli podvodníci a ne anténáři. Pořídit si box s hevc se může ukázat za 2-3 roky jako marná investice, pokud je dnes opravdu v místě pozemní signál hraniční, pak zkušenosti z Rakouska dneska ukazují, že dvb-t2 signál v takovýchto nemusí být vůbec použitelný.
Asi bych začal tím, že bych se snažil sehnat někoho opravdu fundovaného a vybaveného. Bohužel tazatel neudává lokalitu příjmu, aby mu eventuelně šlo dát nějaké doporučení.

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2017 - 1:05 
Pokročilý
Pokročilý

podvodníci to nebyli, filtry LTE samozřejmě jsou součástí instalace, i filtry ufouna, a měřící zařízení prvotně bylo nějaké střední, ale vzhledem k hraničním signálům bylo potřeba ještě lepší měřící zařízení, díky kterému se podařilo nakonec signál získat (nicméně i tak hraniční). Ovšem pro plnohodnotné tunery (nikoliv USB sticky) bezproblémové...

Situace vyřešena, už jsem se naštval na levné satelitní přijímače se kterýmy jsem 6 let stále bojoval a stejně jsem skončil kde by asi měl skončit každý, kdo to myslí trošku vážně. Já konkrétně si dnes přivezl VU+ Solo 4K s doinstalovaným DVB-T2 twin tunerem... A měl jsem to udělat už dávno... Naprosto špičková rychlost, kvalita obrazu, o menu a možnostech ani nemluvě. A DVB-T příjem se zdá také naprosto bez problémů.

P.S.: Lokalita - Neslovice v nejnižším místě v údolí, ulice Hlavní uprostřed. Předchozími majiteli jsem byl upozorňován na to, že zde opravdu terestriální signál není vůbec, čemuž se mi nechtělo věřit. Sousedé potvrdili, ale já se nehodlal vzdát, proto ta složitější anabáze i pro anténáře. A co jsem koukal do map dosahu signálů, i ty mi ukazovaly nedostupnost pro dva multiplexy a u dalších sotva hraniční...

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2017 - 5:13 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: okr. Nitra
Poděkoval: 18 krát
Poděkováno: 102 krát
No vidíš a predsa je linux pre teba najlepšia voľba! :)

Golden Media UNI-BOX 9080 combo
AB Cryptobox 652HD+ext.320GB
AMIKO Mini Combo Extra
28,2°+23,5°+19,2°+13°+10/9°+4,8°E+1°W
Paraboly: 85E+120 + motor DG380S
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2017 - 8:37 
Pokročilý
Pokročilý

Tak o tom že to bude Linux bylo asi jasno hned, spíš šlo o to jakej, protože bohužel jsou i Linuxy za pár tisíc (viz moje začátky s Optiboxem Koalou a následně o něco lepší HD-BOXy na Enigmě).
Zcela jistě lze sehnat i Linux jen DVB-T ale hlavně dotaz směřoval na něco s dobrou citlivostí pro DVB-T. Takže ano VU+ má výbornou citlivost pro DVB-T...

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2017 - 16:47 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: okr. Nitra
Poděkoval: 18 krát
Poděkováno: 102 krát
TwinCZ napsal:
Tak o tom že to bude Linux bylo asi jasno hned, spíš šlo o to jakej, protože bohužel jsou i Linuxy za pár tisíc (viz moje začátky s Optiboxem Koalou a následně o něco lepší HD-BOXy na Enigmě).
Zcela jistě lze sehnat i Linux jen DVB-T ale hlavně dotaz směřoval na něco s dobrou citlivostí pro DVB-T. Takže ano VU+ má výbornou citlivost pro DVB-T...

Ono, Optibox Koala, či HDbox som ja osobne nikdy nepovažoval za "plnohodnotný" linux stb. Bola to, je to "hračka" pre "oťukanie sa" z linuxom. Ja osobne som skôr preferoval v minulosti (zatiaľ mi v pohode slúžia 2ks týchto stb) oi aj IPboxy. Samozrejme, čo sa týka flash a RAM pamäte je to na dnešnú dobu už slabší linux stb, ale z citlivosťou svojich tunerov bol a aj je na tom dosť dobre.
Inak, myslím si, že aj nové Dreamboxy sú na tom dosť slušne! :)

Golden Media UNI-BOX 9080 combo
AB Cryptobox 652HD+ext.320GB
AMIKO Mini Combo Extra
28,2°+23,5°+19,2°+13°+10/9°+4,8°E+1°W
Paraboly: 85E+120 + motor DG380S
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB

PříspěvekOdeslal: 22.Únor 2017 - 19:28 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 37 krát
Poděkováno: 60 krát
První přechodový DVB-T2 multiplex ze Žižkova odstartuje 1.3.2017
Společnost České Radiokomunikace (ČRa) spustí první vysílač přechodového DVB-T2 multiplexu. Od 1.3.2017 naladí první televizní programy ve druhé generaci pozemního vyslání domácnosti, které přijímají programy z vysílače Praha - Žižkov.
ČRa může spustit první DVB-T2 multiplex z vysílačů Praha - Žižkov (Mahlerovy sady) a Praha - Cukrák. Právě pro tyto dvě lokality získala jeden z provozovatelů pozemního vysílání oprávnění k provozu nové přechodové sítě ve standardu DVB-T2.
Přidělené kmitočty pro ČRa:

vysílač: Praha - Žižkov, K31, polarizace vertikální, ERP max. 31,622 kW
vysílač: Praha - Cukrák, K31, polarizace horizontální, ERP max. 100 kW

Přechová DVB-T2 síť ČRa bude slavnostně spuštěna 1.3.2017 v 10:00 hodin z pražského vysílače Žižkov. Aktuálně ze žižkovského vysílače jsou šířeny jen DVB-T2 testy na K50.

Zdroj: Parabola.cz

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 7 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00