DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Diskuse k přijímači Dreambox DM-7020 HD

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
jirka18
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 19.listopad 2013 - 15:08

DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Příspěvek od jirka18 »

Ahoj,
po letech bezmocného vzteku a čekání na skutečně funkční firmware definitivně utíkám od Vantage HD 8000S. Chci přejít na Dreambox a nejvíc se mi líbí DM-7020 HD V2. Nerad bych opakoval chybu a vyhodil poměrně dost peněz za něco, co nebude naplňovat má očekávání, proto bych se chtěl zeptat lidí, kteří mají s tímto modelem zkušenosti na pár věcí. Zdůrazňuji, že nepotřebuji vědět, co všechno přístroj umí, o tom jsem si toho přečetl dost. Jde mi hlavně o zkušenosti z reálného provozu. Moje požadavky:

1. Stabilita a spolehlivost - nechci, aby se přístroj každou chvíli seknul, anebo samovolně restartoval.

2. Kvalita dekódování karty Skylink ICE/výměna (tzn. ne čisté Irdeto) - u Vantage dochází poměrně často k zásekům (SD i HD), předpokládám kvůli tomu, že přístroj nestíhá dekódovat, a když si pak nějakou nahrávku chcete nechat natrvalo a máte v ní 5 výpadků, tak je to na nic... V anténě to není, mám novou Fubu, průměr 1 m, instalace provedena odborníkem, síla a stabilita signálu OK.

3. Funguje bezproblémově nahrávání na NAS? (mám NAS na 100 Mb Ethernetu) Pokud ano, nebylo by nutné pořizovat interní HDD.

4. Vantage má (se všemi FW) jednu skvělou vlastnost - při spuštění naprogramovaného nahrávání se výstup přepne ze sledovaného kanálu na ten nahrávaný a cca 10 sec trvá, než ho můžete ručně přepnout zpět na sledovaný kanál (nechci ani vzpomínat, kolikrát mi kvůli tomu utekl gól nebo nějaká důležitá informace - zákon schválnosti funguje v těchto případech obdivuhodně). Doufám, že u Dreamboxu tento problém není.

Jinou kartu než ICE nepoužívám (stačí mi programová nabídka Skylinku), EMU nepotřebuji, pouze provoz karty v UNI čtečce pro současné nahrávání více pořadů (počítám s osazením dvou SAT tunerů). Je mi jasné, že hodně závisí na software, jistě jsou image lepší a horší, ale jde mi o to, zda existuje image se kterým přístroj chodí dobře a hlavně spolehlivě nahrává (pro Vantage takový sw neexistuje, navíc podle všeho i hw co kus to originál...).

Díky
Jirka
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Příspěvek od EnoSat »

pokial viem je moznost vratit tovar do 7 dni od zakupenia bez uvedenia dovodu

moj stary 7020HD
1, bezi 24h/7d (pouzity aj ako server)
2, bez problemov (zalezi hlavne na pouzitom camd)
3, v pohode (NAS mam Synology)
4, ked nahrava musis zrusit nahravanie, inak ta dalej nepusti (ine je to ak pouzivas jeden tuner pre sledovanie a druhy pre nahravanie)
5, image - vsetky teamy vyuzivaju source DMM , viacmenej len vzhlad a ovladanie je upravovane "k obrazu svemu"
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
jirka18
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 19.listopad 2013 - 15:08

Re: DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Příspěvek od jirka18 »

Díky za odpověď. S tím vrácením zboží máš pravdu, ale některé problémy se projeví až po delším užívání. Ale podle toho co píšeš, tak u Dreamboxu je ta stabilita a spolehlivost v pohodě (ostatně tomu odpovídají i reference).

Ad. 4: Vantage (2 SAT tunery) funguje tak, že pokud nahrávám pouze jeden pořad nebo 2 pořady zároveň ze stejného TP, mám ke sledování k dispozici všechny programy bez omezení. Pokud nahrávám 2 pořady z různých TP, mohu sledovat pouze programy z těchto dvou TP - ostatní mám po dobu nahrávání nepřístupné. Předpokládám, že u Dreamu je to také tak - mám pravdu?
Ale ten problém, který jsem popisoval je jen o startu nahrávání. Koukám na pořad (nic nenahrávám), spustí se nahrávání a satelit mi přepne výstup (hdmi) na ten nahrávaný program - i když nahrávám pouze jeden pořad i když je třeba nahrávaný i sledovaný pořad na jednom TP. Já musím sáhnout po ovladači a přepnout se zpět na sledovaný program (a to u Vantage docela trvá...)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 11.červen 2023 - 19:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
korask
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 59
Registrován: 04.srpen 2006 - 20:29
satelitni prijimac: ip9900-pkt nebula SATA
Bydliště: SI-
Kontaktovat uživatele:

Re: DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Příspěvek od korask »

dream 7020hd v1 mam doma neviem ci to je len problem nejakej varky ale stretol som sa uz zo 4 ks co mali ten isty problem samovolne sa zastavili a pomohol len tvrdyrestart "vypnutie z el.siete".
Moj nazor radsej kupit lacnejsi stroj pretoze drahym strojom sa moc ludi nevenuje a mal som dost problemov to dat neja do stavu aspon trocha funkcneho,ale aby som len nehanal plus tohoto pristroja je neskutocny obraz a to asi najlepsi aky som vydel a nic sa tomu nepriblizuje snad len ip9900. Ja by som siel do vu solo2 mam doma duo2 a za ten rozdiel v cene nestoji ten displey, vyborna podpora. Skus vu+ a mozes vratit a potom skus ten dream neviem ako sa chova v2 ale asi to ma len vedsiu pamat.
peep
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 15.prosinec 2006 - 22:06
Bydliště: slovakia

Re: DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Příspěvek od peep »

DM 7020 V1 mam 2roky a 100% spokojnost. HW muchy som nenasiel, netvrdim, ze sa nemozu vyskytnut. Softwarovo moze " klaknut" akykolvek stroj a dreamboxy niesu vynimka. Mne sa zatial nepodarilo ho polozit ani do tej miery, aby bol nutny dreamUP.
Vyssie popisovane problemy by som pripisal skor softwaru. Tvoje poziadavky na stabilitu urcite so spravnym softom splni.
Ak pouzijes dva tunery S2 tak nahravanie jedneho a sledovanie ineho programu ( z ineho transponderu) moze ohrozit len idiotsky nastaveny surflock--"Darcek" od skylinku, vtedy by si musel pouzit dve karty.
jirka18
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 19.listopad 2013 - 15:08

Re: DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Příspěvek od jirka18 »

Jo, Skylink se činí, to je pravda. Mimochodem, víte někdo ja lze zjistit, zda mám na katě aktivní surflock, event. jak je nastavený? A ještě - surflock lze nastavit pouze při aktivaci karty, anebo mi ho můžou zapnout kdykoliv se jim zachce?
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 11.červen 2023 - 19:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
ivo.f.doma
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 14.listopad 2019 - 11:23

Re: DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Příspěvek od ivo.f.doma »

Ahoj. Od kedy SL zvýšili na niektorých programoch zabezpečenie na L2B tak mi nie je schopný môj OSCam (DM7020HDV2) súčasne odkódovať dva programy naraz ani na programoch na ktorých neaplikovali zvýšené zabezpečenie. Čítačka aj karta ide na 0624. Neviete čo by mohol byť za problém. OS mám originál OE 2.0 a OSCam starší, ale doteraz išiel. Novšie verzie nechcú ísť vôbec.
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: VU DUO 4K VS Dreambox DM920 UHD 4K

Příspěvek od slax78 »

ake tam mas image v tej DM7020?
ivo.f.doma
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 14.listopad 2019 - 11:23

Re: VU DUO 4K VS Dreambox DM920 UHD 4K

Příspěvek od ivo.f.doma »

Ani neviem teraz v šoku. Dával mi to tam kamarát a pozrieť neviem, lebo zdochol. Ale zistím a napíšem. Ďakujem za ochotu.
PS: a dalo by sa nejako na novom prijímači spojazdniť v uničítačke aj nové programy? Všetky nové mi už nejdú...
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 11.červen 2023 - 19:10, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: VU DUO 4K VS Dreambox DM920 UHD 4K

Příspěvek od slax78 »

Keď sa pozrieš na ten môj log odozvy karty , tak som to skúšal na programe s A000 ,čo sú nové programy s vyšším zabezpečením .
Čo inak znamená “zdochol “ ?
ivo.f.doma
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 14.listopad 2019 - 11:23

Re: VU DUO 4K VS Dreambox DM920 UHD 4K

Příspěvek od ivo.f.doma »

Zamrzol a nereaguje ani na diaľkové ovládanie. Po odpojení od siete nabootuje a zamrzne o pár chvíľ znovu, že nestihnem nič ani urobiť. A keď stlačím vtedy kým minútu hrá akýkoľvek kláves na diaľkovom zamrzne okamžite.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 11.červen 2023 - 19:11, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
slax78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: 28.červen 2020 - 8:27

Re: DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Příspěvek od slax78 »

Hmm, ťažko povedať čo mu je .
Moze to byt zdroj kde sú vyschnuté kondenzátory , moze to byt len pošahane image a stačila by opäť nové nahratie ale moze to byt aj RAM ktorá už robí problémy .
Myslím že z tých veci najednoduchsie je skúsiť nahrať nové image . A keď to bude robiť stále , skúsiť nájsť niekoho na opravu HW .
Vrátim sa k téme výberu nového SAT , ak si zvyknutý roky na Dreambox tak byt tebou by som nemenil značku .
Nechcem napísať že boxy VU+ sú zle , ale už keď máš zvyk na tuto značku tak by som ostal .
ivo.f.doma
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 14.listopad 2019 - 11:23

Re: DM-7020 HD V2 - stabilita, výpadky

Příspěvek od ivo.f.doma »

Tak mám novú správu. Bol u mňa ten kamarát, čo sa mi o to stará a...
Boli na mňa napojené dva zdieľacie servery z čiech a nemecka a to tak vyťažovalo Dream, že sa celý sekal. Našiel ich v oscame. Zmenil prístupové práva a dream funguje. Fuj, ale som si oddýchol... A ten image čo si sa pýtal je OE2.0.
Veľmi pekne ďakujem za snahu pomôcť, veľmi si to cením. Prajem pekný deň ešte. A ak budem meniť, tak za Dream, ako radíš.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 12.červen 2023 - 19:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Odpovědět

Zpět na „DM-7020 HD“