Open Pli image

Diskuse k přijímači Dreambox DM-800 HD SE

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Open Pli image

Příspěvek od salora »

Chtěl bych se tu zeptat zda mi může někdo poradit /upřesnit/ sdělit která verze image Open Pli je zcela funkční se všemi potřebnými ovládači pro DM800se klonu ale se SIM A8P jelikož již není na ofiko stránkách Open Pli podpora a ty přeposílané /polotovary od toysoft jsou pro běžného uživatele co si ty ovladače neumí sám dodělat jako já nepoužitelné , posledně na DM900 nešlo zobrazit a tudíž nakonfigurovat ani tuner A/B ale rovněž formát obrazu apod. byl problém změnit a nastavit.
Děkuji za doporučení ,a zaslání informaci rovněž na S.Z.
phoenixx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 29.listopad 2008 - 13:27
satelitni prijimac: dreambox

Re: Open Pli image

Příspěvek od phoenixx »

DM920 experimental
DM7080HD experimental
DM520 OpenPli
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Open Pli image

Příspěvek od salora »

ahoooj děkuji zkusím někdy ano Linuxsat má dost Image pro tyto starší linuc receivry ,nakonec se mi podřilo tam mezitím úspěšně open pli s Logem šachovnice tam vrazit a jede zatím ok ,problém je že ne u každé image byt stejné verze jsou aktuální ovládače z důvodu bohužel již nepodpory supportu Open Pli a ten Japhar co se toho ujal to na všechn možných sat forech krmí těmi jeho polotovary s mnoha chybami .
phoenixx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 29.listopad 2008 - 13:27
satelitni prijimac: dreambox

Re: Open Pli image

Příspěvek od phoenixx »

no jak ? rozbehal si nieco ?
DM920 experimental
DM7080HD experimental
DM520 OpenPli
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Open Pli image

Příspěvek od salora »

ahoj ,ano poslal mi tu jeden člen fora upravený do obrazu svého s funkčními ovládači /ne nějaký polotovar od Toyse / image Open Pli a jede super ,ono ty image pro tyto dnes už dooosti staré receivry nemaj podporu na supportech a proto se když už vůbec uváděějí jen sporadicky image co na nich kde co už nefunguje a je potřeba ovl. aktualizovat což je už mimo mě a nad lidské síly.
vlasto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: 27.říjen 2008 - 19:42

Re: Open Pli image

Příspěvek od vlasto »

vcera som jeden upravoval, daval som oscam L2b, img tam bol nejaky stary z roku 2018 - s tou sachovnicou, vsetko fachci jak ma, ake ovladace si potreboval este doinstalovavat? Nikdy som nemal problem s OpenPLI ze by nieco po nahodeni noveho SW neslapalo /tunery,obraz,.../ a bavime sa o starych vydaniach img na starych DM.
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Open Pli image

Příspěvek od salora »

No já mám ten stejný image s tou šachovnicí jak ty ale asi tak měl jsem tento Open Pli defakto stejný ale stažený myslím z toho linuxsatu nebo satunivers apdo.ala Toysoft so to tam prčí všude leze a strká tam ty svoje polotovary ale to stálo za keďveš protože např. nešel nainstalovat tuner co mu asi chyběl ovl. ale pak mi tu poslal jeden hošan z AB fora sice ten stejný image ale upravený a došperkovaný a chodilo vše co byla potřeba takže záleží jak to má kdo upravené a votom to je. :wink:
vlasto
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: 27.říjen 2008 - 19:42

Re: Open Pli image

Příspěvek od vlasto »

od Toysoft-a som nemal ziadny img, neviem co tam ma alebo nema, Japhar ma s toho biznis a na jeho img si musis kupit SIM, tiez blbost, vzdy je najlepsie si tam hodit original img od tvorcu a radsej sa s nim pohrat a doinstalovat si ho podla seba /pluginy, seting, cam,.../ vtedy je box najstabilnejsi. A neinstalovat zbytocne blbosti, ktore len brzdia box. Ak bude treba, na DM800HDse mam openpli v PC, original.
salora
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 14.září 2008 - 9:04

Re: Open Pli image

Příspěvek od salora »

No ano hned jsem si myslel že má ten Toysoft něco za lubem a využívá mezery v tom že originál sipport už neexistuje a nemá podporu.
No ano setting ,pluginy apod. je jasné si sám dodělat ale mě nešel nastavit tuner A a B takže pokud si nemůžeš nastavit tuner třebas na motor jako např. já pak je ti ten image k ničemu a jaksi si to sám doinstaloval ten ovládač a doupravovat je už mimo mé schopnosti aspoň v tomto ohledu co jsem zmínil.Teď už to vidím jako jasný záměr a nevěděl či netušil jsem že musíš mít od Japhar jeho jakousi spešl sim aby to jelo jak mělo ty jeho image přiznám se.
Ano pokud by byl problém ,tak bych pochopitelně uvítal nějaký ten Image třebas holý ale jinak funkční ve všech ohledech s možnosti doinstalování dalších pluginů apod.
Kema1962
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 21.září 2021 - 21:29

Re: Open Pli image

Příspěvek od Kema1962 »

Ahoj.

Sleduje ještě někdo vývoj softwaru pro tento box?
Mám tu jeden na rozchození a jelikož jsem kdysi dááááávno do těchto DM dával OpenPli tak jsem koukal že ofociální stránky podporu už zrušily a je tam poslední verze z roku 2019.
Co tam dnes nahrát? S podporou češtiny.
Uživatelský avatar
siletblok
Odborník
Odborník
Příspěvky: 482
Registrován: 12.leden 2022 - 11:03

Re: Open Pli image

Příspěvek od siletblok »

Mozes sa poobzerat po OpenVision
Obrázek
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: Open Pli image

Příspěvek od georg11 »

Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Kema1962
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 21.září 2021 - 21:29

Re: Open Pli image

Příspěvek od Kema1962 »

Na tom odkazu jsem zkoušel něco stáhnout, ale je to nějaké pochybné.
Vybírám Image pro DM800HDse (AP8) ale soubory na stahování jsou Sim2.1 nebo Star.
Uživatelský avatar
tigana1981
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 16.říjen 2011 - 15:33
satelitni prijimac: Dreambox 900 Dreambox One

Re: Open Pli image

Příspěvek od tigana1981 »

Skús jeden s týchto
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 25.červen 2022 - 14:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
ctveraty
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 10.květen 2011 - 15:53

Re: Open Pli image

Příspěvek od ctveraty »

Zdravím a budu vděčný, když mi někdo poradí jaký DreamUP použít pro nahození nového image (openPli) na DM800 HDse s A8P. Co mám v zálohách tak mi nejdou. A podělalo se mi to tím, že jsem po několika letech aktualizoval. Nešel nakonfigurovat tuner.
Zatím dík...
Odpovědět

Zpět na „DM-800 HD SE“