e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 12.Prosinec 2018 - 4:14

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 9 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EPG na více dní
PříspěvekOdeslal: 21.Březen 2017 - 1:18 
Pokročilý
Pokročilý

Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit jak mám říct boxu, že bych si přál EPG u kanálů zobrazovat na více než následujících 7 dní?

Klidně 14 dní by se mi líbilo, nebo i více pokud možno. Bývám často pryč a v boxu mám disk a hodně věcí mě zajímá a nahrávám si je, tak by se mi hodilo více než 7 dní...

Pokud to hraje nějakou roli, mám Skylink.

Díky.

Předmět příspěvku: Re: EPG na více dní
PříspěvekOdeslal: 28.Březen 2017 - 22:01 
Pokročilý
Pokročilý

nikdo nic?

PříspěvekOdeslal: 27.Duben 2017 - 13:08 

satelitni prijimac: AB IPBOX 9900HD
Místo/Bydliště: BJ
otazkou by bolo tiež vedieť kolko dni je EPG vysielane vopred..

PříspěvekOdeslal: 27.Duben 2017 - 19:50 
Veterán fóra
Veterán fóra

Poděkoval: 20 krát
Poděkováno: 96 krát
EPG bude asi na 7 dní jak píše a pochybuju , že někde sežene něco na víc dní. Pokud bych řešil něco podobného , tak mě napadá pouze vzdálené ovládání boxu přes net. Pak si může nastavit nahrávání přímo z mobilu. Asi to bude náročnější na nastavení a bude to pravděpodobně přes openvpn, ale možnost to určitě je.

PříspěvekOdeslal: 28.Duben 2017 - 7:24 
Veterán fóra
Veterán fóra

Poděkováno: 7 krát
....ja jsem spokojeny s epg tak jak je, ALE, na druhou stranu bych si pral, aby mi programy prepinala princezna ze saby....taky by se mi to libilo....

houska napsal:
Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit jak mám říct boxu, že bych si přál EPG u kanálů zobrazovat na více než následujících 7 dní?

Klidně 14 dní by se mi líbilo, nebo i více pokud možno. Bývám často pryč a v boxu mám disk a hodně věcí mě zajímá a nahrávám si je, tak by se mi hodilo více než 7 dní...

Pokud to hraje nějakou roli, mám Skylink.

Díky.

PříspěvekOdeslal: 28.Duben 2017 - 8:44 
Moderátor
Moderátor

Poděkoval: 6 krát
Poděkováno: 62 krát
Pouzivat EPG (jeho max delku lze nastavit i na 28 dni pokud je vysilano) na mnoho dni dopredu neni dobry napad, protoze docela casto se stava ze neni presne, navic velka epg cache pro Dm 800 je docela problem se stabilitou, ale lze velmi elegantne tento problem vyresit, sedum dni totiz docela bohate staci.
Existuji dva plaginy jeden ktery v pravidenych intervalech prohledava stanice tak aby nacetl vzdy aktualni EPG s daneho transponderu. Ktere stanice (staci jednu stanici s toho ktereho TP, plati pro skylink), je vsak nutne nastavit stejne tak je nutne nastavit kdy prohledavat a za jakych okolnosti, tedy jestli i kdyz na DM sleduje nekdo TV nebo jen pokud je ve stanby, prohledavani lze i odlozit na pozdej. Plagin se jmenuje epgrefesh a pro DM800se (oe 2.0) je treba zde.
Pokud je nacteno aktualni EPG je pro nahravani serialu dobre pouzit plagin autotimer, ktery prohledava epg a podle nastaveni je schopen napriklad serial ktery neni vzdy kazdy den vysilan ve stejny cas nahrat tak aby to nevadilo. Velky problem plaginu epg autotimer je ze nefunguje s "nasi" znakovou sadou a je treba plagin autotimer upravit tak aby fungoval, neupraveny plagin je (pro OE 2.0) zde, uprava je spatne popsana zde.
Dalsi moznosti jsou plaginy pro import EPG ale to uz je tenky led protoze podle vlastnich zkusenosti lze pro dm 800 nastavit treba plagin crossepg tak ze to samotnemu dm bude delat tezkosti, takze jen zminka ze to existuje ale nedoporucuji pokud se nejedna o epg treba pro Sky Uk a podobne.

PříspěvekOdeslal: 28.Duben 2017 - 10:27 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: HD-BOX AND-II XBMC , Vu+Solo2,
Místo/Bydliště: Praha
Poděkoval: 4 krát
Poděkováno: 35 krát
@chocholousek
uprava je spatne popsana zde.
Není špatně popsaná sou tam jen dvě malé chybičky na které jsem přišel ve své nevzdělanosti i já a to že je to návod určený původně pro OE1.6 čili adresáře
1. Copy iso6937.py to /usr/lib/python2.6/encodings/
2. Replace file aliases.py in /usr/lib/python2.6/encodings/
dnes už neexistují a musí přijít do adresářů
1. Copy iso6937.py to /usr/lib/python2.7/encodings/
2. Replace file aliases.py in /usr/lib/python2.7/encodings/
to je tak vše co bylo špatně popsaný teda aspoň myslím :D

PříspěvekOdeslal: 29.Duben 2017 - 9:22 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: Zero/ET7000/DM7080HD/DM900 4K
Poděkoval: 43 krát
Poděkováno: 54 krát
Tady jsou ukázky, na jak dlouho vysílají EPG některé programy (vlevo nahoře čas a datum, kdy byl obrázek sejmut):
Příloha:
ct_1.PNG

Příloha:
barrandov_plus.PNG

Příloha:
HBO.PNG

Z obrázků vyplývá, že nemá moc smysl prodlužovat délku příjmu epg dat, protože všichni je vysílají na necelých 8 dní.
Pro Tebe by bylo řešením přihlašovat se na vzdálenou plochu počítače doma třeba přes TeamViewer (pokud nemáš veřejnou IP) a přes webif rozhraní zadávat časovače průběžně.
Pokud máš veřejnou IP, tak se přihlásíš na webif přímo ze vzdáleného PC nebo mobilu.
Musíš ale přesměrovat porty na routeru na IP adresu přijímače.
Návody na netu najdeš.
Screeny jsou z OpenATV 5.3, kde jde počet dní na zobrazení EPG zadat.
Zde zadáno 16, zobrazuje se to, co je na obrázcích.

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 06.Červenec 2018 - 19:28 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: VU+ Solo 4k
Poděkováno: 4 krát
Pokud nahráváš něco (i víc věcí) pravidelně, nastav si na ně Autotimer. Taky si nastav automatickou aktualizaci EPG. A zapni aktualizaci Autotimeru po aktualizaci EPG.

Pokud chceš zadávat timery ad-hoc, existují kouzelné programy na mobil. Hlesej např. dreamEPG,dreamPlayer, a nakonec i OpenWebif existuje ve verzi na mobil.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 9 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00