e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 21.Červen 2018 - 0:28

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 5 příspěvků ] 
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 13.Červen 2018 - 19:18 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: DM7000-PH6010-Skystar2-D-BOX1-
Poděkoval: 1 krát
Po nedávné bouřce mě odešel kromě TV LED i DM800HD SE ,svítí jen ledky uvnitř přijímače jinak nic včetně displeje žádné známky života.
Má tu někdo obdobnou zkušenost ,pokud ano co tam odešlo či mohlo odejít? Je to vůbec opravitelné a vyplatí se jít do opravy ? Zdrojem to není ten jsem prohodil s jiným se stejným výsledkem.
Trochu mě to mrzí ani tak ne z finanční stránky ale protože jsem byl s přijímačem velmi spokojen a přišel tak i o Oscam config s možností příjmu v EMU .

PříspěvekOdeslal: 13.Červen 2018 - 19:31 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkoval: 49 krát
Poděkováno: 23 krát
tak s týmto mám svoje skúsenosti, tiež mi pri búrke pred pár rokmi odišla riadiaca jednotka tepelného čerpadla a zopár "drobností",
odvtedy mám inštalovanú nejakú ochranu, ale aj tak vypínam všetky dôležité zariadenia od elektr. a internet. siete, od satelitu (pokiaľ som prítomný v dome), a blíži sa búrka, blýska sa a hrmí,
aj s vybavovaním plnenia cez poistenia domu bývajú cirkusy...
držím palce.

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W

PříspěvekOdeslal: 14.Červen 2018 - 10:30 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 38 krát
Ja mam po 2 metroch kabla z LNB zapojene toto co myslim ze by malo zabezpecit do buducna tvoj problem teda ak ti to slahlo do satelitu ... Ale empiricku skusenost nemam zatial

https://satelity.ellano.sk/satelitna-pr ... 33088.html

PříspěvekOdeslal: 14.Červen 2018 - 13:36 
Pokročilý
Pokročilý

satelitni prijimac: DM7000-PH6010-Skystar2-D-BOX1-
Poděkoval: 1 krát
No zajímavé ale je že jsem měl zrovna v tom pokoji kde mě to odešlo vyplou elektriku /vypínačem na liště/ nikoliv vytáhnuté ze zásuvky což asi je podstatné a prosvištělo to i tak .Po zaburácení a velkém třesku které mě probudilo ze spaní jsem hned vstal a vše povytahoval jak LNB kabel tak elektrické zásuvky pouze jsem nevytáhnul ethernet připoj. ale tam se asi nic nedostalo protože to router včetně wifiny přežilo ve zdraví .Nicméně povypínal asi pozdě ,kdybych byl vzhůru tak bych tomu předešel a vypl to dříve ale přišlo to znenadání kolem 4 hod. ranní.Zajímavé ale je že v ložniici se nestalo ničemu nic a přežilo to ve zdraví jak TV tak SAT .Vysvětlji si to jen tím že to asi šlehlo do jiné fáze než v ložnici kde to je ok.
Ted zrovna kdy začíní MS ve fotbale musel ,objednal rychle novou TV ale stejně cca 10 000,-šmahom jednoho úderu v čoudu.Od pojištovny si moc neslibuju ,mají tam sice uvedeno že platí i proti blesku ale to je široký pojem poněvadž jsou dvě příčiny zaviněné bleskem ,jedna přímým ůderem což je malá pravděpodobnost ale na tu to nejspíše platí a ta druhá 95% je přepětím po úderu blesku ,budou se kroutit jako hadi a nic z nich nevytluču nj.

PříspěvekOdeslal: 14.Červen 2018 - 18:26 
Znalec fóra
Znalec fóra

satelitni prijimac: v podpise
Místo/Bydliště: Lednicke Rovne
Poděkoval: 11 krát
Poděkováno: 48 krát
Áno blesk to je zábava. Mne ešte u rodičov cca 8rokov do zadu tiež rána dosť blízko a odišlo šlo to po nete router a asi ďalších 20 v dedine
sieťová v Pc z routra po lan ipbox 9000hd a s neho dokonca skapalo LNB ďalej si to odniesol nejaký mali prenosný tv...
Používam túto ochranu plus nejaké blesko istki po kabli no aj tak je najlepšie všetko poodpajat ak je človek doma....
https://www.itsk.sk/www.itsk.sk/prepato ... 24888.html

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 5 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00