Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od sky59 »

to je mozne, ale zakladnu vec ako Amiko samotne este vobec nevyskusal, nie je to vymyslene mnou, je to zakladna sedliacka logika
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 15.únor 2023 - 19:32, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od Kasr »

To nie, že je možné, ale na 99,9% isté...
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
vratnik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.březen 2013 - 11:30

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od vratnik »

Presunul som Amiko do obývačky a pripojil ho namiesto VU+. Funguje bez problémov, chytá všetky transpondéry.
VU+ som presunul do spálne, tiež funguje dobre. Ak vypnem amiko v obývačke, VU+ v spálni funguje ďalej, nestratí transpondéry, ktoré amiko strácal. Opačne ak vypnem VU+ v spálni, Amiko v obývačke pokračuje, všetko s plným signálom.
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od sky59 »

Ak mas voltmeter, rozpoj oba koax kable z prijimacov a meraj napatie na F konektore na zavite voci nejakemu vodovodnemu potrubiu, mozno sa vsetko objasni

na 99,9% isté... krasne spojenie ktoremu ale chyba zakladna logika (ak je nieco iste =100%, na 99% je to iba pravdepodobne)
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od Kasr »

Nechýba žiadna logika. Je to tak...
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
vratnik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.březen 2013 - 11:30

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od vratnik »

Mám voltmeter, môžem to skúsiť zajtra zmerať. Len trochu nechápem, čo by sa tam dalo namerať, keď majú byť káble odpojené od prijímačov. Nemá ako sa do nich dostať napätie. Či kapacitanciou/indukciou od toho 2m úseku, kde ide koaxiál spolu s predlžovákom v jednej lište? Merať teda budem striedavé napätie medzi radiátorom a F-konektorom.
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od sky59 »

Oba prijimace budu stale pripojene ku TV a budu aj napajane. V idealnom pripade by si nemal namerat ziadne napatie. Ale ak mas niektore zariadenie nie najlepsie navrhnute/vyrobene tak rozne EMI filtre mozu sposobovat vysoky prud do PE ale stale by mal byt bezpecny menej ako 3.5mA.

Druhy test mozes urobit tak, ze na jednom prijimaci nechas zapojeny kabel a na druhom mozes merat rovno prud medzi konektorom F zavitom a kablom zavitom. Mozes tak zmerat aj napatie.

Ak tam nieco bude, mozes sa pohrat s 230V kablami, pokial su 2kolikove otacat ich o 180 stupnov v zasuvkach a najst tak stav kedy nemas ziadne prudy v okruhu, teda ak by tam bol.
vratnik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.březen 2013 - 11:30

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od vratnik »

Nepochopil som úplne tie inštrukcie. Každopádne som prijímače znovu vrátil každý na svoje miesto, aby som nastavil podmienky, ako boli predtým. Skúšal som merať medzi koncovým F-konektorm (ktorý ide do prijímača) - jeho vonkajšou časťou a ochranným kolíkom v zásuvke, pri odpojenom kábli. V obývačke pri VU+ som nenameral nič. Ani volty, striedavé ani jednosmerné, ani ampére. Pri prijímači Amiko v spálni som pri odpojenom kábli nameral iba okolo 1,4-1,8V striedavý, ale žiadne miliampére. Lenže môj jednoduchý merák FK8250 nevie merať AC prúd, iba DC. Keď kábel pripojím do Amika, neukazuje už žiadne AC volty.
Momentálne aj chytil signál, možno prehádzaním káblov sa to trochu zlepšilo, uvidime dokedy.
Čo sa týka oddeľovacieho transformátora, taká vec stojí 100€, takže je to absolútne mimo diskusie, vylúčené. Nechcem v spálni nejaký ďalší drahý brumiaci gerät.
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od Kasr »

Tak potom dve samostatné paraboly so samostatnými LNB. A bude po probléme.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
sky59
Odborník
Odborník
Příspěvky: 340
Registrován: 19.únor 2008 - 14:45

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od sky59 »

Meral si dobre az na to ze DC tam nebude a ani DC ampermeter ti nic neukaze

Ak si prehadzoval 230V "snury" mozno si trafil lepsiu konstelaciu, aj z tohoto merania je zrejme za VU bude "znackovejsi" vyrobok ako amiko, tyka sa to hlavne napajacich zdrojov

Pripadne napajacich zdrojov TV ktore su pripojene
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od mmiriboy »

vratnik píše:Čo sa týka oddeľovacieho transformátora, taká vec stojí 100€, takže je to absolútne mimo diskusie, vylúčené. Nechcem v spálni nejaký ďalší drahý brumiaci gerät.
To je v poriadku, že nechceš "brumiaci gerät", ale jednu vec by si mal chcieť!
Takéto problémy zo signálom častokrát má na vine aj zlá elektroinštalácia. Stačí, napr. ak niekde v rozvodoch je zlý/nedokonalý kontakt/prepoj na nulových vodičoch. A tým pádom sa objaví na niektorom zo spotrebičov zbytkové napätie/prúd, čo má za následok zarušenie vf signálu.
Čiže nebolo by od veci, skontrolovať, alebo dať si skontrolovať všetky elektrické rozvody v dome/byte.
:)
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 18.únor 2023 - 13:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
hrotik
Odborník
Odborník
Příspěvky: 300
Registrován: 02.březen 2011 - 12:46

Re: Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od hrotik »

Už to že vrátník píše: „Zásuvky sú uzemnené starým systémom TN-C“ tzn. že elektro instalace k zásuvkám je provedena dvou- vodičově (nulový vodič tj. zdířka i zemnící kolík propojeny) naznačuje, že bude hodně stará a doporučení kolegy mmiriboy ohledně nějaké odborné revize elektro instalace bych podpořil. A ve finále bude mít pravdu kolega kasr.
VU+UNO 4K SE, VU+UNO 4K - VTI a FHDG 17, SF8008 - ATV7.3, 95cm AL-motor SG2100, 95cm Fe:13-19,2-23,5-28,2
vratnik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 30.březen 2013 - 11:30

[SOLVED] Ultra bizarný problém s Amikom Impulse Wifi + VU+ Solo2 na jednom monobloku

Příspěvek od vratnik »

Problém bol v nesprávnom nastavení tunera vo VU+. Boli tam vymenené porty diseqc A a B.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“