Amiko 8155 HD sekanie klientov

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od VTronik »

Je to samozřejmě tvoje věc, ale já být na tvém místě, tak bych se podíval například na příspěvky ve vláknech v poradně pro nákup ZDE. Jak se říká dvakrát měř, jednou řež. Ať neuděláš zbrklé rozhodnutí na základě osobní preference někoho jiného. Zvaž prostě přesně co od toho očekáváš a podle toho vyber. Možností je dost, protože systém na Enigmě ti může poskytnout další funkčnosti, o kterých nyní třeba ani nevíš.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od mmiriboy »

Úplný súhlas z VTronik!
Jak to Amiko, tak aj ten Ineos nič moc!
Chce to linux postavený na Enigma2 buď z ARM, alebo Mipsel procesorom a keď, nech má aj CI slot pre CAM modul, samozrejme podpora HEVC je taktiež fajn. V tomto smere úplne vyhovuje Formuler F4 Turbo (vlastním 2ks), do ktorého si môžeš dodatočne dokúpiť trebárs DVB-T/T2/C tuner.
A funguje úplne bez problémovo.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
albert2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 22.srpen 2008 - 21:16

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od albert2 »

Chlapi vy ma udivujete.

My pouzivame TV na pozeranie, telefon na telefonovanie atd. Kukal som aj Formuler F4 Turbo a pisu tam vela pre mna noveho ale poviem vam pravdu ze nemam ani sajnu o com to pisu. Nie kôli cene ale potrebujem to ? Ja mam FREESAT kartu ktora je delena dokopy na 5 televizorov. Zena celi den maka a vecer padne do postele polomrtva. Mna ako tak TV nebavi, moj konicek je zvaracia technika a zvaranie vzacnych kovov. Decka sa vezu na mobiloch a NTB. Takze teraz uz viete ako to u nas je.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od mmiriboy »

No ja mám 2 karty (samozrejme od rôznych provraiderov) vložené v 2 rôznych linux stb a + k tomu používam (zatiaľ!) ďalšie 3 stb. A poviem ti jedno, že všetko čo je dostupné na tých 2 kartách mi ide na každom stb v domácnosti + k tomu na každom stb v domácnosti mi ide aj share z vonku, čiže mám prístup ku všetkým programom, ktoré sú dostupné na cz/sk trhu. A aj keď rodina je v tejto sat a tv problematike mimo, tak si vysoko pochvaľuje jak dostupnosť, široký výber ale aj spolahlivosť tohoto domáceho zdieľania!
Apropo!
Ver mi, keď raz zbadáš trebárs širokú škálu informácií, programovú lištu, epg atď na linux stb, tak si povieš - to Amiko je ozaj len črep, pretože nikdy mi nedalo toľko info a tak prehľadne ako tento linux stb!
:)
A to vôbec nevravím o tom, že ak v budúcnosti k takémuto linux stb pripojíš externý HDD, tak okrem toho, že si budeš môcť nahrať a bezproblémovo prehrať nejaký obľúbený program. Tak ten HDD ti v pohode poslúži trebárs ako domáce mediálne úložisko (napr. ja tam mám veškerú môjmu srdcu blízku hudbu, obľúbené koncerty atď...), na ktoré sa v pohode dostaneš aj cez smartfón. V praxi, na mobil stiahnem film, pošlem jeho kópiu cez ftp (Total Commander) na HDD a za pár minút pozerám film!
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od VTronik »

albert2 píše:Chlapi vy ma udivujete.

My pouzivame TV na pozeranie, telefon na telefonovanie atd. Kukal som aj Formuler F4 Turbo a pisu tam vela pre mna noveho ale poviem vam pravdu ze nemam ani sajnu o com to pisu. Nie kôli cene ale potrebujem to ? Ja mam FREESAT kartu ktora je delena dokopy na 5 televizorov. Zena celi den maka a vecer padne do postele polomrtva. Mna ako tak TV nebavi, moj konicek je zvaracia technika a zvaranie vzacnych kovov. Decka sa vezu na mobiloch a NTB. Takze teraz uz viete ako to u nas je.
Chápu, že používáš box hlavně na koukání na TV. K tomu jsou přece určené. Mám to podobně. Nicméně asi se shodneme, že pro spolehlivý chod je zapotřebí, aby byl HW dobře navržený a měl správnou SW podporu. A u linux boxů je to výhodné proto, že existuje vždy více SW, které tam můžeš použít. Takže výběr boxu bych směroval tak, že box by měl být vyzkoušený a HW spolehlivý, což zde po přečtení příspěvků místních "autorit" určitě poznáš. No a k tomu boxu, aby byla dobrá podpora od několika týmů pro tvorbu základní image (SW). Do toho potom snadno nainstaluješ to, co potřebuješ a bude to i spolehlivě chodit.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
albert2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 22.srpen 2008 - 21:16

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od albert2 »

Zdravím páni,
Pár dní som bol mimo, medzitým som síce na nič nové neprišiel. Zbytočne budem ďalej študovať aké štb sú na svete lebo aj tak sa v tom iba pletiem. Mám kolegu IT-čkára ktorý mi skúsi s tým pomôct. Kúpim ten Formuler F4 Turbo, ten typ tu už aspoň niekto má a snaď mi v prípade potreby s tým pomôže. Ja to chcem používať klasicky ako server a žiadne extra funkcie tam nemusia byť a aby sa my ten jeden problém neobjavoval ktorý teraz mám.
ladara
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 28.duben 2011 - 15:36
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od ladara »

mám tento istý problém s amiko8155hd.Mohol by som použiť ako server Ineos zx2?Povaluje sa mi doma.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od mmiriboy »

Ineos zx2???
:D
Zabudni na to!
Ak chceš mať kvalitný server stb doma, tak najlepšie riešenie pre laika, ako si ty, je linux stb z E2. Na trhu je široký výber takýchto typov stb.
:)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
ladara
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 28.duben 2011 - 15:36
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od ladara »

Aký stb by som mal kúpiť?Poradíš prosím?Nepotrebujem nič extra,za dobrý peniaz.Ďakujem!
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od mmiriboy »

"ladara", skús pozrieť toto vlakno:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... start=5460
- poslednych cca 10 strán a skús si v tomto smere sám pre seba urobiť trošku lepší obraz, že čo by sa ti páčilo, hodilo...
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
ladara
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 28.duben 2011 - 15:36
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko 8155 HD sekanie klientov

Příspěvek od ladara »

Ďakujem za tvoju pomoc!
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“