Problem s FW Amiko HD 8155

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

AdoSV
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 04.červenec 2017 - 19:07

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od AdoSV »

https://www.aliexpress.com/item/3286844 ... 4c4dJkKyKj
set B
zas profesional balenie je pridrahe a toto mi uplne postačuje kedže elektriku a elektroniku mam ako zalubu
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od jopo33 »

Tak s tou teplovzdušnou stanicou daš lahko tu flash dole ja mam niečo podobne Yihua 858D ale tvoja je za lepšiu cenu.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
AdoSV
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 04.červenec 2017 - 19:07

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od AdoSV »

no to som sam zvedavi za tie peniaze aj ked ma laka to vybrat len tak s pajkou ale nechcem dodrbať do plošaku...ako teraz som tak blízko k oživeniu stb tak to nechcem skazit a asi radšej počkam
AdoSV
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 04.červenec 2017 - 19:07

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od AdoSV »

AdoSV píše:no to som sam zvedavi za tie peniaze aj ked ma laka to vybrat len tak s pajkou ale nechcem dodrbať do plošaku...ako teraz som tak blízko k oživeniu stb tak to nechcem skazit a asi radšej počkam
no a merakom som prebehol napajanie v stb a v tom programatorku a netreba nič upravovat..na podiv ma presne napajanie 3.3V, takže o robotu menej..už len vybrat nanovo flashnut a hokus-pokus
AdoSV
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 04.červenec 2017 - 19:07

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od AdoSV »

podarilo sa mi ho vybrat, dal som ho do adapteru a dokonca som našiel aj programator 1.37 ale nechce mi ho detekovat...tak neviem či nieje nahodou uplne mrtvy..je mi z toho nanič...subor načita do programatoru a ked to spustim ta to prebehne ani nie za sekundu a hotovo..teraz neviem či to spravilo alebo nie

no bohužial asi sa pri vyberani prehrial lebo už ani display nesvieti..takže som objednal novy
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
AdoSV
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 04.červenec 2017 - 19:07

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od AdoSV »

zdravím, takže asi nič z toho..novy čip som dal do programatora a nič..niečo prebehne ale nič sa nestane..ked som v programatore klikol aby načitalo info z čipu tak hlasi že je prazdny..neviem čo dalej či to nahodou nieje uplne mrtve..ma niekto ešte nejake napady?
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od ctiforum »

Skontroluj si orientaciu SPI. Orientacia SPI ma byt podla potlace na PCB programatora, nie programu.
Na programovanie pouzi radsej soft Colibri 1.0.1.62.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
AdoSV
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 04.červenec 2017 - 19:07

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od AdoSV »

zdravím, no podarilo sa mi z časti oživit box ale problem nastal pri štarte..ono na obrazovke napíše amiko ale ked na prepnut na ovladacie menu tak vyhodi dačo v zmysle že sw nieje kompatibilny s hw ale nechapem lebo som do neho hodil original fw čo tam bol ked som ho kupil..tak neviem čo dalej..
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od ctiforum »

AdoSV, odfot tu hlasku a hod ju sem. Takisto aj dump SPI flashky prijimaca a aj foto prijimaca (spredu/odzadu - iba pre istotu).
Naposledy upravil(a) ctiforum dne 05.únor 2020 - 20:20, celkem upraveno 2 x.
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
AdoSV
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 04.červenec 2017 - 19:07

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od AdoSV »

noo konečne som happy...podarilo sa mi zazrakom ho kompletne oživiť...nakoniec možno problem bol v čipe kedže som použival objednane z aliexpresu..povodne som si myslel že som nedopatrením ten original odpalil ale nakoniec pomocou toho programku ch314a a original zalohy sa podatilo priviest naspet k životu..na fotkach je hlaška ked bol použiti činsky čip..Zaroven sa chcem podakovať všetkým členom ktorý prispeli svojimi skusenostami..Všetkým Vam dakujem za pomoc a podporu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od jopo33 »

Aky program si použil pri oživovani?
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
AdoSV
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 04.červenec 2017 - 19:07

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od AdoSV »

s tímto mi to išlo CH341A programm v1.34 ale možno by to šlo aj s tímto Colibri
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od jopo33 »

Dobre a zalohu si zobral kde?
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od ctiforum »

jopo33 píše:Dobre a zalohu si zobral kde?
Z amiko stranky alebo odtialto. :D Tie ABS-ka su original binarny obsah SPI flashky od adresy 000000h.

Ked dostanes AMIKO do bootloopu alebo nejako sa ti flashka odprasi alebo mas problem s RS232, staci si kupit za 2 USD z ebay/aliexpress SPI (vacsinou nejaky Winbond W25Q32/64/128FV) a natlacit to tam cez $4 programator CH341A.

K softu k programatoru CH341A:
- sw Colibri 1.0.1.62 - R/W OK - zadara (nezapisuje do OTP oblasti)

- sw ASprog 2.1.0.12 - R/W OK - zadara (nezapisuje do OTP oblasti)

- sw original CH341A 1.37 - R/W OK - $10 USD (zapisuje aj do OTP oblasti) (autor po platbe PayPalom do 24 hodin posle aktivacny kluc a poslednu verziu SW a potom na vyziadanie mailom novsie verzie, pripadne aktivacne kluce na dalsi HW (max.3 nove aktivacne kluce do mesiaca))

- cracknuty sw CH341A - problem pri zapise viacej ako 8MB (napr. W25Q128FV) - nad 8MB oblastou zapisuje somariny
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
AdoSV
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 04.červenec 2017 - 19:07

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od AdoSV »

ja som si hned pri kupe spravil funkčnu original zalohu pre pripad že by sa niečo dodrbalo..a dobre som urobil
lubos55
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 05.červenec 2014 - 16:48

Re: Problem s FW Amiko HD 8155

Příspěvek od lubos55 »

Ahojte,prosim o pomoc .Mam presne rovnaky problem s rovnakym sat Amiko HD8155 brandovany na Orange. Skusal som prehrat novu SPI pamat 25Q64JVSIQ no po uvodnom logu na obrazovke Amiko sa mi zobrazi hlaska ako je uvedene vyssie okoze HW sa nezhoduje so SW.Skusal som 4 druhy programatorv a vysledok rovnaky.
Dokonca ak chcem urobit rovnaku SPI pamat ako je povodne osadena s Orange firmware sat mi da rovnaku hlasku -nokompatibilata HW vs SW,to znamena ze nieco nekopirujem korekne.Je mi ale divne ze checksum sedi.
Vidim ze sa tu uz uzivatel v tomto vlakne trapil no nakoiec sa mu to podarilo.Dakujem za radu.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“