Internet v Amiku SHD 8000

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

ipm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 13.srpen 2011 - 12:57
satelitni prijimac: Amiko SHD8000, Amiko Mini-HD,A
Bydliště: Rákoš

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od ipm »

hlustvisihak píše:
ipm píše:
hlustvisihak píše:tož potom si kup kartu a je to !!!

nebo se pokus odpovědět na otázky , ale ja som není zvedavý !!!

Kód: Vybrat vše

Tak tu nelez :)
OK otazka 1: Nemate niekto predat lan modul? Napr. zo spalenej resp. vadnej SHD8000.
otazka 2: Preco by som mal kupovat dalsiu kartu ak uz mam 3? ide mi o FTP

Pre hlustvisihak:
Skratka mi ide o funkcie spojene s lan, od niekoho s tvojou hodnostou na fore by som ocakaval odbornu debatu a nie trapne komentare....

milý zlatý ipm , za prvé já si polezu kam chci ! a nemusím se tě prosit či ptát !!!

za druhé že nechápeš že jsem ti chtěl pomoci a nedokážeš odpovědět na několik prostých otázek
není moje chyba !!!

za třetí : že nechápeš ani "hodnosti" na tomhle fóru je ještě více směšné , než začneš opět útočit podívej se na podpis "vensan"a

a za čtvrté : pokud by jsi náhodou potřeboval ten modul tak napiš , obchoduji i s hňupy !!!

:poklona:
sry za spam, ale neda mi neodpovedat.

za 1:
Tak sa nestazuj ze ta nieco nezaujima... ...potom do vlakna nelez (..navyse asi nepoznas vyznam smiles)

za 2:
Napis prosim ako mi presne mala pomoct tvoja odpoved. Nevidim v tvojom prispevku ziadnu relevantnu radu ako postupovat pri hladani zavady s lan a chybajucou polozkou internet v menu. Vsetko podstatne som uz vyssie napisal vratene vety "je vsetko funkcne len neukazuje polozku ninternet".

za 3.
Hodnosti su na forach rozne, ich vyznam je ten isty, kriteria si kazdy adminnastavi pre ich udelovanie. Hodnost a prava userov nieje jedno a to iste... V tomto pripade je tvoja hodnost "Lagenda" a zaradenie napr. "Moderator".

Nechcel som ta ani urazit ani ti nadavat, ja som praveze vesela kopa tak ak si sa nahodou urazil, tak sa odraz :)
Amiko SHD8000,Amiko Mini-HD,Openbox X-610,Avermedia Trinity A707+cam modul Avermedia A706C
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od peter54 »

@ipm: na tomto fore hodnosti vela neznamenaju. Nieje to pripad tu diskutujucich, ale legenda sa da vyrobit na 2000 absolutne neuzitocnych prispevkoch. Ale ak sa pozries lepsie, hlustvisihak ma 300 podakovani a to uz nieco znamena. Tak sa drz pri zemi, on ti fakt moze pomôcť.
Ak by slo len o firmver, mozno zajtra vyhrabem nejaku zalohu ak by to bolo potrebne. Amiko uz asi 3 roky nepouzivam, nahradil som ho optikom x403p a potom linuxom. Optikum vyzera uplne rovnako ako to amiko a ma malinko komfortnejsi soft.
Kontakt v profile cez www.
ipm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 13.srpen 2011 - 12:57
satelitni prijimac: Amiko SHD8000, Amiko Mini-HD,A
Bydliště: Rákoš

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od ipm »

Ale to vsetko viem a preto som tam dal smaila, zjavne to nepochopil, za to ja nemozem a navyse preto ma prekvapila jeho odpoved....
Takuto reakciu som necakal, mozno nemal vela casu citat moje prispevky a v dobrom umysle sa mi snazxil nejako pomoct, len odpovede by nasiel v mojich prispevkoch.
Som vesela kopa a uz sa menit nebudem :)

Skratka z usmevom mu odpoviem v dobrej nalade a uz som hnup.
Chcel by som ho vidiet ako by sa rozpraval z obcanom Luniku9 pri reklamacii prijmaca a namiesto poistky by nasiel zvaraci drat a este by mu tvrdili ze im to tak predal :D

Skratka som cakal ze od kolegu dostanem odpoved na inej urovni ako bezny uzivatel, mozno by tu malo vzxniknut vlakno aj pre fachmanov ako na fore elektra... Kde opravari maju svoje miestnosti....

Ved kopa uzivatelov tu nevie co je JTAG a podobne.... Minimalne pre FW STB by to bolo vhodne si myslim... Nehovoriac o debatach typu: zasahy do binarnych suborov a ich modding

Ved predsa otazka bola jasna "Chyba v hlavnom menu polozka iNTERNET", nic viac to znamena ze vsetko ostatne funguje ako ma a dalej som popisoval co som uz skusil.
O banalite tovarneho nastavenia snad medzi nami pisat nemusim, to je prve co technik po zalohe eeprom urobi...

Minimalne by som odporucal adminom zvazit v profile uzivatelov aj zrucnost(amater, uzivatel, skuseny, technik, monter)
Ano aj technik a monter ono totiz monter nevie to co technik... Osobna skusenost s monterom T-comu

A ja dobre viem ze ma vela podakovani... Ja mam na svojom fore/ach namiesto podakovani karmu clena
Aj to je dovod, preco som tu tak malo, pretoze tu pridem hladat riesenie ked uz neviem ako dalej, alebo niesom v niektorej problematike tak uplne "doma".

Snad sa toto nedorozumenie uz vysvetlilo a mozme sa venovat dalej ako zistit ci je to zavada modulu, alebo FW.

Hlavne co nechapem, je preco FW zo stranok AERIAL-u mi u ich 8000 funguje a u tejto nejde videovystup.
Uz som zistil napr. ze niektore FW na Amiku SHD-8000 co maju v id za dvojbodkou iba jednu nulu, jednoducho nepojdu...
Amiko SHD8000,Amiko Mini-HD,Openbox X-610,Avermedia Trinity A707+cam modul Avermedia A706C
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od peter54 »

Preco firmware ide/neide to ma svoje dovody a fw nemusi byt zly. Mne sa zda, ze na tom krame sa prepina scart/hdmi. Zapne sa to, co bolo aktivne pri ukladani. Skusal si obidva vystupy? Da sa to nejako prepnut, ale robis naslepo. Bola tu aj diskusia, ze su 2 rozne modely amika a nesmie sa medzi nimi zamenit fw, inak jtag. Fw z aerial stranky by snad mal fungovať. Aerial je pomerne slusna firma.
Kontakt v profile cez www.
ipm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 13.srpen 2011 - 12:57
satelitni prijimac: Amiko SHD8000, Amiko Mini-HD,A
Bydliště: Rákoš

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od ipm »

No pri tom fw AMIKO_SHD-7900-8000_v1.4.42_mcas z AERIAL webu, vyzera ze ide, zobrazuje prepinanie kanalov na displaji, a pri boote (na dspl je zobrazene male "on") sa zapne automaticky TV, takze sa HDMI inicializovalo a pri pokuse zmenit video vystup cez DO sa zobrazi na dspl 720p, takze nabootoval v rezime 1080 ak by bol aktivny scart svietilo by 576p alebo sa mylim?

Vyhrabem zajtra z tych mojich vrakov nejaku crt tv a skusim to...
P.S.: Nie, nemam ziaden LCD z analogom, len s component(YpbPr) vstupom ziaden composit...
Amiko SHD8000,Amiko Mini-HD,Openbox X-610,Avermedia Trinity A707+cam modul Avermedia A706C
ipm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 13.srpen 2011 - 12:57
satelitni prijimac: Amiko SHD8000, Amiko Mini-HD,A
Bydliště: Rákoš

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od ipm »

Volal som tomu panovi co mi ho predal, vraj ho dostal od UPC aj s kartou. Zeby UPC bloklo LAN kartu? Ak ano tak na urovni Hardware, alebo FirmWare? Ale osobne nemam znamost ze by UPC davalo klientom Amiko SHD-8000
Amiko SHD8000,Amiko Mini-HD,Openbox X-610,Avermedia Trinity A707+cam modul Avermedia A706C
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od efendy55 »

vráť ho tam kde si ho kúpil ... a máš svätý pokoj a kúp si niečo lepšie a novšie ... :good:
kolko si dal za ten bazmek ??? hádam nie viac ako 2 eura ??? #-o
Všetko 4K
ipm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 13.srpen 2011 - 12:57
satelitni prijimac: Amiko SHD8000, Amiko Mini-HD,A
Bydliště: Rákoš

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od ipm »

efendy55 píše:vráť ho tam kde si ho kúpil ... a máš svätý pokoj a kúp si niečo lepšie a novšie ... :good:
Dal som mu 10€

Rad kupim nieco novsie, co :
1. nahrava na HDD decodovany TS
2. Podporuje Homecam alebo cccam klienta
3. Vie pracovat s FTP
4. Je Full HD
5. A stoji do 40€

Ak mas Linuxove Amiko za 40€ tak SS/SZ :)
Naposledy upravil(a) ipm dne 01.duben 2018 - 20:02, celkem upraveno 1 x.
Amiko SHD8000,Amiko Mini-HD,Openbox X-610,Avermedia Trinity A707+cam modul Avermedia A706C
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od efendy55 »

pozri na bazoši tam je nejaké amiko linux -8900 alebo niečo také . ale žiadnu slávu od tých amik nečakaj ... :cry: za 80 euro sa dá kúpiť nový linux a to už kope inú ligu .... tam sa dá takmer všetko čo požaduješ nastaviť bez problémov .... :smoke: :good:
Všetko 4K
ipm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 13.srpen 2011 - 12:57
satelitni prijimac: Amiko SHD8000, Amiko Mini-HD,A
Bydliště: Rákoš

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od ipm »

Mne na pozeranie Smart skylink staci... ine nepotrebujem je to nahrada za absenciu DVB-T teda presnejsie MUX 4,2,1
Ved u nas nieje ani ADSL!!!! NEMAJU V T-COM KVALITNE OKRUHY A MOHLI PRIPOJIT IBA CCA 8 LUDI
Naposledy upravil(a) ipm dne 01.duben 2018 - 20:08, celkem upraveno 1 x.
Amiko SHD8000,Amiko Mini-HD,Openbox X-610,Avermedia Trinity A707+cam modul Avermedia A706C
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od efendy55 »

tak si kúp nejaké amiko nelinux combo a ser na to . iné tebe už nepomôže .... [-o<
Všetko 4K
ipm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 13.srpen 2011 - 12:57
satelitni prijimac: Amiko SHD8000, Amiko Mini-HD,A
Bydliště: Rákoš

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od ipm »

efendy55 píše:tak si kúp nejaké amiko nelinux combo a ser na to . iné tebe už nepomôže .... [-o<
Naco Combo? kvoli stv1 a 2? Staci SHD-8000 ak by isla sietovka... ...a to tu riesime...
Pokial niekto neprejde k Nagre tak vymenu Amik nebudem riesit, ako nahrada za dvbt stacia
Naposledy upravil(a) ipm dne 01.duben 2018 - 20:15, celkem upraveno 1 x.
Amiko SHD8000,Amiko Mini-HD,Openbox X-610,Avermedia Trinity A707+cam modul Avermedia A706C
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od peter54 »

ipm píše:
efendy55 píše:vráť ho tam kde si ho kúpil ... a máš svätý pokoj a kúp si niečo lepšie a novšie ... :good:
Dal som mu 10€

Rad kupim nieco novsie, co :
1. nahrava na HDD decodovany TS
2. Podporuje Homecam alebo cccam klienta
3. Vie pracovat s FTP
4. Je Full HD
5. A stoji do 40€

Ak mas Linuxove Amiko za 40€ tak SS/SZ :)
Vsetky novsie amika a opticumy robia kodovane nahravky.
Ked si to amiko kupil za 10 penazi, tak to nieje take strasne. Homecamd klienta by mal zvladnut aj bez sietovky cez rs232.
Za 40 penazi mozes mat http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=7&t=71756 a to uz je ina kava.
Kontakt v profile cez www.
ipm
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 13.srpen 2011 - 12:57
satelitni prijimac: Amiko SHD8000, Amiko Mini-HD,A
Bydliště: Rákoš

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od ipm »

peter54 píše:Vsetky novsie amika a opticumy robia kodovane nahravky.
Dovolim si nesuhlasit, ak nahrany subor skopcim do PC, nic sa s nim neda robit.... Resp. mozes ho pozerat len na stb ktory ho nahral... do pc ho nedostanes, nevystrihnes reklamy a neprekodujes do mkv aby skoncil v NAS(12TB)... ...kvoli tomu su SHD-8000 pre mna vhodne :) Ale preco nahravat? No keby som nemal download 256kb max tak by som to neriesil... ved ani internet banking po nom nejde, stale vyhodnotia ze mam pomalu rychlost a stranka ukaze len oznam s ospravedlnenim, ze sa mam pokusit o prihlasenie z rychlejsieho pripojenia :)

P.S.: Klienta cez rs232 asi nespojazdnim, pretoze menu pre nastavenie klienta je v sekcii internet
Amiko SHD8000,Amiko Mini-HD,Openbox X-610,Avermedia Trinity A707+cam modul Avermedia A706C
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od efendy55 »

však na to je daleko lepší linux s E2 nahráš tam oscam všetko správne nastaviť a môžeš k nemu pripojiť všetko čo má lan a podporuje share . :good: a prepojíš to napr. cez router a rýchlosť vonkajšieho netu ti môže byť šum a fuk a môžeš i upravovať nahrávky len taký fukot .. :smoke: alebo si daj aj sem inzerát že kúpiš ten bazmek .... možno niekomu zavadzia doma a tebe poslúži ... :poklona:
Všetko 4K
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od hlustvisihak »

Klienta cez rs232 asi nespojazdnim, pretoze menu pre nastavenie klienta je v sekcii internet

sorry že sem lezu ale RS 232 pracovalo hodně dávno než vymysleli internet

v tvém připadku je kouzelné slůvko 9339
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet v Amiku SHD 8000

Příspěvek od peter54 »

9339 ta dostane do spravneho menu

http://www.world-satellite.net/60687-di ... aring.html

Tono ma predbehol
Kontakt v profile cez www.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“