Amiko Impulse a Amiko Impulse Wifi-sdílení

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
HarryPotter1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.prosinec 2007 - 19:59

Amiko Impulse a Amiko Impulse Wifi-sdílení

Příspěvek od HarryPotter1 »

Podle návodu z Yutubu jsem úspěšně nasdílel tyto dva modely,jako home server a klient,jen mi občas sdílení vypadlo,někdy se nenašly a pokud vše fungovalo změna programů trvala kolem 3-5 vteřin!
Impulse osazeno v USB slotu wifi adapterem AMIKO WLN-850,jako router použit TL-WR741ND,bez internetového připojení.
Myslel jsem si,že příčinou problémů s komunikací byly rozdílné firmvery.V Impulse Wifi 2.4.19 a v Impulse bez Wifi 2.4.02.(tento přijímač se mi nepovedlo upgradovat na 2.4.19!Údajně "soubor neodpovidá přístroji"napsalo :smich: )
Problém byl mimo jiné v síle signálu,který klolísal mezi 50% - 92% kdy přijímače dělil dřevěný strop a vzdálenější místnost v chalupě.
No hlavní příčinou,myslím byla karta!
V přijímači bez Wifi je karta skylink,v přijímači s WIFI původní skylink,která je převedena pouze na ČT programy.
V okamžiku,kdy byla tato karta vyjmuta,vše funguje bez problémů a programy se přepínají téměř okamžitě.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko Impulse a Amiko Impulse Wifi-sdílení

Příspěvek od hlustvisihak »

píšeš že máš dřevěný strop , provrtej a dej kabel do routra, nebo nechej router u toho bez WIFI a ušetříš WIFI STICK a zvýšíš spolehlivost .

Nevím co jsi získal použitím dvou karet ? , já mám něco podobného ale jedna S.L. je na CZ ,
a druhá na SK region a není s tím problém , možná zkoušet sw ???
Uživatelský avatar
HarryPotter1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.prosinec 2007 - 19:59

Re: Amiko Impulse a Amiko Impulse Wifi-sdílení

Příspěvek od HarryPotter1 »

Provrtat strop by bylo zbytečné,ani jed z přístrojů nedisponuje rj45!
Jedna karta je funkční sky,a je rodičů,kteří jsou na chalupě dlouhodobě.Druhá byla původně také sky,ale vzhledem k tomu že jezdíme na chalupu minimálně,tak při spásné myšlence chudého podnikatele Glisnika,vytřískat nějaký milionek z původně bezplatných karet v podobě servisních poplatků,jsem odmítl platit a využil možnosti převést kartu do režimu veřejnoprávní televize a je tedy od poplatků osvobozena.Samozřejmě klasický koncesionářský poplatek zaplacen mám,jako "ostatní".
Karta dekoduje pouze programovou nabídku české televize.Ct1,2,sport,D
Uživatelský avatar
HarryPotter1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.prosinec 2007 - 19:59

Re: Amiko Impulse a Amiko Impulse Wifi-sdílení

Příspěvek od HarryPotter1 »

Ano,router jsem umístil asi 0,5m od přijímače s externí wifi.Díky tomu se signál zvýšil a stabilizoval.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Amiko Impulse a Amiko Impulse Wifi-sdílení

Příspěvek od hlustvisihak »

ahoj Harry , sorry jasně máš pravdu Impulze v žádném provedení nemá ETH , jsem se unáhlil ,
v hlavě jsem měl asi MINI

:good:
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“