Amiko Alien 2 vhodna verzia Enigma2

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Andy611
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 19.listopad 2007 - 10:46

Amiko Alien 2 vhodna verzia Enigma2

Příspěvek od Andy611 »

Ahojte

Chcel by som poprosit o radu, mam prijimac Amiko Alien 2, twin tuner so Sparkom, chcem ho vyuzivat ako na sledovanie cez TV tak aj streamovanie do KODI, zatial som ale nenasiel vhodnu verziu Enigma 2, ktora by bola stabilna a ako tak zvladla tieto funkcie bez uplneho spomalenia. Napr. open webif je uplne nepouzitelny, priserne dlho sa loaduje takze aj samotne nahratie EPG a zoznamu kanalov do KODI je velmi pomale.

V prijimaci som mal Hyperion 5.5, OpenATV 5.3. Ma zmysel skusit starsie verzie ako napr Hyperion v 3 ci 4 ? Alebo tento prijimac nie je schopny kvoli hw obmedzeniam plnit funkce sledovania a stremingu?

Dakujem
trgtrhty2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 06.listopad 2010 - 23:42

Re: Amiko Alien 2 vhodna verzia Enigma2

Příspěvek od trgtrhty2 »

Zazraky sa od daneho hw asi cakat nedaju, ale urcite si nemyslim, ze openwebif je uplne nepouzitelny.
Aliena2 s openatv5.1 bezne pouzivam na pozeranie TV aj streamovanie do notebooku (openwebif a VLC).
Je pravda, ze prve otvorenie openwebif trva dlhsie, ale potom je to uz celkom rychle. Skusal som aj streamovat
do Kodi, v principe to islo, ale bolo to nestabilne a prestal som to pouzivat. Mal som pritom dojem, ze problem
bol viac na strane Kodi nez enigmy.
fanatix
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 110
Registrován: 09.říjen 2008 - 15:10

Re: Amiko Alien 2 vhodna verzia Enigma2

Příspěvek od fanatix »

Hyperion je pre tento prijímač celkom použiteľný, streamovať ide celkom dobre do androidu cez aplikáciu dreamdroid, do win cez openwebif alebo sa dá stiahnúť playlist a potom vo vlc.
Illusion M2S, Showbox S300 Platrinum, Opticum 4050CX, Ferguson Ariva 100, Ferguson Ariva 100E, Amiko Mini HD SE, Amiko Alien2 Hyperion 5.1
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko Alien 2 vhodna verzia Enigma2

Příspěvek od peter54 »

Skoda znehodnotit dobry prijímač. Nechaj v nom spark a kup si na enigmu2 hardware k tomu urceny.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: Amiko Alien 2 vhodna verzia Enigma2

Příspěvek od logan »

Máš pravdu, Spark je dobrý, ale príliš pomalý pri prepínaní. Vždy keď prejdem z ATV 6.0 naň sa rýchlo vrátim späť. ATV ale používam skoro bez pluginov, maximálne tak dreamexplorer a cacheflush a fastscan. Odinštaloval som aj mediaplayer a iné nemecké pluginy. Prepínanie kanálov je skoro 2x rýchlejšie ako v Sparku.
jozef58
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 61
Registrován: 22.leden 2010 - 11:55

Re: Amiko Alien 2 vhodna verzia Enigma2

Příspěvek od jozef58 »

Download Link : https://www.mediafire.com/?dsxkyesg8flbal4 ked chces dobra enigmi2 nehladaj tu ale vylucne na arab strankach jednu tam mas poslanu vyskusaj
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Amiko Alien 2 vhodna verzia Enigma2

Příspěvek od peter54 »

Naco je ti dreamexplorer a fastscan?
Ja nazdielam disk do windows a explorujem.
Fastscan ti staci na hlavnom prijimaci a odtial klonujes nastavenia.
Naopak, ako prehravas nahravky?
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: Amiko Alien 2 vhodna verzia Enigma2

Příspěvek od logan »

peter54 píše:Naco je ti dreamexplorer a fastscan?
Ja nazdielam disk do windows a explorujem.
Fastscan ti staci na hlavnom prijimaci a odtial klonujes nastavenia.
Naopak, ako prehravas nahravky?
Dreamexplorerom prejdem do adresára Filmy na disku a spúšťam ktorý chcem. Prehrám samozrejme len tie, ktorých vie STB rozkódovať. Mám 1TB z polovice plný rôznych videí...
A fastscan? Keď je nejaká zmena, spustím za cca 12-20 sekúnd je nascenované do FAV Skylink a stade si už prenesiem nové resp. zmenené kanály do ďaľších svojich FAV skupín. Mám 10 LNB na T90-ke.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“