Amiko A4 -4K

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
heropepi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 25.prosinec 2008 - 14:46

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od heropepi »

Prosim Vas , cez jaky "ChannelEditor" sa da zbitocne kanaly(programy) vymazat ?
janko22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 24.říjen 2017 - 13:33

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od janko22 »

kasy píše:libco - Určitě máš pravdu, mělo by to jít řešit, je to asi softwarový problém. Aby toho nebylo málo, u všech tří boxů se vyskytuje ještě jeden "problém". Popíšu, třeba to s tím souvisí. Jde o autostart oscamu při bootování. Jak jsem již popsal, zapnu oscam (třeba i restartuju) a vypnu box, aby se nastavení uložilo. A opět - všechno funguje jak má, jak jsem psal, třeba týden i déle a najednou "šlus". Stejná situace. Oscam při bootování nenastartuje. Takže nezbývá, než ho spustit ručně, znovu uložit a "jede se dál", zase do příštího výpadku. Zkoušel jsem i různé aplikace (start manažery), ale nepochodil jsem. Jsou to aplikace primárně určené pro telefony, tak to přičítám tomu. Už jsem se s tím tak nějak smířil, ale opravdu jen "tak nějak". Proto můj dotaz tady. Je nepatrná naděje, že by to mohla vyřešit některá příští verze firmware, ale opravdu jen nepatrná.
Zdravim Kasy
ja len chcem povedat ze mam tiez tento isty problem a neviem kde je chyba.
tiez z casu nacas sa uplne zmaze konfiguracia oscamu, a taktiez ho musim obcas aj manualne nastartovat.
niekedy ide a sam sa nastartuje pri zapnuti Amika, ale niekedy nic, a musim manualne spustit.
ak sa ti nahodou podarilo nieco zistit alebo to nejak opravit, tak mi prosim ta daj vediet.
budem moc moc vdacny za akukolvek radu a pomoc.

JD
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

janko22 - Bohužel, zatím jsem nezjistil, jak to ovlivnit. Momentálně to asi 14 dní drží, kéž by to vydrželo. To už jsem se opravdu naštval a zkusil nastavit všechno znovu. Krátce popíšu. Vymazání konfig. souborů oscamu (F1), odinstalování oscamu, vypnutí Amika, odpojení od napájení (asi 1 min.). Zapnutí boxu, instalace oscamu, konfigurace přes webové rozhraní, uložení a okamžitý restart boxu. Potom jsem ještě zakázal DHCP server a nastavil pevnou IP. No prostě udělal jsem všechno, co mě napadlo, i to, co by s tím nemělo souviset (pevná IP). Od té doby to drží, ale nevěřím tomu. Pokaždé Amiko zapínám "se strachem". Kdybys na něco přišel, dej vědět.
Amiko A4 combo
janko22
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 24.říjen 2017 - 13:33

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od janko22 »

no jo :(
tak budem to dalej nejak skusat a uvidime ako to pojde, ale tiez vzdy so strachom pustam amiko a cakam ci pojde alebo nie.
urciteho casu oscam nabiehal sam, ale tearz uz nie. nevies nahodou poradit kde zapnut tuto autostart funkciu?
v oscame to asi nie je a je to vec android boxu, ale vobec netusim kde.
skusal som nejake autostart aplikacie ale to chvilu trvalo kym nabehlo, a potom aj tak obrazovka zostala len na oscame a nepreplo sa na TV, takze to tiez nemalo zmysel.
nuz, ak na nieco pridem tak sa urcite ozvem.

j
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

Autostart oscamu se zapíná u Androidu tak, že oscam spustíš, nebo třeba restartuješ a jakmile naběhne, restartuješ Amiko. Prostě vypnout a znovu zapnout, ale úplně vypnout, ne do standby. Tak funguje Android, jak jsem se dozvěděl na nějakém fóru. Ono to skutečně funguje, ale bohužel nevydrží. Po nějakém čase to musím dělat znovu. Momentálně, jak jsem psal, už to drží 14 dní, tak si držím palce, aby to vydrželo.
Amiko A4 combo
loop12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 17.červen 2007 - 19:22

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od loop12 »

No toto riesim aj ja uz som si myslel ze to robi len mne treb ist do more app najst oscam a restartovat ho rucne potom zase ide nejaky cas.
janulka25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.listopad 2017 - 12:08

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od janulka25 »

Ahojte.... Mám Amiko A4 K len 2 dni. Neviem ako nastaviť client server configuration keďže to tam nikde nevidím... Prosím o podrobný návod ako sa to dá spraviť... Ďakujem
loop12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 17.červen 2007 - 19:22

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od loop12 »

A mas tam oscam?
trtko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 27.květen 2009 - 21:33

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od trtko »

Ahojte.
Aj ja som siahol po tomto boxe v očakávaní pecky, no v mnohých smeroch ma sklamal. Ale je jedna vec, ktorá ma trápi zo všetkého najviac, a to že oscam ani z ďaleka nefunguje spoľahlivo. Najhoršie je, že takmer neustále má problém s dekódovaním programov , ktoré sú dostupné v ČR - Joj family HD, Prima HD, Nova HD... Na nelinuxových boxoch to ide normálne. Vyskúšal som rôzne verzie OScamu, no výsledok ten istý. V porovnaní s pomalým Alienom, je to ...... Máte podobné skúsenosti, alebo mám niekde chybu. ???
janulka25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.listopad 2017 - 12:08

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od janulka25 »

Hej uz mam... som nainstalovala... ale aj tak mi to nejde...
loop12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 17.červen 2007 - 19:22

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od loop12 »

Ked mas oscam nastavit na nom cccam alebo newcamd podla toho co bude pouzivat porty nastavit usera potom na druhom nastavit klienta a musi to ist
janulka25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.listopad 2017 - 12:08

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od janulka25 »

Uz to ide... dakujem...
Ako sa daju nastavit programy podla mojho zoznamu? Neviemt o tam nikde najst. Je tam len podla satelitov alebo TP alebo od A po Z.. Chcela by som si nastavit programy podla seba...
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od tras »

OK-> menu a viac vidíš->->->
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
henry33
Odborník
Odborník
Příspěvky: 363
Registrován: 09.březen 2010 - 20:08

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od henry33 »

Pri prepinani kanala na dalsi stava sa vam,ze zvuk aj obraz je spomaleny na par sekund?Da sa to upravit?
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

Ne, nedá se to upravit. Asi bude třeba se s tím smířit. Zpočátku jsem doufal, že to opraví některý z nových firmware, nestalo se. Ale na druhou stranu, není to nic, s čím by se nedalo žít.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.listopad 2022 - 16:32, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Amiko A4 combo
michalnet
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 15.březen 2013 - 16:32

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od michalnet »

chci se zeptat nedá se dát na sd kartu libreelec kodi a nějak nastavit že při startu vyberu bud satelit nebo kodi díky moc
Din0
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 04.červen 2013 - 18:54

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od Din0 »

Amiko funguje už cca půl roku bez problémů s osamění nemám zatím jediný problém. Jediná věc co mi vadí je nefunkční Plex.tv. Naběhne v pohodě ale nic neprehraje . Další věc je timeschift. Stará Aruba tam to člověk neřešil a jel pořád v pohodě, zde se HD pořady sekaji musí se to stále aktivovat no nic moc. Jinak A4 ok.
porast
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 08.leden 2010 - 14:24

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od porast »

Zdravim vsetkych. Planujem kupit tuto masinku a mam par otazok pre odbornikov. Da sa u nej vyuzit protokol cccam, camd357, newcamd525 a teda sledovat tv stanice cez "vychodnych susedov"?
Doteraz som totiz majitelom prijmaca ferguson ariva 200HD, ktory tuto feature podporuje no momentalne mam pristum k internetu len cez wifi a to ariva nezvlada... :(
porast
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 08.leden 2010 - 14:24

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od porast »

s amikom sa chcem pripojovat cez huawei e5577 4g router...
Uživatelský avatar
avatar99
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 23.září 2013 - 16:04

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od avatar99 »

porast píše:Zdravim vsetkych. Planujem kupit tuto masinku a mam par otazok pre odbornikov. Da sa u nej vyuzit protokol cccam, camd357, newcamd525 a teda sledovat tv stanice cez "vychodnych susedov"?
Doteraz som totiz majitelom prijmaca ferguson ariva 200HD, ktory tuto feature podporuje no momentalne mam pristum k internetu len cez wifi a to ariva nezvlada... :(
Jde nainstalovat oscam a tam - cccam, camd357, newcamd525 jedou
AmikoAlienTriplex/Amiko 8265+
AmikoAlien8900/Unibox 2/Opticum 9500/Optimum 800
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“