Amiko A4 -4K

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

Jak jsem psal výše, že nejde třídění programů - vyřešeno. Udělali jsme kompletní zálohu mašinky, na které to šlo a nahráli, opět komplet, na tu druhou. A ejhle, třídění funguje. Vysvětlit si to neumím, ale hlavně, že to chodí.

hurricane: Bydlíme v Mníšku, na Cukrák se dá říct vidíme (i když zrovna u nás to až tak neplatí), ale signál DVB-T je dostatečný, jde to dokonce i na pokojovou anténu. Tak ty tvoje problémy možná způsobuje kvalita signálu. Držím palce, aby to tak bylo. Jinak my přijímáme jen ty dvě běžné družice (23,5 a 19,2), proti tobě jsme břídilové. Ale víc ani nechceme, ono i takhle to zabere dost času.
Amiko A4 combo
hurricane

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hurricane »

Dobře, že se povedlo Kasy, díky za info, o tvojí poloze se mně může tady jenom zdát. Ale Votice mají spustit t2 už příští měsíc na K28, to tu hraje s anténou slušně, tak uvidím. Mě udivuje to, že po úplném vypnutí a znovu zapnutí se musí ten t2 tuner (nebo HEVC kodek) dlouhou dobu zahřívat nebo se v něčem hrabe. Po zapnutí ze Standby to jede hned! DVBt to nedělá to jede ihned v obou případech. Přikládám rovněž odkaz na Spark2 Player.
Používám jej jak na A3 tak na A4K. Chodí na satelit super tak jako RC i Air Player. Pozn.: jako důchodce mám na to čas, já se nedívám, já lovím.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.listopad 2022 - 16:25, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix LINK
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

Já to samozřejmě chápu, to lovení. Jinak jsem taky důchodce, dokonce bych řekl pokročilý, zasloužilý nebo tak něco. Hodně času ztrávím u PC, ten preferuju před televizí. Nutím mozek, aby makal. Jinak se Android na satelitním přijimači teprve učím, musím pomalu, hlava už není, co bývala. Naštěstí jsme na to dva, se zeťákem. Ten Spark2 Player, něco si o tom musím přečíst, zatím nevím, k čemu je to dobré. Jak říkám - úplná lama.
Amiko A4 combo
hurricane

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hurricane »

AirPlayer s DO (Spark2 Player) hledá nejen PiZZADOX007, ale i další, používá se k streamování z A4k (satelitu) do chytrého telefonu a nechá se rovněž z telefonu ovládat zpět přijímač, a další věci.
hurricane

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hurricane »

Dnešním dnem se beta verze 1.0.22 změnila na verzi stabilní. V beta verzi 1.0.23 se řeší problém s HDMI CEC, toto píší v Rumunsku: (Sa mai dam ceva din "casa" relativ la viitoare versiunea FW 1.0.23)
- HDMI CEC functional
- vom avea CrossEPG pentru o gramada de tari ... intre ele Romania si Ungaria !!!
hrosik01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 13.leden 2012 - 18:51

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hrosik01 »

jmx píše:Vie niekto ako nastaviť vypnutie prijimača napr. nahravam do 6:00 hod a o 6:02 chcem aby sa vypol prijimač pripadne prešiel do stand by režimu , v Amiku Alien 2 to bolo priamo menu zapnutie a vypnutie nastavenie datumu a času , nieje na to nejaky plugin appka dakujem ak vie niekto pomôcť , pripadne majitelia A3 ako to tam je.
Vcera som skusal nahravat. Nastavil som Timer na 0:00 až 6:00 Horror film a vypol som prijimač. Ráno bol vypnutý a 6 hodín záznamu nahratých.
hrosik01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 13.leden 2012 - 18:51

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hrosik01 »

jmx píše:Root v zaklade nema teraz som to schvalne testol , neviem či existuje root na A4 asi ano podľa mňa , ja osobne niesom zastancom rootu nemam dobre skusenosti z rootovaním hlavne na Mobiloch , nejdu korektne appky blbne to mrzne mobil nejdu appky Bank a podobne , ja osobne nepotrebujem z appiek nič čo by stalo za rootovanie.

V zaklade je už obchod Google Play a všetko okolo google apps , pre satelit stači zopar appiek ako mapr. IPTV :) ostatne je len ako bonus .

Je tam v zaklade KODI (mementalne som tam dal 17.1 verziu) multimedialne centrum čo viac treba čo nezvladne Android zvladne KODI :) tolko Add-ons tolko možnosti že ani času ani pamäti nieje kolko ich je :)

Ja som to bral aj preto že je tam "KODI" samotny multimedialny prehravač z KODI stojí okolo cca 50-100€ a tu maš v tej cene všetko SAT DVB-C DVB-T/ DVB-S/S2 android na bavkanie :) a multimedialny prehravač KODI k tomu , ma to čitačku na SD karty 2xUSB sice len 2.0 ale mne zatial stači jeden na Ext.HDD na nahravanie a v druhom mam pripojenu bezkablovu klavesnicu , funguje USB myška akakolvek , ževraj aj USB kamera na Skype mne sa nepodarilo moju asi 20 ročnu kameru nainštalovať :) ale mal s ňou problem aj Win10 :)

takže podla mna za tu cenu dobra hračka , šlape to , ide to svižne , nemrzne ,ma to DLNA Share , Integrovane WIFI, AirPlay, Time Shift, ma to 4K ako jeden z mala v tejto cenovej kategorii .
Ako si na tom s KODI 17.1 ? Funguje ako má? Mám v A4 Combo 16.1 a co sa týka DTS filmov tak zamrzne A4 úplne. Nutné odpojiť od zdroja
hrosik01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 13.leden 2012 - 18:51

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hrosik01 »

Ak updatnem firmware na 1.0.23, ktorý mi ponúka updater (mam momentálne 1.0.19) tak mi pôjde ďalej skylink?
Kde najdem verzie 1.0.20 1.0.22 ?
kasy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 20.duben 2017 - 16:00

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od kasy »

Mám 1.0.23 a žádný rozdíl jsem nepozoroval, Skylink jde normálně.
Amiko A4 combo
hrosik01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 13.leden 2012 - 18:51

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hrosik01 »

Kde stiahnem 1.0.17 popripade 1.0.19 mi bežal v pohode
1.0.23 vypadava zvuk a seka. Ďakujem za info
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.listopad 2022 - 16:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
hrosik01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 13.leden 2012 - 18:51

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hrosik01 »

3 dni trápenia je za mnou. Neustále sekanie, vypadávanie zvuku, (KODI) a taktiež satelit, A4-ka bola nestabilná, s prepojením na zosilovač Yamaha 5.1 výsledok prehrávaný 2.0 PCM zvuk. Odskúšané na 1.0.19 a 1.0.23 a KODI 16.1. a 17.1
Nastavenia boli 5.1 počet reproduktorov.


Nastavil som v KODI 2.0 počet reproduktorov
- povolene preposielanie signálu (zosilovač 5.1)
- vypnuté preposielnanie signálu (TV )
- prijímač s podporou pre Dolby Digital AC3 zapnuté
- Povoliť prekodovanie do dolby digital AC3 zapnuté

a odvtedy čuduj sa svete všetko ide ako má. NA YAMAHE prehráva zvuk 5.1 Dolby digital aj DTS. A4-ka stabilná neseká nemrzne. Všetko ide ako má. Možno to niekomu pomôže.

AMIKO A4 COMBO fw 1.0.23
Skylink Irdeto 01
KODI 17.1
Naposledy upravil(a) hrosik01 dne 21.květen 2017 - 9:29, celkem upraveno 1 x.
bnevolny
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 18.duben 2009 - 16:02
satelitni prijimac: UNI-BOX 9080

Amiko A4 -4K CEC

Příspěvek od bnevolny »

Tak som skúšal nastaviť CEC na A4 niekoľko dní bez úspechu. Vyskúšal som snáď všetko (reštarty a pod.) Včera mi opravovali elektriku a pritom vyhodili poistky v celom dome. Poistky nahodili, dokončili prácu. A odvtedy chodí CEC... možno to niekomu pomôže.
robertosem
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.srpen 2011 - 21:38

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od robertosem »

Dobrý deň

A4 neprehráva nahrávky z A3 ? Podarilo sa Vám niekomu vyriešiť tento problém ?
Uživatelský avatar
sakuso
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 108
Registrován: 08.květen 2010 - 9:40

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od sakuso »

zdravim ,chcem sa opytat,prehrava filmy z full hd rozlisenim, bez zaseku,myslim s kodi................dakujem...........
hrosik01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 13.leden 2012 - 18:51

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hrosik01 »

Ano. Prehrava. 720p 1080p
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 02.listopad 2022 - 16:26, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
LUBO79
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 26.prosinec 2011 - 13:53
satelitni prijimac: VU + UNO,Amiko A 4

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od LUBO79 »

U mna aktualizacia ide len keď sa na napojím na hotspot cez telefón ,cez router nenájde žiadny nový soft...
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od tras »

Ľudia kde má A4 zložku picon? To čo sa nainštaluje z netu je celkom otras, rád by som to zmenil.
Nahrávky z A3 prehráva bez problémov cez Record.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
Din0
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 04.červen 2013 - 18:54

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od Din0 »

Zdravím,
mám Amiko cca týden, vše funguje bez problémů, DVB-T2 jsem zatim nezkoušel.
Zkouším rozhodit na Amiku PLEX , ale jaksi se nedaří, nainstaluje se, ale nemůžu se přihlásit na účet, stále mi píše , že používám trial verzi, která je omezená 1 min přehrávání. Používám PLEX na všech zařízeních doma, zde se mi nedaří.
Díky
hurricane

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od hurricane »

Zdravím,
mám problémy s DVBT2 tunerem, stanice vysílající v HEVC sekají a zamrzávají. Přijímám ve středočeském kraji Cukrák a nyní také Votice. Mám rovněž Amiko mini combo Extra a nemám s ním na DVBT2/HEVC nejmenší potíže, takže anténní problémy jsou tímto vyloučeny.
Mohl by se někdo z Vás podělit o své zkušenosti s DVBT2 anténím příjmem?
Ještě pro doplnění informace, prvních cca 25 min. po zapnutí na DVBT2 je obraz nepoužitelný, přístroj zamrzá. S časem po ohřevu hardware se to lepší, ale není stále úplně dobré. Rád bych slyšel jak to běží u tebe DinO. Pokud vypínám pouze do pohotovostního režimu (standby), tak se to rozběhne po několika přepnutích. PLEX nemám ještě vyzkoušený.
Díky za odpověď
pavelB
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 04.červen 2017 - 11:33

Re: Amiko A4 -4K

Příspěvek od pavelB »

Aku intenzitu signálu vs kvality máte na Thor 5/6/7? Mne neviem prečo ale ukazuje podozrivú nízku hodnotu signálu 65-70. Nemalo by to byt viac? Snažím sa nastaviť parabolu ale je to 0b. Kábel je ok s konektormi. Vďaka
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“