Poprosím o radu v zdielaní

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

tolyaasch
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.leden 2011 - 8:33

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od tolyaasch »

Ďakujem. Ako som spomínal niekde je kábel a niekde nie je. Samozrejme server pôjde do routra káblom a kde sa bude dať (kde je natiahnutý utp) tam to pôjde káblom, ale sú asi 2 miestnosti kde utp nie je tam to musí ísť wifinou.

@hlustvisihak: v popise na ellano.sk je "WiFi zabudované (Wifi dongle nájdete v súvisiacich produktoch)" - mne z tohto vychádza to že ten dongle tam musím dokúpiť - či?
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od hlustvisihak »

nečetl jsem popis ale NEMUSÍŠ

s označením "WIFI " je zabudované a chodí dobře .

ale pozor IMPULSE WIFI NEMÁ ETH konector tudíž kabel nepřipojíš
tolyaasch
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.leden 2011 - 8:33

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od tolyaasch »

hlustvisihak píše:nečetl jsem popis ale NEMUSÍŠ

s označením "WIFI " je zabudované a chodí dobře .

ale pozor IMPULSE WIFI NEMÁ ETH konector tudíž kabel nepřipojíš
ahha, takže musím to skombinovať s niečím iným. tam kde pôjde kábel môžem použiť micro hd se?
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od hlustvisihak »

jo jo na kabel můžeš dát Mikro
tolyaasch
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.leden 2011 - 8:33

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od tolyaasch »

hlustvisihak píše:jo jo na kabel můžeš dát Mikro
Super. A podľa Vás si mám trúfnuť na tú F3-ku? Lebo tam cena je v celku zaujímavá.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od peter54 »

Neboj sa formulera. Nekupuj prednastaveny.

Začni tym, ze si stiahneš firmware tuto https://openpli.org/download/formuler/ Das na fat32 usb kluc a zapnes prijimac. Pritom podrzis tlacitko na boku prijimaca a nahra sa ti system z usb do prijímača. Po reboote sa ta prijimac popyta co ako chces ako napríklad vyber jazyka a podobne. Az sa spýta ci chceš oscam, daj ano ak chceš rozbehat kartu okrem m7. Settingy nahras fastscanom ked si das z plugin menu tento nainstalovat. Potom si daj e-channelizer na editovanie. K prijimacu sa da prihlásiť telnetom alebo cez ftp s uzivatelom root bez hesla. Ostatne uz snad najdes na forach, toto je len uplny zaklad.

Dalsiu cestu si musis najst sam, tam doporucujem oscam wiki http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en
Ak by si mal problem s nastavenim, rad pomozem. Ak nevies co je telnet a ip adresa tak si f3 radsej nekupuj. :-)
Ak vies nastavit share medzi amikami a mas chut na nieco nove, si vhodny kandidat na f3.
Kontakt v profile cez www.
tolyaasch
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.leden 2011 - 8:33

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od tolyaasch »

peter54 píše:Neboj sa formulera. Nekupuj prednastaveny.

Začni tym, ze si stiahneš firmware tuto https://openpli.org/download/formuler/ Das na fat32 usb kluc a zapnes prijimac. Pritom podrzis tlacitko na boku prijimaca a nahra sa ti system z usb do prijímača. Po reboote sa ta prijimac popyta co ako chces ako napríklad vyber jazyka a podobne. Az sa spýta ci chceš oscam, daj ano ak chceš rozbehat kartu okrem m7. Settingy nahras fastscanom ked si das z plugin menu tento nainstalovat. Potom si daj e-channelizer na editovanie. K prijimacu sa da prihlásiť telnetom alebo cez ftp s uzivatelom root bez hesla. Ostatne uz snad najdes na forach, toto je len uplny zaklad.

Dalsiu cestu si musis najst sam, tam doporucujem oscam wiki http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en
Ak by si mal problem s nastavenim, rad pomozem. Ak nevies co je telnet a ip adresa tak si f3 radsej nekupuj. :-)
Ak vies nastavit share medzi amikami a mas chut na nieco nove, si vhodny kandidat na f3.
:D este ten telnet by aj siel len toho linuxu som sa zlakol, nie som s nim kamarat :)
Blbá otázka: co je m7? Ide mi o zdielanie upc karty. Tie amiká pobezia bez problémov s oscam zdielaním?
Doteraz som pouzíval iba newcamd a cccam zdielanie (az kým sa mi staré alma prijímace nepovadili s amikom :D)
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od decik »

tolyaasch píše:
decik píše:Formuler F3 :-)
Spolupracuje s amiko micro hd se alebo impulse?
ďakujem.
Ano, Formuler F3 jako server (oscam), amiko jako klient (cccam, newcamd) :-)
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od Spencer »

Tolyaasch, ak máš voľný čas, chceš sa baviť a učiť, za chrbtom ti nesedí nasratá manželka (čo sa v tom furt vŕtaš ?), tak si kúp aj nenastavený - nie je to veda.
Ak si zakúpiš nastaveným , môžeš sa hrať skúšať a keď pochopíš o čom to je tak môžeš veselo flešovať,... . Už nebudeš v takom strese, ako keď kúpiš nenastavený.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od peter54 »

M7 je karta od skylinku, ktora v uni citacke nepojde a nepojde. Upc je bezproblémová. Unix nemusíš vedieť. Ak sa orientujes vo Windows vsetko sa da spraviť z pc.
Nenastaveny ma vyhodu, ze nemas posvätnú úctu pred settingmi co prisli v krabici. Daju ti tam doscam a ten je fajn nahradit oscamom. Nastavia ti kanaly a ty si ich nastavis fastscanom rovnako dobre. A daju ti tam pár pluginov, ktoré nepotrebujes a môžeš si ich eventuálne ľahko nahodiť ked zistíš naco su. Openpli je idealny linux pre začiatok lebo obsahuje softcam feed a tym zmaknes vsetko cez menu. Reshare na amika si musis spraviť aj tak sam.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
vlado222
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 126
Registrován: 20.prosinec 2016 - 6:32

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od vlado222 »

@toly:
karta Štandard HD M7 v prevedení Irdeto je určená výhradne do prijímačov/CAM modulov s dekodérom Irdeto a certifikáciou Skylink READY.
takže teba sa to zrejme netýka :roll:
VU+ SOLO 4K, VTI 14.0.3, FHD Glass 17, OSCam r11570,
VU+ UNO 4K SE, VTI 14.0.5, FHD Glass 17, OSCam r11570,
Formuler 4 Turbo, 2x AB Cryptobox 650HD,

Maximum E85 multifocus, 28,2°E _ 23,5°E _ 19,2°E _ 13°E _ 4,9°E _ 0,8°W
tolyaasch
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.leden 2011 - 8:33

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od tolyaasch »

Každému ďakujem, trošku som dopletený z tých informácií. Verdikt je (a prosím upravte ma ak sa mýlim):
- kúpim od ellana predprogramovanú F3
- + nejaké 4-5 amiká podľa toho či to má byť wifi alebo kábel (Impulse a Mikro)

Takto predprogramované len dám do siete, ponastavujem lan a napr. newcamd alebo cccam zdielanie a pofičí to....
Či???
Prepáčte že som taký nechápavý ale radšej to riešim takto dopredu s odborníkmi ako keď sa s tým mám potom trápiť live u niekoho kto bude na mna zazerať :)
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od dlhe_pole »

s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou ti pisem ze to sam nerozbehas a ze tu este bude slzave udolie a spustu zbytocnych threadov. vsetko je tu popisane x-krat.. takze pred kupou doporucujem sa samovzdelavat
tolyaasch
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.leden 2011 - 8:33

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od tolyaasch »

dlhe_pole píše:s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou ti pisem ze to sam nerozbehas a ze tu este bude slzave udolie a spustu zbytocnych threadov. vsetko je tu popisane x-krat.. takze pred kupou doporucujem sa samovzdelavat
Úprimnosť sa cení. Takže radšej mám ísť do riešenia Amiko server amiko klient?
hiero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.prosinec 2007 - 12:50

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od hiero »

oscam je oscam ale mozes....ale mozes aj trosku citat popripade poprosit o pomoc s configom oscamu a budes mat zarucenu stabilitu a ostatne vyhody....
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od decik »

tolyaasch píše:
dlhe_pole píše:s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou ti pisem ze to sam nerozbehas a ze tu este bude slzave udolie a spustu zbytocnych threadov. vsetko je tu popisane x-krat.. takze pred kupou doporucujem sa samovzdelavat
Úprimnosť sa cení. Takže radšej mám ísť do riešenia Amiko server amiko klient?
To není řešení... To je útěk "ze cviciště"... :D
Naposledy upravil(a) decik dne 24.leden 2017 - 20:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od peter54 »

Dlhe pole neber vazne. Zabava sa strasenim tych co ho este nepoznajú. Neboj a nepocuvaj ho.
Amiko ako server sice ide ale obcas to kockuje, s oscamom sa to neda porovnat. Mozem ti poslať hotove konfiguraky na oscam z mojho f3. Zdielam na 2 opticumy a jeden amiko, tak by ti to mohlo presne sadnúť.
Kontakt v profile cez www.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od peter54 »

dlhe_pole píše:s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou ti pisem ze to sam nerozbehas a ze tu este bude slzave udolie a spustu zbytocnych threadov. vsetko je tu popisane x-krat.. takze pred kupou doporucujem sa samovzdelavat
On mu chudak tolyaasch za tuto porciu zlomyselnosti este aj poďakoval.
Kontakt v profile cez www.
tolyaasch
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.leden 2011 - 8:33

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od tolyaasch »

peter54 píše:
dlhe_pole píše:s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou ti pisem ze to sam nerozbehas a ze tu este bude slzave udolie a spustu zbytocnych threadov. vsetko je tu popisane x-krat.. takze pred kupou doporucujem sa samovzdelavat
On mu chudak tolyaasch za tuto porciu zlomyselnosti este aj poďakoval.
Iba bol úprimný :D
Nevadí mi to, v tomto prípade sa nachádzam iba asi krok vpred od štandardného BFU :) a tí tu predpokladám
spôsobujú nespočetné množstvo nepríjemností. Viem to, prispievam na iné fóra vo vlastnom fachu a častokrát
ma už nebaví omielať stále to isté dookola :)

Je to možno trochu proti pravidlám že stokrát popísanú tému rozoberám, ale pravda je taká že hlavne bez skúseností,
tu nachádzam ukrutné množstvo častokrát protichodných informácií v ktorých sa je pre bežného užívateľa problém zorientovať. Preto sa snažím klásť blbé ale konkrétne otázky :)
tolyaasch
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 02.leden 2011 - 8:33

Re: Poprosím o radu v zdielaní

Příspěvek od tolyaasch »

a pravdu povediac nezlakol som sa pána z pustého poľa :D do Lipian občas chodím ale ďalej velmi nie, je to krásna časť slovenska :D

čo ma tak trošku "vyľakalo" bolo toto: http://www.streamboard.tv/wiki/OSCam/en ... oscam.conf

Trochu som sa tam začítal a je tam pekných pár parametrovacích príkazov.
Takže keď mi to kamoš finančne odklepne, pôjdem do tej F3-ky lebo akokoľvek počítam má 5 televízorov v dome
čo štandardným zdielaním nepôjde. Ako ho poznám on stb vypínať nebude ako je rok dlhý, takže request-i budú
bežať 0-24 :) a nechcem počúvať frflanie o tom ako mu to mrzne :D
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“