AMIKO HD 8150

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od mmiriboy »

stoprvni píše:Dobrý den, chtěl bych Vás znovu požádat o radu. Mám tohle Amiko a v něm kartu od freesat. Preladili ale některé programy (trávil channel, nať geo...) jak preladim na nové frekvence? V nastavení konkrétního programu si v menu najdu frekvence, které jsou původní (travel Ch. například) a když zadám ručně nové frekvence, dole na ukazateli úrovně a kvality signálu vidím že přístroj něco našel. Jen nevím jak nové nastavení uložit. Můžete mi poradit? Děkuji a omlouvám se, určitě to je triviální problém
Triviálny problém, triviálna rada:
Keďže nie si si istý uložením TP atď, čo takto dať ručné ladenie zo zapnutým sieťovým vyhľadávaním? Stb si v tomto režime vyhľadávania automaticky do svojej databázy TP pridá všetky nové, či upraví parametre zmenených TP!!! A taktiež premenuje programy na aktuálny názov, ak došlo k nejakej zmene a novo-naladené programy pridá do existujúceho zoznamu programov! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
stoprvni
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 23.srpen 2015 - 8:58

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od stoprvni »

Reakce na maiden:Zas až tak moc blbý nejsem (aspon doufám :D). Mám nastavené oblíbené programy. Ty jsem si zálohoval na flashku. Potom jsem přes fastscan našel všechny programy, včetně nových frekvencí těch které nešli. Jenže když chci zpátky seznam oblíbených programu, který si nactu z flashku, obnoví se asi zpátky i staré frekvence. Tak jsem doufal že je nějak naladit i jednotlivý program, ne jen všechny najednou.

Díky mmiriboy, jdu zkoušet
viking0
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 12.leden 2016 - 11:00

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od viking0 »

čau, po zakoupení amiko hd8150 jsem naladil programy, ale nešlo youtube, tak jsem se rozhodl pro aktualizaci firmware..
teď mi to nenačte kartu (skylink irdeto) ale ani USB disk(při odpojování se ukáže, že byl odpojen, ale používat nejde.(vůbec nejde otevřít záložka media)). Zkusil jsem vrátit zpět tovární nastavení, ale to vrátí jenom nastavení po poslední aktualizaci.. Domnívám se, že někde nastala chyba, ale nevím, jak tam nahodit zpět ten správný soft, když jsem to předtím dělal přes flash disk, který teď nejde. Youtube jde, ale aktualizace přes amiko servery nejdou( ani přes lan ftp).
Co teď? zakoupit rs232 nebo reklamace ? (rs232 nemám)
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od revis »

Do prijimaca je potrebne nahrat neof. sw , inak je citacka Conax a to ti kartu neprecita.
drazad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 09.listopad 2009 - 10:32

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od drazad »

V některých obchodech je nabízen HD-8150 a v některých SHD-8150. Chci se zeptat jestli je v tom nějaký rozdíl nebo to je špatně popsané? Na všech fotografiích je pouze HD-8150. Co znamená označení CXE? A ještě jaký to má S/PDIF, digitální nebo koaxiální? Viděl jsem fotky s obojím. Děkuji za vysvětlení
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od ulmus »

SPDIF je len digital. Rozdiel je len v tom ci sa prepojenie riesi pomocou optickeho alebo koaxialneho kabla.
Co tak si to trochu nastudovat. Dnes je uz na internete kopec informacii ako v cestine tak aj v slovencine.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od efendy55 »

hehe , ja len doplním ,kto nevie čítať tak odporúčam použiť youtube :good: tam nájdeš všetky bazmeky ako sa nastavujú aj fleshujú . :Yahoo!: =D> a kto už ani to nepochopí tak nech to zanesie borcovi ktorí to vie . :ROFL: to by ste neverili kolko som sa ja naučil s toho youtube o satelitoch ,kde čo a ako nastaviť ...... :smoke:
Všetko 4K
drazad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 09.listopad 2009 - 10:32

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od drazad »

Jasně, špatně jsem to napsal. S/PDIF to má koaxiální nebo optický? A je tedy rozdíl mezi těmi dvěmi přijímači nebo to je ten samý jen špatně popsaný? třeba tyto dva odkazy http://www.videotech.cz/amiko-shd-8150-cxe-p95966/ http://www.qamo.cz/amiko-hd-8150-full-hd-cx-eth/ v jednom SHD v druhem HD jeden s optikou a druhy s koaxem
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od marecek29 »

Ten disk mas zformatovanej na FAT32 ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
ulmus
Odborník
Odborník
Příspěvky: 323
Registrován: 06.prosinec 2009 - 20:41
Bydliště: Doma

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od ulmus »

No evidentne pokial tam tie obrazky ku danym typom sedia, rozdiel medzi nimi bude. Ale najlepsie by ti to mal vediet upresnit, ten kto to predava....
Avsak, lepsie je v pripade spdif volba s optikou.
Coax moze zanasat do retazca zemnu slucku a potom sa lahko moze stat,ze sa dakto opyta "preco mi to brumi"
Naposledy upravil(a) ulmus dne 12.leden 2016 - 14:48, celkem upraveno 1 x.

Vlastním:
GigaBlue HD x1
VU+ Zero
Mám v opatere:
AB Cryptobox 600 HD
drazad
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 41
Registrován: 09.listopad 2009 - 10:32

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od drazad »

Hlavně mě jde o to jestli je rozdíl mezi těmito typy ohledně firmware. Potřebuji aby tam šlo share. Na netu jsem nasel mcas jen pro HD-8150 tak aby to bylo stejné. Na fotkách přijímače zepředu je zatím všude vidět jen také HD-8150 tak si myslím že to je stejné, jen to špatně popisují ale chci mít jistotu abych se pak nedivil.
viking0
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 12.leden 2016 - 11:00

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od viking0 »

ještě k té mé otázce, flash disk jsem zkoušel jak fat32, tak i ntsf, ale po update nejdou.(předtím ntsf šlo bez problému)
Ještě si myslím, že těsně po update to šlo, ale po tom, co jsem dal bezpečně odebrat USB, již usb připojit nelze, ani žádná jiná fleshka. není někde skryté nastavení pro automatický, nebo manuální "mount"?
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od efendy55 »

ak ti to pomôže tak v sobotu som bol u jedného zúfalca presne tento typ 8150 inštalovať kúpil ho na bazoši už s patch softom nainštalovaním . tak som mu ho len nastavil na jeho oscam server a funguje bezvadne a samozrejme bez problémov číta aj kartu a čo som si všimol tak je tam mcas soft . :good: ale kvalita obrazu zodpovedá cene...... :o :cry:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Stosun
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 21.červen 2011 - 17:21
satelitni prijimac: Vu+Uno 4k
Kontaktovat uživatele:

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od Stosun »

Mam tento satelit a na stránkách výrobce je jen jedna verze žádné dvě.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od efendy55 »

prečo hladáš na stránkach výrobcu ??? [-X [-o<
http://sat-support.tv/?a=downloads&dir=152
sori ,tak si to potom nevšímaj ,ale možno to niekomu pomôže . :poklona:
Naposledy upravil(a) efendy55 dne 12.leden 2016 - 18:49, celkem upraveno 1 x.
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Stosun
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 21.červen 2011 - 17:21
satelitni prijimac: Vu+Uno 4k
Kontaktovat uživatele:

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od Stosun »

efendy55 píše:prečo hladáš na stránkach výrobcu ??? [-X [-o<
http://sat-support.tv/?a=downloads&dir=152

myslel jsem verze stb ne fw.
albert2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 22.srpen 2008 - 21:16

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od albert2 »

Dobry vecer.
Nasiel som zapojenie na 2x Amiko hd 8150 cez lan po 4zilovom kabli. Chcel by som sa opytat, ci by to slo aj z viacerimi primacmi po lan cez 4zilovy kabel. Dakujem za odpoved.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od marecek29 »

Jo,kdyz tam das switch.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od marecek29 »

viking0 píše:ještě k té mé otázce, flash disk jsem zkoušel jak fat32, tak i ntsf, ale po update nejdou.(předtím ntsf šlo bez problému)
Ještě si myslím, že těsně po update to šlo, ale po tom, co jsem dal bezpečně odebrat USB, již usb připojit nelze, ani žádná jiná fleshka. není někde skryté nastavení pro automatický, nebo manuální "mount"?
Sem vcera jedno preflasovaval a NTSF me neslo.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
viking0
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 12.leden 2016 - 11:00

Re: AMIKO HD 8150

Příspěvek od viking0 »

zakoupil jsem křížený seriový kabel, ale nedaří se mi ho připojit, problém bude asi už v pc, nevím jak to nastavit :/
ve správci zařízení nevidím položku seriový port, jenom komunikační port(com1), je to ono? popř. jak ho nastavit ?

mám to asi takhle:
bity za sekundu:9600
datové bity:8
parita: žádná
stop-bity:1
řízení toku:žádné

nevím, jestli chyba může být i v loaderu?, jaký používáte?
děkuji, už si tím nevím rady..
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“