AMIKO ALIEN 2

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
nostromo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 20.prosinec 2007 - 2:35

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od nostromo »

Diky. Poslal jsem SZ a jestli to dame dohromady,tady uz jen napisu přesný postup...

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
L0th4r
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 10.listopad 2013 - 17:18

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od L0th4r »

nostromo píše:Diky. Poslal jsem SZ a jestli to dame dohromady,tady uz jen napisu přesný postup...

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
U kazde enigmy je to podobne, jsou tady vsude navody, jen je potreba hledat.
Napisu presny navod na hyperion.
1. V googlu zadat "archiv czsk" (prvni odkaz) https://github.com/mx3L/archivczsk/releases
2. u verze 0.72-beta.8 je pekny navod
3. kliknu a stahnu (nainstalovat subssupport)
4. Po stahnuti nakopirovat napr. total commanderem pres ftp do pristroje (Amika) do slozky TMP
5. Po nakopirovani na DO (dalkovy ovladac) modry tl.home,pluginy,addons,ipk menu,install (nainstaluje se subssupport)
6. Zpet na stranku v prohlizeci a najit aktualni funkcni verzi (ted 0.73) stáhnout enigma2-plugin-extensions-archivczsk_0.73-20160821_all.ipk
7. Opakovat stejný postup jak v bode 5.
8. Restart
9. V hlavnim menu budes mit prehravani CZ/Sk archivu

Snad Ti to pomuze... :)
video: PANASONIC TX-P65ST50, MEDE8ER MED600 X3D/WP, VU+ Uno 4k VTI 13.0.9
audio: Ceeroy 8090, h/k hkts 60, Marantz 2220b, h/k 171, Pioneer n-50
L0th4r
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 10.listopad 2013 - 17:18

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od L0th4r »

K archivu czsk se zeptam hlavne sosac, ma nekdo problem se zvukem? Hlasy jsou potichu, zesilim tedy zvuk, ale naopak efekty a hudba jsou strasne nahlas, takze drzim prst na hlasitosti a musim porad korigovat...
video: PANASONIC TX-P65ST50, MEDE8ER MED600 X3D/WP, VU+ Uno 4k VTI 13.0.9
audio: Ceeroy 8090, h/k hkts 60, Marantz 2220b, h/k 171, Pioneer n-50
nostromo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 20.prosinec 2007 - 2:35

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od nostromo »

Napis jaky konkrétní film, zkusím.
Jo a díky tvému navodu jsem Sosáč rozjel. Díky moc

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
L0th4r
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 36
Registrován: 10.listopad 2013 - 17:18

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od L0th4r »

Dela to u vseho, filmu i serialu.
Dale bych chtel poradit, zda lze u openatv nekde ve softcamu aktivovat Mapping CA1 to CA0. U hyperiona to jde...Chtel jsem prejit na openatv a nejde mi sdileni,ve webif vse ok i nabiha, ale podle me se to chova, jak u hyperiona nez dam enabled mapping CA1 to CA0.
video: PANASONIC TX-P65ST50, MEDE8ER MED600 X3D/WP, VU+ Uno 4k VTI 13.0.9
audio: Ceeroy 8090, h/k hkts 60, Marantz 2220b, h/k 171, Pioneer n-50
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

fitor píše:@ vinov
tady http://ho12.sweb.cz/Picon_radio_SL.rar máš picon pro ČRo.
Je to pro Skylink, tak si je přejmenuj.

Diky moc, fitor, nejaky tyden jsem tu na foru nebyl, takze jsem tohle nasel az ted, moc se me hodi :good:

Tady je par obrazku meho nastaveni OpenATV vcetne ukazky piconu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vaskos »

sorry ak sa to niekde preberalo : mam aliena 2 (dual tuner) a openATV 5.3 s oscamom 9963 (default z feedu). Normalne pozeranie z karty je OK, no ked dam jeden program nahravat a prepnem na iny kanal (TP), tak na druhom kanale mam len tmu. Oba tunere su nakonfigurovane OK samozrejme, teda mam pocit ze nieco nemam dobre v oscame. Nestretol sa niekto s tym ?
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Pr0metheUs »

No, mas velmi stary oscam. Zacal by som tymto smerom.
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vaskos »

moja chyba : zistil som problem koaxiala , resp. pripojky do druheho tunera. Nemal signal , preto problem. Vsetko je uz OK , dik
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
fanatix
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 110
Registrován: 09.říjen 2008 - 15:10

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od fanatix »

Po inštalácii PKT Hyperion 5.5 pre Amiko Alien 2 mi nefunguje stream cez OpenWebif a ani cez Dreamdroid pre Android zariadenia. V Hyperione 5.1 mi v oboch fungovalo bez problémov. Registruje aj niekto iný tieto nedostatky, prípadne máte riešenie tohto problému?

Riešenie: Problém bol v novom OpenWebif použitom v Hyperione 5.5. Stačilo z Hyperionu 5.1 skopírovať celý adresár /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/OpenWebif a skopírovať ho do Hyperiona 5.5.
Naposledy upravil(a) fanatix dne 29.leden 2017 - 10:33, celkem upraveno 2 x.
Illusion M2S, Showbox S300 Platrinum, Opticum 4050CX, Ferguson Ariva 100, Ferguson Ariva 100E, Amiko Mini HD SE, Amiko Alien2 Hyperion 5.1
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

n/t
lubosbrod
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 11.červenec 2010 - 9:59
satelitni prijimac: Golden M.Unibox 9080
Bydliště: Havlíčkův Brod Vysočany
Kontaktovat uživatele:

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od lubosbrod »

Pánové děkuji předem za odpověd. Vlastním Golden Media Spark Triplex .Kterou Enigmu nainstalovat? Nemohl by někdo dát na uložto svoji nastavenou zálohu?Nebo jsem blb a už tam něco je?chtěl bych aby uměla HBB.Děkuji.
Golden Media Unibox 9080 softwer 1.5.12. Lemontre originál- nebo 1.4.34 sp .Parabola 110cm .Motor Digipower.Konvertor Golden Interstár.Golden Media Unibox Triplex. Enigma Open Pli ARP.
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Mozna by sis mel nejprve zjistit, jestli je Amiko Alien2 (tohle vlakno je pro tento prijimac) s tim tvym GM prjimacem kompatibilni 1:1

Me se to napriklad nezda, proc jinak by vyvojari Enigmy meli pro tyto ruzne prijimace zvlastni vydani, napriklad OpenATV tady
http://images.mynonpublic.com/openatv/c ... arktriplex
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vaskos »

Ahoj

Rozbehal som oscam na aliene 2, no pozorujem problem s nahravanim a sledovanim ineho kanalu. Chvilu idu oba kanale naraz, no po case jeden kanal prestane dekodovat = kanal zakodovany. Raz to spravi na tuneri ktory nahrava , inokedy na tom ktory prave sledujem [nieje to problem konkretneho tunera]. V oscam logu nieje ziadna chyba , len vidim ze requesty idu zrazu len z jedneho tunera -> druhy tuner akoby "ohluchol". Ked prepnem vypadnuty kanal na iny, zas to ide nejaky cas.

Skusal som rozne nastavenia boxtype (dreambox,ipbox) v dvbapi, oscam 11x,10x,9x no robi to vsade. Maturoval som ciastocne uspesne aj s mgcamd v kombinácií s oscamom [vypnute dvbapi], no zda sa ze mgcamd nevie dekodovat naraz dva kanale (jeden ok).

Mam poslednu verziu sparku - enigma sa mi moc neosvedcila. Nerobi to ale vzdy ( niekedy bez problému nahrávam a pozerám iny kanal aj viac hodin), inokedy to po 10min ohluchne. Nieje to teda spolahlive a ked nahravam a pozeram zaroven, vzdy je to vec nahody ci mi nahra cely program, alebo mi nahra 2 hodiny tmy.

Vidim to na problem DVBAPI , resp. mojho nastavenia DVBAPI oscamu.

Otazky do plena:
- mate podobne skúsenosti s podobnym "dual decode" problemom ?
- moze niekto pastnut tu svoje funkcne nastavenia DVBAPI [dual tuner] ?
- neviete poradit co este skusit? Existuje moznost prevadzkovat nejako mgcamd s dual tunerom ?
- na sparku existuje CCAM plugin - vie tento dual decode ?

Dakujem za Vas cas a postrehy. :thankyou:
Naposledy upravil(a) vaskos dne 07.únor 2017 - 13:07, celkem upraveno 4 x.
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Pr0metheUs »

vinov píše:Mozna by sis mel nejprve zjistit, jestli je Amiko Alien2 (tohle vlakno je pro tento prijimac) s tim tvym GM prjimacem kompatibilni 1:1

Me se to napriklad nezda, proc jinak by vyvojari Enigmy meli pro tyto ruzne prijimace zvlastni vydani, napriklad OpenATV tady
http://images.mynonpublic.com/openatv/c ... arktriplex
Amiko Alien 2 su vsetky tieto prijimace:
ST7162
GM One
GM Triplex
Sogno

Kedze ma Triplex, je to to iste a moze to tam bez obav nahrat.
lubosbrod
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: 11.červenec 2010 - 9:59
satelitni prijimac: Golden M.Unibox 9080
Bydliště: Havlíčkův Brod Vysočany
Kontaktovat uživatele:

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od lubosbrod »

Já to vim akorát se to ta enigma hlásí Amiko Alien na přijimači Golden media. Která ta enigma je vybavenější ? Kdysi jsem stáhl z uložto Open PLI ARP.Byla krásně nastavená hned to bylo funkční . Akorát se musel znovu naistalovat internet a souřadnice na motor. Tunery běžely hned. Žádné složité nastavování tunerů při instalaci Enigmy.U Golden Media 9080 šla stahnout záloha a bylo nastaveno.Dotaz ten Hyperion na této stránce kousek víš je na uložto...ten je něčí kopie nastavení tzv záloha nastavení ?To by byla paráda .Ono při čisté instalaci je hned ze začátku dost chytáků při konfiguraci těch tunerů.Díky za odpověd a děkuji.
Golden Media Unibox 9080 softwer 1.5.12. Lemontre originál- nebo 1.4.34 sp .Parabola 110cm .Motor Digipower.Konvertor Golden Interstár.Golden Media Unibox Triplex. Enigma Open Pli ARP.
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Pr0metheUs »

No, musis tam hlavne rozbehat oscam, nastavit tuner a oskenovat druzicu (v pripade Skylinku staci cez Fastscan).
dernick
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.duben 2009 - 9:47

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od dernick »

vaskos píše:Ahoj

Rozbehal som oscam na aliene 2, no pozorujem problem s nahravanim a sledovanim ineho kanalu. Chvilu idu oba kanale naraz, no po case jeden kanal prestane dekodovat = kanal zakodovany. Raz to spravi na tuneri ktory nahrava , inokedy na tom ktory prave sledujem [nieje to problem konkretneho tunera]. V oscam logu nieje ziadna chyba , len vidim ze requesty idu zrazu len z jedneho tunera -> druhy tuner akoby "ohluchol". Ked prepnem vypadnuty kanal na iny, zas to ide nejaky cas.

Skusal som rozne nastavenia boxtype (dreambox,ipbox) v dvbapi, oscam 11x,10x,9x no robi to vsade. Maturoval som ciastocne uspesne aj s mgcamd v kombinácií s oscamom [vypnute dvbapi], no zda sa ze mgcamd nevie dekodovat naraz dva kanale (jeden ok).

Mam poslednu verziu sparku - enigma sa mi moc neosvedcila. Nerobi to ale vzdy ( niekedy bez problému nahrávam a pozerám iny kanal aj viac hodin), inokedy to po 10min ohluchne. Nieje to teda spolahlive a ked nahravam a pozeram zaroven, vzdy je to vec nahody ci mi nahra cely program, alebo mi nahra 2 hodiny tmy.

Vidim to na problem DVBAPI , resp. mojho nastavenia DVBAPI oscamu.

Otazky do plena:
- mate podobne skúsenosti s podobnym "dual decode" problemom ?
- moze niekto pastnut tu svoje funkcne nastavenia DVBAPI [dual tuner] ?
- neviete poradit co este skusit? Existuje moznost prevadzkovat nejako mgcamd s dual tunerom ?
- na sparku existuje CCAM plugin - vie tento dual decode ?

Dakujem za Vas cas a postrehy. :thankyou:
ahoj,u me to byl casty problem a po case jsem zjistil,ze problem byl v pripojeni, tedy ve spicce zacala byt odezva delsi, kolem 150 ms a v ten okamzik zacal problem,proste nestihalo pripojeni, presel jsme od O2 k mistnimu poskytovateli pres wifi, odezva 9ms a vse ok, uplne bez problemu
jinak mi funguje jak mgcamd a i cccam,pouzivam oscam_ymod 18.64 pro procesory sh4,je jedno na jakem boxu,proste ymod je podle me nejstabilnejsi..
Naposledy upravil(a) dernick dne 13.únor 2017 - 18:45, celkem upraveno 1 x.
dernick
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.duben 2009 - 9:47

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od dernick »

ahoj, necha se sehnat na hyperion 5.x plugin autotimer?
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vaskos »

dernick píše:
vaskos píše:Ahoj

Rozbehal som oscam na aliene 2, no pozorujem problem s nahravanim a sledovanim ineho kanalu. Chvilu idu oba kanale naraz, no po case jeden kanal prestane dekodovat = kanal zakodovany. Raz to spravi na tuneri ktory nahrava , inokedy na tom ktory prave sledujem [nieje to problem konkretneho tunera]. V oscam logu nieje ziadna chyba , len vidim ze requesty idu zrazu len z jedneho tunera -> druhy tuner akoby "ohluchol". Ked prepnem vypadnuty kanal na iny, zas to ide nejaky cas.

Skusal som rozne nastavenia boxtype (dreambox,ipbox) v dvbapi, oscam 11x,10x,9x no robi to vsade. Maturoval som ciastocne uspesne aj s mgcamd v kombinácií s oscamom [vypnute dvbapi], no zda sa ze mgcamd nevie dekodovat naraz dva kanale (jeden ok).

Mam poslednu verziu sparku - enigma sa mi moc neosvedcila. Nerobi to ale vzdy ( niekedy bez problému nahrávam a pozerám iny kanal aj viac hodin), inokedy to po 10min ohluchne. Nieje to teda spolahlive a ked nahravam a pozeram zaroven, vzdy je to vec nahody ci mi nahra cely program, alebo mi nahra 2 hodiny tmy.

Vidim to na problem DVBAPI , resp. mojho nastavenia DVBAPI oscamu.

Otazky do plena:
- mate podobne skúsenosti s podobnym "dual decode" problemom ?
- moze niekto pastnut tu svoje funkcne nastavenia DVBAPI [dual tuner] ?
- neviete poradit co este skusit? Existuje moznost prevadzkovat nejako mgcamd s dual tunerom ?
- na sparku existuje CCAM plugin - vie tento dual decode ?

Dakujem za Vas cas a postrehy. :thankyou:
ahoj,u me to byl casty problem a po case jsem zjistil,ze problem byl v pripojeni, tedy ve spicce zacala byt odezva delsi, kolem 150 ms a v ten okamzik zacal problem,proste nestihalo pripojeni, presel jsme od O2 k mistnimu poskytovateli pres wifi, odezva 9ms a vse ok, uplne bez problemu
jinak mi funguje jak mgcamd a i cccam,pouzivam oscam_ymod 18.64 pro procesory sh4,je jedno na jakem boxu,proste ymod je podle me nejstabilnejsi..
Dik , myslim ze problem bude niekde inde ako v odovzve, nakolko rec je o dekodovani s karty. Dik vsak za typ ohladom oscam_ymod 18.64 , vyskusam.
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“