ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Labutko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 12.únor 2008 - 20:17

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Labutko »

Práve som ho dobalil a vraciam tam, odkiaľ došiel. A neostáva mi nič iné, len sa poobzerať po niečom novom.
Mira.cz
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 02.září 2007 - 15:09
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Mira.cz »

MULTIFEED 13E - 19,2E- 23,5E-28,2E ----server on ubuntu-13.04-server-i386-Argolis SmarGo SmartReader Plus, přijímač: Vu Zero-OpenPli 4, Vu Zero 4k - Vti ,Axas His 4K Combo-openATV
Labutko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 12.únor 2008 - 20:17

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Labutko »

Tvoj návod som samozrejme neobišiel, postupoval som aj podľa neho. Po zapnutí prijímača / v zadu / so súčastným stláčaním ESC na klávesnici PC 8 riadkov bolo rovnakých ako v Tvojom návode a potom vypísalo akýsi galimatiáž, ktorému som vôbec nerozumel, len som tam narátal 3-krát error /tomu som aspoň porozumel/ :). Vyskúšal som to 4 krát, stále to isté, tak som to radšej zabalil.
Podľa OP e schopu ho môžem do 14 dní od zakúpenia vrátiť...dnes odišiel.
fikocx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 05.prosinec 2011 - 17:50

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od fikocx »

Ahoj mám takový problém,delší dobu jsem používal PKT GOLDEN MEDIA E2 HYPERION V2 IMAGE ale v poslední době začal zamrzat,tak jsem instaloval novou verzi V3,V4 POTOM V5 nakonec open ATV i ViX4SH4 ale problém je že se všechny verze samy pořád restartují.už nevím co s tím poradí někdo díky.
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Pr0metheUs »

HW problem, otvor a vizualne skontroluj kondenzatory na zdrojovej casti.
fikocx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 05.prosinec 2011 - 17:50

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od fikocx »

Pr0metheUs píše:HW problem, otvor a vizualne skontroluj kondenzatory na zdrojovej casti.
Rozebráno nic jsem nezjistil,nic nafouknutého ani opáleného tak nevím,akorát po znovu připojeni to už dělá i ve sparku předtím spark jel, tak nevím.asi půjde do kytek :(
Uživatelský avatar
Pr0metheUs
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 197
Registrován: 27.prosinec 2008 - 18:34

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Pr0metheUs »

Potom to uz asi chudak nerozchodi...
Uživatelský avatar
Milan_F
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 12.únor 2012 - 15:33
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Milan_F »

A co elektrolyty na základní desce? Jsou tam další DC/DC měniče. Chce to změřit ESR. Vizuálně se pozná leda tak kulový...
fikocx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 05.prosinec 2011 - 17:50

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od fikocx »

Už to fičí,bylo to na základní desce celkem 6 kondiku jeden úplně mrtvý. :Yahoo!:
Uživatelský avatar
Milan_F
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 12.únor 2012 - 15:33
Bydliště: nedaleko Humpolce

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Milan_F »

Pro zajímavost: jak je přijímač starej a cos tam dal (výrobce, typová řada)?
Uživatelský avatar
Zifin
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 20.prosinec 2007 - 16:54
satelitni prijimac: A-Z
Bydliště: JESENIKY

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Zifin »

Používám PKT SVN-3072 HYPERION v4.5 Image v AMIKU SHD 8900 ALIEN,ale nemůžu najít teletext.Promačkal jsem vše na ovladači,ale nic tam není.Otázka je jestli v té enigmě ten txt je,jestli je tak kde.dík
(otac.45°E-30°W),ARIVA 200HD,
midamida
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 07.únor 2010 - 12:46

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od midamida »

Zifin píše:Používám PKT SVN-3072 HYPERION v4.5 Image v AMIKU SHD 8900 ALIEN,ale nemůžu najít teletext.Promačkal jsem vše na ovladači,ale nic tam není.Otázka je jestli v té enigmě ten txt je,jestli je tak kde.dík
Skús dlho podržať červené tlačítko (audio). Ja som si to takto nastavil v spolupráci s pluginom CoolTV guide (v jeho nastaveniach som si nastavil teletext na dlhé podržanie červeného tlačítka)
VU+SOLO 4K Open ATV 6.4 FLASH a 4 image v multiboot na USB-testy
Golden Media Triplex DualBoot SW 1.2.80/Open ATV 6.2
ARIVA 200 SW 2.18B8p
Skylink ICE
Uživatelský avatar
Zifin
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 20.prosinec 2007 - 16:54
satelitni prijimac: A-Z
Bydliště: JESENIKY

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Zifin »

V tom pluginu CoolTV guide žádné nastavení teletext nemám,plugin mám V7.3.0.
(otac.45°E-30°W),ARIVA 200HD,
midamida
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 07.únor 2010 - 12:46

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od midamida »

Zifin píše:V tom pluginu CoolTV guide žádné nastavení teletext nemám,plugin mám V7.3.0.
prepáč tam sa nastavuje iná operácia

dávam dva obrázky:
1. obr. Menu/systém/upraviť-2. položka
2. obr. Blue panel(modré tl.)/KeyMapper-2. požka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+SOLO 4K Open ATV 6.4 FLASH a 4 image v multiboot na USB-testy
Golden Media Triplex DualBoot SW 1.2.80/Open ATV 6.2
ARIVA 200 SW 2.18B8p
Skylink ICE
Uživatelský avatar
Zifin
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 20.prosinec 2007 - 16:54
satelitni prijimac: A-Z
Bydliště: JESENIKY

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od Zifin »

Kdo si to má všechno pamatovat,dík.
(otac.45°E-30°W),ARIVA 200HD,
sendox84
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 23.květen 2011 - 20:20

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od sendox84 »

zdravim,
trapim sa uz nejaky cas pripojit HDD ntfs do enigmi2 (HDMU - amiko 8900) problem nieje s pripojenim skor s tym aby sa dalo zapisovat na disk ( v enigme Openatv Hyperion, openpli to ide) HDDmount disk pekne pripoji cez usb 2TB HDD - da sa citat ale nejde zapis - predpokladam ze problem bude len s tym pluginom HDDmount
mate niekto nejaky napad?
fikocx
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 62
Registrován: 05.prosinec 2011 - 17:50

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od fikocx »

Skin metropolis HD.
Byl jsem nucen dát novou instalaci image,tak jsem šel do PKT Hyperion 5.4 GM a skin metropolis hd,ele v přehrávači se mi nezobrazuje rychlost přetáčeni,nevíte jestli to jde nějak nastavit??.
Default skin to zobrazuje normálně.díky.
bojga
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.duben 2009 - 22:34

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od bojga »

mzahalka píše:
bobr327 píše:jede to tak jak si psal,a ještě jeden problémek,a to,vytvořil jsem si v oblíbených skupinu skylink a upc,poskládal jsem si to nakonec ručně,ale na displey se mi zobrazují čísla předvoleb,jak to bylo asi naladěno,když to dám napřklad podle poskytovatele tak to ukazuje název,dá se to nějak ovlivnit,anebo aby tam moje skupina byla aspon od 1- po 110?dík
Nevím, co ti nejde v dreamboxeditu. Je to super program a v STB nic nemusíš nastavovat. Instaluj si v PC Dreamboxedit 5.0.2.0. Připoj si jej k stb a nahraj si do něj naladěné programy. Novou oblíbenou skupinu si vytvoříš tak, že najedeš do pravého sloupce, -pravé tlačítko myši-nová skupina. Poté do ní natáhneš pomocí myši vybrané programy - do slopupce detaily uživatelského přehledu a pomocí myši si je seřadíš, jak potřebuješ. Až to budeš mít, tak to přehraješ do PC a samozřejmě si to také uložíš v PC. Je to pochopitelné? Nedělej z komára velblouda, něco si tady přečti a budeš in.
Nechápu proč bobra327 osočuješ? Já ho chápu moc dobře. Pokud vytvoříš v slavném Dreamboxeditu novou favoritní skupinu bude v ní vždy prvnímu kanálu v adresáři přiřazeno číslo následující po čísle kanálu posledního v adresáři favoritní skupiny vytvořené předešle tzn. pokud bude mít poslední kanál v první favoritní skupině číslo 256 v druhé favoritní skupině bude mít první kanál číslo 257. Takže pokud si přepneš STB na sledování druhé favoritní skupiny kde budeš mít třeba skupinu svých oblíbených kanálů (třeba hudebních nebo o přírodě) musíš si kvůli tomu aby jsi si mohl přepnout kanály pomocí numerické klávesnice pamatovat čísla kanálů od 257 atd.. Takže z tohoto pohledu je slavný Dreamboxedit nedomyšlený.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od liquere »

Skuste si na boxe povolit alternativne cislovanie, malo by to cislovat kazdy fav zoznam od 1 ......... je jedno co to ukazuje v dreamedite .....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
bojga
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.duben 2009 - 22:34

Re: ENIGMA 2 / AMIKO SHD 8900 ALIEN+ARGUS PINGULUS+GM990

Příspěvek od bojga »

liquere píše:Skuste si na boxe povolit alternativne cislovanie, malo by to cislovat kazdy fav zoznam od 1 ......... je jedno co to ukazuje v dreamedite .....
Mám VU+SOLO4K prošel jsem podrobně celé menu ale volbu alternativne cislovanie jsem nenašel. Pouze volbu "Povolit zobrazení číslování kanálů".To za prvé, a za druhé pokud DreamboxEdit neumí sám vytvořit setting tak aby v každé sadě favoritních programů byly kanály číslovány od jedničky tak to se na mě nezlobte ale podle mě je to šmejd a ne super program jak se zde s oblibou deklaruje. Měl jsem starší typy set top boxů a toto uspořádání programů ve favoritních sadách zde bylo samozřejmostí.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“