PRÍMAČE vs.CSL-SKY-UPC IRDT.(ICE) a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVENIE

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
gyulesz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 19.červenec 2010 - 22:28

Re: Opti-Agr-Open STB vs.CS-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od gyulesz »

Ahoj. Neviete čím to môže byť, že v Opticum 7001 CX na novej karte UPC mi asi tak po mesiaci nejdu niektoré programy. Na obrazovku nič nevypisuje je len tma????
VU+ ZERO 4K - Openpli 8.3, VU+ SOLO SE V2 - Openpli 7.3, Octagon SF8008 mini combo - OpenATV 6.4.
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Opti-Agr-Open STB vs.CS-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pistok153 »

gyulesz píše:Ahoj. Neviete čím to môže byť, že v Opticum 7001 CX na novej karte UPC mi asi tak po mesiaci nejdu niektoré programy. Na obrazovku nič nevypisuje je len tma????
Aký FW máš vtom STB :?: ono ťažko povedať niektoré kanáli presúvali ,niektoré už nejdu ,skorej tam nič nehrá ,lebo by to niečo vypisovalo.
Opítaj sa skorej tu :arrow: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 2&start=40 :book:
Pišťok
miki78
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 22.červenec 2010 - 18:33

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od miki78 »

vlastním OPTICUM 8000 2CICX doposud mám kartu starou cslink roční ,uvažuji o koupě nove cslink-irdeto čte tenhle přístroj tyhle karty je nějakej soft kterej naleju a jeto ? (u novějších OPTICUM koukám ,že to jde o tomhle modelu nikde zmínka)
díky za rady
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od MarekMM »

Nepíšeš akú ročnú cslink kartu máš ... a ani aký zámer máš ... 8)
...typnem si - sleduješ základnú ponuku...
...tak doporučujem doplatiť a máš trvalú kartu ...
...a riešiť problém irdeto cslink, až vtedy keď to bude naozaj problém...


PS: ...neuviedol si aký soft tam máš.
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
Uživatelský avatar
gyulesz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 19.červenec 2010 - 22:28

Re: Opti-Agr-Open STB vs.CS-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od gyulesz »

pistok153 píše:
gyulesz píše:Ahoj. Neviete čím to môže byť, že v Opticum 7001 CX na novej karte UPC mi asi tak po mesiaci nejdu niektoré programy. Na obrazovku nič nevypisuje je len tma????
Aký FW máš vtom STB :?: ono ťažko povedať niektoré kanáli presúvali ,niektoré už nejdu ,skorej tam nič nehrá ,lebo by to niečo vypisovalo.
Opítaj sa skorej tu :arrow: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 2&start=40 :book:
Ahoj. Tak FW je 2.4.64 a vypisovalo predsa len (nieje je to u mňa ale u kamoša) program kódovaný. Požiadali sme UPC o reštart karty a teraz to ide. V menu som pozrel a je tam obdobie pri zápisoch 22.08. - 01.09.2011. Tak uvidíme, či to pôjde aj po tomto dátume. V menu u tohoto FW nie je položka EMM Mesage.
VU+ ZERO 4K - Openpli 8.3, VU+ SOLO SE V2 - Openpli 7.3, Octagon SF8008 mini combo - OpenATV 6.4.
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pistok153 »

TO: gyulesz
Bohužiaľ Nepôjde. :!:
Musíš prehrať FW.
gyulesz píše: V menu u tohoto FW nie je položka EMM Message.
,ANO to nieje ,a nemajú to bohužiaľ ani novšie ,ale nahraj tam FW globo_5119_cool_emu_2.4.74 ,stým šľape zatiaľ OK aj čisté IRDT ,toť ja som tu položku na tej karte aktivoval v inom STB.

UPC(ICE)-SKYLINK(ICE) Opticum 7xxxCX, 4xxxTSCX a 4050CX.
P8070486.JPG
P8070487.JPG
P8070488.JPG
Upc nemá čistú IRDT je to 0D97 CRW ,a stímto FW ti to musí ísť ,ty tam máš strašne starí FW.
:arrow: Skylink ICE tuto položku v CRW mode neobsahuje tiež ,takže isto ju nebude obsahovať ani UPC ICE ,tá položka sa objaví iba pri čistej IRDT karte ,v STB ktorí má už prispôsobený FW ,pokiaľ som neprehral FW do tej 9500HD atd. STB :arrow: tá položka tam tiež Nebola.

PS: Toť čakám iba kedy sa pri tích FW zmení dátum z 2010 na 2011.

:arrow: :arrow: :arrow: Karta sa mu hlási ako CRW nie :?: :?: :?:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) pistok153 dne 08.srpen 2012 - 21:38, celkem upraveno 5 x.
Pišťok
Uživatelský avatar
gyulesz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 19.červenec 2010 - 22:28

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od gyulesz »

:arrow: :arrow: :arrow: Karta sa mu hlási ako CRW nie :?: :?: :?:[/quote]

Ano karta sa mu hlásí ako CRW. Je čudné alebo ja tomu nerozumiem, že keĎ reštartnú kartu tak zápisy prejdú???
VU+ ZERO 4K - Openpli 8.3, VU+ SOLO SE V2 - Openpli 7.3, Octagon SF8008 mini combo - OpenATV 6.4.
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pistok153 »

ANO ,lebo momentálne FW nevie spracovať vysoký počet EMM ,ktoré chodia na tieto ICE alebo ,IRDT karty a on keď spraví Reautorizáciu ,tak tie EMM chodia pomenej.
Ked aktualizuješ FW už by tie EMM malo STB v Pohode prečítať.

PS: Oni nereštartnu kartu ,oni len pošlú Reautorizačné zápisy v menšom počte napr-2 alebo 3 EMM za Sekundu.
Napr. Skylink raz testoval ,že niektoré UNI STB nezvládne viac ako 5 EMM za Sekundu ,ale Opticum to zvládal ,ale nezvládali to ani niektoré Origoš CRW Dekodéry.

Na tieto karty chodia zápisi každy deň z mesačnou platnosťou ,na normálne staré CRW väčšinou raz za 3 mesiace.
Naposledy upravil(a) pistok153 dne 24.srpen 2011 - 12:49, celkem upraveno 1 x.
Pišťok
Uživatelský avatar
gyulesz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 19.červenec 2010 - 22:28

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od gyulesz »

pistok153 píše:ANO ,lebo momentálne FW nevie spracovať vysoký počet EMM ,ktoré chodia na tieto ICE alebo ,IRDT karty a on keď spraví Reautorizáciu ,tak tie EMM chodia pomenej.
Ked aktualizuješ FW už by tie EMM malo STB v Pohode prečítať.

PS: Oni nereštartnu kartu ,oni len pošlú Reautorizačné zápisy v menšom počte napr-2 alebo 3 EMM za Sekundu.
Napr. Skylink raz testoval ,že niektoré UNI STB nezvládne viac ako 5 EMM za Sekundu ,ale Opticum to zvládal ,ale nezvládali to ani niektoré Origoš CRW Dekodéry.
Díky. Ešte otázočka. Malo by ísť aj zdieľanie homesharing s druhým opticumom.
VU+ ZERO 4K - Openpli 8.3, VU+ SOLO SE V2 - Openpli 7.3, Octagon SF8008 mini combo - OpenATV 6.4.
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pistok153 »

Ak do obidvoch 7001 CX STB nahráš tento FW čo som ti písal ,vypneš CARD INFO ,.......IDE ,ovšem závisí aj na karte či nemá aktivovany SurfLock ,u UPC neviem jak to je.
Skrátka do obidvoch STB prehraj tento FW a Skus.
:arrow: globo_5119_cool_emu_2.4.74. 8)
PS: aký máš ten druhí Opticum. :?:
Ak máš Server 7001CX tak don nahraj tento FW ,a napíš mi aky máš ten druhy STB ,ak tiež 7001CX ,tak tiež don nahraj tento FW ,ak nie tak mi napíš aký máš ten druhy STB.
Naposledy upravil(a) pistok153 dne 27.srpen 2011 - 23:13, celkem upraveno 1 x.
Pišťok
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pistok153 »

miki78 píše:vlastním OPTICUM 8000 2CICX doposud mám kartu starou cslink roční ,uvažuji o koupě nove cslink-irdeto čte tenhle přístroj tyhle karty je nějakej soft kterej naleju a jeto ? (u novějších OPTICUM koukám ,že to jde o tomhle modelu nikde zmínka)
díky za rady
No podla dátumu FW čo je na stránke ,by to IRDT v tomto STB isť mohlo.
:arrow: http://www.ijachouf.com/sat/globo/opticum8000/ :oops: toť 2011 tam je ,takže FW bolo aktualizované.
Len tam je veľa premenných ,bud bude CA info obsahovať to čo má ,alebo bude treba IRDT kartu naštartovať v STB čo tieto položky v CA menu Obsahuje ,lebo toť treba na karte povoliť EMM ,viz. obrázky v téme na strane 1.
Jedine ,ak by si si kúpil IRDT Ročnu CSlink a Otestoval to z novím FW ,alebo nahral nové FW a zbehol niekam z STB do SAT predajne ,kde máju Testovacie Karty ,aby ti to otestovali či ju načíta.
A ak ju načíta ,tak už doriešiť iba to CA menu a položky EMM čo sú na karte.
Pišťok
Uživatelský avatar
Hypnos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 17.duben 2007 - 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od Hypnos »

Ahoj, mam 3x amiko 8000 pres lanku a switch, karta skylink ICE a pres Homecamd me po vypnuti a zapnuti klienta nekdy neskoci obraz na klinetovi. Zkousel jsem ruzne FW 1.1.75 (kdysi to makalo OK bez chyby) a ted jsem zkousel 1.3.46 a chova se to stejne. Pokud prijimac napojim na newcamd protokol, je vse OK. Nekdy se stane, ze pokud dam u klienta v nastaveni restart serveru, tak se nekdy neprihlasi.

PS: Pripadne pokud jsem tema spatne zaridil upravte ci premistete.
Muzete poradit?

Dekuji
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pistok153 »

Ja som došiel zase na to ,že u CSlink sa okolo 15.00 asi aktualizujú KEY ,lebo okolo tohoto času mi vypadne KL ,ak zapnem SR a načíta zápisy do Sekundy to naskočí ,potom ho dám zas do Standby ,tak všetko Fachá OK ,len niekedy ten KEY zmenia asi aj v Noci ,alebo nad ránom ,ale to som už neodsledoval ,lebo vždy zaspím a Obraz zvykne ráno tak rozmazane Stáť na KL ,po zapnutí SR znova všetko OK ,do sekundy.
PS: Myslel som ,že to bude Elektro inštaláciou ,ale vypadá to tak že nie. :twisted:
Pišťok
miki78
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 22.červenec 2010 - 18:33

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od miki78 »

pistok153 píše:
miki78 píše:vlastním OPTICUM 8000 2CICX doposud mám kartu starou cslink roční ,uvažuji o koupě nove cslink-irdeto čte tenhle přístroj tyhle karty je nějakej soft kterej naleju a jeto ? (u novějších OPTICUM koukám ,že to jde o tomhle modelu nikde zmínka)
díky za rady
No podla dátumu FW čo je na stránke ,by to IRDT v tomto STB isť mohlo.
:arrow: http://www.ijachouf.com/sat/globo/opticum8000/ :oops: toť 2011 tam je ,takže FW bolo aktualizované.
Len tam je veľa premenných ,bud bude CA info obsahovať to čo má ,alebo bude treba IRDT kartu naštartovať v STB čo tieto položky v CA menu Obsahuje ,lebo toť treba na karte povoliť EMM ,viz. obrázky v téme na strane 1.
Jedine ,ak by si si kúpil IRDT Ročnu CSlink a Otestoval to z novím FW ,alebo nahral nové FW a zbehol niekam z STB do SAT predajne ,kde máju Testovacie Karty ,aby ti to otestovali či ju načíta.
A ak ju načíta ,tak už doriešiť iba to CA menu a položky EMM čo sú na karte.
Dík za radu koukal jsem a jsem ztoho paf ,už i kabel jsem si koupil hold bojim bojim ,snad to zkusím jak najdu chvilku zatím je sat nefunkční koukám dvb-t ,spřijímačem jsem naprosto spokojen proto se jej nehodlám zbavovat a nějaké HD mě nebere (není čas) :good:
Uživatelský avatar
JaRoY
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 03.květen 2008 - 10:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od JaRoY »

funguje na tych opticumoch alebo Amikoch ten bloker?
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pistok153 »

JaRoY píše:funguje na tych opticumoch alebo Amikoch ten bloker?
Ako Hodinky :D ,toť ale Len na tie Prichádzajúce EMM ,tie mazacie isto Prelezú ,toť no neskušal som to Dlhšie než dva Dni ,toť som nechel Experimentovať a dotiahnuť Kartu k Zdochnuťiu ,tá položka Je na Karte ,toť neobsahuje ju FW ,u ICE v CRW Mode ,ani čistej CRW toť toto niet ,ovšem musíš mať správne FW ,aby si tuto položku v CA menu Videl ,podla mňa je to skor Ochrana karty ,aby tu kartu nešlo spustiť v UNI STB ,toť ale som zistil že aj pri CAM module sa to neaktivuje vždy automaticky ,toť CSlink to skúšal v CAMoch z Určitým FW ,toť to aj niekde popísal... akú verziu FW do akého CAM treba.
Pišťok
davidxman
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 17.srpen 2009 - 12:20

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od davidxman »

Ahoj,
mám problém, provedl jsem výměnu karty za CS-link Irdeto a od 1.10. mi nejdou programy z balíku Total, ikdyž jsou po kontrole na webu aktivní do 19.9.2012, mám přijímač Opticum 4100, mám ještě jeden přijímač Opticum 9600 HD a tam nejdou programy žádné, krom CT24. v 9600 mám software 3.37 a v menu mám Smart karta - CA zpráva - vypnout.
Ještě doplním - jedná se o kartu v akci výměna za skylink, takže roční karta ale s balíkem Total na rok zdarma.
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pistok153 »

TO: davidxman

Musiš vo Svojom STB vidieť v CA menu ,príslušné Položky ,ako sú na prvej stránke z OPTICA ,toť sú totožné pri správnom FW u Agrusa ,Optica a Amica. :arrow: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=344058#p344058

Ak tie Položky nevidiš ,je to tam po obrázkoch ,na čo klikniť ,tak nemáš správne FW ,na toto potrebuješ FW z Patshom teda PS.

Optikum 4100 ,nemá FW ktoré vidí tieto položky ,ovšem na prvej strane je napísané ,jak to spustiť a z akým FW to potom beží OK. :arrow: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=349762#p349762

PS: Ak v 9600 tieto položky niesu ,musíš nájsť PS FW a ak sa ti nezobrazia ani tam ,tak musíš už len postupovať ,ako pri Opticu 4100 ,Toť ten Link.
Ja 9600 nemám nikde a ani ho už viac nechcem ...... toť mam svoje vyhrady k tomuto STB.
Pišťok
Uživatelský avatar
pistok153
Odborník
Odborník
Příspěvky: 348
Registrován: 12.březen 2010 - 19:10
satelitni prijimac: 3x Opticum 9500HD Plus

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pistok153 »

Taká Novinka z 9500HD.

Iba dodám ,že po aktivovaný xxx je to v INFO na STR 1 ,ide aj vo FW 1.2.53 ,toť dobré pre KL.

PS: Zaujímavá vec je ,že CSLink IRDT Premium Card ,nejde ani naštartovať bez správneho FW :!: teda :arrow: FW PS 1.2.63 a dalej ju ani nechce čítať 9500HD z FW PS 1.2.53 ](*,) ,ovšem Klasická IRDT CSlink , naskočila aj z FW PS 1.2.53 bez problému.


U CSLink Premium Card ,sa dá normálne používať na KL STB z FW PS 1.2.53 ,ako aj z CRW ,ovšem odozva je niekedy trošku dlhšia ,ale OK :arrow: EMM odošle a zdá sa že korektne ,ale SR musí mať FW PS 1.2.63.

:arrow: Toť s toho mi vyplýva asi To ,že u CSlink IRDT Premium Card je asi novší systém IRDT CAS 3 ,ktorí sa stále upgraduje lebo ináč si to neviem vysvetliť ,ani iné veci čo sa deju u KL o ktorých som už písal vyššie ,čo sa mi deju v určití rovnaký čas okolo 15.00 alebo niekedy nadránom ,ak je Server v Standby.
Ovšem teraz som do KL skúsil 1.2.53 a zdá sa mi ,že to EMM ,tam nejak Odošle cez RS do SR ,aj ak je ten SR v Standby ,ovšem 100% to nieje ,tak uvidím po dlhšom skúšaní ,ako sa to bude správať.
Pišťok
pevy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 14.září 2008 - 22:45
satelitni prijimac: Ariva 200 HD (23E,19E,13E a 1W

Re: Opticum-atd. STB vs.CSL-SKY IRDT.a EMM ZÁPISY+CA-NASTAVE

Příspěvek od pevy »

Pánové, řeším roční CSlink kartu (Irdeto) s Totalem. Bez potíží jsem ji rozjel ne Amiku 7900. Poté byla chvíli v nečinnosti, potom v Opticum 4100 TSCXE (bez problémů chodila). Nyní jsem po víkendu zjistil, že chodí pouze FTV programy (neplacené + Universal ch.), ostatní placené programy KO. Na základě postřehů zde z diskuze jsem kartu vložil opět do Amika (v nastavení karty jsem zvolil MESAGE EMM na Enabled), ale karta přesto odmítá poslušnost. Nechal jsem to zatím běžet na ČT1, ale moc nevěřím, že to pomůže....
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“