Optibox Anaconda

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
Herkules
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 14.srpen 2008 - 18:47

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Herkules »

Mal som v ňom aj to. Výsledok rovnaký. Žiadny signál. Zrejme naozaj odišiel tuner.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 19.únor 2022 - 10:57, celkem upraveno 2 x.
Důvod: fix QUOTE
Octagon SF8008(oscam11704)
Iqon Force1 (Doscam v0,25)

Optibox Anaconda HD (l6.27, 2.12.15, oscam 5554)

Cryptobox 500HD
Skylink ICE, Skylink Irdeto, RTVS, motor SG2100 usals
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od havana »

:( Tak si nevím rady a pomoci s tímto přijimačem. Než do do něj vložím, jako poslední možnost PKT Hyperion v5.4 , zkouším všemožná a plugíny, ale celkem s problémama.
Celkem v pohodě zkousne FW HDbox 9105 v. 2.11.72, v. 2.12.15, v.2.12.18 a v.2.12.31, ale má jeden velký problém - pokud se pokusí seřadit seznam kanálu, tak položka "přesunout" svítí zeleně a nelze ji zvolit...
Vyzkoušel jsem i FW Openbox S6 v.2.12.18, tam je možnost seřazovat programy zcela v pořádku, jen se musím smířit s absencí češtiny, a z nějakého neznámého důvodu dost často se přijímač blokne a na displeji svítí jen loader "L 2.60" a je třeba vyp/zap zadním vypínačem....

Nevíte někdo , kde je chyba, případně nedáte mi někdo solidní FW, pokud možno s češtinou, a příslušnými plugíny (bohužel vím, že ne všechny plugíny určené jsou kompaktibolní se všema FW) - potřebuju mgcamd ...

Do toho Hyperionu se mi moc nechce :oops:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od ctiforum »

@havano, nechaj si tam firmware HD boxu 9105ky. A presun kanalov si povol v menu. Uz to bolo rozoberane x krat. Je to tam "zasite" pod polozkou v zmysle: "povolit zoradenie kanalov podla operatora" . Uz si to nepamatam presne.
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od havana »

Jestli to bylo řešeno x-krát, tak se omlouvám - já to na těch 160 stránkách nenašel....
Ale bohužel jsem ani nenašel v menu tu položku "seřazení seznamu kanálů podle operátoraů - prostě to tam nikkde není.
FW HD Box v. 2.12.31
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od ctiforum »

Móóóc sle hladala, šlověk šeská:http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?t=56359 :P
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od havana »

:) Opravdu moooc sle hledál... jen jsem v rychlosti prošel asi 30 stran v tématu Anaconda a tam nic nebylo. Teď už opraveno podle odkazu - tam bych to teda nehledal.
Ale stejně sviňa hadovitá stále blbne - po pár minutách blik, obraz zhasne a na displej se ukáže L 6.20.... Ale teď už podezírám kondíky ve zdroji..

Edit: A na to nejdůležitější jsem , hlava dubová, skoro zapomněl - opravdu moc děkuju. Tento problém bych asi neodhalil..
Naposledy upravil(a) havana dne 20.prosinec 2018 - 15:36, celkem upraveno 1 x.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od ctiforum »

Tak to je najlepsie asi uz vymenit vsetky kundiky(nie len v zdroji) :-) Ved tie prijimace su uz dost stari dedkovia, tam to chce generalku.....
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od havana »

o příspěvek výše jsem doplnil poděkování.
Smazal jsem všechny nepotřebné pluginy (stačí mi mgcamd, a zachoval jsem HDF-Flasher) a zatím drží (nezakřiknout) Pokud by potřeboval opravu, tak asi půjde stařec z domu a koupí něco novějšího na aukro (je to k tv do kuchyně).
Je zajímavé, že starší bratříček tohoto stroje - medvídek optibox koala pracuje u švagra stále spolehlivě, jen tento had má každý rok n+ějaký problém. :)
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od havana »

ctiforum píše:Tak to je najlepsie asi uz vymenit vsetky kundiky(nie len v zdroji) :-) Ved tie prijimace su uz dost stari dedkovia, tam to chce generalku.....
Tak asi opravdu odcházejí kondíky. Vyzkoušel jsem nakonec téměř všechny dostupné FW, včetně dnes už prakticky historických originál FW anaconda z roku 2012, všechny jsem zprovoznil a fungovaly, ale po zahřátí prostě najednou blik a buď obrazovka zhasne úplně a na dysplaji svítí loader (u starého FW anaconda L 6.26 jinak L 2.60 ), nebo se zobrazí jen podivná mřížkovaná plocha... Pokaždé pomůže až vypnutí zadním vypínačem. Ještě přemýšlím, že tam skutečně nahodím na zkoušku i ten Hyperion, ale počítám, že to bude zbytečná robota, a bude stejně muset buď do opravny, nebo do sběrného dvora.

Vzhledem k trochu už zadrhávajícím DO, to vidím spíše na SD.
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od decik »

Narychlo se to dá řešit volně položeným ventilátorem tak 12cm z PC zdroje na box. Napájení přes USB, nebo nějakým nepoužívaným adaptérem od mobilu. Spolehlivě chladí a je nehlučný. No a hlavně je to cenově nejlevnější řešení.
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od ctiforum »

Rychlejsie je na skusku pripojit hocijaky impulzny zdroj aspon 12V/3A od "tamanov" napr. z LED pasov (az take zvlnene napatie to nie je). Napajanie "mainboardu" je iba cez "nasuvacie" konektory, takze to ma za 5 minut hotove. A za chvilu zisti, ci je to iba zdrojom. Inac v zdroji je cca 8 elytov. Na "mainboarde" asi 35.
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od decik »

Rychlejší to bude, ale moc si nepomůže, vzhledem ke stejnému "stáří elektrolytů" zdroje i MB... Pokud jede box "za studena", bude rychlejší jeho chlazení, ovšem opravdu nejjistější bude ta výměna elektrolytů i na MB...
Vzhledem ke stáří boxu a jeho vlastnostem se oprava oplatí, pokud si elyty vymění sám. V opačném případě bych to viděl na ten SD.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od havana »

Inu - já jsem "šikulka" k pohledání - kdybych se pustil do výměny kondíků sám, tak bych ho mohl rovnou vyhodit. zkoušel jsem to Na Vu+ duo, nepovedlo se a jen těžko jsem hledal opraváře, co se do toho po mně chtěl pustit... "A příště se v tom raději nehrab!" - zněla jeho slova. A protože taková oprava přijde minimálně na 500,-kč, tak se pokusím na aukro sehnat něco jiného - minule se mi povedlo za 500,-kč vydražit amiko micro HD i s čerstvě propadlou skylink kartou..
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od decik »

A nezkoušel jsi ten box přichladit?
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Milos999 »

havana píše:Inu - já jsem "šikulka" k pohledání - kdybych se pustil do výměny kondíků sám, tak bych ho mohl rovnou vyhodit. zkoušel jsem to Na Vu+ duo, nepovedlo se a jen těžko jsem hledal opraváře, co se do toho po mně chtěl pustit... "A příště se v tom raději nehrab!" - zněla jeho slova. A protože taková oprava přijde minimálně na 500,-kč, tak se pokusím na aukro sehnat něco jiného - minule se mi povedlo za 500,-kč vydražit amiko micro HD i s čerstvě propadlou skylink kartou..
Pozri tu je problem ohladom tych kondenzatorov http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=667143#p667143 a podla obrazku co tam je vymen alebo daj vymenit kondezatory vsetky co su na nom uvedene... Ja som to tiez spravil a dal vymenit vsetky co tam boli uvedene a Anaconda mi slape zo zavadzacom L6.26 a z enigmou PKT Hyperion 5.4, ktora je asi naj pre Anacondu a slape vsetko na 100 % a bezproblemov...
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
kadko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 72
Registrován: 10.květen 2011 - 8:23
satelitni prijimac: Octagon SF8008,Vu+ Uno 4K se
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od kadko »

Zdar, prosím vás ktorá enigma 2 od PKteamu alebo iných ide do anacondy plus? Už som v tých názvoch stratený. Vďaka za info...
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Milos999 »

Je to niektory pre Octagony... Ale mozes pouzit a vyskusat aj tieto vid: https://digitalne.ellano.sk/magazin-7/i ... ace-fortis# alebo http://forum.techneteuweb.eu/viewtopic.php?f=237&t=1035 Vyskusaj jeden nich ... Ja viem, ze Optibox Anaconda plus je pre Enigmu2 dost specificka...
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
Uživatelský avatar
Herkules
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 14.srpen 2008 - 18:47

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Herkules »

Používam Anacondu ešte v jednej detskej izbe, ale nefungujú na nej už programy ako RTVS3, RTVS 4Šport, TA3 a všetky, ktoré už majú čisté Irdeto. Pri tom na cca rovnako starom ABcryptoboxe 500 všetko funguje. Čím to bude?
Octagon SF8008(oscam11704)
Iqon Force1 (Doscam v0,25)

Optibox Anaconda HD (l6.27, 2.12.15, oscam 5554)

Cryptobox 500HD
Skylink ICE, Skylink Irdeto, RTVS, motor SG2100 usals
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od mmiriboy »

"Herkules" :?:
A počul si už také dačo o Skylinku, že využíva kódovanie v Irdete z vyšším zabespečením layer2b :?:
Skús si to "doštudovať" :!:
Je pravdepodobné, že aj na tej Anaconde to rozbehneš, len je potrebné dať do nej "správny sw materiál"!
Ja našťastie už takéto "vykopávky" neprevádzkujem, ale snáď?! sa tu nájde ešte "nejaký dobrák", čo ešte fičí aj na takýchto starých stb a pomôže ti?!
:)
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
Herkules
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 155
Registrován: 14.srpen 2008 - 18:47

Re: Optibox Anaconda

Příspěvek od Herkules »

Áno. Počul som o tom. Moja otázka skôr nepriamo smerovala tam, či sa to dá zmeniť nejakým fw? Ale keďže nič nové už dávno nevyšlo zrejme už Anaconda ďalej použiteľná nebude. Podpora jej skončila.
Naposledy upravil(a) EnoSat dne 19.únor 2022 - 10:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: fix QUOTE
Octagon SF8008(oscam11704)
Iqon Force1 (Doscam v0,25)

Optibox Anaconda HD (l6.27, 2.12.15, oscam 5554)

Cryptobox 500HD
Skylink ICE, Skylink Irdeto, RTVS, motor SG2100 usals
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“