Edison Argus Piccollo HD ip

Moderátoři: EnoSat, cityglam1

Odpovědět
decmen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 24.květen 2008 - 19:25

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od decmen »

Mám Argus mini 2v1, omylem jsem "vyškubl" ext.disk bez předchozího odpojení přes menu a teď ho přístroj "nevidí" - tedy vypíše se hláška "usb zařízení připojeno" a "...připojeno úspěšně", ale v menu jsou všechny volby "šedivé". Poradí někdo co s tím ? Upozorňuji,že se jedná o 500G disk a formátovat ho nehodlám jen kvůli tomu, že Argusy jsou takový sračky, že si neporadí s odpojením disku.
petrpetr10
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 271
Registrován: 06.květen 2010 - 3:00

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od petrpetr10 »

decmen
No ono kdyby sis přečetl manuál a prozkoumal dálku, kde máš tlačítko USB(červený křížek) - bezpečné odpojení disku, tak bys nemusel nadávat.

Pomoc je snadná. K PC připojit ext.disk - zazálohovat do PC o co nechceš přijít a
připojit nazpět disk k přijímači - pokud nabídne formát, tak přijímač rovnou disk naformátuje.
Formát disku je i v menu - PVR.
Pokud už opakovaně pp připojení disku k přijímači nereaguje,
tak v PC disk naformátovat na FAT32. Pak na disk vrátit zálohu.
A do budoucna číst návody a pak nebudeš pomlouvat Argus.
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od mmiriboy »

petrpetr10 píše:decmen
No ono kdyby sis přečetl manuál a prozkoumal dálku, kde máš tlačítko USB(červený křížek) - bezpečné odpojení disku, tak bys nemusel nadávat.

Pomoc je snadná. K PC připojit ext.disk - zazálohovat do PC o co nechceš přijít a
připojit nazpět disk k přijímači - pokud nabídne formát, tak přijímač rovnou disk naformátuje.
Formát disku je i v menu - PVR.
Pokud už opakovaně pp připojení disku k přijímači nereaguje,
tak v PC disk naformátovat na FAT32. Pak na disk vrátit zálohu.
A do budoucna číst návody a pak nebudeš pomlouvat Argus.
Presne ako vravíš, moja reč!!! Chce to iba z technikou zaobchádzať tak ako z milenkou! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
decmen
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 24.květen 2008 - 19:25

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od decmen »

Neboj se , návody čtu, Ty jsi asi neomylnej , promiň že jsem se vůbec na něco zeptal........jinak sorry, ale předchůdce tohoto stroje = Opticum 9500 mám už doma asi 3 roky, jede denně bez nejmenších závad a s fleškou si u něho můžu dělat co chci - tak jako s milenkou :D :D :D , takže bych s chválením Arguse byl opatrný.
Deane7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 08.březen 2011 - 10:08

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od Deane7 »

Jazyk softu pre Piccollo je teda hrozný v češtine. Keď som si prešiel jazykové ponuky tak Slovinčina tam je zdá sa dobre vypracovaná.
Múdrosť treba hľadať, hlúposť príde sama.
Achiles
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 21.listopad 2010 - 22:28

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od Achiles »

Funguje vám funkcia PIP v Argusu Piccolo? Mne iba napíše: Reset all server!!! Ako si to mám vysvetliť a kde zapojím DVD rekordér do Argusu, aby PIP fungoval?
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od mmiriboy »

Achiles píše:Funguje vám funkcia PIP v Argusu Piccolo? Mne iba napíše: Reset all server!!! Ako si to mám vysvetliť a kde zapojím DVD rekordér do Argusu, aby PIP fungoval?
U tohto modelu je PIP nefunkčný. Funguje iba pri modeli VIP - podmienka je 2x tuner!
P. S. Pre všetky modely je rovnaké DO!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Achiles
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 21.listopad 2010 - 22:28

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od Achiles »

Má niekto skúsenosti s ovládaním motora pomocou Argusa Piccolo? Čo treba urobiť, aby bezproblémovo točil na obe strany ako napr. u Homecastu?
Uživatelský avatar
eca
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 02.září 2010 - 23:25

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od eca »

Mám mini IP a bude to asi stejné

najeď na ladění programů, dej u družice kterou máš nejvíce na jih Usals, rozklikniho a nastav své souřadnice (Praha HB 13E, 14,23 východní a 50.10 severní), ulož a musí ti to jít, na všech dalších pozicích kde chceš aby ti šel motor už nastavuj jen Usals a půjde ti to
eca
Dreambox 800 HD SE clon, Edison Argus mini IP, Skystar 2, 2x Philips 6010, 3x parabola 60/80/ a 120 cm + motor SG 2100, TV Samsung PS50C7000 3D
Achiles
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 21.listopad 2010 - 22:28

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od Achiles »

To som skúšal, ale sa mi veľmi nedarilo. Bol som trocha vedľa a motorom to neišlo vykorigovať. Dal som družicu A1 - 19,5 st a zadal súradnice. Kvalita signálu bola na nule. U Homecastu mi to funguje spoľahlivejšie.
Uživatelský avatar
eca
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 02.září 2010 - 23:25

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od eca »

pokud ti to jede jinde musí to jít zde také, zkus to dokrokovat na té referenční družici, nejlépe podle souřadnic dle bydliště a pak dej přepočítat a mělo by to chodit. Nevím jak je to u picola zkus se zeptat třeba petrpetr10
ten to asi bude vědět,
Dreambox 800 HD SE clon, Edison Argus mini IP, Skystar 2, 2x Philips 6010, 3x parabola 60/80/ a 120 cm + motor SG 2100, TV Samsung PS50C7000 3D
Achiles
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 21.listopad 2010 - 22:28

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od Achiles »

[quote="petrpetr10"]gyulesz
Dozvedel som sa, že máte skúsenosti s motorom na Arguse Poccollo. Bol by som rád, keby ste mi poradili, ako doladím s motorom cez diseq družice? Pri ladení sa mi totiž stráca farba na teplomeroch. Pri Usals nie je to úplne presné.
S pozdravom VLADO
Odpovedať môžete tu alebo na v.karaba@zoznam.sk
petrpetr10
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 271
Registrován: 06.květen 2010 - 3:00

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od petrpetr10 »

Achiles
Použít jemné ladění, taky nemusíš používat USALS ale diseqc 1.2 a vždy družici po doladění uložit.
Uživatelský avatar
gyulesz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 19.červenec 2010 - 22:28

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od gyulesz »

Achiles píše:
petrpetr10 píše:gyulesz
Dozvedel som sa, že máte skúsenosti s motorom na Arguse Poccollo. Bol by som rád, keby ste mi poradili, ako doladím s motorom cez diseq družice? Pri ladení sa mi totiž stráca farba na teplomeroch. Pri Usals nie je to úplne presné.
S pozdravom VLADO
Odpovedať môžete tu alebo na v.karaba@zoznam.sk

Ahoj. Ja používam natáčanie motoru v USALS a zatiaľ mi to funguje bezproblémovo.
VU+ ZERO 4K - Openpli 8.3, VU+ SOLO SE V2 - Openpli 7.3, Octagon SF8008 mini combo - OpenATV 6.4.
Achiles
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 21.listopad 2010 - 22:28

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od Achiles »

Kde nájdem jemné ladenie, pri ktorom sa nestratí signál z teplomerov?
Deane7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 08.březen 2011 - 10:08

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od Deane7 »

mmiriboy píše:Chce to iba z technikou zaobchádzať tak ako z milenkou! :)
Myslíš? Milenku poj***ť môžeš. :D
Múdrosť treba hľadať, hlúposť príde sama.
Achiles
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 21.listopad 2010 - 22:28

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od Achiles »

Neviem, či mi nechcete poradiť alebo nemáte Argus Poccolo s motorom. Našťastie som sa na inom fóru dozvedel, že Piccolo má prioritný druhý kmitočet oscilátoru nižší ako 10600 preto sa strácajú teplomery pri vyšších frekvenciách ako 10700.
Achiles
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 21.listopad 2010 - 22:28

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od Achiles »

Mám Argus Piccolo a zaujímalo by ma, či má bloker. Ak áno, ako sa aktivuje.
silware
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 06.únor 2012 - 20:54
satelitni prijimac: Edision Argus Mini+ HS

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od silware »

Zdravím vsechny,
v brzké době hodlám pořídit svůj první satelitní přijímač. Přecházím z UPC HD, což mi ukázalo některé funkce, které bych dále využíval. Především nahrávání na HDD (nejspíš externí), přehledné EPG pro více stanic současně a samozřejmě HD příjem. Pročítám nejen toto fórum, ale nějak z toho úplně chytrý nejsem. Po konzultacích s kamarády, kteří satelit nějakou dobu mají, jsem si vybral parabolu Maximum E85, LNB Inverto Black Premium twin, DISEqC EMP P.168 (V1/V2?). Ale stále se nemohu rozhodnout pro přijímač. Předběžně přemýšlím o HUMAX IRHD 5100s, nějaký Edision Argus, Amiko 8340/8900, HD box 8000, někdo radí Opticum 403(nebo 405), kamarád mi pořád cpe klon Dreama 800, ale ten je podle mě už zbytečně drahý. Ještě jsem pokukoval po IP BOXu 99/9900, ale už je bez disku nikde nemají. Nechci do toho vrazit moc penez, muj "srop" je někde kolem 4000. Pokud ovšem bude přijímač levnější, zlobit se nebudu. Teď už konečně k požadavkům: HD příjem, EPG jak jsem psal, PVR, pokud možno přehrávání mkv/avi/mp3, LAN, určitě musí umět IRDETO SkyLink kartu, možná i sdílení (ale není to podmínkou, když pořídím druhý, tak asi koupím i vlastní 2. kartu). Hlava by si chtěla s přijímačem hrát, ale žena a syn budou asi proti. Takže spíš něco, co se jednou nastaví a pak to pojede bez nutné časté údržby. Aby to zvládla ovládat i žena (syn se to naučí mnohem dřív). Prosím vás o radu. Předem děkuji. :unknown:
Edision Argus Mini+ HighSpeed Sat, EmmeEsse 80 Al, monoblok 19,2E+23,5E
Uživatelský avatar
eca
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 51
Registrován: 02.září 2010 - 23:25

Re: Edison Argus Piccollo HD- IP - rady

Příspěvek od eca »

Dreambox je pro začátečníka a rodinu k ničemu jdi do arguse mini IP jednoduchý, spolehlivý a umí vše potřebné
Dreambox 800 HD SE clon, Edison Argus mini IP, Skystar 2, 2x Philips 6010, 3x parabola 60/80/ a 120 cm + motor SG 2100, TV Samsung PS50C7000 3D
Odpovědět

Zpět na „Edision“