Optibox koala hd

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Tak se mě včera vrátila KOALA z RMA... byla přímo u výrobce...
Zamrzávání se jim neprojevilo. Přehráli FW na novou verzi 1.10.78. přehráli i loader 2.54 i když tam byl.
Zatím s MCAS jede v pohodě... bez problémů...testováno asi 3hodinky.
ccam jsem nerozchodil... "nebylo moc času"... :-D
Mám ale takový dojem, že je koala svižnější... Možná to je tím, že jsem jel měsíc s anacondou..
Asi fakt jen pocit...

@HAVANA . . dnes se k tomu nedostanu, ale zítra prubnu ten coconut... na ty biss-ky.
Pak ti písnu co jsem rozchodil...;)
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

s najnovsim fw u mna za tyzden asi 10 zamrznuti. asi predvcerom som zrusil ukladanie epg na usb (resp. zmenil na sietovy disk, pricom ziaden nie je pripojeny) a zatial ide druhy den bez zaseku. uvidime dalej.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
calvero
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 18.červen 2008 - 12:02

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od calvero »

jedu na soft v1.10.49 , žadné seknutí, nepoužívám nahravání na usb nebo disk, podle mne se to seká a zpomaluje při zasunutém usb nebo hardisku, jinač na 10E 10E 11 387 V 30000 PLTV enc1 , zmačknou 2infio a červený a vložit klíč, dnes vložen a jede
Azbox 720 - Globo HD S1 - Optibox Koala - HD Box 105+ - Formuler S Turbo
Piller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 09.listopad 2008 - 18:55
satelitni prijimac: Optibox Koala

Re: Optibox koala hd nejde MIXBOX

Příspěvek od Piller »

Přeji hezklý večer.Včera jsem si zaplatil nový balíček u SKYLINKU s názvem MIXBOX, bohužel HD programy EROS na mé Koala Optibox nejdou a hlásí že je Program zakodován.Mám novou kartu IRDETO, verzi fw neznám...Donesl jsem to do OMKA , tam mi na kartě odblokovali PINy. U nich na TEchnisatu to šlo,u mně ani h****.Stále to chce PIN, a i když ho zadám, nerozchodí se to.Mohl by prosím někdo poradit, jak na KOale prosvést nastavení,aby šly i tyto programy v UNI čtečce???
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Ahoj, zkus změnit Mcas a také mrkni na nastavení čtečky, zda nemáš blokaci 18+ :wink:
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
SnakeSKSK
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 17.duben 2011 - 18:44

Optibox koala hd HDD mod

Příspěvek od SnakeSKSK »

Neviem prečo môj post ohľadom Koaly HDD modu mi zmizol.
Tu je môj povodní post:

"Dnes som mal uspesny den ;) Podarilo sa mi do koaly napajkovat 4 kondaki a sata port. Optibox koala firmware je onicom nevedel detekovat hdd a ani pomocou povelami a celkovy system je iba read only tak ze tam nic nenarobis. Na rozdiel Octagon sama radost ako prve sa ma spytalo ci chcem naformatovat disk a potom po kontrole je to tak mam konecne Koalu s internym HDD a volnym USB slotom. Hanba na optibox. neviem ci fortis firmware nebude najlepsi ale zatial mi to staci a tesim sa. :Yahoo!: a dakujem za octagon firmware na tomto fore. :thankyou:"

Tak ze je to jednoduché pre tých ktorý už niekedy držali pajku v rukách a neboja sa robit úpravu. Aby HDD bol najdeny je potreba pouzit Octagon firmware.

Použil som kondenzátory zo starej PC základnej dosky. Su to 4 kondaky na blokovanie DC.
A tak isto som vytiahol sata konektor. Pre tech ktorý nemajú odsavacku to bude asi tazsie tak si radšej mozete kupit nove diely. Kondenzatory by mali mat hodnotu zhruba 10nF 16V a typ samozrejme ze SMD.
Umiestnenie HDD nechám na vás. Ja osobne som si vyvŕtal diery na sroby do horného krytu a ešte vyrezal dieru na vetracik aby tam nebolo moc teplo.

Napájanie som poriesil tak ze na napetovu dosku som pripajkoval pocitacovy konektor.
Su tam vývody na 12V aj 5V presne ako to je na pocitaci. Samozrejme ze aj zem GND treba napojit.

Neberiem žiadnu zodpovednosť a robíte to na vlastne riziko. Touto úpravou si určite poruštite záruku. Ake kolvek poškodenie stroja je vaša vlastná zodpovednosť!!!
Pozor pred úpravou vypojte stroj z elektrickej siete a nedotýkaj te sa velkych kondenzátorov ktoré by mohly ešte osahovat zostatkovú elektrinu. Neberiem zodpovednosť za uraz sposobeny touto úpravou.

Tak tu su fotecky.

Have fun.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

octagon, hdbox, openbox, atevio a mozno aj dalsie klony uz maju fw ver 1.11.07. skusal niekto?
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

Novy FW ver. 1.11.07 v download teme.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
ostravak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 02.duben 2009 - 8:05

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od ostravak »

MartinNR píše:Novy FW ver. 1.11.07 v download teme.
jdou vněm české titulky při přehrávání divx-u ?
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

vcera som to nahodil, zatial isiel ok. aj epg, nie ako posledna verzia.
tie titulky mozem ceknut, az ked pridem dom, okolo piatej.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

po dvoch dnoch opat zasek v epg...
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Takže po druhé RMA, se stálým zasekávání obrazu a následných restartů jsem dnes obdržel nový přijímač. Obdržel jsem ANACONDU.... 8)
Jelikož jsem stejné (podobné) obrazce měl i na své grafické kartě od ATI, kde se ukázaly vadné paměťové moduly, předpokládám, že chyba byla v "zobrazovači".
Večer jsem dodám ještě foto, kdyby měl někdo stejný problém.... =D>
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
DJDave
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 22.říjen 2009 - 20:23
satelitni prijimac: Optibox KOALA
Bydliště: Krkonoše
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od DJDave »

Trochu jem zapoměl sem dát ten screen.

Takže zda dávám screen mrtvého "zobrazovače". :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Optibox ANACONDA HD, KOALA, Philips 6010/3010, IPbox 91 i 99HD, AB Cryptobox a mnoho dalších..., motor SG2100, parabola 80AL, Invacom single... / 23,5°E, 19,3°E, 16°E, 13°E, 1°W a další.../
janoslama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 15.březen 2008 - 7:27

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od janoslama »

zhanam funkcny ,,xcam client,,pre optibox koala soft tam mam z octagona 1.10.17...vie niekto pomoct....
90cm+DM3800:95E-50W
120cm-23,5E INVERTO BLACK Premium QUAD
200 cm Supral.:85E-47,5W.:QARL 3636+ G-BOX 2000 ,dekl.:HARL 3612+ Pace MSP995
KU+C-lnb-WSI ESX241,Zinwell 15K, Supermax California 13K
ClarkeTech 4100 HDplus, Octagon SX88 4K,AB Cryptobox 752
bossko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 26.říjen 2006 - 23:48
satelitni prijimac: DM8000, VU+SOLO2
Bydliště: bajkonur

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od bossko »

všetky xcamy sú funkčné, neviem s čím máš problém.
napríklad tento:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
na svete si pre to, aby si pomáhal. keď nemáš komu pomôcť, tak neubližuj...
janoslama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 15.březen 2008 - 7:27

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od janoslama »

je potrebne do ,,cccam2,, dopisat do riadku ,,CAID,,nieco????
90cm+DM3800:95E-50W
120cm-23,5E INVERTO BLACK Premium QUAD
200 cm Supral.:85E-47,5W.:QARL 3636+ G-BOX 2000 ,dekl.:HARL 3612+ Pace MSP995
KU+C-lnb-WSI ESX241,Zinwell 15K, Supermax California 13K
ClarkeTech 4100 HDplus, Octagon SX88 4K,AB Cryptobox 752
bossko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 40
Registrován: 26.říjen 2006 - 23:48
satelitni prijimac: DM8000, VU+SOLO2
Bydliště: bajkonur

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od bossko »

netreba
na svete si pre to, aby si pomáhal. keď nemáš komu pomôcť, tak neubližuj...
Zeddikus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 21.prosinec 2012 - 13:45

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od Zeddikus »

Ahoj, rozhodl jsem se pořídit si svůj první satelit. Nic o tom nevím, tak prosím o rady které jsem se tady nedočetl. Hledáním vhodného přístroje jsem dospěl k Optibox koala HD. Rád bych věděl, které satelity nejlépe zaměřit, tím pádem, jakou anténu si pořídit a jaký konvertor a co dalšího budu potřebovat. Potom by mě zajímalo, když nebudu mít žádnou kartu (např. SkyLink) jestli něco na satelitu naladím a když budu chtít přijímat placené kanály pomocí kódů, potřebuji mít v přístroji nějakou kartu? Pokud ano jakou?
Předem díky ...
Optibox Gekko HD Plus ...
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od MartinNR »

Zeddikus píše:Ahoj, rozhodl jsem se pořídit si svůj první satelit. Nic o tom nevím, tak prosím o rady které jsem se tady nedočetl. Hledáním vhodného přístroje jsem dospěl k Optibox koala HD. Rád bych věděl, které satelity nejlépe zaměřit, tím pádem, jakou anténu si pořídit a jaký konvertor a co dalšího budu potřebovat. Potom by mě zajímalo, když nebudu mít žádnou kartu (např. SkyLink) jestli něco na satelitu naladím a když budu chtít přijímat placené kanály pomocí kódů, potřebuji mít v přístroji nějakou kartu? Pokud ano jakou?
Předem díky ...
Myslim, ze tieto tvoje "zakladne" otazky by ti najlepsie odpovedali v nejakej odbornej predajni sat.techniky. urcite v okolo nejaku najdes.
lebo to na co sa pytas je velmi relativne. napr. ze ake satelity - no to musis vediet ty, ze ake chces prijimat. u nas, resp. u vas je niekolko tzv. operatorov (Skylink/CSlink, Digi, ...). podla ich ponuky, cien a pod si jedneho alebo viacerych vyberies. ak jedneho, tak ti staci jednoducha parabola. ak chces viacerych, tak viac parabol, alebo 1 parabolu s viacerymi LNB.
Ak chces pozerat len programy zadara, tzv. FTA (Free To Air), tak nepotrebujes kartu. Ak chces aspon zakladne CS/SK programy, tak potrebujes aj kartu od niektoreho z oparatorov.
Atd, atd, atd...
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
Uživatelský avatar
dragov
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 24.říjen 2007 - 18:31
satelitni prijimac: Vu+ Solo2

Re: Optibox koala hd

Příspěvek od dragov »

Dobry potrebujem poradit menil som maxiuboot cez aff recovery tool na koale spet na originalny u-boot pre koalu ale po prekopirovani u-boot mi box uz len cez terminal vypise :

U-Boot 1.1.2 (Jul 3 2009 - 12:01:20) - st2.0-14

a to je vsetko, ak sa pokusim z USB nacitat FW vypise:

U-Boot 1.1.2 (Jul 3 2009 - 12:01:20) - st2.0-14
INIT1 fail 1 2

ak by mi dakto vedel poradit co dalej?
Znova pouzit AFF recovery som skusal a uz sa nepripoji na box
VU+uno DVB-S2 WDC 2TB BH.2.0.X - oscam1.20-unstable r9137 , HD Glass 7.XX
OPTIBOX koala - panthera
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“