Opticum HD X403p

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Na dialkovom vyber zvukovú stopu. A pojde. Ten isty problem pri prehrávaní nahrávky. Robia to kanaly s viac zvukovými stopami.
Kontakt v profile cez www.
PetoPetovsky
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.leden 2017 - 19:52
satelitni prijimac: Opticum HD X403p, HDBOX

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od PetoPetovsky »

Dobrý deň, vedel by mi prosím niekto poradiť ako nastaviť Markízu po novom na prijímači Opticum HD X403p?

Nastavenia zo Skylinku:
Satelit Kmitočet(MHz) Polarizácia FEC Symbol.rychlosť (kS/s) Norma Programy
Astra 23,5°E 12 109 H 3/4 27 500 DVB-S2 / 8PSK Pilot On

nefungujú.... :(

Vedeli by ste niekto, v čom by mohol byť zádrhel?

Vopred ďakujem veľmi pekne za pomoc
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

a nejde ti jeno markýza nebo celý TP ???

možná máš špatně nastavenou parabolu případně závadu V LNB či kabeláži ale s velkou pravděpodobností máš vadný přijímač ??? Zkus ho jinde nebo jiný u tebe ....

výše se také dočteš pravděpodobné možnosti opravy ..

:poklona:
PetoPetovsky
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.leden 2017 - 19:52
satelitni prijimac: Opticum HD X403p, HDBOX

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od PetoPetovsky »

hlustvisihak:
Ďakujem za rýchlu odpoveď, jedná sa iba o Markízu HD a iba na tomto prijímači. Iný prijímač z tej istej paraboly problém nemá. Mám pocit že je to niekde v nastaveniach, iné HD kanály idú aj keď pôvodne som si tiež myslel že je problém s prijímačom, pretože istý čas mi nešli žiadne HD kanály a bola slabá kvalita signálu.... ale to som už vyriešil resetom továrenských nastavení
kolotoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 246
Registrován: 03.únor 2011 - 8:35

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od kolotoc »

PetoPetovsky píše:hlustvisihak:
Ďakujem za rýchlu odpoveď, jedná sa iba o Markízu HD a iba na tomto prijímači. Iný prijímač z tej istej paraboly problém nemá. Mám pocit že je to niekde v nastaveniach, iné HD kanály idú aj keď pôvodne som si tiež myslel že je problém s prijímačom, pretože istý čas mi nešli žiadne HD kanály a bola slabá kvalita signálu.... ale to som už vyriešil resetom továrenských nastavení
Možná to vypadá na odcházející kondenzátor - postupně budou končit ostatní HD programy.
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Fyzicky prehod prijimace. Mne na jednej parabole zo stvoriteho konvertora slagr a stvhd neidu ked je vlhko - ked sa pocasie zlepsi tak sa to spravi. Na danom zvode neide ziaden prijimac. Ostatne zvody nemaju ziaden problem. Riesenie moze byt vymena diseqc, pripadne vymena kable alebo lnb. To si uz zistis. Pre zaciatok skus dany prijimac na druhom zvode. U mna je problem, ze mam parabolu na streche a nemam chut tam chodit ked je skaredo.
Kontakt v profile cez www.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

Možná to vypadá na odcházející kondenzátor - postupně budou končit ostatní HD programy.

Ale z jeho odpovědi to vypadá že mu jede DOMA HD !!! (pokud tomu dobře rozumím)

a nejde ti jeno markýza nebo celý TP ???

jedná sa iba o Markízu HD


Zkus vše vymazat a nascanuj POUZE uvedený TP . Uvidíme co tam bude ???
kolotoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 246
Registrován: 03.únor 2011 - 8:35

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od kolotoc »

hlustvisihak píše:Možná to vypadá na odcházející kondenzátor - postupně budou končit ostatní HD programy.

Ale z jeho odpovědi to vypadá že mu jede DOMA HD !!! (pokud tomu dobře rozumím)

a nejde ti jeno markýza nebo celý TP ???

jedná sa iba o Markízu HD


Zkus vše vymazat a nascanuj POUZE uvedený TP . Uvidíme co tam bude ???
Ok - stačí jestli mu jde Doma HD. Balíček asi nemá.
Uživatelský avatar
decik
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 625
Registrován: 08.květen 2010 - 13:02

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od decik »

peter54 píše:Fyzicky prehod prijimace. Mne na jednej parabole zo stvoriteho konvertora slagr a stvhd neidu ked je vlhko - ked sa pocasie zlepsi tak sa to spravi. Na danom zvode neide ziaden prijimac. Ostatne zvody nemaju ziaden problem. Riesenie moze byt vymena diseqc, pripadne vymena kable alebo lnb. To si uz zistis. Pre zaciatok skus dany prijimac na druhom zvode. U mna je problem, ze mam parabolu na streche a nemam chut tam chodit ked je skaredo.
Já bych to viděl na závadu konvertoru... Zkontroluj plastové víčko konvertoru, jestli není prasklé... Pokud tudy vnikne vlhkost, dělá to paseku. Už jsem se s tím setkal... :-)
rominomino
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 01.červenec 2011 - 20:36

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od rominomino »

No tak som tu s5 s prosbou o radu ... nový soft pomohol .. ale .... stalo sa mi asi dva krát, na každom STB, že mi vypísalo, že zoznam staníc bol aktualizovaný a niektoré sa mi z neho stratili .... to by nebol taký problém lebo som ich našiel pridal do FAV.... mám však dva STB na dvoch rôznych TV ... jeden je LCD pripojenie HDMI a druhý CRT pripojenie SCART .. na tej starej hrči to ide ok ... ale na LCD kde mám HDMI kábel mi na niektorých českých staniciach TV vyhadzuje hlášku že "zo zariadenia bol prijatý nekompatibilný audiosignál, skontrolujte nastavenia výstupného zariadenia" ide o stanice CT HD1, CT HD2, PRIMA HD, PRIMA COOL HD, PRIMA MAX HD, PRIMA ZOOM HD, PRIMA LOVE napríklad ide, NOVA HD nejde, ale NOVA CINEMA, NOVA INTERNATIONAL tiež ide. ,, kde udelali soudruzi chybu ??? vopred Ďakujem
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

kde udelali soudruzi chybu (v Bratislave to pro kamarátov v inom vlákne )

v nastavení priority audia daj ´brzy JAZYK nazývati (asi tam máš DOLBY )

taky si vypni AUTO UPDATE CHANELS !!! a je to !!!

a na soudruhy se vyser !!!
miked

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od miked »

fenno píše:
trgtrhty2 píše:Ak nahravka presne 1 h STV2 HD ma velkost 3,71 GB, tak to predstavuje bitrate 3.71*1024*8/3600 = 8.44 Mbit/s,
co je celkom realisticka hodnota. Vyssi bitrate som videl len na nemeckych HD kanaloch, a bolo to max. okolo 13 Mbit/s.
Takze spominanych 130Mb/s je naozaj 10x viac, nez je nutne.
Logiku to ma, no prax je ina. Ked som mal usb kluc s rychlostou cca 20 Mb, HD timeshift totalne zlyhal. Aj test rychlosti pise pozadovanu rychlost 60 Mb pre nahravanie jedneho HD. Takze preco nefunguje teoria, neviem. ;-)
Zdar, toto je sice uz 10 dni stary prispevok, ale mas v nom dost zasadnu a neuvedomelu chybu, na ktoru je treba nutne upozornit :P :D a sice v rozdieloch medzi bitmi a bytmi... 1 byte = 8 bits po dlzke - cize ak mas datovy tok z videa naozaj 130Mbit/s (130Mbps) ako tvrdis, tak to sa rovna pre tvoj USB klucik (rychlosti zaznamu) k nejakym 130Mbit/s deleno 8bit = 16MB/s, takze tvoj USB kluc podla mna tych 16MB/s zvladne. Ci ? :P Kedze tvoj USB-klucik zvlada zapis dat o rychlosti ako pises 20MB/s (nie 20Mb/s !!!).
Wiktorenko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.březen 2017 - 12:15
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Wiktorenko »

Zdravým, kde sa zadáva heslo k sieti v tomto prijímači? Už ma z googlenia bolí hlava a k ničomu som sa nedopracoval.
Opticum HD X403p fw x4_blacksynaps_gi_1.5.74 :thankyou:

Viktor
Uživatelský avatar
peter54
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1833
Registrován: 04.listopad 2008 - 21:11
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od peter54 »

Prijimac nepodporuje wifinu. Heslo k sieti sa zadava len pre wifinu. K comu ty chceš zadávať heslo?
Kontakt v profile cez www.
ivankicin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: 17.prosinec 2009 - 19:25
satelitni prijimac: DM800SE,DM800SE V2....
Bydliště: Trebisov

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od ivankicin »

Wiktorenko píše:Zdravým, kde sa zadáva heslo k sieti v tomto prijímači? Už ma z googlenia bolí hlava a k ničomu som sa nedopracoval.
Opticum HD X403p fw x4_blacksynaps_gi_1.5.74 :thankyou:

Viktor
Pisal som ti spravu...
Pjotr
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 05.duben 2017 - 17:00

Re: Opticum HD X402p

Příspěvek od Pjotr »

Zdravím. Vie mi niekto poradiť prečo mi vypadáva signál na nekodovaných programoch(TA3,Očko)?Raz je signál dobrý inokedy spadne na 0 a vtedy nefunguje ani (STV).Vďaka.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X402p

Příspěvek od hlustvisihak »

Pjotr píše:Zdravím. Vie mi niekto poradiť prečo mi vypadáva signál na nekodovaných programoch(TA3,Očko)?Raz je signál dobrý inokedy spadne na 0 a vtedy nefunguje ani (STV).Vďaka.
2 pjotr tu je každá rada těžká !!! může to být vnitřní jednotka = přijímač nebo kabeláž nebo vnější jednotka a to buď chybné nastavení paraboly nebo vadný LNB či vadná montáž konektorů či vadný kabel ???

v prvním přiblížení bych vyzkoušel tvůj přijímač někde jinde( u kamoša )
nebo jiný přijímač (kamošův ) u tebe .

No pak můžeme pokračovat a nebo rovnou zavolat nejbližšší "firmu"
ať už se velkým nebo malým štítem !

:smoke:
Wiktorenko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 22.březen 2017 - 12:15
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Wiktorenko »

8)
Naposledy upravil(a) Wiktorenko dne 30.květen 2017 - 10:43, celkem upraveno 1 x.
miraste
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 08.srpen 2016 - 14:24

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od miraste »

Dobrý den.
Chci se zeptat. Mám sw 06020200_1.5.74 EMU loader M3602B 1.1.6
Používám Skylink a při změně programu na jiné frekvenci mi zůstává viset polarizace.
Musím vždy měnit ručně vertikál a horizontál. Pak vše bezi. Nevíte co s tím?
Díky M
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

mám tady zrovna jednoho se sw 1.5.19

tam v menu instalace je možno zvolit POLARITA V či H a AUTO ,
(v češtině to AUTO odborník přeložil na ZVUK ) co tam máš nastavené ???

Protože když dokážeš přepnout ručně tak řízení napětí musí být OK !

:unknown:
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“