Opticum HD X403p

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
lxb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.květen 2008 - 14:54

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od lxb »

bolo to diseq prepinac ten to robil .... zaujmave ale je to uz vyriesene..
Naposledy upravil(a) lxb dne 18.červen 2010 - 19:16, celkem upraveno 1 x.
west20
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.září 2008 - 17:21

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od west20 »

lxb píše:takze teraz som soft ani nedaval ziadny a po naladeni druzic my ASH spravilo aj same ...vdaka za rady...
No ja mam soft 1.1.28 .problém s ASH nemám žiadny.Robil som ich asi 4ks.Softy som skušal všeliake,pretože som si chcel vyskúšať zdielanie po sieti,mimochodom šlape to bombovo ale ani jeden nenapisal nikdy ASH.Preto si myslím,že niekde pri ladovaní softu niekde robíš chybu.V sekcii download soft máš uploader pre tieto prijímače,samozrejme že cez RS-232 bez žiadnej redukcie z USB na RS-232.Do okienka zadaš soft,stlačíš tlačidlo ďalej,zastrčíš prijimač do siete 220v a čakáš pokiaľ to neskončí.Potrebny maximalne system win xp pod 7 to nejde :smoke:
Uživatelský avatar
lufi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 03.březen 2007 - 20:53
satelitni prijimac: DM5620, IpBox9000HD, openbox81
Bydliště: Trnavsky kraj

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od lufi »

Pripajam sa k west20,,, flashing 6ks. bez sebemensich problemov, zda sa mi dokonca ze tento cenovovyhodny model je najstabilnejsi v tejto kategorii...
DM5620, IpBox9000HD, openbox810
lxb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.květen 2008 - 14:54

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od lxb »

west20 píše:
lxb píše:takze teraz som soft ani nedaval ziadny a po naladeni druzic my ASH spravilo aj same ...vdaka za rady...
No ja mam soft 1.1.28 .problém s ASH nemám žiadny.Robil som ich asi 4ks.Softy som skušal všeliake,pretože som si chcel vyskúšať zdielanie po sieti,mimochodom šlape to bombovo ale ani jeden nenapisal nikdy ASH.Preto si myslím,že niekde pri ladovaní softu niekde robíš chybu.V sekcii download soft máš uploader pre tieto prijímače,samozrejme že cez RS-232 bez žiadnej redukcie z USB na RS-232.Do okienka zadaš soft,stlačíš tlačidlo ďalej,zastrčíš prijimač do siete 220v a čakáš pokiaľ to neskončí.Potrebny maximalne system win xp pod 7 to nejde :smoke:
sak to keby som daval novy soft tak to berem ale soft som nechal od predajcu ,a ja som len naladil stanice a snazil sa ich poukladat a bolo to ... ked sa to spravi tak ze sa urobia tovarenske nastavenia pred flas. tak to ide v pohode...vyriesene...
Naposledy upravil(a) lxb dne 18.červen 2010 - 19:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lufi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 03.březen 2007 - 20:53
satelitni prijimac: DM5620, IpBox9000HD, openbox81
Bydliště: Trnavsky kraj

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od lufi »

Mozes mat nekvalitny signal, u tychto STB je malo citlivy tuner a moze sa stat ze pri scaningu zapise spatny NIT alebo nazov a uz ma stym problem. Ja u novych STB ze vzdy scanujem len manualne a len TP urciteho provridera (Skylink, Cslink) ostatne TP je aj tak zbytocne, stanice potom ulozim v poradi (nepouzivam FAV), pokial je moznost pouzit nejaky channel editor tak hotovy setting po flashingu supnem do STB......
DM5620, IpBox9000HD, openbox810
stefo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 05.březen 2008 - 18:11

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od stefo »

Ahojte, kúpil som tento prijímač ale sa mi nezdá. Pri zapnutí sa najprv objavia nejaké zvislé pruhy až potom nabehne. HD stanice sa rozpadávajú pri kvalite sig. okolo 70 percent. Je to normálne? Aj obrazy SD sú slabšie ako na starom Humaxe.Čo poviete na to????
Uživatelský avatar
lufi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 03.březen 2007 - 20:53
satelitni prijimac: DM5620, IpBox9000HD, openbox81
Bydliště: Trnavsky kraj

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od lufi »

stefo píše:Ahojte, kúpil som tento prijímač ale sa mi nezdá. Pri zapnutí sa najprv objavia nejaké zvislé pruhy až potom nabehne. HD stanice sa rozpadávajú pri kvalite sig. okolo 70 percent. Je to normálne? Aj obrazy SD sú slabšie ako na starom Humaxe.Čo poviete na to????
Ked si zoberies ze este dnes sa v tej cene predavaju SD STB tak je to normalne, u tychto low price STB su problemom tunery a to znamena, ze ked usetris na STB tak musis investovat do kvalitnej PARABOLY a LNB...
DM5620, IpBox9000HD, openbox810
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jopo33 »

to ash sa objavuje pri nahravani softu ak predajca donho nahraval soft cez usb vtom bude asi zasadny problem kabel je kabel u opticumou je skusenosť taka že najlepšie je firmware davať cez kabel skusil by som prehrať kablom
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
west20
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.září 2008 - 17:21

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od west20 »

Ma tento prijímač softwerovy bloker zápisov na kartu?Ak ano,tak prosim kde sa to robí?
mico_palo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 28.září 2007 - 12:35

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mico_palo »

mám taký problém so 402p.Nejde mi na ňom rozchodiť zdielanie cez RS232.Najprv som to skúšal so 4060, potom tiež so 402p.Klasicky som nastavil Home server a home client a nič.Kábel je určite dobrý. Prečo mi to nejde?kde robím chybu?
Milan_Sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 15.květen 2010 - 23:22
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Slovensko, Košice

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Milan_Sk »

Možno blbá otázka, ale predsa. Aktivujem novú SkyLink kartu a nabehnú mi prémiové kanály na 2 mesiace. Ak by sa dalo vypnúť v X403p zápis na kartu potom by mi ostal prémiový balík ? Je to vôbec možné ?
Opticum HD X403p, Motor, SkyLink
Golden Media UNI-Box 9060 2CR2CI HD PVR, Motor
Plazma SAMSUNG PS-42Q96HD
Plazma LG 42PJ550
snakan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 21.listopad 2007 - 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od snakan »

Milan_Sk píše:Možno blbá otázka, ale predsa. Aktivujem novú SkyLink kartu a nabehnú mi prémiové kanály na 2 mesiace. Ak by sa dalo vypnúť v X403p zápis na kartu potom by mi ostal prémiový balík ? Je to vôbec možné ?
NIE
laciki
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 27.březen 2009 - 10:23

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od laciki »

Dnes dostanem 3 kusy Opticum HD x403p, mám jednu UPC kartu. Cítal som ze tu kartu mozem sdielat s lan cez protokol homecamd. Ale ako? Potrebujem návod, moze mi niekto poradit. Dakujem!!!
laciki
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 27.březen 2009 - 10:23

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od laciki »

Dakujem, mozno budem mat stastie!
mat

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mat »

neviem,dnes som to nahodil,dal 1.1.45/USB/,všetko v pohode,maka jak má,obraz ok" aj HD + SD... newcamd takisto,motor tiež,emu ok",rychle prepínanie kanalov,Crypto číta,Diablo2 ok", akorat je na nom mišmaš so settingom, no musím to vyčistiť a doplniť....zatial prvé skusenosti,je to v podstate "synček" OPT9500-ky... :D
Milan_Sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 15.květen 2010 - 23:22
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Slovensko, Košice

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Milan_Sk »

Vyšla dosť kladná recenzia na X403p. http://www.parabola.cz/clanky/3966/opti ... ecne-tady/
Opticum HD X403p, Motor, SkyLink
Golden Media UNI-Box 9060 2CR2CI HD PVR, Motor
Plazma SAMSUNG PS-42Q96HD
Plazma LG 42PJ550
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od revis »

Myslim,ze pohlad na menu prijimaca hovori za vsetko . Ale musia byt aj lacne prijimace - aby sa z hd nestal luxus .
Milan_Sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 15.květen 2010 - 23:22
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Slovensko, Košice

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Milan_Sk »

revis píše:Myslim,ze pohlad na menu prijimaca hovori za vsetko . Ale musia byt aj lacne prijimace - aby sa z hd nestal luxus .
Mne sa osobne veľmi páči a je praktické menu priímača. Buďme hlavne radi, že je na výber viac výrobcov a dnes stojí HD 100 € čo je zanedbateľná čiastka. Aspoň že nemusíme vyhodiť 200-300 € za príjmač čo tak isto skončí v koši za 2-3 roky :) Ešte si pamätám keď som kupoval Humax za 25 000 Sk.
Opticum HD X403p, Motor, SkyLink
Golden Media UNI-Box 9060 2CR2CI HD PVR, Motor
Plazma SAMSUNG PS-42Q96HD
Plazma LG 42PJ550
Uživatelský avatar
ppp.sro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 08.únor 2010 - 10:49

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od ppp.sro »

Opticum HD X403p – konkurence přijímačům Ariva je konečně tady
http://www.parabola.cz/clanky/3966/opti ... ecne-tady/
Obrázek
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od jopo33 »

revis píše:Myslim,ze pohlad na menu prijimaca hovori za vsetko . Ale musia byt aj lacne prijimace - aby sa z hd nestal luxus .
presne ako pišeš
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“