Opticum HD X403p

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
dvbt
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 06.únor 2007 - 21:05
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od dvbt »

vensan píše:Presne tak ak to nevyjde s tym zdrojom co je asi najschodnejsia cesta tak vymena je dobre riesenie tieto low-end prijimace nevydrzia to co volakedy napriklad Humaxi.
to boly stroje na svoju dobu ale aj stali lowaky ja dal za humax 5500 18900 sk
vensan
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 02.duben 2006 - 19:15

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od vensan »

Je to mimo temy no nebyt mpeg4 tak z skylink vredy modulom alebo hocakym inym fachcia dodnes.
Jezis kristus z hrobu vstal na vianoce mi Qviarta dal
pidzei
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 09.květen 2011 - 2:03

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od pidzei »

mam kartu skylink irdeto so zaciatocnymi cislami 1020, kupenu a aktivovanu pred par dnami. skusal som ju na technisate a vsetko naskocilo hned, ale na opticum x403p mi okrem stv a ct nic neodkoduje. vyskusal som nahrat niekolko roznych FW z tohto fora, zaroven ju vzdy reautorizovat, ale ani raz sa nic nezmenilo. viete mi niekto poradit, ako to rozbehnut? dakujem
emo53
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.březen 2009 - 21:21

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od emo53 »

Ak je na tej karte malými pásmenami pod čipom napísané Irdeto01, tak Ti to nepôjde, musel by si použiť dekódovací modul.
pidzei
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 09.květen 2011 - 2:03

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od pidzei »

dakujem za odpoved. je to taka karta ako pises. uz som sa potom aj dopatral k tomu, ze asi ina moznost nebude. ale este som dufal, ze len o nej neviem. ale tak mam to aspon potvrdene. este sa teda spytam, hocijaky CI modul skylink ready by mal teda fungovat s tou kartou a mojim STB a nejakym z tu uverejnenych poslednych FW?
emo53
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.březen 2009 - 21:21

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od emo53 »

Zober prijímač, zájdi za predajcom (nie podajcom) a u neho to odskúšaj. Ja som nemal možnosť to odskúšať
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

řekl bych že ti neodkóduje NIC , schválně zkus to ČT nebo STV bez karty ?!

určitě to pojede v EMU , proto zkus vypnout EMU v menu CA nastavení čtečky a uvidíš?

a nemáš náhodou obal od té karty ??? pokud je tam v pravo nahoře červené pole s nápisem Karta Standart HD M7 tak máš smůlu (je to velice pravděpodobné )
pojede jen v modulu , co já vím již série 10064.....jsou tohodle typu.

jinak X 403 bere Irdeto zcela běžně a bez problémů !
hass
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.listopad 2010 - 0:06

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hass »

Nazdar moze niekto uploadnut aktualny zoznam kanalov na 403 opticum?idem jednemu "preladit" a rad by som to šupol rychlo nech idem do prdele od neho.dik
trgtrhty2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 06.listopad 2010 - 23:42

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od trgtrhty2 »

Vie niekto poradit, aky problem moze byt na x402p (firmware 1.4.98, monoblok), ked Skylink aj nemecke kanaly z Astry 19.2 idu normalne, SD aj HD,
len Markiza HD sa zasekava a stvorcekuje? Kvalita signalu na vsetkych kanaloch je 70 - 76 % (viac sa mi nepodarilo nastavit), na Markize HD je najviac 71 %, casto aj pod 60 %, ale stvorcekuje to aj vtedy, ked je kvalita 70%. Okrem toho na CT 2 HD nejde vobec zvuk. Dakujem vopred za pomoc.
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od hlustvisihak »

trgtrhty2 píše:Vie niekto poradit, aky problem moze byt na x402p (firmware 1.4.98, monoblok), ked Skylink aj nemecke kanaly z Astry 19.2 idu normalne, SD aj HD,
len Markiza HD sa zasekava a stvorcekuje? Kvalita signalu na vsetkych kanaloch je 70 - 76 % (viac sa mi nepodarilo nastavit), na Markize HD je najviac 71 %, casto aj pod 60 %, ale stvorcekuje to aj vtedy, ked je kvalita 70%. Okrem toho na CT 2 HD nejde vobec zvuk. Dakujem vopred za pomoc.

zkus nastavit pořádně anténu , pokud jsi vychodňár tak taky SKEW !!!

pokud je v pořádku montáž , dobrý kabel a správné F ka tak nemůže být problém , leda že máš malou parabolu nebo pomlácenou , zkkroucenou ap ...

a ten zvuk spravíš tlačítkem AUDIO !!!

:smoke:
emo53
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.březen 2009 - 21:21

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od emo53 »

Na týchto typoch prijímačov keď Ti ukazuje kvalitu signálu nad 60%, tak to je nastavené celkom slušne, to by malo chodiť .
Skúsil by som:
vypnúť EMU (meviem, či ten soft to má)
skontrolovať zdroj
trgtrhty2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 06.listopad 2010 - 23:42

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od trgtrhty2 »

Dakujem za radu, celkom som zabudol na tlacitko Audio. Sam som mal pred par rokmi x403p, ale uz som ho davnejsie predal.
Tato instalacia, o ktorej hovorim, nie je u mna, a 3 roky isla so starym SD televizorom bez problemov. Teraz je namiesto
stareho TV novy, HD, a nastal zvlastny problem s prijmom Markizy HD. Nemyslim si, ze by bol problem v nastaveni paraboly -
ak by nebola dobre nastavena, tak by skor mali problemy stanice, ktore vysielaju s vyssim bitratom, nemecke ale aj napriklad
CT sport. Skew sa neda menit, kedze ide o monoblok. Tiez si myslim, ze kvalita nad 60 - 70 % by mala na x403p stacit.
Preco je problem len s Markizou HD, to nechapem a to, ze niekolko transponderov z tej istej druzice ide OK a jeden nejde,
sa mi zda uplne nelogicke. Jedine, co mi napada urobit, je Factory reset a skusim to znovu vsetko naladit.
airwi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 23.říjen 2010 - 19:03

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od airwi »

Nemyslím si že máš niekde problém,ale skus si prečítať toto:

http://www.skylink.sk/novinky/potvrdeni ... ml?lang=sk

ak je problém len v Markíze HD tak to skus, lebo viem že bez toho ti to nepôjde.

:) :)
trgtrhty2
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: 06.listopad 2010 - 23:42

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od trgtrhty2 »

Dakujem za radu, je fakt, ze na tej karte u mamy, o ktorej hovorim, som vlani Markizu HD neaktivoval, lebo este nemala HD TV.
Na mojej karte som to vlani v maji aktivoval, ale ked pozeram v zakaznickej zone, stav tejto aktivacie je Vycerpana.
Na stranke Skylinku uz o teraz o aktivacii Markizy HD vobec nic nepisu, myslis, ze je to este stale potrebne?
Uživatelský avatar
pravyroxor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 10.květen 2010 - 12:13
satelitni prijimac: VU+ Uno 4k SE, vu+ zero

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od pravyroxor »

Nechcem zakladať novú tému, keďže sa tu o probléme s kockovaním obrazu už píše. Ten môj problém sa týka skylinku a kockovaniu obrazu vo večerných hodinách začína to robiť ihneď pri začiatku večerných filmov okolo 20.00 hod. najmä HBO HD, Cinemax hoci nie je HD, príp. iný filmový HD kanál.
HW: Anaconda HD, Enigma 2 4.5 PKT Hyperion, LNB monoblock quad, 80cm tanier s priamym výhľadom bez prekážok.
Hodnoty zobrazené v info obrazovke ale aj podľa signal metra (android)
SNR: 92%
DB: 92
BER: 0
AGC: 96%
V inkriminovanom čase akonáhle obraz asi na 0,5-2 sek trhne, objavia sa kocky a pri pohľade do infa začnú náhodne stúpať hodnoty BER z nuly niekedy na 200-300, občas aj nad niekoľko 1000. Niesom si istý, či je to nesprávnym nastavením taniera, pretože tie BER (chybné bity) hodnoty sú inak nulové, kvalita a sila signálu nijako nekolíše ani vo večerných hodinách. Skúšal som sa pohrať so skew, aj s celým tanierom a momentálne je zafixovaný na najvyššej kvalite a sile signálu, čo sa mi podarilo namerať. Kvalita na oboch družiciach je výborná, signál tiež. Všimol som si, že na rakúskych HD kanáloch sa tie kocky neobjavujú, preto som sa chcel opýtať či je to normálne (chyba na strane poskytovateľa), alebo je chyba u mňa :?: :?: :?: :oops:
Uživatelský avatar
k.o.h.u.t.
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 412
Registrován: 03.květen 2009 - 17:26

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od k.o.h.u.t. »

Pokud Ti BER vyhazuje hodnoty, bude ne zcela presne nastavena parabola.
----------------------------------------
Raspberry Pi 3 Model B 64-bit
Gigablue Trio UHD, openATV
VU+ ZERO 4K, openATV
HD-BOX Enibox, openATV
VU+ ZERO, openATV
Prismcube Ruby, Black Hole
Showbox 5000HD, openATV
AB IPBox 91/55/99/9900HD

----------------------------------------
Uživatelský avatar
pravyroxor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 10.květen 2010 - 12:13
satelitni prijimac: VU+ Uno 4k SE, vu+ zero

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od pravyroxor »

k.o.h.u.t. píše:Pokud Ti BER vyhazuje hodnoty, bude ne zcela presne nastavena parabola.
No hej tiež som si to myslel, ale to by som tie BER hodnoty mal stále a ono to robí len večer. Inak je tam 0.
ltpek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 13.březen 2015 - 20:13

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od ltpek »

Nemožem zohnať obrazok alebo návod na tu opravu neviete mi to poslať?Ten odkaz nefunguje.
Diky.

V utorok som kupil x403p v ag..e a samozrejme problem zo sietovkou. No po dnesnom dni badania a alchimie som nakoniec box otvoril a na napajane sietovky som naletoval elekroliticky kondenzator 100uF/35V podla navodu ktory je aj tu na fore. Box funguje uz 2 hodiny ako hodinky a bez chladenia. Necham tam do zajtra pustene FilmboxHD a uvidim ako sa to bude spravat...

Je to dobry prijimac za malo penazi..

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... d&start=20[/quote]
tiez som spravil tu upravu s kondenzatorom na sietovke a x403 isla bez problemov...ale zavrel som skrinku pol hodiny vydrzala a to iste vypadla siet...ked som vypol a nechal schladit tak isla a po polhodine znovu bez siete...tak to vyzera ze to treba dobre chladit alebo dat bez krytu...
tak teraz neviem ci to robi aj niekomu druhemu po tej uprave?[/quote]
ltpek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 13.březen 2015 - 20:13

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od ltpek »

Kde na fore je ten návod? Ak možež pošli.Diky

V utorok som kupil x403p v ag..e a samozrejme problem zo sietovkou. No po dnesnom dni badania a alchimie som nakoniec box otvoril a na napajane sietovky som naletoval elekroliticky kondenzator 100uF/35V podla navodu ktory je aj tu na fore. Box funguje uz 2 hodiny ako hodinky a bez chladenia. Necham tam do zajtra pustene FilmboxHD a uvidim ako sa to bude spravat...

Je to dobry prijimac za malo penazi..

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... d&start=20[/quote]
tiez som spravil tu upravu s kondenzatorom na sietovke a x403 isla bez problemov...ale zavrel som skrinku pol hodiny vydrzala a to iste vypadla siet...ked som vypol a nechal schladit tak isla a po polhodine znovu bez siete...tak to vyzera ze to treba dobre chladit alebo dat bez krytu...
tak teraz neviem ci to robi aj niekomu druhemu po tej uprave?[/quote]
MILDA62
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 19.srpen 2007 - 10:39
satelitni prijimac: PULSE 4K MINI

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od MILDA62 »

vlado.ucho píše:
stevie48 píše:Chlapci,


ako treba zadat IP adresu v Opticum 403p pre Newcamd ?

Dakujem :( :poklona:
Tak, že odmažeš tú, čo je tam napísaná,potom dáš novú IP,nič zložité.
Zdravím. starý dotaz , ale já to řeším nyní. Na nastavení IP mne to nepustí. Vždy to přeskočí hned ze SERVER NAME na SERVICE PORT. TP adresa není prosvícená. Díky .
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“