Opticum HD X403p

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Milan_Sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 15.květen 2010 - 23:22
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Slovensko, Košice

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Milan_Sk »

Veď menu príjmača je len soft nie ? Alebo sa mýlim ?
Opticum HD X403p, Motor, SkyLink
Golden Media UNI-Box 9060 2CR2CI HD PVR, Motor
Plazma SAMSUNG PS-42Q96HD
Plazma LG 42PJ550
fatter
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 194
Registrován: 10.únor 2009 - 22:16
satelitni prijimac: Coolstream Tank,S3mini,Dreambo

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od fatter »

Chlapi,mam IPBox 250s a chcem ho pouzit ako newcamd server pre 1ks Opticum 7100CXE a 1ks Opticum X403p, myslite ze by to mohlo fungovat? Ktory soft pe Opticumy pouzit?
lxb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.květen 2008 - 14:54

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od lxb »

Milan_Sk píše:Vyšla dosť kladná recenzia na X403p. http://www.parabola.cz/clanky/3966/opti ... ecne-tady/
no to bude mozno tym ze recenziu robil predajca tychto STB...Ing. Martin Švehlík
Omko Digital a.s......
Milan_Sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 15.květen 2010 - 23:22
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Slovensko, Košice

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Milan_Sk »

Čo je vlastne zle na týchto STB ? Ktorý HD je lepší a v čom, ale dajme si strop tak do 120 €. Aj tak potrebujem kúpiť ešte jeden, tak ma presvedčte :)
Opticum HD X403p, Motor, SkyLink
Golden Media UNI-Box 9060 2CR2CI HD PVR, Motor
Plazma SAMSUNG PS-42Q96HD
Plazma LG 42PJ550
snakan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 21.listopad 2007 - 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od snakan »

Milan_Sk píše:Čo je vlastne zle na týchto STB ? Ktorý HD je lepší a v čom, ale dajme si strop tak do 120 €. Aj tak potrebujem kúpiť ešte jeden, tak ma presvedčte :)
Momentalne je Opticum x403p ta najlepsia alternativa na prijem HD a SD programov za rozumnu cenu.

Moja posledba montaz bola 8 ks v penzione za multiprepinacom P.147-UP 5/16 a spojenych cez LAN. jeden ako server a ostatne ako klienti.
Milan_Sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 15.květen 2010 - 23:22
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Slovensko, Košice

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Milan_Sk »

Nemá nikto žiadne výhrady ?
Opticum HD X403p, Motor, SkyLink
Golden Media UNI-Box 9060 2CR2CI HD PVR, Motor
Plazma SAMSUNG PS-42Q96HD
Plazma LG 42PJ550
Uživatelský avatar
dunker
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 24.leden 2007 - 19:49

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od dunker »

west20 píše:Ma tento prijímač softwerovy bloker zápisov na kartu?Ak ano,tak prosim kde sa to robí?
v nastaveni klient serveru muzes zapnou nebo vypnout zasilani EMM, takze zapisy blokovat muzes
IPbox200, AB Enigma
Globo Opticum 4100TSCXE
Opticum HD X403p
IPBOX 55HD
Skystar2
mat

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od mat »

je to zlaté za ten peniaz,no ja používam len USB a žiadny problem,tak isto aj na 9500 všetko :good: ,takže tam zrada nie je... =D> /obyčajne sa to zblne "232" pri nevhodnom natahovaní fw,treba si to :book: a potom skúsiť,nie naopak/
PS:drahšie a popularnejšie "stroje" robia problemy,/zas len fw./jednoducho treba naštudovať manual a zbytočne nešíriť paniku...
paulaner
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 10.srpen 2009 - 21:02
satelitni prijimac: opticum 9500 hd, astra 1A, 3D
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od paulaner »

no kamos chce kupit hd stroj neviem ci mu mam odporucit tuto znacku..nema penazi nazvys..ale cital som nazory ze hd obraz je slabota..co vy na to?
opticum 9500 hd, duo LNB astra 19,2 + 23,5 skylink + plazma VIERA 37 palec panasonic HD ready + showbox vitamin 5000 HD s E2 capitol a openPli a panasonic tv - 50 palcov
Milan_Sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 15.květen 2010 - 23:22
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Slovensko, Košice

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Milan_Sk »

Jamám HD aj SD obraz v pohode na tom. Má niekto zlý obraz ?
Opticum HD X403p, Motor, SkyLink
Golden Media UNI-Box 9060 2CR2CI HD PVR, Motor
Plazma SAMSUNG PS-42Q96HD
Plazma LG 42PJ550
paulaner
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 10.srpen 2009 - 21:02
satelitni prijimac: opticum 9500 hd, astra 1A, 3D
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od paulaner »

vcera som bol s instalaaterom a strasne nadaval na opticumy..ze maju mizerne tunery obrazova kvalita nanic...ja mam doma 9500HD a obraz ako vino..hm..ale nemam s cim porovnavat..taky vantage iste dokaze viac
opticum 9500 hd, duo LNB astra 19,2 + 23,5 skylink + plazma VIERA 37 palec panasonic HD ready + showbox vitamin 5000 HD s E2 capitol a openPli a panasonic tv - 50 palcov
bondro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 10.červen 2010 - 19:53

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od bondro »

No ja mam tiez dva kusy tychto prijimacov a taktiez nemam s cim porovnavat ale ja som na svojom Samsungu LE46B651 s obrazov v HD kvalite maximalne spokojny a s SD kvalitou na klasickom CRT tiez. Co sa tyka stability, nemrznutia, restartov a zdielania, tak tam nie je vobec ziadny problem. Vsetko fachci tak ako ma. Takze mozem za ten peniaz (80,-€) len odporucit. :smoke: :good:
Milan_Sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 15.květen 2010 - 23:22
satelitni prijimac: Opticum HD X403p
Bydliště: Slovensko, Košice

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od Milan_Sk »

bondro píše:No ja mam tiez dva kusy tychto prijimacov a taktiez nemam s cim porovnavat ale ja som na svojom Samsungu LE46B651 s obrazov v HD kvalite maximalne spokojny a s SD kvalitou na klasickom CRT tiez. Co sa tyka stability, nemrznutia, restartov a zdielania, tak tam nie je vobec ziadny problem. Vsetko fachci tak ako ma. Takze mozem za ten peniaz (80,-€) len odporucit. :smoke: :good:
Ja som tiež spokojný, kde si tak lacno kúpil, poraď :)
Opticum HD X403p, Motor, SkyLink
Golden Media UNI-Box 9060 2CR2CI HD PVR, Motor
Plazma SAMSUNG PS-42Q96HD
Plazma LG 42PJ550
bondro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 10.červen 2010 - 19:53

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od bondro »

lxb
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 30.květen 2008 - 14:54

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od lxb »

mal som moznost vidiet par prijimacov od roznych vyrobcov... aj viac hd-stb - teraz mam opticum 403 a po par neprijemnostach ktore som zamerne aj nezamerne vytvoril sam aby som zistil co vsetko mozem od tohto stb ocakavat tak tu je par mojich poznatkov : opticum 403 ma citlivy tuner ,to znamena ze potrebuje mat super doladenu parabolu ,doporucujem kvalitnejsie diseq prepinace (nie tie uplne najlacnejsie ktore su na trhu),lebo sa moze stavat ze prijimac zatuhne ,pred nahravanim noveho softu doporcujem dat tovarenske nastavenia a potom je uplne jedno ci to date cez usb alebo RS232 .(ked sa par krat vam stane ASH tak sa trochu poucite...)po tovarenskych uplne vsetko v pohode ,skusil som rozne softy mne pripada najstabilnejsii 1.1.39. ma na D..I autouptade (pre mna nepodstatne),karty skilink ,stara TT ,gital ,funguju v uni citacke bez problemov,pri 500gb hdd trosicku je citit ze je mierne pomalsi a slabsie reaguje ,ale neni to nic co by my vadilo ,oproti radam 7000 ,a 4000 je omnoho sviznejsii hlavne oproti 7300.... zdielanie sa my zatial nepodarilo rozchodit na RS 232 (ale skusal som to len velmy kratko ,este vyskusam..) cez lan na dve 403 uplne perfektne ... cam modul mascom ,isiel v poho (ale mal som ho tam iba asi 10 hod. tak to radsej berte ako len ze...)na klasickych tv CRT nevidiet nejak rozdiel v obraze na plazme Panasonic 107 cez kvalitnejsii HDMI kabel obraz podla mna super (je pravda ze som nevidel obraz z dreamboxu 8000 :-) tak mozno by som zmenil nazor..)na plazme samsung 107 tiez super . hd stanice slapu spolahlivo trochu dlhsie trva ked ich prepnem asi 2 sek. pri slabom signale lubi sat ked mate aj externy HDD stb restartovat ,aspon u mna ,po doladeni paraboly uplne v pohode( toto som si chcel overit lebo som to na nejakom fore cital a je to tak..)este to ma par much ale verim ze sa to vyriesi postupne, za tie prachy je to docela slusny prijimac ...
habdza115
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 24.květen 2008 - 13:59

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od habdza115 »

Zdravim vsetkych, viete mi niekto poradit s mojim problemom? Nieco som tu uz cital, ale zatial som nenasiel presnu odpoved, teda mozno ano, ale nie som si isty, preto potrebujem poradit. Nahraval som do X403HD softver 1.1.45 a ked som oskenoval Skylink, tak niektore programy su bez signalu. Tak som skusil nahrat 1.1.25 - tam mi idu vsetky kanaly OK. Potom som este vyskusal nahrat 1.1.39 a tam mi zasa niektore kanaly ukazuju ziady signal. Presne to iste mi robi na 3 prijimacoch. Moze to byt sposobene citlivostou tuneru, resp. pred nahravanim softveru som nikdy nezvolil tovarenske nastavenia. Skusim aj to. Ak mate niekto podobne skusenosti, poprosim o radu.
Dakujem
Uživatelský avatar
ppp.sro
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 08.únor 2010 - 10:49

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od ppp.sro »

Továrenské nastavenia niesu na škodu ale ak chceš pozri tu http://www.spaceball.phorum.cz/phpBB3/v ... =43&t=1869
Obrázek
habdza115
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 24.květen 2008 - 13:59

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od habdza115 »

Tak vyskusal som tovarko, vyzera ze to bolo v tom...
koscak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 20.červenec 2008 - 20:07
satelitni prijimac: 365
Kontaktovat uživatele:

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od koscak »

Funguje v opticum 403p Cccam klient korektne? Napr. zdielanie s DM ako server.
D.
pm.shop
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 10.leden 2008 - 14:08

Re: Opticum HD X403p

Příspěvek od pm.shop »

koscak píše:Funguje v opticum 403p Cccam klient korektne? Napr. zdielanie s DM ako server.
D.
ano mne to slape ako hodinky
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“