Optibox Aligator/Panthera FW

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od mzahalka »

Mám tento disk:
http://eshop.pcforyou.cz/?Mode=Sti&StiId=79070
Je snadno přenosný, funguje i na HD programy, formát si udělal Alligator na ext2, zbytek paměti používám v PC - formát na NTFS. Doporučuji.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

DakujemTi mzahalka. Asi si ho kupim,tiez som na ten samsung pozeral.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Tento sat.přijímač,oproti jiným,dobře spolupracuje s každým diskem který jsem zkusil.
Vyzkoušeno:
Samsung 500GB 2,5" USB, APACER 320GB a 500 GB 2.5" eSATA USB.
VERBATIM HDD 3.5" eSATA a USB 500 GB, Toshiba 500GB 2,5" USB
Každý s těchto disků spolupracuje bez problémů.Při záznamu je minimální počet chyb.Naformátovat v sat. přijímači jak píše mzahalka. Pro přenos do PC použít Total Commander + wfxDsk_EX2.FileSystem_1.6 ( http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 62&start=0) nebo nějaký LINUX (Mandriva,Ubuntu) možno přenášet i do WINDOWS pro další úpravy.
Jde oboje.(rychlejší je to přes LINUX)
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od emilsat »

Mirectec píše:pochybuju, ze bude umet tento stroj sdilet po RS232, tohle snad zadna linuxova masinka ani neumi..
Nejsem majitel Optibox Aligator/Panthera tak jsem si pročet cele vlakno a docela by mě zajimalo jak je to u techto prijimaču ( linux ) s podporou emulaci ( cccamd nebo aspon mg_1.35a ) :book:
Předem dekují ..........
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

emilsat píše:
Mirectec píše:pochybuju, ze bude umet tento stroj sdilet po RS232, tohle snad zadna linuxova masinka ani neumi..
Nejsem majitel Optibox Aligator/Panthera tak jsem si pročet cele vlakno a docela by mě zajimalo jak je to u techto prijimaču ( linux ) s podporou emulaci ( cccamd nebo aspon mg_1.35a ) :book:
Předem dekují ..........
Panthera a Aligator sú uzatv. linux- t.j. nahráš FW a dosť. Pantheru môžem doporučiť je to stroj zo super obrazom a výbavou - už som to uviedol viackrát- obraz ,spoľahlivosť , spotreba,nahrávanie - je lepší ako bol Octagon 918 HD.
Pokiaľ chceš Linux tak Optibox KOALA - je to to isté ako HDBOX FS910,alebo OCTAGON 1008 - tam sa môžeš "vyhrať"
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Zdravim vsetkych.Neviem preco,ale stale mi asi po niekolkych sekundach obraz kostickuje na programoch od bulsatcomu.Je to na vsetkych programoch aj na SD aj na HD. Uz som skusal spravit tak,ako mi tu bolo uz radene to znamena cervenym tlacitkom a doladit, ale to mi vobec nepomohlo. Signal mam okolo 80%.Vie niekto,co by mohlo pomoct? Mam alligator.Dakujem.
Uživatelský avatar
emilsat
Odborník
Odborník
Příspěvky: 443
Registrován: 02.listopad 2007 - 15:04
Bydliště: jižničechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od emilsat »

kaon píše:
emilsat píše:
Mirectec píše:pochybuju, ze bude umet tento stroj sdilet po RS232, tohle snad zadna linuxova masinka ani neumi..
Nejsem majitel Optibox Aligator/Panthera tak jsem si pročet cele vlakno a docela by mě zajimalo jak je to u techto prijimaču ( linux ) s podporou emulaci ( cccamd nebo aspon mg_1.35a ) :book:
Předem dekují ..........
Panthera a Aligator sú uzatv. linux- t.j. nahráš FW a dosť. Pantheru môžem doporučiť je to stroj zo super obrazom a výbavou - už som to uviedol viackrát- obraz ,spoľahlivosť , spotreba,nahrávanie - je lepší ako bol Octagon 918 HD.
Pokiaľ chceš Linux tak Optibox KOALA - je to to isté ako HDBOX FS910,alebo OCTAGON 1008 - tam sa môžeš "vyhrať"
Diky moc , prijimac je určen pro zname a jde o sdil...klienta_cc/mg asi to bude OPTIBOX KOALA este si neco pročtu .
ULTIMO-HD @ Vu+ ULTIMO 4K/DVB-S2X/DVB-S2_ZIDOO-X9S_ LCD SPF-107H
PARABOLY 2xT_90 / motor SuperTack-II-středoavá 180+140 + 16 LBN q
LG 75UH855v / yamaha rx‑a2060 / 7.1.2
skype:emilsat
Mira Tu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 12.srpen 2009 - 14:48

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Mira Tu »

Tak jsem pročetl příspěvky od vydání nového FW (19.26) na Aligator/Panthera a zkušenosti různé. Koukám pouze na Astru (19,23) a dva problémy stále trvají. Např. NOVA stále vypadává zvuk, pak se rozkostičkuje obraz a zvuk zase naskočí, řekl bych tak ve 20 minutových intervalech. No a druhý je, že pokud dám na přijímači méně zvuk, tak kolísá. Pokud je naplno, tak je vše v pořádku.

Jo a ještě dotázek. Nemáte někdo zkušenost, jak si nahrát jiný driver na WiFi. Chci použít interní slot a dát si tam kartu, do přístroje se dostanu přes ethernet, ale aby tam driver zůstal.
Dík všem... ](*,)
Mira Tu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 12.srpen 2009 - 14:48

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Mira Tu »

Nový FW 19.63, hned jsem nahrál a zatím vypadá dobře. Pro začátek se zvuk chová tak jak má.Při zeslabení na přijímači to vypadá že funguje,ale nechvalme den před večerem. Nejdříve pořádný test.Dám vědět.
Tweety01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 14.květen 2010 - 22:24

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Tweety01 »

Mira Tu píše:Nový FW 19.63, hned jsem nahrál a zatím vypadá dobře. Pro začátek se zvuk chová tak jak má.Při zeslabení na přijímači to vypadá že funguje,ale nechvalme den před večerem. Nejdříve pořádný test.Dám vědět.
Podařilo se ti rozchodit to FTP?
lovec47
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 01.říjen 2009 - 17:58
satelitni prijimac: et9000, Optibox Allligator
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od lovec47 »

Mira Tu píše:Tak jsem pročetl příspěvky od vydání nového FW (19.26) na Aligator/Panthera a zkušenosti různé. Koukám pouze na Astru (19,23) a dva problémy stále trvají. Např. NOVA stále vypadává zvuk, pak se rozkostičkuje obraz a zvuk zase naskočí, řekl bych tak ve 20 minutových intervalech. No a druhý je, že pokud dám na přijímači méně zvuk, tak kolísá. Pokud je naplno, tak je vše v pořádku.

Jo a ještě dotázek. Nemáte někdo zkušenost, jak si nahrát jiný driver na WiFi. Chci použít interní slot a dát si tam kartu, do přístroje se dostanu přes ethernet, ale aby tam driver zůstal.
Dík všem... ](*,)
Priamo v kerneli je podpora par kariet od Realteku, skusal dokompilovat driver na itelacku ipw2200 ale ostal som stat na loadovani firmwaru, potrebovalo to podporu hotplug. Aby ti to ostalo na flash, tak tie drivery potrebujes asi spakovat do app.bin.tgz .. ale tak daleko som sa nedostal. Ja som to robil, tak ze som mal cely root filesystem na internom SATA disku a bootoval pomocou triku so stlacenym menu butonom. Asi jednoduchsie je zohnat miniPCI s realtek chipsetom.
Xtrend et9000, Optibox Alligator, Opticum 9500HD,Motor-SG2100, Gibertini 125 , TeVii S650, linux,osx,win,
Uživatelský avatar
Hypnos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 17.duben 2007 - 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Hypnos »

Tweety01 píše:
Mira Tu píše:Nový FW 19.63, hned jsem nahrál a zatím vypadá dobře. Pro začátek se zvuk chová tak jak má.Při zeslabení na přijímači to vypadá že funguje,ale nechvalme den před večerem. Nejdříve pořádný test.Dám vědět.
Podařilo se ti rozchodit to FTP?

Taky by me zajimalo FTP , pak by stacilo hodit disk do receiveru a bylo po starostech. Bohuzel uz ho doma nemam, abych to mohl vyzkouset.

PS: jak se chova CCcam? Uz je v poradku?

THX
Tweety01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 14.květen 2010 - 22:24

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Tweety01 »

Hypnos píše:
Tweety01 píše:
Mira Tu píše:Nový FW 19.63, hned jsem nahrál a zatím vypadá dobře. Pro začátek se zvuk chová tak jak má.Při zeslabení na přijímači to vypadá že funguje,ale nechvalme den před večerem. Nejdříve pořádný test.Dám vědět.
Podařilo se ti rozchodit to FTP?

Taky by me zajimalo FTP , pak by stacilo hodit disk do receiveru a bylo po starostech. Bohuzel uz ho doma nemam, abych to mohl vyzkouset.

PS: jak se chova CCcam? Uz je v poradku?

THX
Tak potvrzuji plně funční FTP
Uživatelský avatar
Hypnos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 17.duben 2007 - 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Hypnos »

Diky za dobrou zpravu. Dostanes se i do systemu, nebo lze prenaset pouze soubory z HDD a opacne?

PS: dyztak hod screen :)

Diky.
Tweety01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 14.květen 2010 - 22:24

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Tweety01 »

Hypnos píše:Diky za dobrou zpravu. Dostanes se i do systemu, nebo lze prenaset pouze soubory z HDD a opacne?

PS: dyztak hod screen :)

Diky.
Zatím ještě moc nevím... hraju si s tím.... tak to tak testuju.... Ale zatím to vypadá, že do systému to asi moc nepůjde... Dostanu se jen do složky s nějakým nastavením... "is_ch.db, is_sat.db", atd
Je to asi nějakej setting... nevím... to je všechno.. pak samozřejmě můžeš procházet HDD a libovolně kopírovat mezi PC a HDD na recieveru... Má to pár omezení, jako že nejdou kopírovat složky, jen soubory, ale na Recieveru se slozky vytvaret daji, takze je to OK...
Zatím jsem přišel na to, že se nedají přenášet soubory větší než 2GB, což je docela blbý... ale možná dělám někde chybu já.....
Má někdo stejnej problém?
Mira Tu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 12.srpen 2009 - 14:48

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Mira Tu »

Tweety01 píše:
Hypnos píše:Diky za dobrou zpravu. Dostanes se i do systemu, nebo lze prenaset pouze soubory z HDD a opacne?

PS: dyztak hod screen :)

Diky.
Zatím ještě moc nevím... hraju si s tím.... tak to tak testuju.... Ale zatím to vypadá, že do systému to asi moc nepůjde... Dostanu se jen do složky s nějakým nastavením... "is_ch.db, is_sat.db", atd
Je to asi nějakej setting... nevím... to je všechno.. pak samozřejmě můžeš procházet HDD a libovolně kopírovat mezi PC a HDD na recieveru... Má to pár omezení, jako že nejdou kopírovat složky, jen soubory, ale na Recieveru se slozky vytvaret daji, takze je to OK...
Zatím jsem přišel na to, že se nedají přenášet soubory větší než 2GB, což je docela blbý... ale možná dělám někde chybu já.....
Má někdo stejnej problém?
Přenášet kterým směrem? Z HDD na PC? a nemáš náhodou v PC špatný formát souborů? Musíš mít NTFS!!
Mira Tu
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 12.srpen 2009 - 14:48

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Mira Tu »

lovec47 píše:
Mira Tu píše:Tak jsem pročetl příspěvky od vydání nového FW (19.26) na Aligator/Panthera a zkušenosti různé. Koukám pouze na Astru (19,23) a dva problémy stále trvají. Např. NOVA stále vypadává zvuk, pak se rozkostičkuje obraz a zvuk zase naskočí, řekl bych tak ve 20 minutových intervalech. No a druhý je, že pokud dám na přijímači méně zvuk, tak kolísá. Pokud je naplno, tak je vše v pořádku.

Jo a ještě dotázek. Nemáte někdo zkušenost, jak si nahrát jiný driver na WiFi. Chci použít interní slot a dát si tam kartu, do přístroje se dostanu přes ethernet, ale aby tam driver zůstal.
Dík všem... ](*,)
Priamo v kerneli je podpora par kariet od Realteku, skusal dokompilovat driver na itelacku ipw2200 ale ostal som stat na loadovani firmwaru, potrebovalo to podporu hotplug. Aby ti to ostalo na flash, tak tie drivery potrebujes asi spakovat do app.bin.tgz .. ale tak daleko som sa nedostal. Ja som to robil, tak ze som mal cely root filesystem na internom SATA disku a bootoval pomocou triku so stlacenym menu butonom. Asi jednoduchsie je zohnat miniPCI s realtek chipsetom.
Už jsem zkoušel asi 6 karet i s Realtek chipsetem a nic. Někdo tu psal, jakou kartu to zná, ale ty už se neprodávají.Dali tam prostě starý driver na wifi.(Tuším Ralink s RT2561ST, http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... tibox+wifi)
Tweety01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 14.květen 2010 - 22:24

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Tweety01 »

Mira Tu píše:
Tweety01 píše:
Hypnos píše:Diky za dobrou zpravu. Dostanes se i do systemu, nebo lze prenaset pouze soubory z HDD a opacne?

PS: dyztak hod screen :)

Diky.
Zatím ještě moc nevím... hraju si s tím.... tak to tak testuju.... Ale zatím to vypadá, že do systému to asi moc nepůjde... Dostanu se jen do složky s nějakým nastavením... "is_ch.db, is_sat.db", atd
Je to asi nějakej setting... nevím... to je všechno.. pak samozřejmě můžeš procházet HDD a libovolně kopírovat mezi PC a HDD na recieveru... Má to pár omezení, jako že nejdou kopírovat složky, jen soubory, ale na Recieveru se slozky vytvaret daji, takze je to OK...
Zatím jsem přišel na to, že se nedají přenášet soubory větší než 2GB, což je docela blbý... ale možná dělám někde chybu já.....
Má někdo stejnej problém?
Přenášet kterým směrem? Z HDD na PC? a nemáš náhodou v PC špatný formát souborů? Musíš mít NTFS!!
Jakýmkoli směrem... Mám NTFS, konečně by to bylo jedno i na FAT32, protože tam je limit 4GB...
Navíc jsem zkoušel různý formáty obou disků... Na recieveru; EXT2,3 i FAT 32... výsledek je vždycky uplně stejnej...

FTP server vypisuje chybu "stavajici spojeni bylo vynucene ukonceno vzdalenym hostitelem" Bohužel žádný bližší info se z toho dostat nedá.
Zkoušel jsem kde co... různy programy na přenos souborů i na různejch systémech... Win 7,XP....
Podle mě je chyba na straně Alligátora... někde v ovladači síťovky, nebo FW... kterej prostě najednou ukončí přenos, nikoliv spojení. Spojení zůstane zachovaný.... Ovšem někdy reciever zamrzne....
Zajímavý na tom je, že spojení skončí vždycky přesně na 2,01GB v jakýmkoliv směru...

Takzatím tak asi....
miroslavko25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 04.září 2007 - 9:23

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od miroslavko25 »

Tak potvrzuji plně funční FTP[/quote]


mohol by si napisat ako rozbehnut FTP? dakujem
Tweety01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 14.květen 2010 - 22:24

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Tweety01 »

miroslavko25 píše:Tak potvrzuji plně funční FTP

mohol by si napisat ako rozbehnut FTP? dakujem[/quote]

Návod je celkem jednoduchý....
Je potřeba Alligátora připojit k routeru. A na routeru mu přidělit pevnou IP adresu. Na Alligátoru je potřeba nastavit síť na DHCP a nechat načíst IP adresu z routeru, což se stane zmáčknutím tlačítka uložit. (Tohle dělat nemusíš jestli máš jiný řešení)

Další krok je najít si nějaký FTP server na netu. Já jsem se rozhodl pro Blackmoon FTP server... ale funguje to i na dalších....
Stáhnout...
Nainstalivat....
Vytvořit a nastavit uživatele a přidělit mu root složku.... a práva a heslo....
Na Alligátorovi nastavit přes MENU/FILE MANAGER a tlačítko INFO, IP adresu počítače na kterým FTP Server běží a pak jen vyplnit přihlšovací jméno a heslo jaký jsi vytvořil na Serveru.. Standardní port je 21 a mód ACTIVE....
Pak už jen dát CONNECT a mělo by to běhat více méně v pohodě....
Někdy se stane že to spadne.....
Jak jsem už psal, nejdou přenášet soubory větší než 2GB. Kdyby to někomu šlo, nebo měl stejnej problém, nebo znal řešení, dejte vědět.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“