Optibox Aligator/Panthera FW

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hypnos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 17.duben 2007 - 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Hypnos »

Pokud ho nekdo srovna Optibox 8750 a Pantera, je lepsi Pantera? Zajima me kvalita obrazu, sdileni, epg, zvuk, stabilita. 8750 jsem mel, a byli v pohode, ale uz se skoro neprodavaji.

Diky.
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

Hypnos píše:Pokud ho nekdo srovna Optibox 8750 a Pantera, je lepsi Pantera? Zajima me kvalita obrazu, sdileni, epg, zvuk, stabilita. 8750 jsem mel, a byli v pohode, ale uz se skoro neprodavaji.

Diky.
Môžem porovnať Octagon 918 a Pantheru -obraz /kvalita/ rovnaký ,no výbavu má Panthera lepšiu/ nahrávanie ,prehrávanie, spotreba polovičná ako Octagon ....
Som spokojný.
Vlastním i Koalu /klon Octagon 1008/ tiež v pohode a veta od jedného nicka- "jinak je obraz z Koaly nekoukatelný" - je kravina --- mám Octagon918, Pantheru a Koalu no mám problém určiť poradie kvality obrazu .
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Zdravim. Prosim Vas vedel by mi niekto poradit,ako mozem zadat kluce manualne do alligatora.Na strane najmsat su aktualne kluce.Mam v nom najnovsi soft a bulhari ani canal nederland mi nejdu.Asi to bude naozaj iba v klucoch.Stale to skusam a vobec sa mi nedari.Dakujem za rychlu odpoved. :thankyou:
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

losik1 píše:Zdravim. Prosim Vas vedel by mi niekto poradit,ako mozem zadat kluce manualne do alligatora.Na strane najmsat su aktualne kluce.Mam v nom najnovsi soft a bulhari ani canal nederland mi nejdu.Asi to bude naozaj iba v klucoch.Stale to skusam a vobec sa mi nedari.Dakujem za rychlu odpoved. :thankyou:
Lepší než zadávat klíče manuálně je upravit je na PC v Otagon Key Editoru V4-2.0_english a aktualizovat z flešky.Musíč je ale uložit jako .kdb,ale biss od verze fv18.01 jsou jako samostatně jako.key.Pokud chceš zadávat manuálně stáhni si přílohu robal ji a oba soubory natáni do flešky a ktualizuj softcam a když se podíváš do emu klíče tak by ti to mělo být jasné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od lubo32 »

Hypnos, suhlasím s tvrdením, že rozdiel v obrazoch nie je, v triede okolo 200 Eur. Mám Octagon 918 (8750), aj Opensat 9900 a tu diskutovaný Aligator. Výbava a hlavne funkčnosť výbavy je u Aligatora výborná. Rozchodiť HDD na Octagone bolo umenie a niekedy to nešlo vôbec, neformátoval atd, dosť je toho v sekcii Octagon, tak týmto vôbec Aligator netrpí. Bezproblémov naformátoval aj uplne nový disk. Pohyb po časovej osy bezproblémový. Pri použití CAM dokonca najrýchlejšie prepnutie z programu na program.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

To lubo32:
v čom bol problém ,keď si ho nedávno "nemusel"? Po oprave EPG 7dní , a zvuku - nie je očom. Mám Pantheru od kedy je predávaný a maxim. spokojnosť.
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
mp4
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 07.duben 2010 - 11:36

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od mp4 »

neskusal niekto z vas protokol cccam (server aj klient) cez lan ?
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od lubo32 »

To kaon, písal som predtym, sekal sa mi zvuk a z ničoho nič napisal zakodované, t.j. prestal dekodovat z skylinku. Teraz v podhode, ešte testnem terestrial, momentalne nemam signal.
Pre MP4, ccam absolutne v pohode. Ale to aj 918 je v poriadku
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Zdravim.Moze mi niekto napisat,ake programy idu v EMU na alligatore na najnovsom softe 19.26? Mne idu iba nemci na 23,5 a digi.Malo by mi toho ist viac? Ak ano,co preto musim urobit? Vopred dakujem za vase rady.
kokoanada
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 13.prosinec 2008 - 11:04
satelitni prijimac: Optibox 550s, Amiko SHD-8900
Bydliště: Prievidza

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kokoanada »

Veľmi by ma zaujímalo s akými typmi sat. prijímačov funguje zdieľanie Optibox Aligator cez RS232. Či by to šlo s Optibox CX PVR READY.
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

kokoanada píše:Veľmi by ma zaujímalo s akými typmi sat. prijímačov funguje zdieľanie Optibox Aligator cez RS232. Či by to šlo s Optibox CX PVR READY.
Naposledy upravil(a) kaon dne 05.květen 2010 - 3:32, celkem upraveno 1 x.
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

losik1 píše:Zdravim.Moze mi niekto napisat,ake programy idu v EMU na alligatore na najnovsom softe 19.26? Mne idu iba nemci na 23,5 a digi.Malo by mi toho ist viac? Ak ano,co preto musim urobit? Vopred dakujem za vase rady.
1.Na Fw 19.26 v EMU jede to samé jako na Fw19.11. U softu je napsáno co je přidáno či upraveno.
2 .Ano.
3. Aktualizovat klíče.
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Zapa.A vedel by si poradit,ako mam aktualizovat kluce.Som naozaj zaciatocnik a laik a chcel by som,aby mi s tym niekto pomohol...Ale aj tak Ti dakujem za odpoved.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

losik1 píše:Zapa.A vedel by si poradit,ako mam aktualizovat kluce.Som naozaj zaciatocnik a laik a chcel by som,aby mi s tym niekto pomohol...Ale aj tak Ti dakujem za odpoved.
V příloze máš dva soubory s aktuálními klíči.Oba natáni do flešky a aktualizuj.
Nejprve Softcam_066 a potom Softcam_Bis_66. Pokud nezmění klíče kak zatím jede skoro vše co dopkáže Fw 19.26.Na úpravu si stáhni Octagon KeyEditor V4-2.0 english v kterém otevřeš Softcam_066(musíš dát otevří-vybrat program Octagon_KeyEditor_V4-2.0_english.exe z adresáře kde ho budeš mít,aby byl jako výchozí pro Softcam s příponou kdb.Po úpravě klíčů dáš ložit jako Soft a přípona musí být .kdb.Také se dá použít Vantage Key Editor1.02.Upraveným Softcamem aktualizuješ sat. Softcam Bis a DCW otevřeš v poznámkovém bloku a po úpravě uložit jako .key.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Dakujem Ti Zapa za odpoved.Canal nederland som rozchodil...Ide nieco v Emu aj na hotbird 13?
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Na Hotbird 13 taky něco jede . Hodně jede na Hellas Sat 39.0°E.
PC1
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 26.únor 2010 - 17:31
satelitni prijimac: Octagon SF4008 UHD 4K
Bydliště: Prostějov

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od PC1 »

zajímavé mám aktuální keys a jede mě z celé nabídky Canal Holandia jen Mezzo. Necháu proč na Pantheře
28, 2°E/23, 5°E/19, 2°E/13, 0°E
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Zdravim.Zapa,alebo niekto iny ,by mi mohol poradit,ci su teraz aktualne kluce na canal digital a bulsat com? Viem,ze Ty mi pomozes.Dakujem.
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Vdaka Ti Zapa za Tvoje najnovsie kluce k programom.Vsetky tie programy mi v emu pekne funguju,ale mam vsak este jeden problem.Nefunguje mi motor s alligatorom,tak ako ma.Vobec mi nepamata ulozenie pozicie.Na kazdu druzicu musim ist krokovym pohybom a potom,ked to dam zelenym tlacidlom ulozit,tak mi tu satelitnu poziciu neulozi.Vie niekto,kde moze byt problem?Uz som skusal aj resetovat motor(digipower) a stale nic.Na kazdu druzicu musim teraz prechadzat manualne krok,po kroku a to ma velmi nebavi.Dakujem vopred za odpovede. :thankyou:
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Nastavení máš jaké: DiSEqC 1,2 nebo USALS ?
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“