Optibox Aligator/Panthera FW

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od lubo32 »

Bohužial, jedná sa o jeden z najnevydarenejších prijímačov , čo sa týka softwaru, aký sa mi dostal do ruky. Neviem, ako to dovozca myslí, ale zatiaľ je to nepoužiteľny prijímač. Vynikajuco vybavený, ale zatiaľ, veľmi zly. Dufam, že príde soft, čo to zmení.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

lubo32 píše:Bohužial, jedná sa o jeden z najnevydarenejších prijímačov , čo sa týka softwaru, aký sa mi dostal do ruky. Neviem, ako to dovozca myslí, ale zatiaľ je to nepoužiteľny prijímač. Vynikajuco vybavený, ale zatiaľ, veľmi zly. Dufam, že príde soft, čo to zmení.
Nemôžem nereagovať - o akej nepoužiteľnosti to vravíš - čo Ti nefunguje?
Mal si si kúpiť pred asi rokom Octagon918HD - aký to bol nedorobok a teraz je vyhlásený za jeden z naj nelinuxHD strojov.
Pantheru mám 3 mesiace a dnes mi vyhovuje - napíš čo Ti nejde. Možno Aligátor je nespolahlivý ja mám Pantheru a som max spokojný.
Naposledy upravil(a) kaon dne 17.duben 2010 - 22:17, celkem upraveno 1 x.
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
PC1
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 26.únor 2010 - 17:31
satelitni prijimac: Octagon SF4008 UHD 4K
Bydliště: Prostějov

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od PC1 »

kaon píše:
lubo32 píše:Bohužial, jedná sa o jeden z najnevydarenejších prijímačov , čo sa týka softwaru, aký sa mi dostal do ruky. Neviem, ako to dovozca myslí, ale zatiaľ je to nepoužiteľny prijímač. Vynikajuco vybavený, ale zatiaľ, veľmi zly. Dufam, že príde soft, čo to zmení.
Nemôžem nereagovať - o akej nepoužiteľnosti to vravíš - čo Ti nefunguje?
Mal si si kúpiť pred asi rokom Octagon918HD - aký to bol nedorobok a teraz je vyhlásený za jeden z naj SD strojov.
Pantheru mám 3 mesiace a dnes mi vyhovuje - napíš čo Ti nejde. Možno Aligátor je nespolahlivý ja mám Pantheru a som max spokojný.
taky netuším o čem je řeč Panthera je dobrý stroj aposlední FW mnoho zlepšil. Co mu tedy nejde?
28, 2°E/23, 5°E/19, 2°E/13, 0°E
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Rasto78 píše:
lubo32 píše:A to vypínanie zvuku sa Vám neprejavuje?
Prejavuje, prímač mám ešte len dva dni, som rád že som narazil na toto fórum. Mam tam 19.11 na Markíze vypadáva zvuk ako bolo písané, ale napr. na Nova HD nie, tam šiel celý deň. Ešte skúsim 16.86
V SW 19.11 zvuk jde bez problému.Taky se mi stalo že, na Markýze vypadl,pustil jsem druhý sat.přijímač(PremiumX 7200 PVR) a zvuk taky v tu chvíli nešel.Za chvíli bylo vše OK.Tak že to určitě nebyl problém přijímače,ale vysílání.Soft 19.11 je určitě lepší než.16.86.
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

Rasto78 píše:No dobre dajme tomu že bol problém zo strany Markízy... Ale keď píšeš že nový soft je tak skvelý, tak prečo mi často po zapnutí nepozná kartu "nebeží nebo zakódováno" ? U teba to nerobí ?
Vravíš o Alligátore alebo Panthere. Ja s Pantherou zatiaľ problém nemám /naprogramoval som ďalšie 3 a všetko OK.
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

Rasto78 píše:O Panthere, dal som znovu SW 19,11 + reset do továrenského nast. Na Markíze vypadáva zvuk naďalej (krátkodobo tak asi sekunda, dve).
Ďalšia vec, stačilo 5x prijímač vypnúť a zapnúť a opäť hláška "Nebeží nebo zakódováno". Ja už neviem aký SW tam mám dať.
Prijímač pužíva moja manželka /je netechnický typ/ a ak by to nešlo bol by prúser --zdieľam doma skylink a v pr. je karta UPC - v pohode . Otáčam od 28E--1W.
Skús vyčistiť mašinu celú- nahraj najnovší soft - znova nalaď stanice a musí to ísť. Niekde som uvádzal info o setingu- používam len svoj a oplatilo sa!!!
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Rasto78 píše:No dobre dajme tomu že bol problém zo strany Markízy... Ale keď píšeš že nový soft je tak skvelý, tak prečo mi často po zapnutí nepozná kartu "nebeží nebo zakódováno" ? U teba to nerobí ?
Kartu mám Skylink standard HD a naštěstí sní problém zatím nemám.Někde jsem však četl,že kartu stačí podložit,že má špatný dotek.Píši pouze že Soft 19.11 je určitě lepší než.16.86,ne dokonalý.Dá se určitě ještě mnoho co zlepšovat.Hlavně nezamrzne na EPG a obraz jak v SD tak v HD kvalitní.Některá písmena jsou nadále zobrazována špatně,jak v češtině tak ve slovenštině.(Skylink) EPG na UPC(na Thoru 1W) se v FW19.11 taky už rozchodilo,ale některá písmena jsou také zobrazována špatně .Pouze na DIGI v EPG nejde čeština a slovenština vůbec přitom na PremiumX 7200 jde.(slovenské skoro všechny,české jen některé) Vadí mi, že není možnost přejmenování záznamu .Název záznamu je pojmenován automaticky podle vysílání.Pokud je název stejný tak ho v závorce očísluje.Přetáhl jsem si záznamy do PC a na USB disku jsem to vymazal.Nahrál jsem další a oni mají stejný názvy jako ty co jsem přetáhnul do PC . Když jsem je chtěl dát zpět na USB disk tak pokud je nepřejmenuji,tak to nejde. Přejmenovat a očíslovat na PC však není žádný problém, pak už jsem je na USB disk v pohodě dostal. Jenže nejdou v Optiboxu Pantera nebo Aligátor přehrát. Jdou přehrát až když jsem v soboru INFO přejmenoval původní názevy.Tak že je to zbytečně komplikované.Bylo by dobré kdyby byla do softu přidána možnost přejmenování záznamu a uspání disku..Uvidíme co bude lepšího nebo horšího v příštím softu.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kontakt.spy »

Nevím o ničem základním,co by na aligátoru nejelo/txt,epg-je bolest/,19.11 se malinko zlepšilo oproti 16.86,18.01 jsem ani nezkoušel/kvůli recenzím/,chystam se zkombinovat s aligátorem hdd recordér Ellion 700A,v něm by měly jít přepisovat názvy,zajímá mě i auto.spuštění ap.,jeden malinký problém-neumím ang.a mám problém s nahráním nového sw do elliona.Zatím si nemohu na aligátora stěžovat,má určitě menší problémy než řada mnohem drahších strojů a věřím,že se postupně odstraní,včetně vypadávaní zvuku !
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od lubo32 »

Pre Kaon. Ja mám aj Octagon 918 a mal som ho skor nez bol na Slovensku. Octagon bol od začiatku nedorobok a aj tak skončil. Ale ku koncu už bol spoľahlivý. Ja mám Aligator, tak píšem o ňom. Ani na 19.11 sa nezmenilo toto: bezdôvodne sa vypne zvuk, nielen na Markize, a hlavne bezdovodne napíše : zakodovany program. Použivam kartu skylink a modul Irdeto Cryptoworks( v internej čitačke to robi to iste). Ak neje obraz a vypadava zvuk, považujem to za zakladne chyby.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

lubo32 píše:Pre Kaon. Ja mám aj Octagon 918 a mal som ho skor nez bol na Slovensku. Octagon bol od začiatku nedorobok a aj tak skončil. Ale ku koncu už bol spoľahlivý. Ja mám Aligator, tak píšem o ňom. Ani na 19.11 sa nezmenilo toto: bezdôvodne sa vypne zvuk, nielen na Markize, a hlavne bezdovodne napíše : zakodovany program. Použivam kartu skylink a modul Irdeto Cryptoworks( v internej čitačke to robi to iste). Ak neje obraz a vypadava zvuk, považujem to za zakladne chyby.
Tak ak Ti to robí čo píšeš je k jedu -ja mám Pantheru FW 19.11 a tieto problémy nemám. SkyLink zdieľam z Octagonu a v Panthere mám UPC kartu
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od lubo32 »

Rasto78, Ty si snad robis srandu, Modro biely bol philips Cryptoworks a ja som písal Irdeto Cryptoworks. Rozumies tomu? Mám ich všetky vrátane toho " Tvojho".
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

to Rasto : načo modul veď tie čítačky z nanovším FW -no problém.
Modul používam /easy.TV, Diablo cam 2.2,Eurocam ,Cryptoworks / len na podstatné zrýchlenie pri prepínaní. Kartu mám Sky link -bielu , UPC.
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od lubo32 »

Rasto 78, prave ten modul robi problem. Lepšie funguje ( aj ked na spominanych chybach trvam) bez modulu, ako s modulom. Ale ja ho testujem komplexne a preto testujem aj s modulom. V čase bežneho sledovania použivam prijimač bez modulu. Chyby zvuku nadalej pretrvavaju.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
flash1248
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 19.únor 2010 - 13:41

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od flash1248 »

mal som presne ten istý problém ako Rasto78, vyriešil som rovnako s pridaním modulu, s rovnako pozitívnym výsledkom. Problém je jednoznačne v čítačke.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Je to divné,že ze steným softem někomu čtečky někomu fungují dobře a někomu ne. Včera jsem dal soft 19.26 a v EPG terrstrial je četina bez chyb. Skylink je také bez špatnych písmen.Dokonce i na někrerých Digi kanálech je v EPG zobrazena čeština a slovenština.V minulých softech to bylo pouze v maďarštině a angličtině.Jedině na UPC jsou některá písmena zobrazena šlatně. Se čtečkou karet zatím ani v 19.26 problém nemám.Vypadávání
zvuku otestováno nemám,za tu krátkou dobu co tam mám nový soft tak zatím ani jednou nevypadl.
Uživatelský avatar
cityglam1
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 143
Registrován: 27.září 2008 - 8:06
satelitni prijimac: CI MODUL :-)

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od cityglam1 »

Nejak to tu nesledujem, ale nebude to tým že niektoré problémy popisujete len u jedného typu ?
lacimaci
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 24.únor 2010 - 17:04

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od lacimaci »

Nahral som soft VVPL019.26 v alligatore epg mi uz nemrzne ani BVB T ani DVB S.
Zvuk vypadava tak na sekundu . V DVB T madarske stanice na 74 percent sila aj kvalita stanice M1 M2 DUNA HD obraz sa rozklada :(. cakal som ze pri tej urovni signalu to bude ok :(
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kontakt.spy »

Vracím se na 19.11,seká se mi motor,v txt markíza zmrzla-restart,epg stejné,navrat z 19.26-nemám duvod ho tam nechat !!!
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

kontakt.spy píše:Vracím se na 19.11,seká se mi motor,v txt markíza zmrzla-restart,epg stejné,navrat z 19.26-nemám duvod ho tam nechat !!!
Na Panthere tieto problémy nepozorujem- všetky zatiaľ fungujú -z motorom i bez .
Zatiaľ čo čítam príspevky problémy robí Aligátor.
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
lubo32
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: 12.leden 2008 - 16:07

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od lubo32 »

Konečne dobrá správa, píšem o Aligatorovi, po včerajšom nainštalovaní noveho softu 19.26, beží všetko OK. Karta v čítačka, karta v module, motor, HDD 500 GB Samsung, neseká sa ani obraz ani zvuk. Trošku to trvalo, ale aj za to dik. Veril som, že to dokažu, aj CX PVR mal taký ťažší štart a potom ho doladili. Budem ďalej testovať a dam vedieť.
VU+,DM900, DM 920 HD, Gibertiny 105cm
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“