Optibox Aligator/Panthera FW

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Ahoj Zapa.Motor mam nastaveny na diseq1.2.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Mám taky motor digipower taky DiSEqC 1,2 a pamatuje si to uložené sat. pozice(5°W až 53°E) a bez problému natočí.Nejrychlejší je nahrát uložený vlatní setting.udb kde ti ještě motor ještě otáčel korektně.
kokoanada
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 13.prosinec 2008 - 11:04
satelitni prijimac: Optibox 550s, Amiko SHD-8900
Bydliště: Prievidza

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kokoanada »

Zapa píše:Mám taky motor digipower taky DiSEqC 1,2 a pamatuje si to uložené sat. pozice(5°W až 53°E) a bez problému natočí.Nejrychlejší je nahrát uložený vlatní setting.udb kde ti ještě motor ještě otáčel korektně.
Veľmi prosím o radu. Zapa (aj každý kto sa tomu venuje) až vieš,verím že mi pomôžeš.Včera sa mi dostal do rúk Optibox Aligator. Podarilo sa mi ho rozbehať-soft 19.26, kľúče ručne.Fachčí podľa mňa slušne,trocha horší spôsob uvádzania do života,ale dá sa to zvládnuť. Môj problém je vlastne že neviem presne aké konkrétne údaje mám zadať na Aligátore pre zdieľanie (krížený RS 232) s Optibox HDMI PVR READY. Už som skúšal všeliaké kombinácie no nič. Neviem či je na chybe soft.,alebo sa to nedá spárovať. A ešte - ako nahrať údaje (kľúče,programy,soft) do počítača cez RS 232 bez USB a následne s PC do Aligátora, ale to je vedľajšie podstatné je to zdieľanie. Vďaka za každú informáciu.
Uživatelský avatar
Mirectec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 11.září 2007 - 13:27
satelitni prijimac: Opticum 4100TSCXE Plus
Bydliště: PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Mirectec »

pochybuju, ze bude umet tento stroj sdilet po RS232, tohle snad zadna linuxova masinka ani neumi..
kokoanada
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 13.prosinec 2008 - 11:04
satelitni prijimac: Optibox 550s, Amiko SHD-8900
Bydliště: Prievidza

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kokoanada »

Mirectec píše:pochybuju, ze bude umet tento stroj sdilet po RS232, tohle snad zadna linuxova masinka ani neumi..
Tak poraďte, prosím ako najlacnejšie.
kaon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: 07.květen 2007 - 0:10

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kaon »

kokoanada píše:
Mirectec píše:pochybuju, ze bude umet tento stroj sdilet po RS232, tohle snad zadna linuxova masinka ani neumi..
Tak poraďte, prosím ako najlacnejšie.

Zdielanie Octadon918HD Panthera cez LAN Home share v pohode, malo by to ísť i cez RS232 -vyskúšam
OPTIBOX ANACONDA , AMIKO SHD 8900 ALIEN, OPTIBOX Gekko ,Anysee E7 S2 CI+CR ,Gibertini 80Al ,motor ,LCD Sony KDL-40S5600
joeanston
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 28.listopad 2008 - 13:31

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od joeanston »

Pomoc!
Mám Aligator. Chcel som zapnut prijimac ale na nic nereaguje. Kontrolka svieti, cerveny LED. To je vsetko. Chcel som dat flash ale usb tak isto nefunguje. Co mam teraz robit? ](*,)
kokoanada
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 13.prosinec 2008 - 11:04
satelitni prijimac: Optibox 550s, Amiko SHD-8900
Bydliště: Prievidza

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kokoanada »

joeanston píše:Pomoc!
Mám Aligator. Chcel som zapnut prijimac ale na nic nereaguje. Kontrolka svieti, cerveny LED. To je vsetko. Chcel som dat flash ale usb tak isto nefunguje. Co mam teraz robit? ](*,)
Musíš dať do Aligatora čistý prázdny USB. Potom ho musíš naformátovať v Aligátore. Potom si nájdi tu na fóre (download) loader 1503 + FW 19,26. Daj ich na kľúč a najdi si tiež na tom istom fóre postup ako to dostaneš do Aligatra. Len si daj pozor v tom postupe podrž to konkrétne tlačítko dovtedy až pokiaľ nezčne načítavať.Potom si posťahuj jednotlivé satelity a fachčí to. Ja som zaťiať spokojný,ešte som sa zatiaľ nepripájal na internet. Dám vedieť.
joeanston
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 28.listopad 2008 - 13:31

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od joeanston »

Vyskusal som loader 1503 ale mi vypise chybu ecode 0035 po reboot, a ked flashujem firmware tak chybu 0004. Co to znamena?
kokoanada
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 13.prosinec 2008 - 11:04
satelitni prijimac: Optibox 550s, Amiko SHD-8900
Bydliště: Prievidza

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kokoanada »

joeanston píše:Vyskusal som loader 1503 ale mi vypise chybu ecode 0035 po reboot, a ked flashujem firmware tak chybu 0004. Co to znamena?
To je pre mňa ťažká otázka,ale skús mu dať továrenské nastavenia a potom to zopakuj, ale na USB daj loader VVPL015.42.isd + soft VVPL019.26.isd a skus presne ten postup čo je na fóre. Až Ti to nepôjde ,tak máš vadný prijímač. Daj vedieť
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

joeanston píše:Vyskusal som loader 1503 ale mi vypise chybu ecode 0035 po reboot, a ked flashujem firmware tak chybu 0004. Co to znamena?
Naformátuj flešku,nebo to dej na jinou flešku.Kód chyby je že je poškozený soubor na flešce.
Jaký loader a jaké Fw jsi tam měl než to přestalo reagovat?
joeanston
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 28.listopad 2008 - 13:31

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od joeanston »

Mám tam loader B4.21 co zobrazi na displeji. Som skusal trikrat po sebe flashovat loader a fw s tym najstarsim VVPL015.03_X suborom a stale chyba, som nechal prijimac takych 10 minut vypnuty, potom mi vypisal loading a zacal fungovat. Kluc bol naformatovany, prvy kluc co som pouzival bol naformatovany v prijimaci a druhy v pocitaci. Subory museli byt spravne lebo som skusal dve kluce s rovnakym loaderom ale z inych archivov RAR. Vobec neviem co s tym. Asi blbol prijimac. Dal som tam loader 4.26, stale startuje s 4.21. Dal som tam 4.13 ci aku, ale stale startuje s loaderom 4.21.
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od mzahalka »

Zkus to dle návodu:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

joeanston píše:Mám tam loader B4.21 co zobrazi na displeji. Som skusal trikrat po sebe flashovat loader a fw s tym najstarsim VVPL015.03_X suborom a stale chyba, som nechal prijimac takych 10 minut vypnuty, potom mi vypisal loading a zacal fungovat. Kluc bol naformatovany, prvy kluc co som pouzival bol naformatovany v prijimaci a druhy v pocitaci. Subory museli byt spravne lebo som skusal dve kluce s rovnakym loaderom ale z inych archivov RAR. Vobec neviem co s tym. Asi blbol prijimac. Dal som tam loader 4.26, stale startuje s 4.21. Dal som tam 4.13 ci aku, ale stale startuje s loaderom 4.21.
Když tam máš B4.21 tak tam zkus nahrát Optibox_ALLIGATOR_VVPL016.86_X
Bot ani 4.13 ani 4.26 tam zatím nedávej zkus to rozjet na16.86.
Naformátuj flešku v PC na FAT 32 a potom tam dej soft 16.86. Tak by se to snad mohlo rozjet.I když máš správné soubory stačí sebemenší vadný sektor na flešce a vypiseje to při ověřování chyby.
joeanston
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 28.listopad 2008 - 13:31

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od joeanston »

No s tym navodom co mi mzahalka poslal som mohol flashovat loader a fw, a potom 16.20 ako bol v navode a potom som flashoval hned najnovsi firmware a teraz funguje 100 percentne. Velmi Vam dakujem za pomoc
Dakujem este raz
mzahalka
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 577
Registrován: 17.květen 2009 - 13:39
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDCICX
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od mzahalka »

Tak gratuluju. Aktivace CAS - moduly - červené tlačítko - 2320
VU+ Solo2, Gigablue quad plus, Formuler F4 turbo combo - vše doscam 0.25, OpenATV 6.3, Optibox 8750 HDCICX-newcamd, MULTIBEAM 85 (13E, 19,2E, 23,5E, 28,2E), 4x INVERTO Quatro LNB 0,2dB, 4x DiseqC DSC-304D 4x1, Skylink ICE 0624
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Zdravim. Na mojom alligatore sa na programoch bulsatcomu na hellas 39' obraz rozpadava asi po 10 sekundach a potom zasa po 10 sekundach a stale tak dookola.Mam nainstalovany firmware 19.26.Ma s tym niekto podobne skusennosti,alebo to robi iba mne.Vie niekto poradit,ako to odstranit? Dakujem.
Uživatelský avatar
dydaj1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 370
Registrován: 16.prosinec 2007 - 13:29
satelitni prijimac: Optibox aligator, anakonda

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od dydaj1 »

losik1 píše:Zdravim. Na mojom alligatore sa na programoch bulsatcomu na hellas 39' obraz rozpadava asi po 10 sekundach a potom zasa po 10 sekundach a stale tak dookola.Mam nainstalovany firmware 19.26.Ma s tym niekto podobne skusennosti,alebo to robi iba mne.Vie niekto poradit,ako to odstranit? Dakujem.

červene tlačitko (Jemné ladenie) AGC hodnota
Uživatelský avatar
Hypnos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 76
Registrován: 17.duben 2007 - 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Hypnos »

No ja jsem u Panthery nahral pouze novy FW. Bootloader taky, ale zustal tam 4.21(nevedel jsem, ze musim drzet sipku dolu). FW je allinone_Optibox_PANTHERA_VVPL019.26. Vadi to hodne, ze tam mam stary BL? Prijimac se ani jednou nesekl. Zatim funguje jak vino. Je to potreba?

Pokud budu chtit nahrat novy BL, musim postupovat podle navodu tj nahrat nejdrive na flash 15.03 a potom muzu 4.26?

Diky za info.
losik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 13.únor 2010 - 15:58

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od losik1 »

Dobry vecer.Mohol by niekto poradit,aky externy disk si mam kupit na nahravanie?Mam zaujem o kupu ,ktory ma minimalne 500gb.Mam optibox alligator a potrebujem niekoho,kto uz nejaky ten disk ma a perfektne mu pracuje s alligatorom.Viem,ze je ich na trhu dost,ale radsej by som kupil taky,ktory uz je odskusany.Dakujem.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“