Optibox Aligator/Panthera FW

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od liquere »

Spy - neboj to zvladnes treba sa pohrat s nastavenim.......

Lamper - Ano treba to prehnat toto je origo...
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

liquere píše:Manhattan passion 22.26 pre alligatora
http://www.mediafire.com/download/6fkcg ... le+cas.rar
První poznatky s Sw MANHATTAN PASSION 22.26. Protože jsem se po testování Sw MANHATTAN PASSION 22.18 vrátil na 21.96, Sw22.18 má horší CIFS(nahrávky HD po síti v vyšším datovým tokem se mírně sekají) přešel jsem z 21.96 na Sw 22.26 opět bez továrka (veškeré nastavení zůstane stejné) a zatím po dvou dnech se zdá být vše OK!!! CIFS je také bezproblémový jako byl na 21.96.Nově je v menu CAS další položka Scramle Message s možností zapnuto nebo vypnuto.All Chanal Biss edit je na tomto Sw také.Kvalita obrazu jak SD tak HD je výborná,žádné výpadky zvuku,žádné záseky obrazu.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Poznatek k Sw MANHATTAN_AE_PASSION_1920_LX__VVGY021.96 :
Protože se mi už také stalo, že MANHATTAN PASSION SW21.96 :box nevidí správně kartu Skylink- (nesprávná karta),stačí povytáhnout kartou a je to ok,ale kdy je naprogramováno nahrávání a box nevidí kartu tak nic nenahraje. Doporučuji do boxu nahrát loader_ AE_PASSION_1920_LX+_ B04.42. Změnu v menu další nastavení napájení karty dát na 3V a v menu logo dejte na zapnuto. Po tomto nastavení u mě s kartou Skylink ICE k problému nesprávná karta zatím nedošlo.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od liquere »

Zapa opat si nesklamal, este ze mas pozitivne spravy(zatial). Ked bude cas vyhrabem ten box lebo obraz bol dobry a prehrafem to aj ja.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kontakt.spy »

Děkuji pánové,již se k tomu chystám,zatím 21.96,50st60 už maká tak jak jsem si to představoval,odskouším i to Zapovo nastavení,podám informace hned po odskoušení,ještě jednou díky ! :) Nahráno ,zatím vše OK,že by odstranili i ty slavné výpadky?ICE občas nenaskočí i po Zapově nastavení,ale karta je za blockerem již 3 měsíc a to může být ten problém,restart pomáhá-zatím ! :shock:
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Povytáhni a zasuň kartu.Nemusíš restartovat box.Pokud jsi použil mé nastavení tak by to mohlo být OK.Pokud ne,tak kartu podložit,protože má špatný dotek.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kontakt.spy »

Povytáhnutí karty zabíralo už kdysi,jenže jsem byl varován,že ji mohu zničit,vyzkouším podlepení u obou ICE,zatím děkuji ! :)
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
rayers
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 10.březen 2010 - 17:43

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od rayers »

liquere píše:Skor podla typu disku v tech. specifikaciach pohladat nejaky sleep mod. Ja mam samsunga a ten sa uspava po 3 alebo 5 minutach uz si presne nepamatam. Ale bacha LED svieti dalej, len sa netoci disk. Nie je nieco podobne aj u teba?
Omlouvám se že píšu až ted, ...jsem ted dost vytížený a nestíhám.Nainstaloval jsem si ten HDD Guardian ,ale položku sleep mod jsem tam nikde nenašel.Zkoušel jsem připojovat celkem dva HDD v USB boxu, jeden byl Seagate 320GB SATA II a druhý WD 750GB SATA III, ale ani jeden se nevypínal.Pro jistotu jsem si ty disky dal asi po 15min ve Stand-by k uchu a oba stále jely,tak už fakt nevím.Vyřešil jsem to zatím 32GB USB flash diskem.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Na vypínaní disků nemá FW žádný vliv.Na vypínání má vliv pouze zavaděč,zda podporuje vypínání určitého externího disku.Co jsem měl možnost vyzkoušet ,tak už loader 4,34 podporoval vypnutí externího E-SATA disku . (vyzkoušeno A-Data320GB,Verbatim 500BG)Protože mám flešnuto na MANHATTAN PASSION sw 22.26 loader MANHATTAN PASSION 4.42 tak mohu potvrdit ,že na tomto sw a zavaděči externí disk E-SATA APACER 320GB naformátován na Linux box uspí disk(netočí se) přibližně během 10 minut.Disk je jak E-sata,tak i USB,ale kvůli možnosti záznamu,že box na E -SATA zvládne součastně záznam i tří HD programů(sdílení),tak ha mám připojeno jalo E-Sata
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Tak jsem dnes testnul odpojit E-SATA a připojit ho na USB. Při připojení na USB - ve Stand-by disk se stále točí.Bohužel box ve Stand-by odpojí pouze připojený E-SATA disk.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kontakt.spy »

Zapa,přešel jsem na tovární u 22.26,vypadky karty /s tvým nastav./při zapnutí ustaly,karta je podlepená,výpadky zvuku-všiml jsem si jednoho u markízy,obraz v pohodě,zajimavé-prodal jsem jednu ICE-měla stejné vady ,nový majitel tvrdí ,že nic nepozoruje/nesdělil přijimač/,podezíram optibox aligátor z hw chyby,doufám,že seženu stroj s takovým nebo lepším obrazem,zatím děkuji ! :wink:
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od liquere »

http://www.mediafire.com/download/3o8ql ... 022.29.zip

Manhattan passion 22.29 - netusim co je noveho.....pre optibox alligatora
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kontakt.spy »

Díky Liquere,odskouším-uvidíme ! :shock:
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od liquere »

OK tak daj vediet, zappa tusim uz tu davno nebol, tak napis svoje skusenosti.....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Zapa
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 15.leden 2010 - 20:42

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od Zapa »

Dnes povýšeno na 22.29 vše je zazím Ok. Obraz,zvuk je OK.,nahrávání jsem netestoval,v menu je to stejné jak na sw 22.26.Co jsem zatím na tomto krátkém testování zjistil, že je rychlejší přepínání kanálů s NEWCAMD.Přepnutí je na tomto sw asi 1sekunda.( i snatavenim Deintelacer zapnuto)CCCAMD jsem zatím nezkoušel.Možná je upraveno EMU. Až to tesnu tak dám vědět .
Díky liquere za nové sw pro tento box!!!
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od liquere »

Zdar zappa, jasne napis ak uz budes mat poznatky, maj sa.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od kontakt.spy »

Vracím se na 22.26-karta mi pár krát nenaskočila+výpadky,u 22.26 jsem to pomocí Zapy vychytal a vypadky byly ojedinělé,s tímhle sw půjde do prodeje,začínam se zaměřovat na xtream9200 s vylepšeným 405 bcm dual core! :shock:
Objednáno +zaplaceno,čekám! 8)
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
jarjel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 29.prosinec 2010 - 19:40

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od jarjel »

Poradil by mě někdo prosím jak nahrát přes USB do optibox panthera v plug 2.4.6.díky moc za případnou odpověd
Uživatelský avatar
mufak76
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: 13.říjen 2010 - 14:18
satelitni prijimac: Optibox Anaconda

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od mufak76 »

Podle me se vplug dava do PC a Panthera to neumi.
Optibox Anaconda HD FAC.OPENBOX.S6.v2.12.18 OSCAM 1.20-unstable_svn11394 23,5°E+19,2°E
Optibox Anaconda HD FW 2.11.57 (Octagon) OSCAM ymodv18-t48 build 23,5°E+19,2°E
Optibox Panthera FW 21.66 SoftCam 25.1.2013 23,5°E+19,2°E
SkyStar2 DVBviewer, vPlug, ACamd 23,5°E+19,2°E
jarjel
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 29.prosinec 2010 - 19:40

Re: Optibox Aligator/Panthera FW

Příspěvek od jarjel »

takže na pantheře mě nepůjde SRG SSR z hotbirdu
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“